Kdysi dávno v městečku Bedrock žil Fred Pazourek se svou ženou Vilmou, dcerou jménem Oblázek a přítulným domácím dinosaurem Dinem. Pracoval s brontojeřábem v lomu firmy Slate & Co., přátelil se s Bertem Štěrkem a mezi obyvateli městečka byl oblíben, protože díky němu zvítězil místní kuželkářský tým v důležité soutěži. To všechno se ovšem mělo změnit. Fred půjčil Bertovi a jeho ženě Betty peníze na adopci a k Pazourkovým přijela jeho tchyně Pearl, která se nikdy netajila přesvědčením, že Vilma se mohla vdát lépe. Fred se rozhodne, že tchyni ukáže, a s pomocí Berta, který zamění obálky s výsledky písemných testů, se stane novým viceprezidentem firmy. Netuší, že jeho proradný šéf Cliff Vandecrave na něj chystá podraz. Dostane kancelář s diktaptákem a sekretářkou Sharon Stoneovou, Cliffovou milenkou. Šéf mu dá peníze, aby mohl začít žít na vysoké noze, a po čase také spoustu desek k podpisu, které Fred přes varování diktaptáka podepíše, aniž by je četl. Netuší, že Cliff, který hodlá zavést novou automatickou výrobní linku na výrobu rodinných domků, tak dosáhl propuštění všech dělníků. Televize z celé aféry viní Freda Pazourka, a když ho dopadnou nezaměstnaní dělníci, chystají se ho lynčovat. Naštěstí je tu Vilma a Betty, které přijdou na nápad, jak Freda zachránit a odhalit pravdu. (TV Nova)

qwxyz

Nějaký humor není špatný, ale přesto se jedná o promarněnou šanci, z tohoto šlo prostě vytěžit více. 48% ()

JuRoot

Keď porovnáme film a seriál, ide o prepadák. Keď porovnáme tento film s mnohými inými výtvormi, dostaneme priemerne vtipnú rodinnú komédiu s príjemnými narážkami na dobu kamennú. ()

Manarit

Hraný film mi přišel poněkud dehonestující, jelikož sympatickou postavu Freda vykreslil jako naprostého hlupáka a Barneyho pro změnu jako naivního moralistu. K tomu děj postavený na souboji zlých bohatých a hodných chudých. Už jako dítěti mi tenhle fakt vadil a na film jsem se nechtěla znovu dívat. Přesto se filmu musí nechat, že kreslenou předlohu opravdu využil a neukradl si jen název. Byla tu i snaha držet se vzhledu postav (když pominu obtloustlou Betty). Kreslená předloha mi ale přišla mnohem vtipnější a nápaditější, a paradoxně také o dost dospělejší. ()

Dudros

klasický kreslený seriál mám dodnes rád ale film bol nepodarok. Neviem si pomôcť ale tu proste dominuje typický americký "humor" (ak sa to vôbec humorom dá nazvať) - nasilu nútený, strašne preafektovaný a v konečnom dôsledku ani nie vtipný ()

modano222

Podľa mňa ide o dokonale sfilmovanú verziu Flintstoneovcov... Viacerí tu spomínajú jednoduchosť scenára. S tým súhlasím aj ja. Preto uberám 1 hviezdičku. Ale treba uznať, že sa filmári výborne "vyšperkovali" s detailami, keď počítačové triky neboli tak rozvinuté, ako v dnešnej dobe. A aj v tom je čaro daného filmu. Film pôsobí autentickejšie a až na ten mierne slabší scenár, je v ostatných aspektoch veľmi kompatibilný s kreslenou verziou. Herci boli perfektne dosadení do svojich rolí a zvládli to na jednotku... Film je na rozdiel od svojich pokračovateľov vynikajúci a dávam 4 hviezdičky. ()

Redyx1 odpad!

Naprostý odpad kinematografie v čele s tlustým nehercem..Návštěvnost celosvětově naprostá tragédie a film upadl v zapomění a nikdy se taková ubohost jako pokračování již nenatočila... ()