Komedie, která si hraje na výpravnej příběh? Nebo výpravnej příběh, kterej si hraje na komedii? Tak jako tak, kdyby to bylo čistě jedno či druhé, mohlo bejt hodnocení vyšší... Tady mi ten mix nějak nesednul, zvlášť teda pasáže s tím drakem a cvrčkem. Ale věřím, že spoustu lidí to štvát nebude a film si maximálně vychutnaj. Jinak se jedná o zábavnej film, s místy epickým hudebním doprovodem a několika památnými scénami (Mulan, jak odchází z domu, scéna z údolí aj.).(12.12.2013)

K tomuto filmu mě dovedla píseň, která zazní při tréninku nového vojska. A musím říci, že i když jsem se díval na film ve věku, pro který určitě není určen, dosti jsem se pobavil. Film má spád, pěknou animaci i zobrazení dobra a zla. Nechybí mu vtip, který je dle mého šitý na míru cílovému publiku, ani "temná atmosféra". V neposlední řadě hudba je úžasná.(1.9.2011)

Pár let jsem se tomu bránil, ale vyrostla tu klasika. Bitvy překvapují velkolepostí, dráček s cvrčkem pilují všechny hranice humoru a i když se ústřední linka párkrát otře o nějaké profláknuté klišé, napětí a zábavě to neublíží. I tentokrát pak fascinuje písničkový doprovod, kterému vévodí tréninková "I'll make a man out of you".(7.5.2005)

Mulan je v celku další dobrý animák od Disneyeho. K tomu se nedá, co říct. Představí se nám zde chytrá a silní hlavní hrdinka, která musí uspět ve světě mužů. Emancipace jak hovno. V každém případě opět jde o pěkné pokoukání, které bych asi více stejně jako Aladina více docenil, kdybych ho viděl v dětství a ne když mi táhne na dvacet. Plus bonus k tomu, když je tento film stejně starý jako já.(6.8.2017)

Po návštěvě malých neteří, u kterých se to jen hemžilo všelijakými růžovými jednorožci, růžovými koňmi, růžovými koňmi s křídly a růžovými koňmi bez křídel, zato barevně blikajícími (zajímavý, v Brehmovi žádný takový ani vzdáleně podobný tvor není) musím zvolat pánbů nastokrát zaplať každému filmu, který dá holčičkám trochu aktivnější hrdinku, která se jen neválí a jen pasivně nečeká, kdy si pro ni přijde nějaký ten princ. A že Mulan byla aktivní pořádně. Závěrečný souboj na mě působil nerealisticky, nadbytečně... protože každého správného Huna by klepla pepka už v okamžiku, kdy by zjistil, že jeho armádu porazila žena.(30.12.2013)

• - Bruce Willis měl původně dabovat Li Shanga. (D3VIL)

• - Režiséři zahrnuli postavu cvrčka do příběhu proto, že jsou cvrčci v Číně považováni za nositele štěstí. (D3VIL)

• - Jackie Chan dabuje Shanga v Čínské verzi. (D3VIL)