Legenda o Mulan

• Česko

Legenda o Mulan

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Drama

USA, 1998, 88 min

Jedna z těch nejkrásnějších Disneyovek pozdějšího data výroby, které se dokonce povedlo přiblížit se bezchybnému Lvímu Královy. Legenda o Mulan má dokonce i něco navíc a to je vtipnost pro odrostlejší diváky. Cvrček a dráček jsou totiž naprosto ultimátní postavy, které dostanou snad kohokoliv do kolen. Když k tomu přičtu povedenou muziku, respekt k cizí kultuře a krásnou animaci, mám krásně povedené čtyři hvězdy. Let's go kick some Hunny buns!(31.8.2010)

"Mulan" je trochu jiná než ostatní disneyovky. Bitevní scény mě příliš neuchvátily (jako malá jsem určitě přetáčela videokazetu), ale vše vynahrazuje tuze pěkná Goldsmithova "asijská" hudba a hlavně vedlejší postavy, konkrétně Mushu, cvrček a Mulanina babička. Kvalitní animák, ale k srdci mi asi nikdy nepřiroste tolik jako jiné kousky.(5.7.2011)

Na tejto rozprávke som vyrastal a mám ju nasledovanú od hora dole a predsa sa mi ťažko hľadajú objektívne slová. Tak možno to bude trocha neobjektívne! Milujem túto rozprávku a všetky Disneyovky, ktoré majú hudobný charakter ako práve Mulan. Ak k vynikajúcej hudbe pridáte kvalitný príbeh a dokonalú animáciu vznikne vám skvostné dielo ako práve toto. Sympatické charaktery a kultúra ďalekého východu sú jednoducho úžasné. Mushu je dodnes moja naojbľúbenejšia animovaná postavička a vždy si nájdem čas sa k Mulan zas vrátiť a moje hodnotenie je asi tiež neojektívne ale čo už 95%.(3.2.2014)

Film #1. Nejlepší komedie, kterou jsem kdy viděl. První část filmu (asi nějak do 40 minuty) byla taková oddechová část, která je spíš jen pro pobavení . 2 část je ta, ve které se už něco děje, hlavní záporák se objevuje, je tu více bojů a tak.. Opravdu skvělý film, který pobaví úplně všechny! Chytlavé písničky a zajímavé postavy (třeba Mušu). Film doporučuju všem.(1.5.2012)

Hned po Lvím králi můj nejoblíbenější Disney. Je zajímavé, jak moc se liší od hrané Mulan. Resp. že příběh se stejnými zápletkami a i některými scénami lze vzít tak diametrálně odlišně a přitom získat mít dva pěkné a fungující filmy. Nicméně kreslená verze u mě jasně vede, ač mě dráček trošku rozčiloval.(28.2.2013)

• - Píseň "Reflection", která ve filmu zazní, byla vůbec první skladbou Christiny Aguilery vydanou v USA. Zalíbila se natolik, že Christině zajistila nahrávací smlouvu s RCA Records. (D3VIL)

• - WD Pictures dychtivě usilovaly o zajištění podpory čínské vlády, aby tak došlo ke zlepšení vzájemných vztahů, které se značně zhoršily po vydání Disneym sponzorovaného projektu Kundun. (D3VIL)

• - Režiséři zahrnuli postavu cvrčka do příběhu proto, že jsou cvrčci v Číně považováni za nositele štěstí. (D3VIL)