Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Starověká Čína. Ani Velká zeď nedokázala zadržet hordy bojovných Hunů, kteří napadli mírumilovnou Říši středu. Moudrý a mezi lidem oblíbený císař proto vyhlašuje mobilizaci - jeden muž z každé rodiny musí vstoupit do armády, která má v rozhodující bitvě odrazit vojska dobyvatelů. Mezitím se v jedné zapadlé vesničce připravuje poněkud rozjívená dívka Mulan na své první setkání se svatební dohazovačkou. Nejsvatějším úkolem každé mladé ženy jsou totiž vdavky a oddaná služba manželovi. Jedině v této roli přinese Mulan své rodině radost a úctu celé vesnice. Naneštěstí Mulan je na tuctovou nevěstu trochu divoká a tak její setkání s dohazovačkou dopadne zcela katastrofálně. Tuhle holku si nikdo nikdy nevezme! A k dovršení rodinného neštěstí přijíždí do vesničky císařští verbíři. Starý otec Mulan bude muset nastoupit do armády, protože v rodině není žádný jiný muž. Ještě téže noci se Mulan rozhodne. Aby zachránila otce, ostříhá si vlasy, převlékne se za chlapce a narukuje. V nastávajících nebezpečných dobrodružstvích naštěstí nebude sama. S pomocí duchů rodinných předků a rodinného draka strážného zachrání Mulan Čínu před krvelačnými hordami divokých Hunů a pro sebe a svou rodinu získá úctu celé země. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (254)

Zíza 

všechny recenze uživatele

Mulan není špatná holka, ale na to, že zachraňuje Čínu se moc chová jako Američanka. Jako dítěti by mi to bylo jedno, ale protože jsem se jako malá bohužel k pohádce nedostala (a pokud se mýlím a dostala, tak mi ani neuvízla v paměti, což o něčem svědčí) a nemohu ji "nadhodnotit" z nostalgie. Asi jsem to chtěla více epic a na začátku o něco méně písní. Co bych taky nechtěla - vždyť je to disneyovka... Pro děti výborné na zabavení, pro dospělé fajn na odreagování. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Pár let jsem se tomu bránil, ale vyrostla tu klasika. Bitvy překvapují velkolepostí, dráček s cvrčkem pilují všechny hranice humoru a i když se ústřední linka párkrát otře o nějaké profláknuté klišé, napětí a zábavě to neublíží. I tentokrát pak fascinuje písničkový doprovod, kterému vévodí tréninková "I'll make a man out of you". ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Až mě docela překvapilo, jak se Disneyho studiu podařilo vytvořit film, který doslova čpí východní kulturou a krásou, ale stejně tak se nejedná jen o nudnou pohádku pro děti, ale místy pořádně akční a hlavně také vtipnou záležitost. Tohle je další krásná ukázka toho, jak moc jsou Disneyho filmy rodinné, jak dokážou zaujmout skutečně každého člena. Bavil jsem se a to jsem od filmu vlastně nic nečekal. ()

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Jsem nadšená z této fantastické pohádky. Námět, animace, postavy, hudba......paráda. Spousta vtipných hlášek a gagů, ale zároveň dojemný a napínavý příběh o jedné dívce, co změnila celou Čínu. Já se bavila a byla mile překvapena, takže nemám důvod dát méně než 5*. Scénka, kdy Mulan prohlásí: V životě už nechci vidět nahého muže a potom frrrr...houf nahých vojáků, mě velmi pobavila. A takových bylo více. Třeba taky když se proměnili vojáci v konkubíny a přitom zněla píseň Tak buď muž!:D Jak tady někteří tvrdí, že ten dráček byl zbytečný humorný prvek, já si nemyslím. Bez něj by to nebylo celé ono, chyběly by ty správné blbé kecy typu pár maličkostí si ti chlapi všimnou. A nebo spousta detailů, kdy ten největší obr, si lehce namočí do vody jen palec...atd... Já jsem prostě z celého snímku ohromená a fascinovaná. Rozhodně to není jen pohádka pro malé děti, ale i starší si přijdou na své. ()

Bakllazaan 

všechny recenze uživatele

Škvělá pohádka, ikdyž s jednoduchým příběhem. Ale u takových to animáků mozek raději vždycky vypnu a koukam na to jako bych byl malý škvrně. Je škoda, jak je hrozně vidět na Disneyovských (a nejen těch) animácích ta "nutnost" vložit do snímku nejméně jednoho baviče, který vás donutí přidat filmu +1 hvězdičku :) . Je to tím větší škoda, když se podívám na nějaký film od Miyazakiho a vidím, jak nenásilně lze vložit do filmu vtipného společníka.....víc bych asi nevytknul, možná jen opět hudbu, jelikož bych si jí představoval více tradiční k oné kultůře. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (32)

  • Když Mulan zpívá píseň "Reflection", na lesklém povrchu chrámových kamenů se zobrazí odraz jejího obličeje. Nápisy na oněch kamenech jsou pak jména animátorů napsaná starověkou čínštinou. (D3VIL)
  • První animovaný film studia Disney, jehož hlavní hrdinkou je Asiatka. (D3VIL)

Související novinky

Mulan sehnala záporáka

Mulan sehnala záporáka

27.07.2018

V chystané hrané adaptaci disneyovské pohádky Legenda o Mulan si postavu záporáka Khana zahraje Jason Scott Lee (Dračí život Bruce Lee, Tygr a drak: Meč osudu). Film už nějakou dobu chystá režisérka… (více)

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina

12.10.2016

U Disneyho zabodovali s hranou Popelkou i Knihou džunglí a příští rok dostaneme Krásku a zvíře. K tomu se chystají předělávky Mulan, Dumba nebo Lvího krále a teď se celovečerního kříšení dočká i… (více)

Princ Krasoň dostane vlastní film

Princ Krasoň dostane vlastní film

08.07.2015

Minulost i budoucnost patří disneyovským princeznám. Došlo na ně v Popelce i v Čarovném lese, v Krásce a zvířeti nebo v Mulan pak brzy uvidíme další. Mezi filmy o odvážných dívkách ale u Disneyho… (více)

Smršť koncertů filmové hudby se blíží

Smršť koncertů filmové hudby se blíží

25.09.2013

Dobrá zpráva pro všechny příznivce filmové hudby: Pražský filmový orchestr připravuje pro letošní podzim velikou sérii koncertů v celé republice, dvakrát zavítá i do Bratislavy. Orchestr, zaměřený… (více)

Reklama

Reklama