Modrooký samuraj

• USA Blue Eye Samurai
Trailer

VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

Mladá bojovnice je v Japonsku v období Edo odsouzená na okraj společnosti. Ze všeho nejvíc touží pomstít se těm, kdo za to můžou, a neváhá při tom jít přes mrtvoly. (Netflix)

Trailer

Elerrina

Rozsáhlá a zajímavě pojatá epická sága, která se nás vší silou snaží přesvědčit, že mezi šílenou umanutou krávou a Terminátorem není až zas takový rozdíl. Skoro všechny postavy jsou podivně odpudivé a většinou vykreslené ve stylu "hnusným lidem se dějí hnusné věci" (pochopitelně s vyjímkou invalidů, ti jediní jsou v pohodě a hlavně morálním vzorem pro ostatní). Děj, soustavně zmateně oscilující mezi věrně krutým historickým vyobrazením reality a pohádkami ovčí babičky, taky moc nepomáhá. ()

Loksian

Tenhle seriál přišel jako blesk z čistého nebe. Ještě před týdnem jsem nevěděl, že Blue Eye Samurai vůbec existuje a nyní se řadí mezi jedno z mých oblíbených animovaných děl. Vizuálně není co vytknout, hudebně také. Postavy dostávají solidní dávku prostoru a hloubky. Detailně se zde řeší téma cti, pomsty a zrady. V brutálním a surovém podání jde o nevšední podívanou, u které není čas se nudit. Jednu jedinou výtku mám na "plot armor", neboli extrémní posílení hlavní postavy, které z něj dělá nesmrtelnou mašinu na zabíjení, kterou nezastávají sebevětší zranění. Chtělo by to ale víc Ringa. 9,5/10 ()

psychoJoa

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velmi svěží a příjemná podívaná, po velmi dlouhé době! Sice se příběh nevyhl mnoha drobných chybám a přešlapům (“nesmrtelní hrdinové” jen v určitých situacích atd.), ale jinak má tato série rozhodně co říct a doufám, že se dočkáme pokračování. Animace je úchvatná a především zasněžené Japonsko vykouzlilo i předVánoční náladu. ()

hroubek

S01 - Moc hezky odvedená práce, kterou jsem si užil a místy skoro nedýchal. Tematicky mi tento seriál udělal velkou radost, protože mám rád samurajské příběhy. A ještě větší radost mi udělalo samotného uchopení tohoto seriálu. Tvůrci seriálu si zaslouží samou chválu, jelikož vymysleli a vytvořili skvostný seriál, který má všechno, co chcete a možná i něco více. Osobně jsem ze seriálu hodně moc nadšený. Po příběhové stránce to šlape parádně a krom pár drobností jsem si příběh užil - kdyby měl jen jednu řadu, tak bych byl úplně nadšený. Seriál vynikajícím způsobem pracuje s postavami a jejich vývojem. To co si seriál zde dovolí je prostě perfektní scénáristická práce, která si zaslouží každé slovo chvály. Další věc, co si zaslouží pochvalu je vizuální stránka. Vizuální stránka je úžasná. Tvůrci si s vizuálním pojetím vyhráli jak to jen šlo. Střídají různé styly, ale nikdy to nepůsobí na sílu a rušivě. Díky krásné vizuální paletě vynikne parádní příběh, jenž je podpořen skvělým soundtrackem. Jsem velmi příjemně překvapený, jak moc si zde všechno sedlo a výborně to funguje. Tohle se nestává každý den. Už teď se moc těším, až se do tohoto světa vrátím a budu sledovat cestu Modrookého samuraje. 9/10 ()

agentmiky

Jo, tohle jsem si užil. Malinko jsem se obával, jak si Amíci poradí s námětem japonských samurajů, aby nedošlo k nějakému "zprznění". Naštěstí na tak negativní scénář nedošlo. Modrooký samuraj sází na jednoduchou animaci, zajímavě vykreslené postavy a především naprosto excelentně podané akční sekvence, z kterých se místy tají dech. Jak říkám, audiovizuál se nese na vlnách normálna, ale má to šmrnc, zejména ty nádherné reálie japonské přírody. Hlavní hrdinka nepůsobí ploše, za to palec hore, její background story jde chvílemi až na dřeň. Anglický dabing mi nějak zásadně nevadil, naopak se za mě povedl na jedničku (Brannagha bych jako hlavního záporáka vůbec nepoznal!). Uvidíme, co druhá série. Zatím to má nakročeno slušně. Za mě dávám zasloužených 7,5/10 P.S. Jako každý přece chápe, že to je animák pro dospělé. Proč tam teda cpát tolik nahoty a sexu? Význam tohoto rozhodnutí autorů mi fakt unikal ()

• Hlavní postava Mizu má charakteristické modré oči, protože je míšeného původu. Tvůrcem seriálu je Michael Green a jeho manželka Amber Noizumi, která je také míšenka s japonskými kořeny. Inspirací pro vytvoření příběhu byla jejich vlastní modrooká dcera, které společně říkají „Modrooký samuraj“. (anfi15)

Související novinky

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2023

Blíží se konec roku, a tak opět nastal čas na bilancování toho, které filmy a seriály z letošní produkce se umístily nejlépe v ČSFD žebříčku, jehož podoba není ovlivněna ničím jiným než celkovým… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)