Odvážný Shrek (Mike Myers) pátrá se svým kamarádem, sympatickým a chvastounským oslem (Eddie Murphy) po krásné a divoké princezně Fioně (Cameron Diaz). Za její záchranu chce od intrikána Lorda Farquadda (John Lithgow) získat zpět svou milovanou bažinu. (Bontonfilm)

kyLuke

Animáky mám rád.Ty povedené hlavně.Před puštěním Shreka jsem si říkal do jaké se asi zařadí kategorie a abych to mohl posoudit kouknul jsem se na profil Shreka.Vidím to a hrozně se divím 87%!A ty komentáře(zajímavé jsou:golfista,Tosim,Galadriel!Ale jo,všichni máte pravdu).Poté jsem neváhal ani minutu a šel jsem do toho.Šel jsem do toho a jsem maximálně spokojen. ()

snebka

Když jsem Shreka poprvé viděl bylo mi kolem desíti a nadšený jsem z něho úplně nebyl. Před pár dny jsem to zase po nějaké době viděl a pobavilo mě to o dost více než před těmi zhruba deseti lety. Je to hold takový animák pro dospěláky (na rozdíl od následujících dílů). 85/100 **** ()

Snathoras

Film má prostě všecko a navíc neskutečně boží soundtrack (který oceňuju sice až s odstupem času, ale to na tom nic nemění!)...tvůrci vytvořili opravdu skvělý film, který si zaslouží plné hvězdičkové ohodnocení! :)) ()

Stanix

Snad ani není pravda jak čas neuvěřitelně letí. Vzpomínám si na Šreka v premiérovém čase, který byl v jistém směru i průkopnický a měl monumentálně vybroušenou kvalitu animace, jako kdyby to bylo včera...a ono už je to 12 let! Patří však stále do resortu filmů, který si občas s chutí pustím. Nejoblíbenější postavička samozřejmě Talking Donkey, kterého tak bravurně oživil Murphy. ()

J.e.r.e.c

Patrně první z novodobých animovaných filmů, které jsem měl tu čest vidět. A jak už to tak bývá, líbí se mi ze všech nejvíc. Stačilo drobné „vylepšení“ hlavního hrdiny a klasický příběh o Hloupém Honzovi, co jde zachránit princeznu, dostal nový rozměr a díky množství popkulturních odkazů i spoustu humoru. 80 % ()

Bube1

Shrek je bez debat nejlepší animovaný film všech dob! Je to neuvěřitelně vtipný, zároveň akční a vezme to i za srdce. Celé to podtrhuje dokonalý soundtrack, který taky patří mezi nejlepší vůbec. Navíc se jedná o jeden z mála filmů, který má skvělý český dabing. Prostě a jednoduše - 5 hvězd. Nic míň si to nezaslouží. ()

Scraffy

Naprostý zelený fenomén z ktorého sa stal kult medzi rozprávkami! Parádne hlášky, famózne bitky a oslík! :) ()

papadoce

Shrek je z môjho pohľadu prelomovým animákom, ktorý udal úplne nový smer v tomto žánri a to najmä po humornej stránke. Bol to totiž reálne prvý animák, ktorý bol nabušený vtipmi aj pre dospelých aj pre deti a nielen takými prvoplánovými bum bác typu, ale aj skutočne situačnými a dvojzmyselnými a v podstate inteligentnými. Ak ku tomu prirátame naozaj originálneho dobro zlého hrdinu a hrdinku, komickú postavičku oslíka a príbeh ako taký, tak spolu so slušnou animáciou dostávame jeden z najlepších animovaných filmov vôbec. Shrek je klasikou a to sa pre istú generáciu isto nezmení. Proste inteligentná originalita. Prelomové. Zlobri by mali byť ako tiramisu, lebo nezabudnite “Tiramisu má každý rád”. PS: Vie mi niekto vysvetliť, prečo sa pravidelne stáva, že dokonale nadabované klasiky sú predabovávané? Prvýkrát som túto katastrofu zažil pri Poslednom skautovi a teraz znova pri Shrekovi. To sú j*****a. Aleže neskutoční. ()

schunjo

Tak tento film ma totalne dostal. Ked som sa na to dival prvy krat, vobec som nevedel o co ide. Po prvych 5 minutach mi doslo, ze to asi nebude klasicka rozpravka, no a potom som sa uz len skvele bavil az do konca a nechapal, kde na tie napady tvorcovia chodia. Must see pre uplne kazdeho. ()

brectule

Dostava mě Oslíkův a Shrekův humor. Oslík je skvělý hlavně s hlasem O.Víznera. Ten pravý požitek, ale máte, když znáte alespoň většinu filmů, na které se zde naráží. ()

Prejza

Naprosto nechápu, jak může někdo srovnávat normální filmy s bezduchejma, naprosto unylejma, nijak zvláštníma animáka, který narozdíl vod svejch klasickejch předchůdců postrádaj poezii a vod japonskejch konkurentů zase filosofickou hloubku - a přesně takový sou všechny nový animáky, který kazej vkus dnešnímu divákovi. Shrek je toho "nejzářivějším" příkladem. Není to zase taková nuda, ve svým vodvětví dost vyniká, na víc jak dvě hvězdičky se ale stejně vyšplhat nemůže. ()

pekas

První Shrek. Naprostá bomba, která zaujala originalitou, perfektním zpracováním, prostě vším, na co si jen vzpomenete. Těžká úloha pro jeho následovníky i soupeře, laťka je proklatě vysoko. ()

Lumpus

Opravdu perfektní a možná i nejlepší animovaný film současti,děcka musí šílet dospělí čučet a závidět malým že jsou malí. Nesympatická zelená zrůdka se postupem času dostává do naší mysli a soucítíme s ní a opravdu jí přejeme aby dokončila svůj cíl a slavně zvítětila a je to i tím že všechno tak krásně do sebe zapadá a i nádherně vypadá. ()

Cortesz

Jeden z prvních animáků, který zapříčinil ten "BOOM" se kterým se animáky začali točit v hojném počtu. Shrek je rozhodně nejlepší animák všech dob s krásnou animací, geniálním příběhem, který si utahuje ze všech známých pohádek, ale i filmů. Skvělé postavy, hlavně oslík namluvený Eddie Murphy, kterej je mu i podobnej. Skvělej soundtrack a nezapomenutelná zábava, kterou vytváří tato animovaná podívaná. Řekl bych, že dnes již jde o kultovní záležitost. ()

Borecz

Skutečně kvalitní, zábavný a nápaditý animovaný film. Nezanechal ovšem takový dojem, abych mu udělal plných 5*... ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Těžko uvěřit, že už to je víc jak dvacet let od premiéry prvního Shreka. Poslední film z milované série pak dorazil do kin v roce 2010, už tehdy se ale zdálo, že byl koncept vyždímán na maximum a… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům