O myších a lidech

• USA Of Mice and Men (více)
TV spot

sedm.1

Umění. Pravé, filmové, nezpochybnitelné, umění. Neskutečně emotivně a působivě natočený film, který ve mně zanechal opravdu hluboký dojem, a to jak, sice obyčejným, přesto ale neuvěřitelně silným příběhem, tak doslova a do písmene fantastickými hereckými výkony, které především dělají tento dech beroucí filmový zážitek tak nezapomenutelným a jedinečným, jak si právem zaslouží. Gary Sinice jako režisér celý film natočil tak luxusně, že mě, i přes již zmiňovanou jednoduchost a přímočarost, dokázal totálně vtáhnout do děje a soucítit se všema postava, podařila se mu zde ovšem navodit i neopakovatelná atmosféra a stylově je film též na té nejvyšší úrovni, prostě paráda. Všechny tyto klady ovšem stejně převyšuje John Malkovich, kterému sice herecky Sinice velice důstojně sekunduje, ale to co zde předvedl právě Malkovich, to je masakr a absolutně netuším, jak to, že si za tohle neodnesl zlatého plešouna, to mi prostě hlava nebere, každopádně, minimálně díky jeho výkonu by měl tuto filmovou adaptaci Steinbeckova románu každý vidět, protože je to zkrátka NEZAPOMENUTELNÝ a NENAPODOBITELNÝ herecký výkon. Skvělý, úžasný, nádherný, dojemný film a podle mě jednoduše filmová povinnost. ()

coscarelli

Garyho vazena silna svojka, na pozadi istej kritickej situacie. Vyrovnovazil kapitoly, vycibril reziu, naserviroval nejeden tazsi ( slzopudny ) moment (stary pes, steniatko, zaver, etc ) , kedy sa mi srdce rozlialo a viedol seba a Johna po rebricku "najlepsi"stale vyssie a vyssie. Mark k prude emocii taktiez velmi dopomohol. Solim naplno, ostal som rozmolekulovany a so zaschnutymi ocami pri zaverecnych titulkoch. Docela "Georga " chapem .. ()

uzzi

Rozhodně skvěle zahrané (Malkovich) a v případě Gary Sinise, který si krom herectví střihl i režii, i dobře zrežírované. Celé je to kvalitní, ale nemá to nic co by film povyšovalo na majstrštyk. Steinbecka to vystihuje téměř dokonale - propracovaná psychologie a popis postav, soucítění s hlavními hrdiny, střídání tempa a skvěle vystavěný konec. Přesto tam něco chybí. 70% ()

chmíří

Nedokážu si představit že by v roli Lennyho byl někdo jiný než John Malkovich! Takhle myslím vypadá životní role! A ten konec nenechá chladného snad nikoho! Krása ()

bari68

S výnimkou dramaticko-dojákovitého záveru ide o pohodový ,upokojujúci film s Hallstromovským nádychom. Gary Sinise uspel vážne na obidvoch frontách či už ako herec alebo režisér... no a Johna Malkovicha podtrhuje prívlastok výborný , ,,jelikož nýbrž poněvač ,,chvála je v tomto prípade na mieste. ()

Mr.Floyd

Mimoriadne kvalitné spracovanie Steinbeckovej knihy, ktoré plnohodnotne poslúži tým, ktorým sa nechce čítať originál. Keby som tú knihu nečítal určite by som dal vyššie hodnotenie, ale keďže som počas celého filme vedel čo bude nasledovať, nemalo ma čo prekvapiť. ()

Zagros

Páni, já téměř zapomněl, že John Malkovich je také dobrý herec. V posledních letech se spíš už jen tak pitvoří než hraje. V tomhle filmu byl skvělý. Jinak jde o velmi umě natočenou osvědčenou klasiku a nelze s ní šlápnout vedle. Sice mě výrazně neohromila a její umístění v topce je pro mě spíše překvapením, ale na druhou stranu není moc co vyčítat a čtyři hvězdy si po právu zaslouží. ()

Wally

Všichni od začátku vědí nebo přinejmenším tuší, kam se to rozvine, ale když ono je to tak dobře natočené...a k tomu J. Malkovich, který byl fantastický...takže ve finále vám ta předvídatelnost ani nevadí a jen ten film necháte plynout... ()

wosho

Citlivý snímek o přátelství dvou mužů v době hospodářské krize s životním výkonem Malkoviche-svého retardovaného Lennyho zahral tak dokonale, že kdybych jej neznal myslel bych si, že jím doopravdy je. Navic Sinise jako režisér pochopil, že takto silnému příběhu bohatě stačí jednoduchá režie sázící na herce a atmosféru 30tých let-tudíž zbytečně film nezatěžuje režisérskou exibicí. Škoda jen, že ikdyž jsem nevěděl o čem film je, už od prvních minut mě bylo jasné jak skončí- to mu ubralo na síle. Ale přesto se jedná o velké dílo. ()

AngiS

John Malkovich byl naprosto bezchybný.. Nemám, co bych tohmuto filmu vytkla.. Knížka je výborná, a tohle zpracování také.. K závěru - Není přeci nic jednoduššího, než se "nepohodlných" jen tak...zbavit.. ()

provitamin

Nie som fanúšikom filmov o mentálne zaostalých jedincoch a ani tento film ma tak nezaujal, aby som zmenil názor. Nebyť postavy Lennyho, mohlo byť hodnotenie vyššie, lebo príbeh bol celkom zaujímavý. Ale to by musela byť iná knižná predloha, takže všetku vinu nesie John Steinbeck :) ()

pipapaja

Nádherné zpracování nádherné knížky. Tento film se opravdu povedl. John Malkovich tu hraje Lenyho a je to jedna z nejlepších rolí které ztvárnil, Gary Sinise je dobrý jako vždy chemie mezi herci funguje na výbornou prostředí i atmosféra je dokonalá prostě vše šlape jak hodinky. Jediné malé mínus je to že by závěr mohl být trošku emotivnější ale jinak film jako celek působí velmi dobře. Další velice dobré zpracování podle knihy. ()

Miller

Velmi dojemné (ke konci jsem brečel asi stejně, jako ženy u titaniku), krásně zpracované drama. Gary Sinise by měl dostat nominaci na oscara za nejlepší režii, Malkovich měl získat oscara a MacMillan by si zasloužil aby jeho záběry byly v UNESCO. Tento film mě odrovnal, hlavně výkonem Johna Malkoviche, který předvádí něco nevídatelného. 100% ()