Legenda o Mulan

• Česko

Legenda o Mulan

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Drama

USA, 1998, 88 min

K tomuto filmu mě dovedla píseň, která zazní při tréninku nového vojska. A musím říci, že i když jsem se díval na film ve věku, pro který určitě není určen, dosti jsem se pobavil. Film má spád, pěknou animaci i zobrazení dobra a zla. Nechybí mu vtip, který je dle mého šitý na míru cílovému publiku, ani "temná atmosféra". V neposlední řadě hudba je úžasná.(1.9.2011)

No neviem, ja som sa dosť nudil. V niekoľkých okamihoch vskutku spekatakulárna disneyovka pre o čosi odrastenejšieho diváka s celkom podarenými (povinnými?) komickými figúrkami (dráčik a cvrček). Ale neoslovilo ma to atmosférou, tempom, príbehom a ani postavami. A spevácke pasáže mi prišli otravné, nevhodné, brzdili tempo a nebavili ma.(25.12.2005)

Jedna z těch nejkrásnějších Disneyovek pozdějšího data výroby, které se dokonce povedlo přiblížit se bezchybnému Lvímu Královy. Legenda o Mulan má dokonce i něco navíc a to je vtipnost pro odrostlejší diváky. Cvrček a dráček jsou totiž naprosto ultimátní postavy, které dostanou snad kohokoliv do kolen. Když k tomu přičtu povedenou muziku, respekt k cizí kultuře a krásnou animaci, mám krásně povedené čtyři hvězdy. Let's go kick some Hunny buns!(31.8.2010)

Úžasná disneyovka, která jak pobaví, tak zároveň i poučí. Je dobré, že autoři od Disneyho stále hledí nejen na to aby se jejich pohádky líbili, ale také na to aby poučili. Jako každá pohádka i zde vyhrává dobro nad zlem, navíc příběh výborně vyjadřuje myšlenky feministických organizací, což je skvělé protože dívky by měly už od dětství vědět, že jsou si rovni s muži a že ve výběru poslání/zaměstnání by neměly hledět na odvěkké předsudky. Asi nejlepším prvkem celého filmu je hudba, co písnička to hit - přesně v Goldsmithovu stylu. Prostředí historické Číny je také vítanou a velmi unikátní změnou.(19.9.2012)

Mulan je v celku další dobrý animák od Disneyeho. K tomu se nedá, co říct. Představí se nám zde chytrá a silní hlavní hrdinka, která musí uspět ve světě mužů. Emancipace jak hovno. V každém případě opět jde o pěkné pokoukání, které bych asi více stejně jako Aladina více docenil, kdybych ho viděl v dětství a ne když mi táhne na dvacet. Plus bonus k tomu, když je tento film stejně starý jako já.(6.8.2017)

• - První animovaný film W. Disneyho, jehož hlavní hrdinkou je Asiatka. (D3VIL)

• - Chvat, kterým Mulan odzbrojí Shan-Yu s vějířem, patří mezi skutečné bojové techniky. (D3VIL)

• - Bruce Willis měl původně dabovat Li Shanga. (D3VIL)