Na nebesích propukla válka. Hordy zrádcovských andělů, vedených nemilosrdným Gabrielem, se vydají na zem zničit lidské pokolení. Thomas Dagget koketoval před časem s kněžským rouchem, ale posléze se stal tvrdým losangelským policistou. Nyní vyšetřuje vraždu muže a při jeho identifikaci objeví několik nezvyklých věcí : potrhanou bibli zašitou v šatech, nekrolog o usmrceném plukovníkovi v arizonských novinách a exemplář knihy, adresovaný nebesům. Dagget se proto vydává do Arizony, kde se nachází i Gabrielův protivník Simon. Všichni se zajímají o mrtvého plukovníka, všichni chtějí ukořistit jeho duši. Přenese se válka z nebes na Zemi? (oficiální text distributora)

blackJag

Archanděl Gabriel Christophera Walkena není z těch bytostí, kterou byste v okamžiku umíráčku chtěli mít ve své blízkosti. Lidé jsou pro něj opičky, mající cenu maximálně tak na manuální práci (jako je výkop hrobu) a řízení dopravních prostředků (protože andělé neumí řídit), takže milosrdenství od něj nemůže čekat školou povinná holčička, natož tak vzpurní andělé... V roli Lucifera se tu v závěrečné fázi objevuje také Viggo Mortensen, nehraje ale part klasického oponenta nebeské havěti, jen se mu nelíbí Gabrielova vize nového nebe (dvě pekla už by přeci byly moc) a tak se snaží být svým svérázným způsobem nápomocen... Premisa příběhu je slušná, chybou by ale bylo očekávat fantaskní orgie plné svatozářných polétavců. Andělská křídla objeví se pouze v začátku (pěkný pouštní záběr na Simonovo rozjímání nad kostrou anděla), v jeskyním vnuknutí, kde je pole poseto anděly nabodnutými na kůl a v závěru nesměle na dálku (obrysy andělské letky v oblacích). Přesto nemá ani toto komorní pojednání o druhé válce na nebesích problém divákovu pozornost udržet. Novější a tématicky spřízněná LEGIE měla v tomto ohledu od čeho opisovat, pokud se tak ale stalo, nebylo to ani za mák znát. 70% ()

Gulash

Ďábelsko-andělský slav squat film. Klasicky geniální Christopher Walken jako hláškující zmrdoanděl Gabriel a musim uznat jako celkem ucházející hot Aragorn v roli Lucifera...jinak celkem vo hovně a to je škoda....potenciál by to mělo. ()

borec999

Skôr fantasy triler ako horor, ktorý hovorí o vojne anjelov na Zemi. Christopher Walken je tu skutočne démonický a hrá výborne, mimo neho však film nič extra zaujímavé neponúka, často sa ťahá a občas aj nudí. Vyložená katastrofa to nie je, ale určite existuje veľa záživnejších a lepšie zvládnutých snímkov na podobnú tématiku. 45% ()

Corpsegrinder

Trochu akčnější Legie mi na tohle téma sedla víc, Prophecy ovšem neni špatný. Je to spíš takový andělský krimi s perfektně zahraným Gabrielem v podání Christophera Walkena. ()

Shimargh

Tenhle snímek by zasluhoval poctivý REMAKE, potenciál byl veliký, ale chabý scénář a mizerné herecké výkony ho zazdily. Walken mimochodem jako vždy skvělý. ()

Klay

Lehce zmatená hororová pohádka plná skvělých scénáristických i režijních nápadů rozhodně nabízí neotřelý přístup k látce, dobrou atmosféru (nikoliv hororovou) a předevšim charismatického záporáka Christophera Walkena. Bez jeho Gabriela se sympaticky zvrhlým smyslem pro humor by byl tenhle film sotva poloviční, protože celkově vzato je děj dost chatrnej a místy nezáživnej. ()

masiko

Už jste někdy měli dort, který nebyl zas tak dobrý, ale měl tak výbornou polevu, že jste ho zhltli a celkově vám moc chutnal? Přesně tak se to má s Prophecy. A co že je tou polevou? Christopher Walken. Jeho Gabriel je naprosto skvělý a to, jak vlastně nezasahuje do děje přímo a na scéně se objevuje krátce pouze kvůli zabíjení, doopravdy budí pěknou atmosféru. A navíc je na tomto dortu ještě třešinka navíc - Viggo Mortensen jako Ďábel (i když není tak ďábelský jako Stormare v Constantine). Každopádně je Prophecy velmi zajímavé a originální, stojí tedy za shlédnutí. ()

TaanStari

Čekal jsem něco jako Constantine, dostal jsem něco jako Legion. Akorát bez akce... Jinými slovy úplně nahovno film, který zachraňuje akorát Christopher Walken a (překvapivě dobrý) Elias Koteas. ()

Marčula

Vsadím se, že kdybych to viděl v době vzniku, hodnotil bych dnes jinak, i tak se mi tři hvězdičky zdají moc, dal bych dvě a půl, ale to tu bohužel nejde. Tu půlku hvězdičky v plusové hodnotě budou brát v potaz všichni fanoušci Vigga Mortensena a Christophera Walkena, naopak odečítat budou ti, jimž nesedla ta malá holčička a překvapivě strašný výkon, jindy u mne oblíbeného, Eliase Kotease. ()

Heroine

Propána, co je to za hrůzu? Pořád jsem čekala kdy už to začne být vtipný, kdy už to začne být komedie, a ono nic? Ono se to bere vážně? To je neskutečný! Hlavně nechápu, kde vzali tak dobré herce pro tak příšerný film. A právě za ně je tu jedna hvězdička. Viggo jako Satan, samozřejmě super, potom Eric Stoltz a Christopher Walken jsou vynikající. Ale celý film je absolutní hrůza. Nesnáším blbý filmy, a speciálně nesnáším blbý filmy s náboženským tématem. ()

helraiser

Walken je bůh, jeho Gabriel nemá chybu. Z celkového pohledu hodně zajímavý film. Závěr stojí opravdu za to Gabriel vs. Ďabel nemá chybu. ()

Petulka88

Naprostá podivnost, která si v první půlce hraje na Angel heart 2. To je kupodivu ta lepší část filmu. Když se totiž potom tvůrci vydají "vlastní" cestou, nastupují trapné dialogy, někdy až směšné scény a hlavně nuda, která mě asi půl hoďky před koncem málem uspala. A nemůžu říct, že by mi to celé dávalo nějaký hlubší smysl. Co stojí za zmínku je určitě fantastický Christopher Walken v roli Gabriela, který se zřejmě pro role "ujetých" maníků narodil. Jakmile je na scéně on, tak je na co se dívat, film má spád a některé scény jsou i vtipné. Bohužel, jakmile Walken ze scény zmizí, zmizí tím i jediný důvod, proč se na tenhle film podívat. ()

rivah

hristopher Walken jako zlý anděl Gabriel je uhrančivý. Jinak je to atmosférický horor využívající křesťanství.(50%) ()