Komedie, která si hraje na výpravnej příběh? Nebo výpravnej příběh, kterej si hraje na komedii? Tak jako tak, kdyby to bylo čistě jedno či druhé, mohlo bejt hodnocení vyšší... Tady mi ten mix nějak nesednul, zvlášť teda pasáže s tím drakem a cvrčkem. Ale věřím, že spoustu lidí to štvát nebude a film si maximálně vychutnaj. Jinak se jedná o zábavnej film, s místy epickým hudebním doprovodem a několika památnými scénami (Mulan, jak odchází z domu, scéna z údolí aj.).(12.12.2013)

Jedna z těch nejkrásnějších Disneyovek pozdějšího data výroby, které se dokonce povedlo přiblížit se bezchybnému Lvímu Královy. Legenda o Mulan má dokonce i něco navíc a to je vtipnost pro odrostlejší diváky. Cvrček a dráček jsou totiž naprosto ultimátní postavy, které dostanou snad kohokoliv do kolen. Když k tomu přičtu povedenou muziku, respekt k cizí kultuře a krásnou animaci, mám krásně povedené čtyři hvězdy. Let's go kick some Hunny buns!(31.8.2010)

Jsem nadšená z této fantastické pohádky. Námět, animace, postavy, hudba......paráda. Spousta vtipných hlášek a gagů, ale zároveň dojemný a napínavý příběh o jedné dívce, co změnila celou Čínu. Já se bavila a byla mile překvapena, takže nemám důvod dát méně než 5*. Scénka, kdy Mulan prohlásí: V životě už nechci vidět nahého muže a potom frrrr...houf nahých vojáků, mě velmi pobavila. A takových bylo více. Třeba taky když se proměnili vojáci v konkubíny a přitom zněla píseň Tak buď muž!:D Jak tady někteří tvrdí, že ten dráček byl zbytečný humorný prvek, já si nemyslím. Bez něj by to nebylo celé ono, chyběly by ty správné blbé kecy typu pár maličkostí si ti chlapi všimnou. A nebo spousta detailů, kdy ten největší obr, si lehce namočí do vody jen palec...atd... Já jsem prostě z celého snímku ohromená a fascinovaná. Rozhodně to není jen pohádka pro malé děti, ale i starší si přijdou na své.(18.7.2012)

Málokterý animovaný film v sobě kloubí povedenou animaci, krásný a ne moc infantilní příběh, vtip i pěknou hudbu. V Mulan se to podařilo, a tak má ode mě 4 hvězdičky, což je maximum vzhledem k tomu, že 5 ode mě má z animáků jen Sněhurka, Toy Story 2 a Kráska a zvíře. Edit 23.6.2016: Viděno před delší dobou znovu a bylo to ještě lepší než na první zhlédnutí. Blu-ray kvalita a originální zvuková stopa dělají svoje. Jeden z nejlepších animáků vůbec, dostatečně vyspělý, aby to bavilo i dospělého diváka. Takové kvality má málokterý animovaný film. (Blu-ray, orig.)(17.7.2012)

• mortak

Simone de Beauvoir v knize Deuxieme Sexe přesně vystihla budoucí tragédii ženy. Zatímco mužská role zůstává v moderní době vcelku beze změny, žena k té své příbírá další a další - žena bojovnice, žena vědkyně, žena sexuální dračice... A tak tu máme super-girl Mulan vysoustruženou přesně dle časopisů typu Cosmopolitan či Bravo - zůstává základem rodiny, ale bez nejmenších problémů se transformuje do dalších rolí. Ne že by Mulan byla špatná disneyovka, dráček je ukecaný tak akorát, cvrček je roztomilý, písničky muzikálově propracované, jenže tento obraz superženy vnucovaný přes ženské časopisy a filmy ničí a rozbíjí tisíce vztahů po celém světě, protože je to ideál lživý a nedosažitelný. Mulan je prostě jen prodlouženou rukou ženských magazínů.(8.7.2011)

• - Projekt se rozvíjel již od roku 1994, kdy byla skupina umělců poslána do Číny, kde během tří týdnů získávala inspiraci. (D3VIL)

• - Stephen Schwartz měl původně pracovat na textech pro film, byl však zastoupen Davidem Zippelem, který otextoval Herkula (1997). (D3VIL)

• - Píseň "Reflection", která ve filmu zazní, byla vůbec první skladbou Christiny Aguilery vydanou v USA. Zalíbila se natolik, že Christině zajistila nahrávací smlouvu s RCA Records. (D3VIL)