poster

Legenda o Mulan

 • Česko

  Mulan

 • USA

  Mulan

 • Slovensko

  Legenda o Mulan

 • Slovensko

  Mulan

 • Velká Británie

  Mulan

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Drama

USA, 1998, 88 min

 • joker.george
  ****

  Dal jsem na doporučení kamarádky a napravil jsem svůj největší rest, co se týče Disneyho animovaných příběhů. A musím říct, že mě tyto ,,klasické'' pohádky (i když je tato trochu netypická) stále baví víc než ty současné... A není to tím, že by ty ,,dnešní'' byly horší ( WALL-E či HTTYD je snad povinnost vidět), jen se nedokážu přizpůsobit stylu, kde je vše mnohem živější, barevnější a možná i přeplácanější?! Takže u mě vyhrávají ty ,,starší'' a Legenda o Mulan zrovna v sobě skloubí snad vše, co na animácích zbožňuji... A mimochodem když jsem byl menší, tak jsem si neuvědomoval, kolik je v pohádkách písniček, zvláštní...(15.10.2015)

 • Weirdman
  ****

  8/10... Mal som 11 keď som si požičal Mulan na VHS. Tak neskutočne ma uchvátila, že som kukal jak puk a pustil som si ju hneď trikrát za sebou... Ale teraz mám už o 8 rokov viac, moje detské srdce stvrdlo a jediné čo ma uchvátilo bola neskutočne premakaná akčná animácia. Najmä pri scéne v priesmyku som len vytriešťal oči... Príjemné bolo aj rýchle odsípanie jednoduchého príbehu a s nadhľadom braný sentiment...(6.4.2007)

 • Renie42
  ****

  Poprvé jsem film viděla před dvanácti lety v kině. Až po takové době jsem se na něho podívala znova. Odvážná Mulan, která zachraňuje čest rodiny, bláznivý dráček Mušu a cvrček, kteří ji doprovázejí přes vojenský výcvik až samotnému císaři, kde zachrání celou Čínu před Huny a ještě k tomu potká lásku. Moc pěkný film s nádhernýma písničkama.(1.5.2010)

 • Prochy38
  ****

  Z obecného hlediska klasická disneyovka. Špatné písničky, komické postavy a až pohádkový příběh, ať jde o adaptaci čehokoliv. Jinak ale moc hezká legenda, která byla i dobře zpracována. Animace se mi tentokrát moc líbila. Škoda hodně zlých písniček, jinak byla ale hudba moc povedená! Mu-Shu (ten drak teda) byl moc příjemný komický element. Cvrček a kůň moc prostoru neměli. Hunové moc moc dobře udělaní, bitvy dobré. Celkově se mi to hodně líbilo. Na mé hodnocení má asi velký vliv to, že jsem ve stejný den viděl i Prince egyptského, a ten byl o třídu výš.... Ale i tak příjemné překvapení...(8.9.2012)

 • lamps
  *****

  Na Mulan jsem se těšil opravdu hodně, ale má očekávání byla nakonec snad ještě překonána. Opět se naplno potvrdilo, že jestli má animák představovat nějaký úsek lidské historie, tak jedině té asijské- její kultura a tradice jsou totiž pro evropského i amerického diváka přitažlivé sami o sobě, natož pak v nezaměnitelném disneyovském balení, které zajišťuje krásnou animaci, jímavou hudbu a nepřeberné množství skvělého humoru pro děti i dospělé. Jako vždy jsem neměl sebemenší problém dostat se blízko ke všem postavám a zcela s nimi sympatizovat, ať už to byl neodolatelný Murphyho Dráček, který mluví tak moc, až si ho divák zamiluje, nebo samotná Mulan, jejíž charakterní vývoj z prosté dívky ve válečného hrdinu je sice klišovitý až hanba, ale to je u těchto snímků přece povinností. Navíc velmi pěkný a z historického hlediska zajímavě upravený příběh a výborné akční vsuvky, které dokáží přilepit do křesla. Sečteno a podtrženo, Lví král se mi líbil trochu více, ale ani ten mi nepřinesl takovou porci královské a inteligentní zábavy, jakou disponuje tohle úžasné dobrodružství. 100%(7.3.2013)

 • - Podle původní čínské legendy Mulan se svým klamem uspěje a opouští bojiště s velkou poctou. Po několika měsících přijíždí vojáci hledat svého spolubojovníka a jsou velmi překvapeni, když zjistí, že Mulan je žena. (D3VIL)

 • - Režiséři zahrnuli postavu cvrčka do příběhu proto, že jsou cvrčci v Číně považováni za nositele štěstí. (D3VIL)

 • - Čínský příběh o Mulan je starý více než 1 500 let. (Mr.Critic)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace