Modrooký samuraj

• USA Blue Eye Samurai
Trailer

VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

Mladá bojovnice je v Japonsku v období Edo odsouzená na okraj společnosti. Ze všeho nejvíc touží pomstít se těm, kdo za to můžou, a neváhá při tom jít přes mrtvoly. (Netflix)

Trailer

hroubek

S01 - Moc hezky odvedená práce, kterou jsem si užil a místy skoro nedýchal. Tematicky mi tento seriál udělal velkou radost, protože mám rád samurajské příběhy. A ještě větší radost mi udělalo samotného uchopení tohoto seriálu. Tvůrci seriálu si zaslouží samou chválu, jelikož vymysleli a vytvořili skvostný seriál, který má všechno, co chcete a možná i něco více. Osobně jsem ze seriálu hodně moc nadšený. Po příběhové stránce to šlape parádně a krom pár drobností jsem si příběh užil - kdyby měl jen jednu řadu, tak bych byl úplně nadšený. Seriál vynikajícím způsobem pracuje s postavami a jejich vývojem. To co si seriál zde dovolí je prostě perfektní scénáristická práce, která si zaslouží každé slovo chvály. Další věc, co si zaslouží pochvalu je vizuální stránka. Vizuální stránka je úžasná. Tvůrci si s vizuálním pojetím vyhráli jak to jen šlo. Střídají různé styly, ale nikdy to nepůsobí na sílu a rušivě. Díky krásné vizuální paletě vynikne parádní příběh, jenž je podpořen skvělým soundtrackem. Jsem velmi příjemně překvapený, jak moc si zde všechno sedlo a výborně to funguje. Tohle se nestává každý den. Už teď se moc těším, až se do tohoto světa vrátím a budu sledovat cestu Modrookého samuraje. 9/10 ()

BrooksW.Here

"Revenge is like gold. It does not rust. It will wait." _____________ Absolútna dokonalosť a neuveriteľne prepracovaná akčná bomba, ktorej však nechýbajú ani skvelo napísané postavy, výborný spád a hlavne komplexný príbeh (v ktorom sa pôsobivo prelína množstvo dejových línií odohrávajúcich sa v rôznych časových úsekoch). S istotou môžem povedať, že sa jedná o jeden z najlepších (ak nie aj najlepší!) seriál tohto roka!!! Užíval som si každú jednu minútu a vychutnával som si každý jeden záber – audiovizuálna stránka je bezchybná (animácia, soundtrack a bojové scény sú úplne geniálne!) a neskutočne by ma potešilo, ak by práve takto mala vyzerať budúcnosť animovanej tvorby! Modrookého samuraja odporúča 10 šógunov z 10, som úplne spokojný a už teraz sa nemôžem dočkať druhej série... PS: Veľkým prekvapením pre mňa bolo to, že sa tvorcovia nebáli krvi, násilia a ani nahoty! ()

Marius_ss

Na plný počet to nemá, sú ďaleko kvalitnejšie, dospelejšie, epickejšie anime ako toto - napr. Džúbei a umění nindžucu (1993)). 4/5 som ale vážne chcel dať, no vadí mi tam pár vecí, ktoré vyvrcholili v poslednej epizóde, a trochu moje nadšenie schladili. Určite sa ale jedná o nad-priemer. Audio-vizuál a atmosféra sú tu na jednotku. Príbeh aj postavy sú tiež zvládnuté veľmi dobre. Čo ma však otrávilo, sú 1. choreograficky dosť lajdácky, až smiešne prevedené súboje (záverečná bitka, či "stúpanie hradom" mi prišli ako obrovské sklamanie, zato súboje 1vs.1 boli fajn), 2. tá vždy a všade prítomná emancipácia. Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale už mi to fakt lezie krkom. Človek si nemôže užiť ani jeden netflixácky seriál, pretože už je tak dlho kŕmený tými novodobými stereotypmi (muži = zlo, slabosť / ženy = dobro, sila... obetuj muža, aby ambiciózna žena mohla zažiariť atď, atď...), že polku udalostí odhadne dopredu (napríklad vývoj postavy Akemi...100krát obohraná pesnička). Napriek týmto "zádrhelom" som si 1. sériu užil, a posledná minúta ma navnadila na pokračovanie. ()

