Kdysi dávno v městečku Bedrock žil Fred Pazourek se svou ženou Vilmou, dcerou jménem Oblázek a přítulným domácím dinosaurem Dinem. Pracoval s brontojeřábem v lomu firmy Slate & Co., přátelil se s Bertem Štěrkem a mezi obyvateli městečka byl oblíben, protože díky němu zvítězil místní kuželkářský tým v důležité soutěži. To všechno se ovšem mělo změnit. Fred půjčil Bertovi a jeho ženě Betty peníze na adopci a k Pazourkovým přijela jeho tchyně Pearl, která se nikdy netajila přesvědčením, že Vilma se mohla vdát lépe. Fred se rozhodne, že tchyni ukáže, a s pomocí Berta, který zamění obálky s výsledky písemných testů, se stane novým viceprezidentem firmy. Netuší, že jeho proradný šéf Cliff Vandecrave na něj chystá podraz. Dostane kancelář s diktaptákem a sekretářkou Sharon Stoneovou, Cliffovou milenkou. Šéf mu dá peníze, aby mohl začít žít na vysoké noze, a po čase také spoustu desek k podpisu, které Fred přes varování diktaptáka podepíše, aniž by je četl. Netuší, že Cliff, který hodlá zavést novou automatickou výrobní linku na výrobu rodinných domků, tak dosáhl propuštění všech dělníků. Televize z celé aféry viní Freda Pazourka, a když ho dopadnou nezaměstnaní dělníci, chystají se ho lynčovat. Naštěstí je tu Vilma a Betty, které přijdou na nápad, jak Freda zachránit a odhalit pravdu. (TV Nova)

Trailer

bobstock

Na svoji dobu skvěle převedené animované postavičky s pravěkým prostředím do vtipně reálné podoby. Bourák Goodman, sexy Berry i zajímavý záporňák MacLachlan. Jako kluk pomrdaný po dinosaurech všeho druhu jsem byl velmi vděčným a šťastným divákem ještě v místním starém kině..dodnes si pamatuji jak sem byl tehdy zblblej Jurským parkem o rok dříve, tak i tento kousek jsem dlouhá léta chybně připisoval jako tvůrčí věc Stevena Spielberga. :) 70% ()

petaspur

Obyvatelé kamenného města Bedrock se z animovaných dvojrozměrných grotesek přestěhovali do trojrozměrného celovečerního filmu. Mamutí sprše, krabí sekačce ani frajerskému diktaptákovi tento přesun nijak neuškodil a protože děj příběhu je celkem nepodstatný, tak si do pohody zapějme s mými párty oblíbenci B-52´s: „Flintstones, meet the Flintstones, they´re modern Stone Age Family“. ()

Dever

Soundtrack David Newman: 1. (Meet) The Flintstones - The BC-52's ,2. Human Being (Bedrock Steady) - Stereo MC's ,3. Hit & Run Holiday - My Life With The Thrill Kill Kult ,4. Prehistoric Daze - Shakespear's Sister/The Holy Ghost ,5. Rock With The Caveman - Big Audio Dynamite ,6. I Showed A Caveman How To Rock - Us3 ,7. The Bedrock Twitch - BC-52's ,8. I Wanna Be A Flintstone - The Screaming Blue Messiahs ,9. In The Days Of The Caveman - Crash Test Dummies ,10. Anarchy In The U.K. - Green Jelly ,11. Walk The Dinosaur - Was Not Was ,12. Bedrock Anthem - 'Weird Al' Yankovic ,13. Mesozoic Music - David Newman , ()

Marek1991

Celkom vtipné spracovanie kresleného seriálu a John Goodman sa podľa mňa do tejto role na rozdiel od ostatných hercov naozaj hodil. Čo však bolo extra v tomto filme? Príbeh o tom, že bohatstvo nie je všetko, dialógy také detské, vlastne by som povedal nič. Ono je to fajn na víkendové popoludnie, ale nie na celovečerný film. ()

peto12

Tak túto komédiu som mal raz požičanú z videopožičovne. Ešte ju doteraz stále mám rád. Dej sa odohráva z doby kamennej, z praveku. K tomu výborný herec John Goodman, známy zo seriálu Roseanne. Len bolo trochu smutné, že jeho najlepší priateľ Barney ho podviedol v testoch. Vymenili si obálky. ()

• Film vznikol na motívy rovnomenného animovaného seriálu Flintstonovci (1960) a snažil sa dôsledne zachovať realitu originálu vrátane rekvizít, akými sú osvojené dinosaury či rôzne praveké potvory vo funkciách domácich pomocníkov (prasosaurus ako odpadkový kôš, dinosaurus - vysávač, dikafták či brontožeriav). (PATWIST)
  • Natáčelo se od 17. května do 20. srpna 1993 v Kalifornii a Utahu. (Varan)