Flintstoneovi

The Flintstones

Flintstonovci

Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1994, 91 min

Někdy se to povede, někdy ne. Myslím tím převedení kresleného filmu do hraného a tady si myslím, že se to povedlo. Je to vtipné, má to spád, výběr herců do jejich rolí je ideální. Nesmím opomenout skvělé kostýmy a kulisy. Já Flintstoneovi můžu a nedám dopustit ani na jejich animovanou verzi známou z Cartoon Network. Moje hodnocení: 70%(5.7.2007)

Rozpočet $46miliónovTržby USA $130,531,208Tržby Celosvetovo $341,631,208║ Dosť nevýrazný pokus o hraný pokus Flintstonovcov, vydarených komických vsuviek si tu moc neužijeme, určite sa dal tento kreslený námet využiť na omnoho viac než na nejaký podpriemerný flákanec, pri ktorom sa dá len nehorázne nudiť. /40%/(20.7.2005)

• Djkoma

John Goodman perfektně zapadne do své role a celkové jsou postavy velmi podobně obsazené. Moc nechápu, proč se třeba Kyle McLachlan pustil do takovéhle taškařice, ale asi měl své důvody stejně jako začínající Hally Berry. Bohužel se víc pobavím u kreslené varianty, protože umí být více vtipná a celkově svět dinosaurů mi sedí více v kreslené podobě než tady v podobě dekorací.(5.7.2007)

Problematická hraná verze animované americké klasiky (nikdy jsem jí však nepřišel na chuť), která maximálně potěší fandy seriálu, či Johna Goodmana. Celkově se jedná o formu co poráží obsah. Děj je prostinký a scénaristům moc nešlo na něj navázat a vymyslet dostatek vtipů. Kladem je rozhodně obsazení, Goodman je dokonalý a MacLachlan si svoji postavu bídáka užívá. Jediným opravdovým kladem je výprava, která je dokonalá a hlavně vtipná. Celkově se jedná o bezvýznamný snímek, který sice ve své době plnil kina, dnes však sotva jej někdo pustí dopoledne o víkendu v televizi.(4.6.2007)

Preniesť slávny animovaný seriál rozhodne nebola pre tvorcov prechádzka ružovou záhradou. Podarilo sa to tak na 70%. Aj som sa nudil aj som sa zabavil, ale myslím, že dobrú náladu som mal dlhšie. A keďže Brian Levant je režijný rutinér (Beethoven, Snežní psi, Všade samé zvončeky), považujem Flintstonovcov za jeho zatiaľ najvydarenejší film.***a 1/2(28.5.2007)

• - Jeden z důvodů, proč byl na pozici režiséra dosazen Brian Levant, byl ten, že je oddaný fanda seriálu a navíc vlastní velkou sbírku flintstoneovských předmětů. (viperblade)

• - Na scénáři k filmu se včetně hlavního týmu podílelo celkem 35 lidí. Za svůj výtvor získali Zlatou malinu za nejhorší scénář. (Stegr)

• - Když přijde Fred pozdě na schůzi, nazve ho pan Slate "Flagstonem". Pilotní díl původního seriálu se jmenoval "Flagstonovi". (viperblade)