Torgal

Sakra, tak veľmi som chcel aby to bolo na päť hviezd, ale skvelý štart seriálu vrcholiaci majstrovsky uchopeným piatym dielom dospel k rozpačitému záveru. Mizu nie je typická hlavná postava. Hnaná pomstou svojmu cieľu podriaďuje celý svoj život, bez ohľadu na to, že je to cesta z ktorej niet návratu. Je to osviežujúci koncept podporený výbornými vedľajšími postavami a ich životnými osudmi, ktoré sa organicky prepletajú s tým jej. Špeciálne linka Akemi je strhujúca a omnoho zaujímavejšia než jednoduchá revenge story v popredí. Animácia je tiež skvelá a sugestívnym zobrazením krvi, násilia a sexu je rozhodne pre dospelé publikum. Tak v čom je problém? Šiestou časťou ustúpila realistickosť prepálenej John Wickovskej akcii a z Mizu sa stal terminátor, ktorého nezastaví žiadne z početných zranení. Finále, ktoré sľubovalo veľkolepú bitku, ma ale sklamalo na všetkých frontoch. Dobývanie Edu bola skratkovitá fraška plná nelogickostí, rovnako ako finálna konfrontácia Mizu so svojím arcinepriateľom. Pre túto pachuť premrhanej šance na najvyššie hodnotenie siahnuť neviem. 8/10 ()

Drozdo57

Myslím, že ľudia sa nechajú rýchlo uhranúť niečim ľahko nadpriemerným a potom už strácajú reálne kritické okuliare. Ja chápem, že je to stále anime, takže by som mu mal viac odpustiť. Ale stále sa to v niektorých chvíľach tvári superrealisticky, zatiaľ čo v hneď ďalšom dieli neviem, či nesledujem nejaké výplachové Shonen jump anime. Prvých päť dielov som nadšený sedel a vychutnával si jedno z najlepších anime posledných rokov. S najlepším zobrazením japonskej kultúry hádam od seriálu Šogún. Je jasné, že to urobili Amíci, lebo Japonci by takto otvorene svoj hlboko zakorenený rasizmus, sexizmus a šovinizmus, ktorý je na míle horší ako čokoľvek na západe, nikdy nezobrazili. Hovoril som si, že by som ocenil, keby niekto takto natočil remake Mulan... No a potom prišiel šiesty diel. Ktorý presunul seriál niekam na dno céčkovej akcie. Trikrát rozpárané brucho behom 5 dní, zlámané kosti, prepichnutý členok, ale tancujeme, ako keby nebolo zajtrajška. Seriál sa z tejto facky iba ťažko dostáva v siedmom diely, ale v ôsmom si to zasa úplne rozbije. Akože, ja chápem, že chceli zobraziť hlavnú hrdinku ako túto nie čiernobielu postavu s vlastnými nedostatkami a problémami. Ale to neznamená, že musí byť hlavná hrdinka idiot. Vôbec, inkonzistencia chovania hlavných postav dosť lezie na nervy. A to všetko celkovo je škoda, pretože, hoci tento štýl animácie úplne nemám rád, je to urobené veľmi slušne. Plus sa konečne niekto nebál urobiť niečo skutočne pre dospelých s kopou krve, násilia, sexu a nahoty. Vôbec, ale vôbec netuším, ako chcú pokračovať v druhej sérii. Môže to byť epické, alebo totálny klinec do rakve. ()

• Hlavní postava Mizu má charakteristické modré oči, protože je míšeného původu. Tvůrcem seriálu je Michael Green a jeho manželka Amber Noizumi, která je také míšenka s japonskými kořeny. Inspirací pro vytvoření příběhu byla jejich vlastní modrooká dcera, které společně říkají „Modrooký samuraj“. (anfi15)

Související novinky

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2023

Blíží se konec roku, a tak opět nastal čas na bilancování toho, které filmy a seriály z letošní produkce se umístily nejlépe v ČSFD žebříčku, jehož podoba není ovlivněna ničím jiným než celkovým… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)