Flintstoneovi

The Flintstones

Flintstonovci

Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1994, 91 min

Preniesť slávny animovaný seriál rozhodne nebola pre tvorcov prechádzka ružovou záhradou. Podarilo sa to tak na 70%. Aj som sa nudil aj som sa zabavil, ale myslím, že dobrú náladu som mal dlhšie. A keďže Brian Levant je režijný rutinér (Beethoven, Snežní psi, Všade samé zvončeky), považujem Flintstonovcov za jeho zatiaľ najvydarenejší film.***a 1/2(28.5.2007)

Tak túto komédiu som mal raz požičanú z videopožičovne. Ešte ju doteraz stále mám rád. Dej sa odohráva z doby kamennej, z praveku. K tomu výborný herec John Goodman, známy zo seriálu Roseanne. Len bolo trochu smutné, že jeho najlepší priateľ Barney ho podviedol v testoch. Vymenili si obálky.(15.7.2011)

Z mého pohledu to je jedno z nejlepších převedení kresleného do hraného. Skvělé narážky jako třeba Concretia (Betonie). John Goodman a Rick Moranis se do rolí perfektně hodí. Bohužel, pro Moranise to byla poslední velká role, než se odešel věnovat rodině. Stejně tak poslední role (resp. rolička) pro Elizabeth Taylor. Na druhou stranu, už v klipu B-52 jsem poprvé spatřil Halle Berry a v samotném filmu mě v tom oblečku zcela fascinovala (+1*). 75%(10.1.2006)

Tradičně naivní a pozitivně laděný rodinný snímek, jehož jediným ozvláštněním je, že je situován do doby kamenné a natočen podle klasické animované předlohy. Díky bohu za rozené komiky Johna Goodmana a Ricka Moranise, stejně jako za Halle Berry, na kterou je radost pohledět za každého počasí i století...(19.7.2002)

Johna Goodmana som mal vždy rád. A úloha Freda Flinstonea mu fakt sadla. Celkom pohodová komédia na ktorej sa bude baviť fakt celá rodina. Niektoré vydarené fóriky a super hášky ma dostali. Rick Moranis vyzerá ako Brad Pitt skrížený s Billom Gatesom a rola mu absolútne nesedela, čo sa odzrkadlilo na jeho nemastnom/neslanom výkone. Na baby sa celkom dalo pozrieť, ale herecky tak isto nejak neoslnili maximálne Halle Berry, ale tiež nie svojim herectvom. Nad kulisami a rekvizitami sa netreba ani pozastavovať, sú to dokonalé repliky svojich kreslených predlôh, a to isté sa dá povedať o všadeprítomných dinosauroch. Dino u mňa No.1. Myslel som si, a aj očakával, že to bude horšie a poľudštenie kreslených postáv bude prepadák. Opak bol však pravda. 3* si tento film zaslúži. Hviezdu navyše dávam za soundtrack ANARCHY IN BEDROCK od GREEN JELLY, ktorú si vypočujete pri záverečných titulkách. I wanna be Fred Flinstone.(27.4.2010)

• - Jeden z důvodů, proč byl na pozici režiséra dosazen Brian Levant, byl ten, že je oddaný fanda seriálu a navíc vlastní velkou sbírku flintstoneovských předmětů. (viperblade)

• - Na scénáři k filmu se včetně hlavního týmu podílelo celkem 35 lidí. Za svůj výtvor získali Zlatou malinu za nejhorší scénář. (Stegr)

• - Když přijde Fred pozdě na schůzi, nazve ho pan Slate "Flagstonem". Pilotní díl původního seriálu se jmenoval "Flagstonovi". (viperblade)