poster

Shrek 2

 • USA

  Shrek 2

 • Slovensko

  Shrek 2

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2004, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  *****

  Asi už můžu jenom zopakovat, co bylo řečeno: film neztratil nic z kouzla jedničky, což je ve světě filmu velmi ojedinělý jev, ale už tady chybí moment překvapení (copak jste třeba čekali, když jste poprvé viděli jedničku, že Fiona zůstane zlobryní???), ale i tak jde o jeden z nejlepších a nejnápaditějších kreslených filmů všech dob.(8.8.2004)

 • FlyBoy
  ****

  Až pri zelenáčovi no.2 si na stupnici od 1 do 10 (kde 10 zastáva peklo pekelné) viem s klídkom určiť intenzitu generálnej neznášanlivosti dabingových devalvácií. Jedná sa o číslo 8, pri ktorom musím poznamenať, že 9 patrí priamoúmernému, podradne-afektovanému nahovoreniu Argentínskych telenoviel a 10 oneskorenému, poľsky-otupujúcemu prekladu starých erotických nepodarkov z talianskej kuchyne. Nie, až taká pohroma to neni, rapídne zníženie pôžitku však, áno. Preto toľko rozhorčenia, preto poznačenie hodnotenia. Neteší ma to a preto si dávam otitulkovanú rundu číslo dva a hľa, ona píše. Priam ma opíja-hefty, citácie, zosmiešnenia-každá zložka má neporovnateľne silnejšie grády, každá vyniká nápadom nezahoditeľným. Uvediem to teda na pravú mieru, po zmene znenia, Shrek 2 je takmer rovnocenným, určite divokejším, ale aj menej prekvapujúcim pokračovateľom úspešného štartéra a zaslúži si šedivú štvorečku. Čo by za ňu dal ten naivný následník…(14.1.2011)

 • Marigold
  *****

  Kdo by byl řekl, co že se z toho zeleného, šíleně nerudného a věčně nadmutého zlobra vylíhne za filmový kult? Ale je to tak a musím jen potvrdit, že druhý Shrek svému předchůdci hanbu nedělá, anžto je ještě nabitější hláškami (můj favorit: I hate mondays...), znovu zhusta naditý výtečnými hudebními čísly i chytlavými songy "v podkresu" scén, originálními postavičkami z říše pohádek (and the winner is... Kocour v botách vulgo fenomenální Banderas... ten chlap je sexy, ten chlap je vodvaz!) a samozřejmě tou bodrou a žánrově nezařaditelnou směsicí komedie, parodie, akce, lovestory... Radost mi trochu kazí jen vědomí, že je to nastavovaná kaše a variace na téma jedničky (přičemž to emotivně strhující finále už přeci jen není tak strhující), ale když vám řeknu, že i po téhle nastavované kaši se zaručeně utlučete, nelžu vám ani trošičku. Opakovaná pointa možná trochu zahlodá na duši, ale jakmile Osel a Kocour rozbalí latinsko-americké rytmy, je vše zlé zapomenuto. Shrek, to je dobrá nálada v zeleném, laskavost, nadhled a výtečný film, který umí příjemně pošimrat na duši. Možná to sem tam trochu škrábne komerční vypočítavostí, ale faleš z toho není cítit ani trochu. A živost animovaných postav je... vážně zarážející. Jak to sakra dělají? !!! Jděte na titulkovanou verzi, jinak přijdete o velký kus Shrekova kouzla !!!(9.7.2004)

 • MM_Ramone
  ***

  V roku 2001 vyprodukovala americká filmová spoločnosť DreamWorks animovaný snímok "Shrek". Dobrodružstvo neatraktívneho, ale charizmatického a vtipného zloobra, ktorý našiel svoju lásku Fionu sa stretol s vrelým prijatím a bohatým komerčným úspechom. Preto o tri roky neskôr bolo natočené pokračovanie. "Shrek 2" sa nesie v duchu pôvodného filmu a ďalej rozvýja príbeh. Shrek s Fionou sa stali manželmi. Nastal čas, aby Fiona svojho ženícha predstavila svojim kráľovským rodičom. ***(5.12.2016)

 • InJo
  *****

  Sice 5*, ale skutečně jen o (Kocourův) chlup. Začátek a finále (od geniální scény zatčení ála policejní reality show) jsou sice naprosto super (samá akce, gagy, parodie, odkazy, citace, hudba), ale mezi tím se pár slabších míst prostě objeví. Pokračování se věnuje hlavně "milostné linii" Shreka a Fiony, takže je tu víc emocionálních a dojemných scén a méně těch humorných než v jedničce (tam byl poměr obou složek přesně fifty-fifty). Jinak technicky opět dokonalé a hlasy dabérů v originále by si vážně už zasloužily nějaké to ocenění (zejména pro božího Banderase, který nade všemi těžce vládne!). Jakožto druhý díl není Shrek 2 tak výtečný jako třeba Toy Story 2, ale i tak je určitě lepší než tři libovolné současné disneyovky dohromady. P. S. Každým dalším zhlédnutím se z filmu (hlavně díky písním) stává skutečně parádně našláplá lahůdka! 90 %(17.9.2004)

 • - Divák to sice neuvidí, ale Dračice se po vypití lektvaru změnila v okřídlenou klisnu. (Zdroj: shrek.wikia.com) (Zodiak455)

 • - Conrad Vernon, jeden ze tří režisérů, opět namluvil postavičku Perníčka (původně ji namluvil jenom jako vzor, který měl být později nahrazen hlasem skutečného herce). (duklak2)

 • - Vo filme je v najväčšej scéne cez 6000 postáv – je to v kráľovstve, kde je očakávaný príchod princeznej Fiony s jej manželom. (Greenpeacak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace