Dobrodruh a hledač pokladů Jackie odvážně získá v jednom starobylém městě v poušti zbraň patřící k výzbroji bohů. Ovšem strážci zbraní nejsou ochotni vzdát se svého pokladu. Členové kmenu unesou Jackieho přítelkyni Loreleii, aby ho tím přinutili k vydání všech zbraní patřících k výzbroji bohů. Vysvobození dívky není snadným úkolem, jelikož na cestě jsou uložené různé nástrahy, číhají na něj odvážné amazonky a zlostný čaroděj. Jméno Jackie Chan je už dobře známo nejen mezi milovníky bojových umění, kteří se kochají pohledem na jeho bravurní kung-fung scény, ale okouzlují nás i jeho komedie. Samozřejmě i v tomto filmu se setkáme se spoustou humoru, který je pro něj tak charakteristický a na konci se zasmějeme nad kopancemi při natáčení scének. (Klub Publishing)

Xmilden

Souhlasím jednoznačně s názorem že druhý díl je zdařilejší. V jedničce se zase tolik neděje a to má film jen 85 minut. Sami asi uznáte že je něco špatně. Když ovšem dojde na bitky, zvláště na ty závěrečné, tak to je samozřejmě úplně jiná liga. Jackie v té době dokázal pobavit různorodou choreografií soubojů. V závěrečných titulcích se nám naskytne pohled na některé nepovedené kousky. Božská relikvie je filmem kde si Jackie po pádu ze stromu poranil lebku a s poškozením mozku byl odvezen do nemocnice, kde podstoupil operaci. 70% ()

LiVentura

Vtip, akčnost, síla osobnosti, to dělá z Chanových filmů jednu pěknou humornou filmografii plnou mimořádně talentovaného Chana. ()

JohnnyD

Jackiemu to v Hong Kongu vždy viac šlo. Akcia bola premakanejšia a humor uvoľnenejší. Navyše v minisérii o božskej relikvii je to obohatené o Indiana Jones námet. ()

Ruut

Jackieho kousky tentokrát až tak uplně nejsou to nejblištivější na filmu. Jackie nic neošidil, ale na serii police Story nebo Drunken Master to nemá. Za to je tu zase něco trochu jiného - pár velice dobrých kaskaderských kousků, třeba s auty, v podání bezejmenných asiatů co Jackiemu přicmrdávají. Humor? Ne tak dětinský jako obvykle bývá. Ale smaozřejmě ženské hrdinky jsou zase nabalené v hrozných pytlovinách. Celkově vyváženější film co nestojí a napadá na Jackieho výkonu, ale toho JAckieho tam paradoxně mohlo být víc. ()

Rominator

Miramax US verze je kratší o 9 minut. Jackie Chan pro tuto verzi nadaboval v angličtině sám sebe. V závěrečných titulcích je v nepovedených záběrech jeho nejnebezpečnější kaskadérský kousek, ve kterém přišel málem o život. Jde o scénu, kdy skáče ze zdi na větev a ta se s ním utrhne. Jackie utrpí zranění hlavy a krvácí z ucha a okamžitě je převezen do nemocnice. ()

HAL

Hodně velká nuda, což je dost nepříjemné překvapení po tom jaký na Božské relikvie slýchám už dlouhé roky hype. S Indiana jonesem je to srovnávané zbytečně, snad jen úvodní sekvence je parodií na něj, ale zbytek se, pokud o něco, snaží spíš o napodobování bondovek. Hodně laciných bondovek. Jako sled Jackieho skečů by to ještě šlo, ale bohužel se tu snaží i o příběh a obzvlášť kolem poloviny filmu, kdy se fakt vůbec nic zajímavého neděje, to opravdu hodně bolí. Dokoukával jsem to natřikrát a hodnocení zaokrouhluju nahoru jen ze sympatií k Jackieho nadšení pro věc, i když on hrát opravdu vůbec neumí. On je takový asijský JCVD. 5/10 ()

mzss1

Stará dobrá klasika s Jackiem Chanem, kde mě krom slabšího příběhu a některých nezajímavých scén zaujala spíše vtipná či komediální stránka filmu. Vtipnýc scén bylo dost a já se dost smál. Velký zázrak to není, ale klasika na kterou se dá čas od času dívat. Hodnotím na 75% = **** ()

Snorlax

Indiana Chan s hudbou ala Michal David v podivném hybridu, který je na akční film málo akční a na parodii málo vtipný se prohání v kolotoči stále stejných scén, až si vyskočí na horkovzdušný balón. ()

MaedhRos

Parádně nadupaný závěr, ale jinak spíš slabota. Chvílemi - v těch nejslabších momentech - se do mě dával neodbytný pocit, že sleduju nějaký podstatně zánovnější Jackieho film. ()

