Reklama

Reklama

Když zlobr Shrek zachránil princeznu Fionu a překonal s ní mnohá protivenství, měli spolu podle pohádkových zákonů žít šťastně až do smrti. Jenže jak se záhy ukáže, tak jednoduché to zase nebude. Když po návratu z líbánek najdou ve své močálové chaloupce užvaněného osla, který u nich hodlá na čas zůstat, protože jeho dračice je poslední dobou nějaká divná, je to jen začátek. Vzápětí se totiž u dveří objeví posel s pozváním od Fioniných rodičů, krále Harolda a královny Lillian. Shrekovi se na návštěvu nechce, ale Fiona ho přesvědčí, a tak se nakonec vydají na cestu, doprovázeni oslem. Král je v šoku a při večeři se se Shrekem do krve pohádá. Fiona Shrekovi vyčte, že se z lásky k němu změnila, což on zřejmě není ochoten udělat. Situaci ještě zhorší Dobrá víla, která nevybíravě nutí krále Harolda, aby dodržel dávnou úmluvu, že Fionu si má vzít za ženu její syn, samolibý princ Krasoň… (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (711)

Marius 

všechny recenze uživatele

Vďaka našim skvelým distribútorom som to videl len v celkom vydarenom českom dabingu. Verím, že keby som videl v origináli dám plné hodnotenie, ale....fakt je, že čaro prvého Shreka je tatam, lebo už viem čo mám asi čakať a nebyť úplne namakaného kocúra v čižmách ( bombový kukuč na zabijáka... ) tak dám možno ešte menej. Čo ale NECHÁPEM je to, že film ako Shrek 2 sa za 6 !!!!!! dní po premiére dostane na 136 miesto v top 200 CSFD. Je to dobrý film, ale zas tak dobrý nie je. 16.7.2004 - 97 ???? Sibe Vam ? 21.7.2004 - 84 O, tempora, o mores........ ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Docela dorbá pohádka. Sice jsou názory, že se jedná o film pro dospělé, ale to je nesmysl. Tenhle film je určen pro děti a jedna písnička nevinně zmiňující sex na tom nic nemění. I přesto, že se mi film líbil, jsem přesvědčen, že nepatří mezi nejlepších 200 filmů. Až se technika animace zlepší, po Shrekovi neštěkne ani pes. A čas mi dá za oravdu. ()

Reklama

Brouk 

všechny recenze uživatele

Shrek.... kdo by si to pomyslel, že ho budu tak prožívat... A dvojka? Jsem značně skeptický v pokračování něčeho perfektního a bojím se jak malej,zklamání a rozčarování (např. Matrix apod.) ala nastavovaná kaše, ale Shrek 2??? Jupííííí, nejsem a nebyl jsem zklamán!!! Naopak. Shrek 2 je po všech stránkách (humor... a inteligentní !!!! ,muzika, svěžest) rovnoceným partnerem jedničky a v mnoha ohledech jej předčí... A co trojka???? Bojim bojim, moc se bojim....ale doufám a věřím, že to bude minimálně na stejné úrovni.... ()

FlyBoy 

všechny recenze uživatele

Až pri zelenáčovi no.2 si na stupnici od 1 do 10 (kde 10 zastáva peklo pekelné) viem s klídkom určiť intenzitu generálnej neznášanlivosti dabingových devalvácií. Jedná sa o číslo 8, pri ktorom musím poznamenať, že 9 patrí priamoúmernému, podradne-afektovanému nahovoreniu Argentínskych telenoviel a 10 oneskorenému, poľsky-otupujúcemu prekladu starých erotických nepodarkov z talianskej kuchyne. Nie, až taká pohroma to neni, rapídne zníženie pôžitku však, áno. Preto toľko rozhorčenia, preto poznačenie hodnotenia. Neteší ma to a preto si dávam otitulkovanú rundu číslo dva a hľa, ona píše. Priam ma opíja-hefty, citácie, zosmiešnenia-každá zložka má neporovnateľne silnejšie grády, každá vyniká nápadom nezahoditeľným. Uvediem to teda na pravú mieru, po zmene znenia, Shrek 2 je takmer rovnocenným, určite divokejším, ale aj menej prekvapujúcim pokračovateľom úspešného štartéra a zaslúži si šedivú štvorečku. Čo by za ňu dal ten naivný následník… ()

InJo 

všechny recenze uživatele

Začátek a finále jsou sice super (samá akce, gagy, parodie, odkazy, citace, hudba), ale mezi nimi se pár slabších míst prostě objeví. Pokračování se věnuje hlavně milostné linii Shreka a Fiony, takže je tu víc emocionálních a dojemných scén a méně těch humorných než v jedničce. Jinak technicky opět dokonalé a hlasy dabérů v originále by si vážně už zasloužily nějaké to ocenění (zejména pro božího Banderase). Celkově velmi dobrý sequel výjimečného filmu. Škoda, že o trojce a čtyřce už se to samé říct vážně nedá... 85 % ()

Galerie (106)

Zajímavosti (47)

  • Divák to sice neuvidí, ale Dračice se po vypití lektvaru změnila v okřídlenou klisnu. (Zodiak455)
  • V pôvodnom návrhu bol princ Krasoň (v pôvodnom znení Rupert Everett) omnoho detinskejší a nezrelejší a často mával záchvaty hnevu. (WalterIK7)

Související novinky

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (více)

Reklama

Reklama