Napínavý a hezky ztvárněný příběh o dívce, která ve snaze zachránit své bližní a stát se hrdinkou poznává úděly světa za zdmi její vesnice ve starověké Číně.(26.2.2009)

Pěkná Disneyovka se zajímavou animací. Samozřejmě nechybí jako vždy pěkná hudba (J.Goldsmith) a spousta legrace. Není ostudou dívat se na tenhle film ani ve vyšším věku.(3.5.2003)

Spousta písniček, veselá zvířátka, výborná animace (především útok Hunů), prostě disneyovka jak má být. Kvalit třeba takové "Kráska a Zvíře" sice nedosahuje, ale pokud má někdo rád atraktivní prostředí Číny, určitě si v hodnocení ještě přisadí.(24.7.2004)

Tohle jsem vždy měla za nejoblíbenější a nejlepší z Disny. Nebudu sem psát jak moc mám tohle ráda stačí jen napsat, že jsem měla Mulan na aktovce od první třídy.(7.7.2014)

Soundtrack Jerry Goldsmith: 1. Honor to Us All [3:03] ,2. Reflection [2:27] ,3. I'll Make a Man Out of You [3:21] ,4. A Girl Worth Fighting For [2:26] ,5. True to Your Heart [4:16] ,6. Suite from Mulan (score) [7:06] ,7. Attack at the Wall (score) [4:59] ,8. Mulan's Decision (score) [3:23] ,9. Blossoms (score) [6:27] ,10. The Huns Attack (score) [4:30] ,11. The Burned-out Village (score) [5:53] ,12. Reflection [3:36],(19.5.2011)

• - Stephen Schwartz měl původně pracovat na textech pro film, byl však zastoupen Davidem Zippelem, který otextoval Herkula (1997). (D3VIL)

• - Fleky na krku a zadku Shangova koně utvářejí siluetu Mickey Mouse. Ve filmu jsou i další skrytí Mickey Mouseové. (D3VIL)

• - Čínský příběh o Mulan je starý více než 1 500 let. (Mr.Critic)