Starověká Čína. Ani Velká zeď nedokázala zadržet hordy bojovných Hunů, kteří napadli mírumilovnou Říši středu. Moudrý a mezi lidem oblíbený císař proto vyhlašuje mobilizaci - jeden muž z každé rodiny musí vstoupit do armády, která má v rozhodující bitvě odrazit vojska dobyvatelů. Mezitím se v jedné zapadlé vesničce připravuje poněkud rozjívená dívka Mulan na své první setkání se svatební dohazovačkou. Nejsvatějším úkolem každé mladé ženy jsou totiž vdavky a oddaná služba manželovi. Jedině v této roli přinese Mulan své rodině radost a úctu celé vesnice. Naneštěstí Mulan je na tuctovou nevěstu trochu divoká a tak její setkání s dohazovačkou dopadne zcela katastrofálně. Tuhle holku si nikdo nikdy nevezme! A k dovršení rodinného neštěstí přijíždí do vesničky císařští verbíři. Starý otec Mulan bude muset nastoupit do armády, protože v rodině není žádný jiný muž. Ještě téže noci se Mulan rozhodne. Aby zachránila otce, ostříhá si vlasy, převlékne se za chlapce a narukuje. V nastávajících nebezpečných dobrodružstvích naštěstí nebude sama. S pomocí duchů rodinných předků a rodinného draka strážného zachrání Mulan Čínu před krvelačnými hordami divokých Hunů a pro sebe a svou rodinu získá úctu celé země. (oficiální text distributora)

AloeB

Tato Disneyovka mne mile překvapila. Asijská kultura, silná a zároveň neotravná hrdinka, fešný kapitán, pěkný dobrodružný příběh, zábava na celé ráno. ()

haWranka

Neviděla jsem to už strašlivě dlouho, ale přesto si pamatuju snad každou scénu. To asi vypovídá za vše. Nádhera. ()

bull!nka

...příběh mě naprosto uchvátil, byla jsem příjemně překvapená, protože jsem od tohoto titulu naprosto nic nečekala ()

10Domik10

Skvelý príbeh Čínskej hrdinky Mulan je mojou jednoznačne najobľúbenejšou Disneyovkou vďaka dojemnému a narozdieľ od Levieho kráľa ľudskému príbehu, skvelým vtipným hláškam o ktoré sa postaral predovšetkým neohrozený, krvilačný Mušu a za najlepšiu časť príbehu považujem tréningy, ktorých hudba ma totálne knockoutovala. Český dabing je v pohode. ()

Sykon

Velmi příjemné překvapení, navzdory tradičnímu disneyovskému schématu (nebo možná právě proto?) jsem se tentokrát velmi bavil. Rodinný dráček je skvělá postava co hláskuje jak na běžícím pásu a ty jeho "akce"... Škoda jen těch písniček a naprosté předvídatelnosti, ale i tak velmi solidní 4*. ()

balcazar

Mulan je veľmi zaujímavý počin. Úvodných zopár desiatok minút na mňa tento animák pôsobil dosť priemerne. Nástupom Mushuho sa však všetko zmenilo k lepšiemu a film dostal šťavu, super tempo a hlavne humornú zložku, ktorá to celé parádne osviežila. ()

rublik05

Pokus o trochu jinou "disneyovku", dějově zasazenou do staré Číny a jejich tradic a zvyklostí, dopadl nadmíru dobře a opět se jedná o výbornou pohádku nejen pro dětské publikum. Pohádka má pěkné animace, nádhernou hudbu, je plná humoru, dokonce jsou zde i zajímavě udělané souboje. Děj nenudí, má spád a ukáže divákovi nejen určité zvyky, ale i několik starých legend či poupravených historických událostí. Komedii zde zastává zejména postava ukecaného a extrémně vtipného draka a samozřejmě cvrčka pro štěstí. Ostatní postavy jsou taktéž skvělé a každý si v pohádce určitě najde svého favorita. Mě osobně nejvíc učaroval hlavní záporák, který se filmařům mimořádně povedl a postava vůdce Hunů vzbuzuje obrovský respekt. Pohádka mě i po letech moc baví, je to jednoznačně jedna z těch velmi kvalitních a povedených pohádek z dílny společnosti Disney a stále má divákovi co nabídnout. Dokonale pobaví a zrelaxuje. 10/10. ()

