poster

Makléř

 • Velká Británie

  Rogue Trader

 • Slovensko

  Maklér

Drama / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1999, 97 min

 • fogs
  ***

  Film přináší pohled na burzu, což je v podstatě hra. Někdo v ní umí chodit a vydělává veliké peníze, někdo ale ztrácí miliony, jak je to popsáno zde v tomto filmu. Ne každému se to ale daří skrývat jako Nickovi.(9.5.2010)

 • POMO
  ***

  Poznáte tie športové filmy, ktoré vlastne nie sú o športe a krásne si ich užijete, aj keď ste hard-core nešportovec... tak MAKLÉR je bohužiaľ film, ktorý si nemôžete užiť, ak nemáte vrelý vzťah k burzovým machináciám. Navyše nepoznám nikoho s takýmto vzťahom, kto by ho mohol označiť za dôveryhodný. Čo mi teda ako laikovi zostáva k zhodnoteniu? Solídny McGregorov výkon a šikovne zostrihané dejové leporelo, pri ktorom som ale väčšinou netušil, ktorá bije.(7.1.2005)

 • mazic
  ****

  když do pekla, tak s parádou :-) poučení pro všechny, kteří nejsou troškaři!!!!(5.10.2011)

 • waits
  ***

  Nick Leeson možná vypadá se svou ztrátou cca 1 miliardy dolarů v porovnáním s dneškem trochu jako troškař (např. Madoff byl roce 2008 zatčen za zpronevěru oscilující mezi 50-65 miliardami dolarů), ale i tak to v roce 1995 stačilo na bankrot nejstarší obchodní banky v Londýně, ve které vedla své účty i britská královna (dnes je pohou vzpomínkou v názvu holandské ING Barings N.V.) O svém průšvihu napsal ve vězení čtivou knihu, která, říkám rovnou, je mnohem zajímavější než film. Ten totiž ve své snaze přiblížit příběh divákovi nedotknutému burzou upřednostuje soukromé momenty s maželkou Lizou a ty scény z banky, ze kterých je jasné, že bankéři jsou parta hloupých narcisů. Dialogy musí být laikovi zhusta nesrozumitelné už v originálu, český dabing ale dílo dokonal, takže filmu nemůže rozumnět ani profesionál. Nadřízený z Londýna se představuje jako vedoucí druhotných obchodů (míněno derivátů, tedy i opcí, které Nick obchodoval), neustále se zminují marže (marži má obchodník z prodeje, co je margin ví každý, kdo někdy obchodoval na úvěr), o Nickovi se mluví v překladu oficialně jako o traderovi což je nesmysl, protože Nick byl salesman (tedy ten, kdo pouze prodává nebo kupuje pro klienta a nebere si pozice na vlastní účet jako trader) atd.Takhle se prostě v oboru nemluví. Kromě někoho, kdo by dohlídnul na základy odborného slangu (viz třeba dobře přeložený úvod Dobrého ročníku s Russellem Crowem) by bylo dobré věnovat větší péči i jinde (Nick je nabádán, aby konečně zvětšil pozice, když je jasné, že je má snížit). Dobrý je závěr, od chvíle, kdy se do taktů Leftfield Nick snaží vyžehlit situaci u interního auditora. Z celého filmu je nakonec nejzábavnější věta Petera Barringse: " Vydělávání peněz na trzích s cennými papíry je ve skutečnosti jednoduchá záležitost.". Vždycky , když vás tenhle dojem přepadne, dávejte si dobrý pozor.:)(21.4.2011)

 • Zemi11
  ***

  Téma obchodování a trhu zpracované mizerně a nepřehledně! Chlapce se zaměřením na ekonomiku neurazí, ale plenky zůstanou suché.(20.7.2014)

 • - V barové scéně z klubu je slyšet v pozadí hrát píseň od Blur "Song 2" z roku 1997. Děj se ale odehrává v roce 1995. (FilmFan24)

 • - Na konci filmu přistává letadlo s Nickem (Ewan McGregor) ve Frankfurtu (Německo). Policejní auta mají ale poznávací značky Mnichova s písmenem "M". Správně tam mělo být "F" (Frankfurt). (FilmFan24)

 • - Když Nick (Ewan McGregor) a George (Tom Wu) jedou v Porsche, jsou v některých záběrech připoutaní bezpečnostními pásy a místy je vidět, že připásaní nejsou. (FilmFan24)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace