• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2004, 93 min

V roku 2001 vyprodukovala americká filmová spoločnosť DreamWorks animovaný snímok "Shrek". Dobrodružstvo neatraktívneho, ale charizmatického a vtipného zloobra, ktorý našiel svoju lásku Fionu sa stretol s vrelým prijatím a bohatým komerčným úspechom. Preto o tri roky neskôr bolo natočené pokračovanie. "Shrek 2" sa nesie v duchu pôvodného filmu a ďalej rozvýja príbeh. Shrek s Fionou sa stali manželmi. Nastal čas, aby Fiona svojho ženícha predstavila svojim kráľovským rodičom. ***(5.12.2016)

Zase jeden z mála filmů u kterého jsem se málem potrhal smíchy, ikdyž to tak od začátku nevypadalo. Slabší rozjezd, který se drží v průměru jen líbankami zlobří dvojce. Dokonalá animace (smutný očka kocoura v botách jsou dokonalé!!!!). Slušná již trochu více dnešní hudba. Skvěle namluvené postavy Shreka, Fiony, kocoura a osla. Lidé, kteří se rozhodli odabingovat tento film jsou na vraždu, ale měl jsem to štěstí vidět původní verzi a jednoznačně nemá chybu. Zajímal by mě celkový počet parodovaných filmů (Mision impossible, vetřelec, flashdance a mnohem mnohem více....). Asi tu máme další skvělou sérii, protože pochybuju, že 4 chystaný díl bude poslední...(7.8.2004)

Znáte tu situaci, když se na film těšíte a pak jste zklamáni. Většinou to tak bývá (zvlášť u pokračování), protože když se na něco těším, tak se očekávání jen těžko naplňuje. .... Tak jsem si přinesl domů DVD "Shreka 2" a -- jsem absolutně spokojen !! Splnil naprosto dokonale moje očekávání a to se mi zase tak často nestává. ... Výborně jsem se bavil, ani chvilku nenudil a dost často kroutil hlavou nad dokonalostí animací (déšť, stíny). Doufám, že ta spousta nápadů nevyčerpala tvůrce natolik, aby jim nezbyly další na pokračování přinejmenším stejně "nadupané". Už teď se zase těším :)(3.11.2004)

Moderní animované filmy se mi moc nezamlouvají, už kvůli jejich strašlivé seriové výrobě. Několikrát do roka jsou rodiče bombardováni svými caparty o lístky na nové animáky od Pixaru či WD. Avšak Shrek je přecijen jiný. Není tolik pro děti, hlavně díky své parodičnosti, kde malé dítě prostě mnoho vtipů ani pochopit nemůže. Já sám jsem byl velmi překvapen a potěšen. Oslík je dost možná ta nejlepší postava z animáků posledních let.(26.6.2006)

Shrek 2 má svoje hluchá místa (a není jich málo), ale ty vyvažují skvělá animace, některé vynikající parodické odkazy (hustej "Mission - Pinocchio - Impossible" :o)) a místama velmi kousavá parodie na Hollywood a móresy filmových hvězd. Celé se to nese v takové příjemné uvolněné a sebeparodické atmosféře, což je fajn. A co rozhodně nesmím opomenout, je skvělé namluvení postav v ORIGINÁLE - především Banderas mně neskutečně pobavil! V této souvislosti mi dovolte malý vzkaz našim distributorům: Jděte se s dabingem vycpat!(30.8.2004)

• - Kapitána hradní stráže namluvil sám režisér Andrew Adamson. (duklak2)

• - Moderátor Larry King poprvé propůjčil hlas někomu jinému než sobě. Konkrétně jde o Doris – nevlastní sestru Popelky. (imro)

• - Niektorí z animátorov absolvovali kurzy herectva, aby poznali postupy, ako vyjadriť emócie. (Greenpeacak)