Likan7

Dost velká nuda vlastně. Klasická disneyovka, která ale nemá nic, čím by zaujala a čím by mě bavila. 90 minut volnoběhu bez šťávy nebo vtipu. Znám mnohem lepší disneyovky. ()

liberita

Hodnotiť Mulan len ako animovanú rozprávku by bolo veľkou chybou. Je totiž aj veľmi vtipná, viaceré výroky výnimočne kvalitného slovenského dabingu sa u nás doma stali priam legendárne ("Videla si tých Hunov ? Vyrástli zo snehu ! Ako jahody! "). Nechýba v nej veľká dávka akcie a dobrodružstva, za ktorú by sa nemusel hanbiť žiadny hraný film. Na Oscara nominovanú hudbu netypicky nezložil mierne opotrebovaný Alan Menken, ale zaslúžilý filmový veterán Jerry Goldsmith a pohybuje sa s ňou v rozmedzí čínskych motívov až po výborné dramatické pasáže. Odvaha a bystrý um, hlava plná nápadov a srdce plné odhodlania vytvárajú z historickej postavy Mulan výnimočnú osobu, ktorá sa stala hrdinkou a záchrankyňou celej starej Číny, napriek tomu, že v jej dobe mali ženy len pramalú šancu získať také zásluhy a dosiahnuť to, čo ona. ()

Godhaj

,,Hey, don’t look at me. I ain’t bait no more butts.“ Mulan jsem neviděl jako dítě, takže pro mě nemá sentimentální hodnotu jako třeba Pocahontas. Je to taková obyčejná disneyovka. Příběh je zajímavě posazený do Číny, která se musí bránit invazi mongolů, ale co se postav týče a jejich vývoje, to je zřejmé každému už od počátku, jak to musí skončit. Tentokrát mi přišli krajně otravní zvířecí společníci, a zejména dráček, který mluví s černošským přízvukem. Také duchové předků byli ve filmu jaksi navíc, protože stejně dělali jenom taškařice. Animace je ale příjemná a některé postavičky, třeba jako trojice společníků Mulan byli k sežrání. Suma sumárum se tedy jedná o průměrnou disneyovku, příjemnou na jedno zkouknutí. ()

Scraffy

Jedna z najlepších rozprávok od Disney. Mulan je veľmi dobrý príbeh s dobrou kultúrou. Všetko tu šliape ako má, len ten hlavný záporák mi prišiel taký nemastný-neslaný. ()

Zdenda

Me to moc nebavilo. Mozna je pravda, ze je to na disneyho drsnarna, ale ja proste pri sledovani podobneho filmu vzdy srovnavam s bozskym Miyazakim a to takovehle filmy nemohou ustat.. ()

Meery

"Hanba tebe, hanba tvojej krave..." Vzdy sa bavim.. vzdy budem.. neprejde mesiac aby som si nepozrela Mulan:) ()

Lennie

Jedna z nejkouzelnějších Disneyovek s hodně kvalitním českým dabingem (Pavel Kříž je jako Mushu nepřekonatelný) :) ()

Renie42

Poprvé jsem film viděla před dvanácti lety v kině. Až po takové době jsem se na něho podívala znova. Odvážná Mulan, která zachraňuje čest rodiny, bláznivý dráček Mušu a cvrček, kteří ji doprovázejí přes vojenský výcvik až samotnému císaři, kde zachrání celou Čínu před Huny a ještě k tomu potká lásku. Moc pěkný film s nádhernýma písničkama. ()

Mulan sehnala záporáka

Mulan sehnala záporáka

27.07.2018

V chystané hrané adaptaci disneyovské pohádky Legenda o Mulan si postavu záporáka Khana zahraje Jason Scott Lee (Dračí život Bruce Lee, Tygr a drak: Meč osudu). Film už nějakou dobu chystá režisérka… (více)

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina

12.10.2016

Princ Krasoň dostane vlastní film

Princ Krasoň dostane vlastní film

08.07.2015

Minulost i budoucnost patří disneyovským princeznám. Došlo na ně v Popelce i v Čarovném lese, v Krásce a zvířeti nebo v Mulan pak brzy uvidíme další. Mezi filmy o odvážných dívkách ale u Disneyho… (více)

Smršť koncertů filmové hudby se blíží

Smršť koncertů filmové hudby se blíží

25.09.2013

Dobrá zpráva pro všechny příznivce filmové hudby: Pražský filmový orchestr připravuje pro letošní podzim velikou sérii koncertů v celé republice, dvakrát zavítá i do Bratislavy. Orchestr, zaměřený… (více)