Mstitel

Hlavní postavou je bývalý policista Frank Castle, jehož manželka a děti se před pěti lety staly obětí atentátu, bomby, kterou pod jejich auto nastražil úlisný mafián Gianni Franco. Protože také on byl úředně prohlášen za mrtvého, zmizel v podzemí města, kde si v systému kanalizačních stok a chodeb vybudoval tajnou základnu. Od té doby se zjevuje s heslem vinní budou potrestáni jako nelítostný soudce, porota i kat zabíjí zločince, kteří unikají spravedlnosti. Za těch pět let jich má na kontě hodně přes stovku a brzy přibudou další. Jedním z těch, kdo tuší pravou totožnost tajemného mstitele je bývalý Castlův parťák Jake Berkowitz. Do tuhého jde v okamžiku, kdy se do města vrátí Franco, aby znovu doplnil prořídlé řady zločinu, zdecimované nelítostným Punisherem. Chce spojit všechny mafiánské rodiny pustit se s nimi do boje proti japonské Yakuze, vedené nelítostnou kráskou Lady Tanakou, která se chce zmocnit nadvlády nad městem. Její tah je krutý a postaví Punishera do nečekané situace. Tanaka totiž unese mafiánům jejich děti, včetně Francova syna Tommyho. A protože Punisher netrestá nevinné, pronikne do sídla Yakuzy a zachrání je. Jediný, kdo shodou okolností zůstane v zajetí japonské mafie je právě Tommy. Punisher se pro něj vrátí, ale je přitom dopaden. Zoufalý ze ztráty svého syna, pomůže Franco Punisherovi uniknout z vězení a přesvědčí ho, aby se společně s ním vydal zachránit jeho syna. Společně pobijí poskoky Lady Tanaky a nakonec i ji samotnou. Zachrání Tommyho, ale nakonec stanou proti sobě. Dva nesmiřitelní rivalové. (oficiální text distributora)

Bozvav

Není to úplně marný film. DL se fakt snažil udělat maximum, víc už neumí. I teď po letech se na to dá v pohodě koukat. Akční scény působivé, místy dramatické scény působí komicky, ale náboj tu je. líbí se mi, že hlavní hrdina není nezranitelný, hudba ujde. Snad jen střih dost pokulhává. Celkově slušná podívaná. ()

warrenur

Ako chlapec som tento film videl niekolko krat na VHS-ke s jednohlasovym ceskym dabingom a pozeral ho so "spadnutou sankou". Film pre mna stale caro nestratil, ale v sucasnosti uz zial v konkurencii moc nezaujime. Stale vsak prijemna nostalgia. :) ()

PepeCCM

Přiznám se, že co se týče Dolpha Lundgrena, měl jsem náročný týden. Začalo to Retrogradem ve čtvrtek, pokračovalo Střelcem v pátek a končilo právě Mstitelem v sobotu. Punisher, tak šel do boje s výraznou výhodou, protože po dvou předchozích filmech bych vcelku kladně hodnotil snad i VéKáVéčka. Normalní policajt co přišel o rodinu, který touží jen po odplatě všem zlým a naopak nechce trestat nevinné. Film je provázen zamračeným Lundgenrem, který kosí nepřátele po desítkách a sem tam utrousí lacinou hlášku. Bohužel to je taky vše co film nabídne. Pokud někdo hledá nějak hodnotný film o ochránci nevinných, je tu na špatném místě. Ale pro ty, kteří hledají zběsilé střílení a a po hektolitrech stříkající krev, jsou na zde správné adrese. ()

Hapretor

Delfín Langren se rozhodně hodí víc do role "Punishera" než Thomas Jane v remaku z roku 2004, ale tento film se mi přeci jen líbíl míň. Nebudu zapírat, že kvůli chudšímu provedení. ale taky mi nepřišel tak "nápaditý". V remaku je přeci jen víc "fórů" a hlášek. ()

crha

Všechny Punisheři se podařili. A tohle je navíc jedna z nejlepších rolí, kterou Lundgren kdy ztvárnil. Dost se divím, že po takhle skvělém filmu se čekalo až do roku 2004 než se natočil Kat. Škoda, při takto vysoké úrovni se mělo pokračovat dalšími díly a Dolfa si teď všichni mohli spojovat s Punisherem, stejně jako třeba Slye s Rambem. ()

helloween93

Staré zpracování marvelovského Punishera mám rád pro jeho temnou a dusivou atmosféru kanálů, v kterých se prohání Frank Castle na motorce. Je to sice béčko jako řemen, ale to byl v 80. letech standard, že? Podle mě jeden z nejlepších Lundgrenových filmů po Univerzálnim vojákovi a Temném andělovi. ()

