• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2004, 93 min

Najobľúbenejší animovaný film a podľa môjho názoru aj najlepší. Čo sa týka animácie aj humornej stránky. Donkey sa u mňa dostal na prvú pozíciu najvtipnejších animovaných postáv. Mal dokonca lepšie hlášky než v prvom dieli a celkovo sa mi páči tento diel viacej ako jeho predchodca. Pochváliť musím nové postavy, predovšetkým nádhernú Lillian, ktorá vyzerá skôr ako Fionina sestra než mama. Časom sa z nej stala moja najobľúbenejšia postava. Shrek 2 sa mi páči aj po hudobnej stránke. Naozaj skvelý výber piesní ako napríklad "I need a hero". Na to sa len tak nezabúda. Film má plno skvelých a vtipných nápadov. Na Donkeyho po elixíri krásy sa tiež nedá ľahko zabudnúť a taktiež na Sušienku - Golema. "Be good!". Skvelý animáč, ktorý si môžem pozrieť každý deň a neomrzí. 100%(1.1.2012)

Davam plny pocet bodov aj napriek tomu, ze to je "iba" dvojka. Tvorcom sa totiz podarilo vytvorit nadherne "volne" pokracovanie jednicky. Napchali sem tolko coolovych hlasok a skvelych gagov, az som mal pocit, ze v jednicke ich bolo menej. Jednoduchy, ale vystizny komentar k Shrekovi 2 by mal zniet asi takto: Zabava a romantika opat 100% zarucene !(12.10.2004)

Až pri zelenáčovi no.2 si na stupnici od 1 do 10 (kde 10 zastáva peklo pekelné) viem s klídkom určiť intenzitu generálnej neznášanlivosti dabingových devalvácií. Jedná sa o číslo 8, pri ktorom musím poznamenať, že 9 patrí priamoúmernému, podradne-afektovanému nahovoreniu Argentínskych telenoviel a 10 oneskorenému, poľsky-otupujúcemu prekladu starých erotických nepodarkov z talianskej kuchyne. Nie, až taká pohroma to neni, rapídne zníženie pôžitku však, áno. Preto toľko rozhorčenia, preto poznačenie hodnotenia. Neteší ma to a preto si dávam otitulkovanú rundu číslo dva a hľa, ona píše. Priam ma opíja-hefty, citácie, zosmiešnenia-každá zložka má neporovnateľne silnejšie grády, každá vyniká nápadom nezahoditeľným. Uvediem to teda na pravú mieru, po zmene znenia, Shrek 2 je takmer rovnocenným, určite divokejším, ale aj menej prekvapujúcim pokračovateľom úspešného štartéra a zaslúži si šedivú štvorečku. Čo by za ňu dal ten naivný následník…(14.1.2011)

Trochu podivná pohádka. Pro děti určitě nevhodné a povětšinou zcela nepochopitelné a pro dospělé zase až příliš nesmyslné. Pokusím-li se na Shreka dívat jenom jako na zábavu, obsahuje dost vydařených míst, z nichž mě nejvíce rozesmála Pinocchiova variace na Toma Cruise. Bohužel každý druhý vtípek je hluchý, ne-li na či za hranicí trapnosti. Místa, která alespoň snad chějí být romantická, jsou ale úplně zbytečná a nijak zajímavá; neříkám, že by byla horší než v konkurenčních hraných snímcích. Zamyslím-li se trochu nad scénářem, několika zápletkami nebo dějovým spádem, nemohu než konstatovat, že se tu zoufale mlátí prázdná sláma a hlavní dějová zápletka je navařená a zprstuvycucaná nad jakoukoli snesitelnou míru.(16.11.2004)

Vynikajici pokracovani, ktere ale prvni dil neprekonava, ale uz to, ze se tvurcum podarilo dosahnout skoro stejne urovne je uspech. Narozdil od jinych pokracovani nejde o nastavovanou kasi, ale zabyva se proste vecma, co nastanou po svatbe. Neco podobneho se resi treba v Fotr je lotr. Animace je jeste o kus lepsi nez v prvnim dile, scenar opet promakanej, opet spis pro dospelejsi publikum, coz je pro me plus a take spousta vtipku. Navic tu pribyl bozskej Kocour v botach, nadabovanej skvelym Banderasem. Nemam co vytknout, ale proste mi prvni dil prisel lepsi.(3.1.2005)

• - Moderátor Larry King poprvé propůjčil hlas někomu jinému než sobě. Konkrétně jde o Doris – nevlastní sestru Popelky. (imro)

• - Cesta z bažiny do království Za sedmero horami je dlouhá přibližně 700 mil (trasa Praha–Pljevlja pozemní komunikací). A kdyby jeli 16 hodin denně, tak by trvala 2 týdny. (Zdroj: freemaptools.com) (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Scéna, kde kocúr pretrhne Shrekovi tričko, je odkazom na film Votrelec (1979). (MAX666)