Fanoušci hrdinů Rockyho či Ramba se mohou těšit z dalšího vydařeného filmového kousku svého hrdiny. Nezapomenutelný Sylvester Stallone (v tomto případě i spoluautor scénáře) se tentokrát představí jako řidič kamionu Lincoln Hawk, který nás ve snímku Do útoku zavede do proslulého Las Vegas, kde se koná bouřlivé Mistrovství světa v páce. Hawk, který musí spoléhat na svou bystrost a sílu vůle, se pokusí napravit svůj život získáním finanční odměny za první místo a obnovit vztah se svým synem (David Mendenhall), kterého dříve opustil kvůli svému majetnému a bezcitnému tchánovi (Robert Loggia). A tak si to Hawk v bouřlivém finále rozdá s některými velikány šampionátu - pěkně ve stylu Rockyho. Užijte si tuto fantastickou zábavu! (oficiální text distributora)

Falconica

Pfé! Volovina, ždímač mozku, patos a škvár. Scénář jsem mohla převyprávět ještě před úvodníma titulkama a Stalloneův ksicht je zatraceně špatná podívaná...obzvlášť když se přetahuje v páce. Dívat se na to dalo, ale nemůžu s určitostí říct, že z toho nebudu mít újmu na psychickém zdraví. ()

Colonist

Poměrně laciná kopie Rockyho. Akorát tu Stallone neboxuje, ale soutěží v páce, a palce mu tentokrát nedrží žádná Adrian, nýbrž jeho syn. Film se mnohdy snaží být až moc sentimentální a dramatický, což s tím závěrečném klání v páce vytváří pěkně nevyrovnaný guláš. Guláš je to i po celé scénáristické stránce. A hlavně je to celé velká nuda. Má to možná psychologii postav a Stallone se snaží hrát (ne zrovna zdařile), jenže jeho kamioňák prostě není tak silná postava jako Rocky, tudíž se mu ani nedá fandit a jeho příběh taky zrovna nezaujme. Je to sice klasické béčko z 80. let (která mám rád), ale prostě jsem se zrovna dvakrát nebavil... ()

Eldrick

Sly dá na páku skutečnýho 5-ti násobnýho světovýho šampióna v armwrestlingu, Ricka Zumwalta (dnes již nežije), kterej váží dobrejch 140 kilo. No nádherně naivní pohádka. Taky mě pobavilo, jak 80-ti kilový Stallone prohodí dveřma wrestlera Terryho Funka. Ale proč ne, byly 80. léta, v těch bylo možný i nemožný. ()

kapsomut

Soundtrack je opravdu úžasnej. Film byl taky dobrý, až na pár momentů. Hodně předvídavý. Škoda, ale 5* tomu nedám :/ ()

Jigy

Sblížení otce a syna na pozadí šampionátu v páce. Celkem slabý námět. Ale jako pohodová oddechovka dobrý. ()

Juto

Zatiaľ čo technické aspekty filmu sú prvotriedne a Stallone zvláda viac ako len jednoslabičné predstavenie. Tak film ,,Do útoku" nedokáže prekonať môj pocit deja vu ani poskytnúť žiadny dôvod pre Hawkovu vhodnosť ako rodiča. 5/10 ()

Martin741

No, zas dalsia slaboducha kravovina od Stalloneho, ktory je tu za drsneho sofera kamionu, ktory si privyraba pretlacanim rukou. Aspon, ze tam ten vztah otec-syn dali, inak by film okamzite putoval do odpadu. 33 % ()

zdenotvor

80 roky majú svoje čaro, to platí aj v Over the Top, no nechytá sa na ostatné lahôdky ako je Rocky. Armwrestling je zaujímavý námet a Stalone má proste charizmu a ku všetkému ten strhujúci záver... Mne sa to páčilo. ()

kaposlav

Musím trošku upustiť z kritérií, aby som dal 3*. Trošku nostalgie a beriem tiež do úvahy, že je to z roku 1987. V dnešnej dobe by to bola sračka no v tej porevolúčnej to bolo pre deti a dorast niečo extra. ()

BarryLyndon

Stejná otázka jako včera a tady to nejspíš vyhraje guilty pleasure nad skutečnou kvalitou :) Ale já jdu do kolen už od začátku, kdy začne hrát In This Country od Zandera https://www.youtube.com/watch?v=UM5c3QvdsHw a objeví se jméno Globus a Golan.  Ke konci pak exceluje Winner Takes it All od Sammyho Hagara https://www.youtube.com/watch?v=iCZbqvE8eu8 Obě tyto pecky jsou srovnatelné s tím nejlepším z Rockyho.  Ještě je tam skvělý Meet Me Halfway od Kennyho Logginse, který se vyznamenal i na Top Gunu. https://www.youtube.com/watch?v=HGQK4jPRdn4 Bohužel halfway je trochu problém filmu a tak 35 minut se tam děje kulový. Ale ten konec! To je nejlepší osmdesátkový TESTOSTERON! ()

LTeez

Co dodat... Prostě srdeční záležitost z mládí, která se nezapomíná! Jeden z prvních filmů,co se mi doopravdy usadil v mozku ! Nemůžu jinak - 5* ! ()

O´Neill

Výborná nostalgická záležitost skvělým soundtrackem. Tohle je prostě jedna z těch Slyových klasik na které se prostě nezapomíná. ()

Amroth666

Prvních třicet minut vcelku šlo, kdy začal poznávat svého syna. Byly tam scény, které mě někdy vedly k zamyšlení a vzpomněl jsem si na mě v těchto letech. Klasika, jak učil svého syna řídit v tom obrovském kamionu, ale úplně nejlepší na celém filmu bylo, že ačkoli Stallone je ve filmech neporazitelný hrdina, nebyl jsem si jistý kdo vyhraje až do samého konce. Dlouhé a strhující finále mě ohromně bavilo a vše dopadlo podle mých předpokladů dobře. Film má ale úplně jednoduchý příběh a stvárnit nebyl asi taky žádný problém. Když si film celý projedu v hlavě, vyjde mi jasná kultovní klasika. Nevím, co bych k těmto klasikám dodával, to se musí vidět. ()