Poslední film Charlie Chaplina je rozkošná romantická komedie plná chytrých gagů, kterými se proslavil. Chaplin je tentokrát podepsán pod režií, scénářem i hudbou. Příběh filmu se točí kolem krásné ruské emigrantky, hraběnky Nataši (Sophia Loren), která byla proti své vůli přinucena k prostituci v Hong Kongu. Aby z něj unikla, skryje se v osobní kajutě bohatého Američana Ogdena (Marlon Brando) a jako černá pasažérka si vynucuje cestu do Ameriky. Ogden ale není z těch, kteří s sebou nechají manipulovat a hravě odolává útokům Natašina profesionálního šarmu. Otázkou je, jak dlouho? Vedle obou hvězd uvidíme ve filmu i řadu známých herců. Chaplinův syn Sydney hraje Brandova společníka na výletní plavbě. Tippi Hedren ztvárnila jeho ledově chladnou manželku. Patrick Cargill se představí jako příkladný komorník a Margaret Rutherford jako bláznivá stará dáma. Chaplin sám se objeví jako lodní stevard! Všudypřítomné gagy a ztřeštěné situace nezapřou Chaplinovu mistrnou ruku a jeho herci si je užívají s famózní lehkostí a grácií. (oficiální text distributora)

klúčik

Charles Chaplin sa snažil natočiť film najlepšie ako vedel. Ale ani také herecké hviezdy ako boli Brando a Lorenová niekedy nestačia. Bohužiaľ tento film je pekný ale len priemerný.....60%. ()

Han22

Poslední Chaplinův film o kterém jsem kdysi četl někde (Cinema?) že šlo o velký průšvih. Nebylo to tak špatné, ale ani žádný velký zázrak. Mladá žena s hraběcím původem prchá na lodi z Hongkongu, kde byla nucena k prostitutci. Snaží se dostat do USA a tak se schová se kajutě mladého magnáta, který se ji marně pokouší zbavit. A cestou se pochopitelně zamilují. Luxusní načinčané lokace, pár vedlejších postav (sluha, kamarád, exmanželka, otravná dívka na lodi) a celé to působí, jak natočené ve stylu 30. let. Brando a Lorenová jsou fajn, občas je to vtipné jak jim do kajuty neustále někdo leze, občas natahované zejména finále a několikeré falešné manželství. Stařičký Chaplin se mihne v cameu jako lodní stewart. Celkově neurážející starosvětská romantická komedie. ()

Mikino00

Velice pěkné, úsměvné, Charlie nikdy nezklame. Nenudí a pobaví, Brando a Lorenová jsou úžasní a jako bonus potěší nejen účast samotného Chaplina, ale i účast krásné Tippi Hedren. Kdo by se nezamiloval do Sophie, zvlášť když tam chodí takhle oblékaná. ()

bohemia_regent

No... nebyla to zrovna nejpovedenější tečka za jinak úctyhodnou Chaplinovou kariérou. -------- V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 1966. ()

Bozvav

Nádherná Sophia Loren, šaramantní Marlon Brando a další skvělí herci a herečky. Pod taktovkou umělce Chaplina vznikl velmi vtipný, byť sentimentální sladkobolný příběh z prostředí milionářů. Milá naivní zábava s klasickým happy endem. Ze snímku dýchá nostalgie let dávno minulých. Za hezkou podívanou dávám plný počet. ()

PEZ

Posledný film Charlieho Chaplina. Postaral sa o hudbu, scenár aj réžiu. Vôbec nie je cítiť, že ho natočil ako 77-ročný. Jedná sa o ľahkú, no stále vtipnú komédiu, plnú situačného humoru. Napriek tomu, že to medzi Chaplinom a Brandom pri natáčaní iskrilo, podarilo sa im spolu natočiť vtipný a milý film. A nakoniec aj romantický. :) Brando aj Sophia Loren sú vo svojich roliach skvostní a fakt som sa občas schuti zasmial. Dnes už také filmy nevídame, čo je škoda. A tiež je škoda, že film v kinách v danom čase prepadol, lebo čas ukázal, že je to film dobrý, a takto skončil Chaplin v hlbokých depresiách a už nikdy nič ďaľšie nenatočil. Pričom sa vie, že minimálne ešte jeden film mal pôvodne v pláne. Škoda. Ale Grófku z Hong Kongu môžem jednoznačne odporúčiť, ak máte chuť na pohodový relax a chcete sa pritom aj zasmiať. :) ()

kubilov

Hraběnka z Hongkongu je úplně posledním a zároveň pátým filmem, který Charlie Chaplin natočil po svém superslavném Diktátorovi z roku 1940. Tentokrát svěřil hlavní roli ostřílenému a hvězdnému Marlonu Brandovi, který si ke svému klasickému charakteru (bohatý aristokrat, alespoň ze začátku řídící se heslem "co mi není rovno, po tom je mi hovno") přidal několik humorných čísel, které jako kdyby z klasické grotesky vypadly. V hlavní ženské roli mu pak sekunduje krásná Sophia Loren, která zaujme nejen svým hereckým projevem, a spousta dalších Chaplinů ve více či méně důležitých rolích, včetně samotného Charlese. Nemám vzhledem k žánru a tématu co bych výraznějšího vytkl, proto za krásné 4* ()

