Návštěvníci: Cesta do Ameriky

Návštevníci: Cesta do Ameriky

Komedie / Fantasy

Francie / USA, 2001, 88 min

• Stanix

Tohle je opravdu hodně velkej omyl. Proč tohleto vzniklo je mi záhadou hned z několika hledisek. Proč bylo potřeba udělat remake francouzské komedie? Šlo snad o nějaké moderní triky? Ne, žádné tam nejsou, resp. jsou ve stejné či spíše horší kvalitě. Veškeré jména, názvy a rody byly změněny, proč? Šlo snad jen o to aby byl film nativně v angličtině? Možná. Dabing, na který jsme zvyklí v naší domovině je (či přesněji řečeno byl) na velmi vysoké úrovni, a v zámoří ani neví co vůbec dabovaný film znamená. Jak je možné, že to točil stejný režisér, hraje tam stejná ústřední dvojice a přece je film naprosto jiný? Tohle mi fakt hlava nebere.(10.10.2016)

Hrabě Thibault z Malfete (Jean Reno) má těsně před svatbou se svoji nástavající, krásnou princeznou Rosalindou (Christina Applegate). Na ni má ovšem zálusk nejen on, ale i další rytíři - a jeden z nich se domluví se zrádnou čarodějnicí, a pak Thibault pod vlivem zákeřného kouzla Rosalindu zabije. Ale nevzdává se, a vyhledá čaroděje, aby jej poslal několik minut před hrůznou událost. Anglický čaroděj je ale popleta, a místo do minulosti odešle Thibaulta, jeho sluhu a nakonec i sebe do současného Chicaga - kde se všichni setkávaji s Thibaultovou praprapra...vnučkou Julií. Dokáže se Thibault vrátit zpět do svého času a zachránit milovanou Rosalindu? ... Vzhledem k tomu, že jsem originální snímek neviděl - tedy nemůžu srovnávat - se mi Návštěvníci dost líbili. Samozřejmě, námět setkání minulosti ze současností je velmi profláknutý (i když většinou se člověk z dneška dostává do minulosti), ale i tak se u něj dá docela dobře pobavit. U scén s drakem, objevováním slastí koupelny a večeře v restauraci jsem se dobře bavil - a o nic jiného asi nejde. Jean Reno podává svůj standard, vykulený rytíř mu šel, ale docela mě překvapila Christina Applegate, která od Kelly Bundyové ušla docela dlouhou cestu...(26.9.2004)

I když je to odklon od původních dvou dílů a začíná zde stejný příběh jako je v jedničce, přijde mi tato komedie jako nejlepší díl. Konečně je Thibaultova vyvolená pěkná baba a i Tara se sem hodila. Vtípků a směšných situací je zde jako máku a když jsem si to po dlouhé době opět pustil, pěkně jsem se pobavil. Český dabing je v tomto případě výtečný. Za mě 100% :)(11.3.2014)

• tomeek

Jakýsi podivný potrat francouzské klasiky s typickým americkým "humorem". Trapné zneužití postav původní série v šaškárně pro americké publikum, neschopné strávit francouzský film s titulky (pokud se totiž nepletu, u nich se moc nedabuje). I ty kostýmy jsou horší! A ani Christina to nezachrání! Netuším, proč na to oba vůbec kývli :/(14.8.2010)

• fannah

Bolí mě u srdce když vidím že tohle mohl natočit stejný režisér jako dvě předchozí, naprosto perfektní části. Je to celkově špatný film a myslím že Hollywood Pictures a vůbec celá americká činnost se k originální francouzské záležitosti vůbec, ale vůbec nehodí. Tento film neměl vzniknout. Poiré měl klidně navázat na konec druhé části, což se samozřejmě dalo.(27.1.2007)

• - Trosky hradu ze závěru filmu jsou Corfe hrad v anglickém kraji Dorset. (pavel11)

• - Jean-Marie Poiré natočil tento film pod pseudonymem Jean-Marie Glaubert. (Bernhardiner)

• - Tento film má dve verzie, americkú a francúzsku (respektívne verziu pre európsky trh). V tej francúzskej film začína logom Gaumont Film a prvá scéna sa odohráva v súčasnosti. Americká verzia začína logom Hollywood Pictures, prvá scéna sa odohráva v čase stredoveku a Thibaultova cesta na zámok je podfarbená voice overom. (LaserGun)