Starověká Čína. Ani Velká zeď nedokázala zadržet hordy bojovných Hunů, kteří napadli mírumilovnou Říši středu. Moudrý a mezi lidem oblíbený císař proto vyhlašuje mobilizaci - jeden muž z každé rodiny musí vstoupit do armády, která má v rozhodující bitvě odrazit vojska dobyvatelů. Mezitím se v jedné zapadlé vesničce připravuje poněkud rozjívená dívka Mulan na své první setkání se svatební dohazovačkou. Nejsvatějším úkolem každé mladé ženy jsou totiž vdavky a oddaná služba manželovi. Jedině v této roli přinese Mulan své rodině radost a úctu celé vesnice. Naneštěstí Mulan je na tuctovou nevěstu trochu divoká a tak její setkání s dohazovačkou dopadne zcela katastrofálně. Tuhle holku si nikdo nikdy nevezme! A k dovršení rodinného neštěstí přijíždí do vesničky císařští verbíři. Starý otec Mulan bude muset nastoupit do armády, protože v rodině není žádný jiný muž. Ještě téže noci se Mulan rozhodne. Aby zachránila otce, ostříhá si vlasy, převlékne se za chlapce a narukuje. V nastávajících nebezpečných dobrodružstvích naštěstí nebude sama. S pomocí duchů rodinných předků a rodinného draka strážného zachrání Mulan Čínu před krvelačnými hordami divokých Hunů a pro sebe a svou rodinu získá úctu celé země. (oficiální text distributora)

Kerbello

U mě jeden z nej animáků. Ač rozhodně není dokonalý, je to přeci jen něco trochu jiného, než se obvykle děti dívají. A Mushu si to vlastně nakonec celé ukradl pro sebe. ()

Hadati

Řekněte mi, proč Disney netočí více takových vtipných a zábavných příběhů? Když se dívám na něco takového, je mi jedno, že to není ten moderní 3D engine. ()

Narciska

Zapůsobily na mě příjemná animace, promyšlený příběh, svět starověké Číny a Mulan a vlastně vše, co se v příběhu mihne. Nejvíce na mě zapůsobilo spojení romantiky a humoru v míře tak vydatné, že prahnu a žízním po lehkosti a pokoře, jež Legenda o Mulan ztělesňuje. Každá postava, i ta nejtiternější a nejprotivnější, má zde svoje místo, každé slovo má svůj význam a tak se jedná o jeden z nejkrásnějších animovaných filmů. ()

Darkslayer

Podarená rosprávka. Akurátna dávka humoru, dobrá hudba (ani tie občasné piesne neboli zlé), príjemna atmosféra. Dráčik a cvrček boli skvelý :P ()

merigieren

Tak už vím, kde se vzal oslík ze Shreka :-) Sice jsem si musel chvíli zvykat na disneyouvskou animaci lidí, ale po pár minutách to je prostě tak úžasně zábavný, že není co vytknout. Pes roznášející zrní, rakety bombardující vlastní tábor, prostě příjemná podívaná. Jen bych si rýpl do těch tradic, připadá mi poněkud hloupé zanechat dívku uprostřed ledové pláně a chovat se nabubřele, že jsem milostivě ušetřil její život. To je asi jedna z věcí která to kazí, i přes to si zaslouží 5*. ()

lemonova

Moja najobľúbenejšia disneyovka.. Čarovné prostredie starej Číny, skvelá hudba (navyše jej tu je tak akurát), mimoriadne sympatické postavičky... a má to vtip!!! Výkon Adyho Hajdu ako "slovenského" Mushu je len čerešničkou na torte. ()

fablefavorit

Nebýt extrémně neuspokojivé poslední čtvrtiny, dotáhla by to tahle čínská Johanka z Arku možná i do mých nejoblíbenějších filmů. Má totiž všechny správné ingredience na pětihvězdičkový můví (Eddie Murphy je tu stejně dobrý jako ve Shrekovi). Ale ten konec.... ten konec... ()

helloween93

Mulan jsem jako dítě neviděl a přišel jsem o hodně, nevím proč, ale ty Disney animáky z devadesátek umí prostě pohladit po duši, v případě Mulan je to hudbou Jerryho Goldsmithe, zajímavým příběhem z Číny, vtipnými vedlejšími postavami (vojáci, drak Mushu s hlasem Eddie Murphyho) nebo charismatickým záporákem Shang Yu. Bitva v horách originálně natočená a na tu dobu výborná animace. Závěrem nesmím zapomenout na song Reflection od Christiny Aguilery. 5* ()