MickeyStuma

Akčňák s komiksovým motivem, který je podle komiksu také natočen. The Punisher je pojem, ale tento snímek však veškeré ambice przní. 'Otec' většiny Marvelovských postav Stan Lee dělal při natáčení poradce, ale výsledek vypadá, jako by ho nikdo neposlouchal. Vznikl tak obyčejný film, který prezentuje Dolpha Lundgrena jako dalšího akčního herce. Natočené to však není špatně. Snímek má své kouzlo, byť je vše typicky šablonovité. Lundgren byl zrovna na vrcholu a tak nic nedokáže zklamat. Děj má své typické tempo, které si udržuje a co se týče akčnosti, je to jízda. Jedná se o tu lepší Lundgrenovku, která je slibná po všech stránkách. Jen neporovnávat s komiksem. Kdo ho zná, ví o čem píši. ()

char_t

Kdybych nevěděl předem, že se jedná o adaptaci celkem slavného komiksu, vůbec bych v tomhle snímku vliv Marvelu nehledal. Je to totiž typické osmdesátkové akční béčko, navíc s už tehdy profláklým Lundgrenem. Se vším pozitivním i negativním, co k tomu patří. ()

Besyn

Jedno z těch lepších béček s Lundgrenem.Zábavné,místy dost drsné a ta šéfka jakůzy byla docela solidní svině. ()

Al44...

Kdysi jsem tento film zbožňoval, po všech těch letech je nutno celou věc přehodnotit - téměř vše se v tomto filmu odehrává v noci a hlavní (a také tradiční) postavou je osamělý mstitel - absence nějakého skutečně charismatického záporňáka - do některých scén zapletli autoři děti či chytré pubescenty, což mě vždycky dovádí k šílenství. ()

darkreider

Ja mám punishera rád. A to v každej forme. Škoda že je tu Dolph taký zlomený, že by mu jeden veril ťažkú závislosť. A druhá škoda, že nemá lebku na tričku. ()

Razzor_82

"Sayonara!" Temný a chladný Lundgren na vrcholu slávy. Osmdesátkový akčňák s komiksovým motivem.  Takhle má vypadat pomsta za ztrátu svých nejbližších. Viděl jsem znovu snad po 30.ti letech. Další těžká nostalgie. 6/10 ()

cyright

Co se týče tohoto filmu, je béčko v abecedě ještě moc vepředu:-). Ale jako parodie na akční filmy osmdesátek je to fajn. Kdyby to bylo v žánru komedie, přidám s chutí ještě dvě hvězdy. Dolfík s mejkapem zfetovaného drsňáka je rozkošný. A je opravdu zábava sledovat, jak se mu v každém záběru mění hustota namalovaných vousů. Vlastně jsem celý film nedělal nic jiného.. :-D ()

patushik

Pamatuju si jak jsem šel s mámou do půjčovny VHSek pro nějaký film, kde hlavně nebudou žádný mrtvoly. Načež nám pán za pultíkem zapůjčil Punishera:). Takže já jako malej jsem z toho měl zážitek, který si pamatuju dodnes:).. Nejvíc se mi líbily Punisherovy botky.. 3 vzpomínkový hvězdičky ()

Lovec prasat

Překvapivě velmi dobrý film, z těch existujících o Punisherovi pro mě nejlepší. Akční zručnost 80. let, pár dobrých nápadů a zatraceně drsný Dolph. Co chtít víc? Celý článek zde. ()

danny_21

Mstitel je rozhodně lepším kusem když vemu průměrem Blonďákovou kariérou. Na nic moc si nehraje, žádné dramatické scény ani plkání se nevede, jen kulky, katany a výbuchy. Dolphovi tahle role sedla, takže dávám průměr 55 % ()