Gulag (TV film)

Gulag

USA, 1985, 130 min

Bývalý americký olympijský vítěz se díky pasti nastražené KGB ocitá v pracovním táboře na Sibiři. Muhaha, tak po téhle náloži by jste ze spaní měli vykřikovat „USA, USA, USA“ a každého rusa zdravit plivancem do tváře. No jenže se nestalo. Minimální charisma (tím nemyslím to Davida Keitha), minimální atmosféra (vzhledem k prostředí až zarážející), minimální empatie s hlavními hrdiny…prostě jsem zůstal až zmražený, jak mne takový příběh může nechat tak chladným. Škoda téma a herci jsou víc než v pořádku, ale někde je něco nefungujícího….něco, co z Gulagu dělá průměrný snímek.(3.10.2018)

Copak o to, dej byl zajimavy a plynul skutecne bez zadrhelu a dobre se na nej koukalo. Ovsem sceny s balikama pro vezne, moznost se pri praci ohrat u ohne, postavy ocividne bez problemu s vlastni vahou apod., to je dost fikce podle toho, co jsem kdy cetl. Fakt je ten, ze film vznikl v dobe, kdy moc informaci nebylo. Je to takove becko, ktere ovsem neurazi.(4.10.2018)

Jde o snímek starší výroby a s jeho produkcí v tehdejším Československu se nemohlo v rámci družby se Sovětským svazem a nikdy jinak,ani jen pomyslet,že by ho nějaké kino uvedlo.Po revoluci se párkrát objevil,ale pak se na něj jaksi pozapomělo.Film má náboj,je dost napínavý,Scénka kdy byli kontrolováni vězni a rozruch způsobila vypuštěná liška,za tímco utečenci stavěli ve vagóně falešnou stěnu,byla famózní.Stojí za to ho skouknout,jenže problém je s jeho sehnáním v jazyku českém.Nějak se nikomu nechce do překladu...(2.6.2011)

• Shanen29

Je natočen originální Ruský film GULAG,bohužel u nás není k zehnání,viděl jsem v rusku pouhých 32 minut.Je to vlastně zfilmovaný hraný dokument o lidech,kteří přežili tohle peklo na zemi,kde museli aby nezemřeli hladem jíst kůru ze stromů,byli bosi,jelikož si snědli kožené boty,aby se trochu zahřáli,pili vlastní moč.,tak že se nedivím proč je na tento film dán ban.Ovšem tento film už u mě postrádá realitu.(5.6.2016)

Pro mě nejdrsnějším momentem z celého filmu se stala scéna s liškou. Střílení do lidí už nikoho nevzruší, když je k vidění téměř všude, takže předpokládám, že zase každý střelený vstal a došel si na kávičku a něco na zahřátí, ale ta liška ... no, nevím, nevím. Z příběhu se dala dokonce vycítit i určitá zoufalost z bezvýchodné situace, zrada a nespravedlnost. Na svou dobu působivé zpracování, i když co já vím, jestli se tak mazaný útěk mohl někomu povést, třeba jo. Ještě upozornění ... kdo jste to neviděl, nečtěte zdejší obsah. Je tam vyzrazeno snad všechno.(3.10.2018)