Reklama

Reklama

Když zlobr Shrek zachránil princeznu Fionu a překonal s ní mnohá protivenství, měli spolu podle pohádkových zákonů žít šťastně až do smrti. Jenže jak se záhy ukáže, tak jednoduché to zase nebude. Když po návratu z líbánek najdou ve své močálové chaloupce užvaněného osla, který u nich hodlá na čas zůstat, protože jeho dračice je poslední dobou nějaká divná, je to jen začátek. Vzápětí se totiž u dveří objeví posel s pozváním od Fioniných rodičů, krále Harolda a královny Lillian. Shrekovi se na návštěvu nechce, ale Fiona ho přesvědčí, a tak se nakonec vydají na cestu, doprovázeni oslem. Král je v šoku a při večeři se se Shrekem do krve pohádá. Fiona Shrekovi vyčte, že se z lásky k němu změnila, což on zřejmě není ochoten udělat. Situaci ještě zhorší Dobrá víla, která nevybíravě nutí krále Harolda, aby dodržel dávnou úmluvu, že Fionu si má vzít za ženu její syn, samolibý princ Krasoň… (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (711)

tron 

všechny recenze uživatele

„Oslík, ty máš samozrejme právo mlčať, lenže to nedokážeš.“ SHREK 2 vznikol kvôli mimoriadnemu komerčnému/kritickému ohlasu SHREKA (2001) a ako to už vo voľných pokračovaniach často býva, moment prekvapenia je fuč a zostáva „len“ nadpriemerná kópia toho, čo fanúšikovia originálu očakávajú. Tvorcovia opäť ponúkajú kuriózny zmysel pre humor (kôň a kocúr sedia za výčapným pultom), dávajú výraznejší priestor vedľajším rozprávkovým postavičkám (nezabudnuteľná scéna MISSION: IMPOSSIBLE – „Pinocchio, povedz nejaké klamstvo!“) a z lesov a hájov vyrážajú do trblietavého stredovekého veľkomesta, nelíšiaceho sa od Los Angeles. Nanešťastie, scenáristi siahli po oveľa väčšom množstve pop-kultúrnych odkazov (VOTRELEC, „Ono to žije!“, KROTITELIA DUCHOV 2) a „modernizácii“ a tak sa stávame svedkami príchodu nudných nových postáv (princ Krasoň atď.) a príliš „moderných“ scén ´Na červenom koberci´ a ´Policajné prenasledovanie´. V podstate jedinou zábavnou novou postavou je skvelý Kocúr v čižmách (dabovaný Antoniom Banderasom), v ktorom sa snúbi odvaha, česť, očarenie ženským pohlavím a hrdosť: „Utekaj, tvoja pani ťa potrebuje. Utekaj! Ja zostanem a zdržím ich. Dnes splatím svoj dlh“. P.S. Oslík otcom! ()

castor 

všechny recenze uživatele

Znovu sáhl do zlatého fondu mezinárodních pohádek, aby si z každé vytáhnul jen to, z čeho by si mohl udělat netriviální legraci. A srdce tam pořád je. Většina druhých dílů se snaží vychytat mouchy prvních kousků a hlavně znovu slušně vydělat, tu a tam se to podaří, většinou ale tvůrci nasekají další hrubky. Takoví druzí Vetřelci, druzí neohrožení Krotitelé duchů nebo druhé terminátoří dobrodružství jsou nicméně jasnými důkazy, že kolikrát to jde i lépe. Druhý Shrek se rovněž vydařil. Spousta narážek na známé filmy a výtečné hlasy herců!! Trojka už byla bohužel sešup. ()

Reklama

dzej dzej 

všechny recenze uživatele

Ani pro děti, ani pro dospělé. Chabý a plytký příběh k neunesení zatížený prvoplánovými citacemi soudobé popkultury. Několik povedených gagů (malá mořská víla, přenos z policejní akce, Pinocchiova tanga) a výrazných postav (Kocour v botách, Perníček a Perníček Kong) nemůže vyvážit nabubřelost a podivnou prázdnotu tohoto díla. Společně s prvním Shrekem jedny z nejpřeceňovanějších filmů současnosti... ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Technicky promakanější, humorně minimálně na stejné výši. Ovšem nakolik je tento film rodinný, to si fakt netroufnu posuzovat - vysvětlovat šesti-sedmiletému dítěti něco o tom, proč Pinocchio nosí tanga, dobrá víla se chová tak, jak se chová, nebo parodování hollywoodských celebrit..., no nevím. Pro dospělé je to ale výborná zábava. :) ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Druhý diel Shreka je obohatený o nové postavy, najmä o dobrú vílu a princa Krasoňa. A samozrejme Kocúra. Napriek tomu, že sa dej uberá opäť presne určeným rozprávkovým scenárom, napriek tomu prináša nové situácie a nečakané zvraty. A zase narážame na to, že zdanie klame, a i dobrá víla nemusí byť tak nutne dobrá. Toto sa mi na filmoch o Shrekovi páči, že núti k premýšľaniu a vlastne učí deti rozoznávať kto a čo je dobré a čo zlé. Druhý diel je možno len o jedno percento slabší ako diel prvý, ale stále patrí k vrcholom animovanej tvorby. Kto dodnes nevidel Shreka, prišiel o veľa. ()

Galerie (106)

Zajímavosti (47)

  • Dabér Mike Myers, který v původním znění namluvil Shreka, si za tento díl vydělal solidních 10 milionů amerických dolarů (v té době 265,98 milionů Kč). Za předchozí díl (2001) dostal 3 miliony amerických dolarů (116,45 milionů Kč) a za třetí (2007) a čtvrtý díl (2010) 15 milionů amerických dolarů (395,7 milionů Kč). (duklak2)
  • Španělská věta, kterou Kocour v botách řekne poté, co je omylem shozen z Oslíka („¡Hey tú, pedazo de carne con patas, ¿Cómo te atreves a hacerme esto!?“) v překladu znamená: „Hej, jak si dovoluješ mi tohle udělat, ty flákoto masa s nohama?!“ (SpicyNugget)
  • Štáb čítající zhruba 300 lidí pracoval na filmu tři roky. (HappySmile)

Související novinky

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (více)

Reklama

Reklama