9 / 10 Inteligentné, zábavné a pútavé pre deti i dospelých. To platí pre oba diely Shreka bez výnimky, no mňa osobne chytil tento druhý diel ešte o niečo viac. Už samotná zápletka, návšteva svokrovcov, je perfektný nápad a dáva celému filmu o dvoch zelených zlobroch trochu ľudskejší rozmer. Bravó, Dreamworks, bravó, nech Pixaru nestúpne sláva do hlavy!(16.5.2005)

Mike Myers - (Shrek) +++ Eddie Murphy - (oslík Donkey) +++ Cameron Diaz - (Fiona) +++ Julie Andrews - (Královna) +++ Antonio Banderas - (kocour v botách) +++ John Cleese - (Král) +++ Rupert Everett - (princ Charming) +++ Hudba: Harry Gregson-Williams +++ Producenti: Jeffrey Katzenberg, David Lipman, Aron Warner, John H. Williams +++(3.3.2008)

• Davies182

Docela zbytečné pokračování skvělého animáku. Těšil jsem se hodně, zklamán jsem byl ještě více. Vlastně - upřímně - jsem se moc netěšil, protože jsem se tak nějak bál, co se zeleným obrem rýžování peněz vyvede... Trapný příběh, podobné gagy, více lidí na úkor pohádkových postav... plus patří Kocourovi v botách.(11.8.2008)

• salahadin

Bohužel u dvojky už jsem se silně nudil. Jestli jsem u jedničky narážel na komerci se silným akcentem, tady ji vyzdvihnu znovu a připojím k ní slůvko: bezbřehá. Amíci nezklamali. Budou ždímat houbu tak dlouho, dokud jim ji někdo nesebere a neplácne jim pár facek. Neberu nikomu to, že se mu Shrek líbí a vy neberte mně, že se mi nelíbí. Ale celá ta mánie a zástupy fandů jdou kolem mě, já na ně jen zírám, popíjím čaj s citrónem a pohodlně koukám na hvězdy. Pro POMA: Mě druhá nabušená povina moc neodzbrojila ;) A ani ta první, když jsme u toho.(15.9.2008)

Docela dorbá pohádka. Sice jsou názory, že se jedná o film pro dospělé, ale to je nesmysl. Tenhle film je určen pro děti a jedna písnička nevinně zmiňující sex na tom nic nemění. I přesto, že se mi film líbil, jsem přesvědčen, že nepatří mezi nejlepších 200 filmů. Až se technika animace zlepší, po Shrekovi neštěkne ani pes. A čas mi dá za oravdu.(26.11.2004)

• - Štáb čítající zhruba 300 lidí pracoval na filmu tři roky. (HappySmile)

• - Postava kocoura v botách prošla během přípravy filmu mnoha vývojovými stadii – ještě na kreslícím prkně byla změněna barva jeho kožichu z šedé na oranžovou, aby nezanikal vedle stejnobarevného Osla. Nejvýraznější inovace přišly s představitelem Antoniem Banderasem. "Když mi Kocoura v botách představili, byl to typický Francouz. Měl působit asi jako D’Artagnan ze Tří mušketýrů." (duklak2)

• - Scéna, kde kocúr pretrhne Shrekovi tričko, je odkazom na film Votrelec (1979). (MAX666)