LION-MR.T

Jedna opravdu z těch skvělých komediích Jackieho Chana,která se mi jen tak neodkouká. Skvělý souboj je ten s se čtyřma černýma kulturistkamy,dobré kopačky. ()

predators

Jackie Chan v plné síle a s pořádnou dávkou energie se pokouší posílit naše bránice. A vypadá to, že se zaměřil především na tento sval, protože bojových scén je poskrovnu:-( Ale naproti tomu, těch pár je odvedeno na jedničku a jsou doprovázeny i komickými kousky, na které jsme zvyklí. Škoda ale některých "levných" záběrů kamery a triků, bylo by to na víc. "Dá si někdo žvíkačku?" Co takhle si ji hodit do pusy odrazem o dveře?:-) 65% ()

nascendi

Podľa ČSFD je Božská relikvia štvrtým filmom z nekonečnej filmografie Jackieho Chana, ktorý som si pozrel. Viem s istotou, že už žiaden ďalší neuvidím. Mám iba jedno vysvetlenie Chanovej popularity, a síce to, že vnímanie a vkus časti ázijských divákov je diametrálne odlišný od môjho. To neznamená, že by som sa nad nich vyvyšoval alebo nimi pohŕdal, iba nemáme nič spoločné. ()

PetrPan

Chanovská klasika napěchovaná vším, na co jsme u Jackieho zvyklí. Filmový cirkus, v němž se v pravidelných intervalech střídají ztřeštěná akrobatická a kaskadérská vystoupení a naivní šaškovská čísla. Zběsilá automobilová honička s poskakujícími vozidly a téměř legendární finálový souboj Jackieho se čtyřmi mužatkami patří k tomu nejlepšímu, co může tato bláznivá lehká komedie nabídnout. Prostá zábava dle mého gusta, navíc jednomu z pilířů úspěchu hongkongského artisty nemohu dát nižší hodnocení než čtyřku. ()

Chrustyn

Hongkongská odpověď na Indiana Jonese nedopadla zrovna podle mých představ. Některé akce jsou povedené ale klidně jich mohlo být více. Druhý díl je o dost lepší. ()

SeBig

Film me moc nebavil. Čekal jsem větší srandu, kdyz je to s Jackiem. Nebýt Jackieho, tak tomu bez problému dam jednu hvězdu. Horší průměr. ()

korbitch22

Jeden z Jackieho nejslavnějších filmů, který já osobně považuji za jeden z nejhorších.Může za to hlavně zoufale infantilní humor a příšerně nesympatické obsazení, každý neakční záběr je neuvěřitelně otravný, dialogy hloupoučké a vůbec celé je to takové strašně naivní a dětincké.Je to docela paradox, jelikož dvojku zase považuju za úžasný film.Nevim, prostě mě jednička nikdy nesedla a viděl sem jí všeho všudy 2x.Díky bohu za dvojku.45%. ()

anais

Tento film považuji za jeden z Jackieho slabších, ba nejslabších. Nejhorší je tu marná snaha Jackieho-režiséra vytvořit napjatější, emotivnější vztahy mezi postavami. Jakýkoliv pokus o nějaké „psychologično“ vyznívá trapně a lacině. Mám na mysli hlavně vztah Jackieho a jeho bývalého kamaráda, jež mu přebral dívku Není to ale pouze Jackieho vinatu nesou i představitelé většiny rolí, nejlépe popsatelní jako „nezáživní“ (s výjimkou vždy sympatického Chana Podstatná část děje je provázena šílenou hudbou, která možná mohla znít moderně v 80.letech, ale i o tom trochu pochybuji V první polovině filmu sledujeme cestu po Německu, které však vypadá omšele, nezajímavě, asi tak jako socialistické Československo z domů opadává omítka, jezdí tu škodovky, dacie, fiatynení to úplně bez zajímavosti, ale na béčkovost celé první půle filmu nedá zapomenout ani těch pár Jackieho vtípkůPodstatně lepší je druhá půle, v níž se hrdinové pohybují v prostorách středověkého hradu. Tady se konečně dočkáme bitek na všechny možné způsoby, a kdo má Jackieho filmy rád, nemůže být zklamán. I přes vydařený závěr jsem si však na konci uvědomil, že jsem se při sledování neuvěřitelně nudil. A to by se u filmu, který nechce nabízet nic jiného než zábavu stát nemělo. ()

rikitiki

Dětinský scénář, hloupé střihy a toporné herectví všech zúčastněných dělají z filmu téměř nedívatelnou podívanou. Dívky jsou vesměs hloupé a jejich jediným účelem je dostat se do potíží nebo ty potíže rovnou způsobit. Hudba na zabití. A to nakonec tu relikvii ani nesložili! SHRNUTÍ: Bylo mi úplně jedno, jestli Chan ty pády a skoky přežije nebo ne. ()

Jackie Chan v Expendables 3

Jackie Chan v Expendables 3