GMVajgl

Tenhle film má spoustu děr - ve scénáři: když Mulan jde zachránit svého otce, ale když ji chce kapitán vyřadit z tréninku, což by problém vyřešilo, tak se nenechá. Ve fyzice: když jeden obézní voják zdvihne jednoho koně a dva dospělé lidi na provaze nebo když se 12 lidí pokouší vyrazit dveře gigantickou kamennou sochou, která by musela vážit alespoň 200 tun. V rozpočtu: když se šetří na animaci, takže po dlouhé sekvenci na rozlehlém cvičilišti vyrazí do bitvy 8 vojáků a kapitán. V logice: když císař říká "I zrnko rýže dokáže převáže misky vah", ale pak drobná slečna přemůže dvoumetrákového mongola. Je tu pár nesnesitelných písniček, genderová agenda, ale taky docela rozumné a dojemné poselství o skutečně důležitých hodnotách: rodina, zdraví, skromnost. ()

skleboun

asi nejlepší disneyovka, jakou jsem kdy viděla (snad kromě Lvího krále), vtipná, neutahaná a hlavně nekončí úplným happyendem, což mě moc potěšilo :) hudba krásná jako vždy, prostě film, na který se může podívat bez uzardění i divák starší dvanácti let :) ()

JimiH

Výborná disneyovka a jeden z mála vzorných příkladů, že animovaný film se obejde i bez mentorování a schématismu. ()

pepa3rd

I když jsem se na tuhle Disneyovku z počátku koukal s despektem (nelíbilo se mi vůbec grafické zpracování), nakonec jsem si ji zamiloval a podle mě patří k tomu nejlepšímu, co z dílny tohoto studia vzešlo. Solidní napínavý příběh, fungující postavy (včetně drobné havěti:)), nádherná hudba a především fungující humor (Předci mi poslali na pomoc ještěrku?), který je třešničkou na už tak výtečném dortu. 90 % ()

Torgal

Konečne disneyovka, pri ktorej sa plnohodnotne pobaví aj starší divák. Príbeh je sám o sebe je o dosť vážnejší než je u disneyho zvykom, ale tiež má pasáže, ktoré sú omnoho vtipnejšie ako u iných jeho filmov. Príjemne ma prekvapili pesničky - nie že by boli nejak úžasné, ale boli znesiteľné a dokonca ma aj bavili. Hudobná zložka sa celkovo veľmi podarila. Naopak mi nesadla animácia, ktorá mi prišla príliš strohá a jednoduchá. Výhrady mám aj k niektorým aspektom deja (podporná armáda číta asi 10 vojakov, záverečný útok na palác nemá logiku), ale v súčte sa aj tak jedná o jeden z najlepších klasicky animovaných filmov čo som videl. 7+/10 ()

Mulan sehnala záporáka

Mulan sehnala záporáka

27.07.2018

V chystané hrané adaptaci disneyovské pohádky Legenda o Mulan si postavu záporáka Khana zahraje Jason Scott Lee (Dračí život Bruce Lee, Tygr a drak: Meč osudu). Film už nějakou dobu chystá režisérka… (více)

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina

12.10.2016

Princ Krasoň dostane vlastní film

Princ Krasoň dostane vlastní film

08.07.2015

Minulost i budoucnost patří disneyovským princeznám. Došlo na ně v Popelce i v Čarovném lese, v Krásce a zvířeti nebo v Mulan pak brzy uvidíme další. Mezi filmy o odvážných dívkách ale u Disneyho… (více)

Smršť koncertů filmové hudby se blíží

Smršť koncertů filmové hudby se blíží

25.09.2013

Dobrá zpráva pro všechny příznivce filmové hudby: Pražský filmový orchestr připravuje pro letošní podzim velikou sérii koncertů v celé republice, dvakrát zavítá i do Bratislavy. Orchestr, zaměřený… (více)