Návštěvníci: Cesta do Ameriky

Návštevníci: Cesta do Ameriky

Komedie / Fantasy

Francie / USA, 2001, 88 min

• BadCough

Jean Reno si to u mňa síce nepokazí, aj keby bolo natočených ďalších 10 Ciest do Ameriky a Purpurových riek, ale... PREČO sa musia Američania večne pchať tam, kde nemajú čo hľadať. Tradícia starých francúzskych komédií, svižné dialógy a nezameniteľný humor, práve to bolo na originálnych Les Visiteurs lákadlom, ktoré ma nútilo pozerať film znova a znova. USA s absolútne inými filmovými zvykmi to samozrejme nemohli zvládnuť ani zo štvrtiny tak dobre. Alebo ide fakt len o to, že sa objaví hocaký kvalitný film s diváckym ohlasom, tak poďme rýchlo žmýkať peniaze... Čo tam po umeleckej hodnote... ?(12.4.2011)

Neni to tak špatný, jak to podle hodnocení na csfd vypadá, samozřejmě srovnávat to s jedničkou nemá smysl, protože první díly jsou prostě nejlepší, ale tohle pokračování neni vůbec špatný, hlavně první polovina je skvělá a je v ní spousta dobrejch fórů a trapasů při kterejch se docela dobře pobavíte, ve druhý už je to horší, ale pořád to neni na tak malý hodnocení. je sice pravda že herecký výkony jsou bídný, ale v komediích to už tak bývá a nic jiného se čekat nedalo. já se bavil dobře, tak proč tomu nedat vysoký hodnocení(18.4.2005)

Nevím, co si už mám myslet o třetím pokračováním Návštěvníků. Namísto Godefroye je Thibault. Jiné jména, podobný příběh, stejný hlavní představitelé. Christina Applegate to trochu rozvítila jako jedna z hezčích potomků hrabátka z Francie. Někde stejné vtipy viz. toaleta a Chanel č. 5, které už přestávají být vtipem. Sluha André má štěstí na Taru Reid a ne na ošklivku Ginette a jest mu přáno, aby zůstal v současnosti. Líbil se mi kouzelník, jeho zjev a taky jak se dostával dohromady alá Terminátor. Nevidět předchozí dva filmy, asi bych se na to dívala jinak. Ten konec byl ale na mě příliš nepovedený.(26.7.2011)

• Omnibus

Remake obecně beru jen u průměrných filmů s nevyužitým potenciálem dobrého námětu. U špičkových filmů se jejich (zhusta debilní) remake často pohybuje na hranici svatokrádeže. A že si na to dokonce koupili stejné herce? ... I ty, Brute (Reno)? Tím hůř. Pro všechny zůčastněné. I pro diváky. Asi bych byl nejradši, kdyby se Amíci na veškeré pokusy "vylepšovat" evropské filmy do budoucna už předem vykvákli... Ani kdyby si koupili a vyleštili úplně všechny původní kulisy, a zaměstnali i stejnou kozatou klapku, žádný smysl v tom nevidím. Slovy Věry Pohlové: "Tyhle pokusy každého jenom otravují. Já bych všechny ty remaky zakázala !"(23.12.2012)

• kingik

Nebylo dobré pokračovat až do Ameriky. Humor měl zůstat ve Francii. Jean Reno a Christian Clavier vyčerpali vtípky v předchozím bláznivém dílu, vtipy došly, hlavní postavy se začaly opakovat a přestalo to být rázem vtipné. Christina Applegate, která doplnila partu z řad zámořských herců, naprosto nijak děj neobohatila. Tentokrát nemám co chválit. Jednička byla nejdívatelnější a trojka je naopak nejméně povedená. 20%(9.1.2012)