Hospoda Na mýtince (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 100 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

Hospoda Na mýtince a Dobytí severního pólu jsou moje dvě nejoblíbenější hry největšího českého (ba světového) spisovatele, dramatika, vynálezce, filosofa... Járy Cimrmana. Kvalitní a hlavně český humor v podání Smoljak (který bohužel před pár dny zemřel)/Svěrák a to již od samého úvodu, tedy úvodního semináře. Velmi kvalitní herecké výkony a spousty detailů dělají z této divadelní hry doslova klenot.(11.6.2010)

Seminář má své geniální momenty (ostatně jako vždy) a nutí mě zvednout hodnocení na víc (ale jsou i lepší), jenže když si vzpomenu na hru, je mi líto, s výjimkou několika okamžiků ( jako třeba tanečků Smoljaka), jsem žasl nad obsahovou prázdnotou a nezajímavostí toho, co je mi předváděno. S dalším zkouknutím se to ale zvedá, hlavně některé hlášky. Ovšem jak vy tu někteří žasnete nad "děvkou", to mi přišlo skoro nejtrapnější...(25.4.2008)

Saprment! Celý roky nic a najednou zájezd!!! Tohle se podle mě musí vidět - zde přímo excelující Miloň Čepelka jako "sexuální štvanec, spermon a erektik" Ferdinand von Zeppelin (ty letecké brýle jsou fakt luxusní:-), parádní Zdeněk Svěrák a naprosto dokonalý Ladislav Smoljak jako vězeň Kulhánek... Skvělá sestava a skvělý výsledek. Moje velmi velmi velmi oblíbená hra.(27.6.2007)

Seminář patří mezi nejlepší, tady opravdu nejen doplňuje, ale sám o sobě je hodně vtipný. Ale opereta jako taková je sice vtipná, ale do dokonalosti jí ještě něco chybí, takže "jenom" 4.5 * Ale asi jsem zbytečně přísný, je to jen v porovnání s ostatními cimrmanovskými kousky, jinak by to bylo jasných 5 :)(17.9.2009)

Velice vtipné polalu rozjíždějící se dílo od nesmrtelného tvůrce Járy Cimrmana, které jsem bohužel viděl až teď v opojení té velice smutné události bez které to už nikdy nebude takové jako před ní. Jára Cimrman je dokonalý český nápad a vtipy použité v tomto díle a dokonalý herecký výkon, který předvedl Miloň Čepelka, jsou k popukání.(11.6.2010)