Těla

• Velká Británie Bodies

Epizody(8)

Čtyři detektivové. Čtyři časové linie. Jedna oběť. Aby zachránili budoucnost, musí nejdřív vyřešit vraždu, která změnila tok dějin. (Netflix)

Sjoduk

Napriek tomu, že sci-fi veľmi nemusím, toto príjemne prekvapilo, a to až tak, že 3* sa mi vidí ako málo. Štyria detektívi v rôznych časových obdobiach, dekády od seba vzdialených, vyšetrujú tú istú, záhadnú vraždu. Už len samotný námet zhrnutý v predchádzajúcej vete je celkom originálny. V seriáli sa sem tam vyskytnú aj nejaké hluché miesta. Výhodou však je, že viacmenej každé obdobie, každý detektív/ka má v jednotlivých epizódach svoju minutáž a potom je na rade iný detektív/ka, z iného obdobia. Takto divák, ktorému niektorý detektív/obdobie nie je veľmi po chuti, vie, že čoskoro príde čas tých ďalších. Toto bol aj môj prípad. Čo sa týka samotného príbehu, vo vyšetrovaní vraždy sa postupne odhaľujú nové detaily a s postupom času je to aj viac a viac sci-fi (cestovanie v čase hrá hlavnú úlohu) a podľa mňa aj graduje napínavosť, ale príbeh nezačne byť príliš komplikovaný. Minimálne som nemal pocit, že by som sa v ňom začal strácať, ako to pri niektorých sci-fi snímkoch zvykne byť. ()

WingsLotus35

Určitě to je jedno z těch povedenějších kousků týkající se časovýho paradoxu. Nicméně je tu hromada průserů, co to celý kazí. "Sejdou se homosexuál, žid, černá muslimka a ženská u stejnýho krimi případu v různých časových dobách..." zní to jako začátek blbýho vtipu bez pointy, ale to je celý seriál v kostce.  V první řadě to jsou samotný hlavní postavy, který mají až uměle plastický charakter a nijak extra mě za celou dobu nepřesvědčili o tom, že to s vyšetřováním případu myslí vážně; a ne, LGBT multikulty píčoviny jim fakt na zajímavosti nepřidává. Záměrně jim všichni házej klacky pod nohy, protože už bylo všechno "předem" připravený a tak se to musí stát, a zaujímají tak až postoj směšného antihrdiny jednajícího na vlastní pěst. Dále tu pak máme celkem nelogickou situaci ohledně mrtvoly (tedy "skoro" mrtvoly), která se během cestování časem rozštěpí na čtyři (později pět) částí a je vyplivnutá do různých časových období (zejména do minulosti). To jako ti, co do toho portálu vstoupili taky a jsou živí a zdraví udělat nemůžou? Navíc, když se ta časová smyčka přerušila, tak aktéři to brali jen jako blbej sen nad kterým se zasmáli a šli prostě vesele dál. To by si asi neměli vůbec správně pamatovat, protože se to nikdy nestalo a o ničem takovém prostě nemohli vědět. Záporák, kvůli kterýmu celý tohle časový divadlo vzniklo, si ke konci jen tak prostě řekl, že se na to celý vysere, protože mu naflusal skutečnou pravdu do očí týpeček, kterýho poslal na smrt, a kterýmu to řekla mrzačka v lochu (ta byla taky z budoucnosti); a na smrtelný posteli o 50 let později se v něm hne svědomí z toho co mu ten frajer řekl. I přes tuhle motanici to bylo celkem zábavný podívání, ale na jak dlouho mi utkví v paměti, to fakt netuším. ()

-krusty-

Snad poprvé boduji bez kompletního shlédnutí. Jakožto mladý pokrokový ultraliberál jsem velice spokojen s chlapáckou dávkou homosexuality a s rasovou diverzitou hlavního města Anglie, které připomíná metropoli ve Střední Africe. Ale Netflix mě hrubě zklamal naprostým bojkotem a  nepropagací obnovitelných zdrojů energie, udržitelného bydlení a elektromobility! Netflixi, fujky, fujky….. ()

Ryorka

tohle bylo hustý. Teda až na ten konec. Čekala jsem, ale co, přála jsem si, aby ten zlej slizkej parchant dostal co proto, teda kulku do hlavy, ale oni ho prostě ukecali. ()

Narg79

Takže za prvé, všechny gay scény jsem přetáčel. Už jen za to snižuji hodnocení. Za druhé technické nesmysly. Ta muslimka měla v bance místnost s bombou uzamčenou od roku 1941, kdy jaderná bomba ještě neexistovala, po otevření tam byl na stěně digitální telefon, který v roce 1941 neexistoval, stejně jako ten mobil v bombě. Místnost dle filmu nebyla celých 80 let otevřena a nebylo vysvětleno jak se tam to všechno dostalo🤔Vydržel jsem se na to dívat, ale nad paradoxy se režisér moc nepozastavoval. Konec toho moc nevysvětlil, ale když vypnete mozek, dá se na to dívat, až na ty homo scény🤮 ()

1308boddah

Hodně hodně utahaná a nudná série, opět plná buzerantů a nově přibyly černošky s plentou přes hlavu. Od odpadu zachraňuje pouze dobrý konec. ()

TerezaH

Velmi originální námět, detektivní seriál o cestování v čase. Jsou nám představení 4 detektivové, jejich životy a osobnosti, háček je v tom že jsou každý z jiného času napříč devatenáctým, dvacátým i jednadvacátým stoletím, propojuje je však v podstatě tentýž případ. Po chvíli se dozvídáme, že velikou roli v tom celém hraje cestování v čase. Celkově je série moc povedená, jedná se o jeden z těch seriálů u kterých musí člověk dávat pozor, což já osobně naprosto zbožňuju. Všechny díly mě bavily, ikdyž jsem se občas nachytala u záseků nepozornosti, ale dějově i herecky naprostá pecka, proto dávám 3* ()