Hawaj

Ty "všudypřítomné gagy" s hlavní dvojicí naprosto nefungují a spíš brání rozvinout vzájemnou chemii, která má mezi párem vzniknout. To neustále zvonění a vstupování osob do mínosti fungovalo možná kdysi v Čaplinovejch groteskách, ale tady se dost rychle stalo dost obtěžující berličkou, která vůbec nebyla potřeba. Když to srovnám s exceletní Dámou s leopardem tak todle je na úrovní upachtěný operetní frašky kde náhodou vyskytli dvě filmové hvězdy. ()

Pitryx

Tak to je ten slavný vysoce hodnocený film? Obyčejná okecávačka červené knihovny a to je všechno. Hvězdy ve filmu jsou to ano, ale to je vše. Zasmál jsem se všeho všudy snad třikrát. Ne, tento film podruhé ani omylem. ()

mac000

Smíšené dojmy. Když jsem film coby náctiletý viděl v rámci FFP ´68 v čs. premiéře, byl jsem nadšený. Bylo to mé první setkání v kině s Charlie Chaplinem a jeho mnohem slavnější díla jsem viděl až poté, když se do našich kin dostávala postupně v 70. letech. Podruhé jsem "Hraběnku" shlédnul nedávno, tj. o více než půlstoletí později, a pocítil jsem velké zklamání. Názorná ukázka, jak jsou některé filmy nadčasové a některé naopak spjaty s dobou v níž vznikají (Hraběnka dle mě bohužel patří k těm druhým). ()

ostravak30

Přinucen změnou doby a velmi nerad točil Charlie Chaplin najednou filmy se zvukem. A dokonce si střihl i jeden barevný. Chaplin tady rozehrává na malém plácku, většinou v kajutě lodi, absurdní situace, které dostávají opravdu komický ráz. Marlon Brando mi sice jako herec nikdy moc nesedl, tím spíše do komedií, a Sophia Loren se mi nikdy zase moc nelíbila, ale tady díky výborně napsaným dialogům a scénám působí vcelku dobře. Ačkoli dojmu, že k sobě nepasují jsem se zbavit nemohl. Tím, jak je film napsaný by se zcela jistě hodil i na divadlo a zde by to mohla být také humorná podívaná. A objevil jsem i jednu chybu. Když si hraběnka Nataša stopuje náklaďák, není na jeho korbě žádná deka. Jakmile jí ale řidič povolí, aby si dozadu sedla, deka se na korbě objeví. ()

spotczek

V nejvyšší formě se tu Chaplin neprojevil, ale pořád umí pobavit a známé osobnosti přinutit k milému blbnutí. Brandovi lze věřit jeho zmatení, když v kajutě objeví prchající Lorenovou. Horší už je to se skutečností, že se náhodou zrovna rozvádí s manželkou a prostitutka Nataša v něm probudí milostný cit, který jako zazobaný milionář v bezcitném světě obchodu nikdy nepoznal. Věřit se nedá ani tomu, že by ani samotnou Natašu nenapadla možnost, že si bohatého a pohledného zazobance při svém náhlém útěku z Hong Kongu obtočí kolem prstu. Nicméně celý film staví na situaci, která možná existovala v době Chaplinovy cesty na vrchol, ale v šedesátých letech už zaplaťbůh nikoliv. Tedy jakási rodová předurčenost lidí buď ke službě, nebo vládnutí. Na druhou stranu jako by právě bláznivá komedie tyhle dřívější pořádky zesměšňovala a podobné romantické nesmysly vytěsňovala jen do mezí snového světa Hollywoodu. ()

DonBraso

Rozhodně jsem netušil, že film natočil ještě Charlie Chaplin, protože jeho tvorba mě nezajímá ,ale já to pouštěl kvůli Sophii Loren. Hrozně jsem byl zvědavej jak ona a Brando můžou mezi sebou vyjít. Asi to musela být dřina. Brando prostě hraje tak nechtěně, že ho to vlastně ani nebaví,ale v tom je snad největší síla. Právě tyhle protiklady vcelku dobře zapadají, až je vidět,že to prostě groteskně nefunguje. Na zasmátí to není vůbec,ale je pravda, že Harvey byl super. Škoda ho,že měl parte až ke konci filmu, které je malinko zbytečně zdlouhavělé. Film kromě dvouch veličin zvednul laťku ve skvělém dabingu z ČST, protože Vránová a hlavně Munzar toho Branda vyšvihnul ještě lépe, než jeho samotnýho. 70% ()

PTuranyi

Príjemná situačná komédia, v ktorej     sa Marlon Brando a Sophia Loren stretnú v kajute zaoceánskej lode. Marlon Brando ako syn boháča a veľvyslanec pre Saudskú Arábiu a Sofia Loren ako grófka emigrujúca z USA. Takže je to tak trocha hra na skrývačku. Produkcia je profesionálna a herci sú profesionáli, ale Marlon Brando jednoducho nie je komik a Pierre Richard by to zahral omnoho lepšie. Možno za to môže naivný scenár a pomalé tempo. Najvtipnejšia je potom mladá žena snažiaca sa Malona zviesť a každú vetu dopĺňa vetou "môj otecko hovorí že...". ()