Největší hudební událost roku je zpět! Nenechte si ujít další ročník nejpopulárnější hudební ankety v zemi - Český slavík! Společně zjistíme, kteří interpreti si získali přízeň fanoušků v letošním roce! Na jevišti se vystřídají ty největší hvězdy české populární scény, které si pro vás připravily velkolepá vystoupení! A do Síně slávy po Jiřím Suchém vstoupí další hudební legenda! Slavnostním večerem provedou Ondřej Sokol a Aleš Háma! (TV Nova)

Sfinkter

Příjemný průměr, moderátoři byli až na slabší chvilky dobří, živá vystoupení měla grády (Marpo překvapil) a člověk ve věku 35+ se musí ztotožnit se slovy Krajča - prostě revolta je pryč, tak se hoďte do klidu. Závěr s Neckym byl rozporuplný, chvílemi až dehonestující, v jeho věku a stavu bych ho o půlnoci do živáku netahal. ()

Vajonek

Mohlo by to prosím být ještě delší, vtipnější a více plné křišťálově čistých pěveckých čísel? Slavíky jsem roky neviděla, letos jsem tuhle svou bezslavičí sérii narušila, myslím, že ale počínaje příštím rokem zahájím novou a bude zase hodně dlouhá. A nebude mi smutno. Bez slavíka... Tyhle pořady plné falešného křečovitého nablýskaného nic prostě nejsou pro mě. Dvě hvězdy za pár vystoupení, která byla slušná a za některé proslovy, které přece jen obsahovaly něco a ne nic (bez ironie). A asi i z určité úcty k některým zpěvákům, jichž by tyhle soutěže (které mi osobně neříkají nic) měly být (a asi i do určité míry jsou) oslavou. I když některých těch lidí, když je tak vidím a hlavně slyším, je mi naopak až líto... 30 %. ()

Henry007

Tvůrcům letošního Slavíka chyběla soudnost. Tato anketa o pár kategoriích přeci nemůže mít přes 3 hodiny jako Oscaři. Přidáním kategorie Hip hop & Rap se chtějí zalíbit mladým, ale jak ukázala reakce vítěze této kategorie, mladí touto estrádou pohrdají. Háma a Sokol se snažili, jejich nemístný humor ala Ricky Gervais ale fungoval tak z polovinu. Dostali zbytečně moc prostoru a více než polovina vtipů by šla vyškrtnout (třeba několikanásobné trefování se do Jaromíra Soukupa – když to udělali po 4. během večera, cítil jsem v celém těle bolest). Nova také ostudně tuhle sledovanou anketu využila k promu svých seriálů – spoustu cen šly vyhlašovat "hvězdy" jejich nových seriálů, kteří nemají s hudbou nic společného. A ani po technické stránce to úplně nezvládli – úhly a vzdálenosti kamery byly častokrát při hudebních vystoupeních zcela nevhodně zvoleny. A opravdu nebylo nutné mezi kamerami stříhat po vteřině a vkládat tam zbytečné prostřihy na celebrity v publiku. No prostře po roce se opět smetánka poplácala po zádech a udělala si reklamu na své koncerty v O2 aréně... ()

castor

Třetí ročník po obnově, potřetí stejná moderátorská dvojice a trio Golden Kids skoro na jednom pódiu. Sokol s Hámou mile nekorektní, i když vesměs neškodní, razili oscarový model, ale celkově fajn. Střední proud, rozjuchané a okamžitě srozumitelné, takže dle toho je třeba očekávat výsledky. „Úsměvné“ bylo každopádně opakování toho, jak to české je hezké, pak ale nedává smysl, proč na předávání figuruje rapová kategorie. Dav uctívačů hlasu Bílé (naštěstí) nestačil na Farnou, zpěváci si pořadí zopakovali, jen dojatý a autentický Dyk vysekl skladbu věnovanou zesnulému otci. Andělé strážní by měli dát pořádný pozor na Neckáře, zasloužené ovace vestoje. Matadorka Helenka rekordně vyprodala O2 arenu, i když pozor na výšky. Jinak hodně dlouhé a hodně upovídané. A s přetlakem selfprom jednotlivých účinkujících. Toho čeká trendy koncertní hala, ten vydává novou desku, ten má akutní střevní potíže… Ale cpát tomu automaticky odpad (přece vím, co si zapínám) je důkaz jisté malosti. ()

fabecc1222

Řekl bych nejlepší večer po obnovení ocenění. Je teda třeba si přiznat, a přiznat by si to měli hlavně sami zúčastnění, že moderátorská dvojice Sokol - Háma prostě nefunguje. Přitom sami o sobě jsou fajn, ale ve dvojici to prostě neni ono. Jejich pokus o humor je zpravidla na daném večeru to nejslabší, ať se jedná o jakýkoliv pořad. Jinak ale dobrý. Líbili se mi všechny vystoupení, což nebývá pravidlem, ale tady jsem si vážně užil všechny účinkující. Velmi překvapila třeba Eva Burešová, pak velký a  velmi vydařený comeback na TV obrazovky pro Helenku Vondráčkovou. Pochopitelně, nesmí se zapomínat, že se jedná o anketu POPULARITY!!!! nikoliv kvality, takže zkazky o tom, že vyhrál ten a ten, ačkoliv zpívá hnus, nejsou na místě, protože prostě lidem se to líbí. ()

• Vyhlašování ankety Český Slavík 2023 sledovalo téměř 1,1 milionu diváků starších 15 let. Jednalo se tak o nejsledovanější pořad daného večera. (rublik05)