Reklama

Reklama

Modrooký samuraj

(seriál)
  • USA Blue Eye Samurai
Trailer

VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Mladá bojovnice je v Japonsku v období Edo odsouzená na okraj společnosti. Ze všeho nejvíc touží pomstít se těm, kdo za to můžou, a neváhá při tom jít přes mrtvoly. (Netflix)

Videa (2)

Trailer

Recenze (113)

scarfacer 

všechny recenze uživatele

Ale jo, na to,ze to je Netflix, je to zabavne. Pravda je tam dost "zapadackych" klišé, ale v tom je vlastne cela podstata modrookeho samuraje. Takovy podobny kombo jako americky shaolin. Animacne moc hezke, odvypravene taky pekne, ale nicim vyznamnym to vlastne neprekvapi. Prijemna oddechovka u ktere Anglictina projednou ani nevadi, aspon neni potreba porad pouzivat sharingan na titulky z Japonstiny ()

Dakken 

všechny recenze uživatele

Nie som žiaden fanúšik anime. Rád sa ale ponorím do žánru, ak príde vysoko hodnotená, ospevovaná séria, ktorá je vraj seriálom roka s 90% na CSFD. Nemal som žiadne očakávania, no pustil som si prvú časť a už som sa neodlepil. Blue Eye Samurai je láska na prvý pohľad v každom aspekte. Seriál v každom zábere dýcha životom a umením a každý jeden záber sa dá zarámovať a zavesiť na stenu. Nemohol som si pomôcť, ale bol som unesený estetikou a štýlom rozprávania príbehu a ako mi už sám Netflix načrtol, Blue Eye Samurai je vizuálne, ale aj obsahovo kurva pôsobivý. Príbeh spája akciu, drámu a históriu v pútavom príbehu o pomste a hľadaní identity, ktorý je pretkaný brutalitou a výbornými akčnými sekvenciami. Aj keby som veľmi chcel, nenapadne mi nič, čo by som vedel skritizovať. Žiaden seriál za rok 2023 si nezaslúži 2 sériu viac ako Blue Eye Samurai. ()

Reklama

kondor77 

všechny recenze uživatele

Vizuálně a co se týče akce bravurní podívaná, jenž vyždímala žánr revenge až na dřeň a která se nechala volně inspirovat staršími filmy Clinta Eastwooda (viz rozhovor s tvůrci). Nicméně dvě hvězdičky strhávám zato, že hlavní hrdina má vagínu, absenci Křováků a Eskymáků (multikulturní Netflix si to měl ohlídat) a neuspokojivý závěr. ()

Kimkong 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je to dobrý. Líbí se mě, že je to takové jakoby reálné. Žádná magie, mystika a tak. Jen plno pomsty, cti, touhy a takových těch klasických hrdinských a padušských vlastností. Různé postavy s různými cíli, kdy se postupně hodně vyvíjí. Animace je taková jednodušší, barevnější, ale není špatná. Hudba je někdy zbytečně moderní a vůbec se to sem nehodi. Naštěstí jen někdy. Zbytek je nevýrazný a nezapamatovstelný, ale sem pasující. Seriál je hodně feministický už od pohledu. Ženy nemají žádné práva. Jen roli manželky nebo nevěstky. A proto hlavním hrdinou je žena,  která nabourává tradiční japonské zvyklosti. K tomu ještě velký vliv vůči cizím a mýšeným rasám. Další ženská postava se zase z mazánka stává silnou ženou která si umí kde koho zkrotit i bez boje. Muži jsou zde v roli padouchů. Ti kladní jsou slepí, bez rukou a frajírci co chtějí postavení. ()

Ninivius 

všechny recenze uživatele

Pro mě naprostá dokonalost.  Tenhle animák se bezchybně strefuje do mých chutí. Velmi dobře propracovaná hlavní postava s uvěřitelným a uspokojivým vývojem, sympatické vedlejší postavy které seriálu dodávají hloubku a emoce, které by bylo jinak velmi těžké prozkoumat a ani poněkud monotónní záporáci příběhu moc neubírají. To celé zkombinované s naprosto skvělým soundtrackem a kvalitní animací dává dohromady pro mě jedinečný zážitek a jeden z nejlepších seriálů posledních let. Pro ještě lepší zážitek doporučuji japonský dabing, dodá to celému seriálu větší autentičnost, i přesto že se jedná o západní tvorbu. ()

Galerie (78)

Zajímavosti (2)

  • Hlavní postava Mizu má charakteristické modré oči, protože je míšeného původu. Tvůrcem seriálu je Michael Green a jeho manželka Amber Noizumi, která je také míšenka s japonskými kořeny. Inspirací pro vytvoření příběhu byla jejich vlastní modrooká dcera, které společně říkají „Modrooký samuraj“. (anfi15)

Související novinky

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2023

Blíží se konec roku, a tak opět nastal čas na bilancování toho, které filmy a seriály z letošní produkce se umístily nejlépe v ČSFD žebříčku, jehož podoba není ovlivněna ničím jiným než celkovým… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

Reklama

Reklama