Reklama

Reklama

Když zlobr Shrek zachránil princeznu Fionu a překonal s ní mnohá protivenství, měli spolu podle pohádkových zákonů žít šťastně až do smrti. Jenže jak se záhy ukáže, tak jednoduché to zase nebude. Když po návratu z líbánek najdou ve své močálové chaloupce užvaněného osla, který u nich hodlá na čas zůstat, protože jeho dračice je poslední dobou nějaká divná, je to jen začátek. Vzápětí se totiž u dveří objeví posel s pozváním od Fioniných rodičů, krále Harolda a královny Lillian. Shrekovi se na návštěvu nechce, ale Fiona ho přesvědčí, a tak se nakonec vydají na cestu, doprovázeni oslem. Král je v šoku a při večeři se se Shrekem do krve pohádá. Fiona Shrekovi vyčte, že se z lásky k němu změnila, což on zřejmě není ochoten udělat. Situaci ještě zhorší Dobrá víla, která nevybíravě nutí krále Harolda, aby dodržel dávnou úmluvu, že Fionu si má vzít za ženu její syn, samolibý princ Krasoň… (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (713)

lamps 

všechny recenze uživatele

Přinejmenším stejně kvalitní jako první díl. Příběh je logicky zasazen do nového prostředí a na scéně se objevuje řada nových postav, z nichž hlavně Kocour v botách je vítanou a povedenou posilou. Narozdíl od jedničky je pojetí mnohem více crazy, přibylo bláznivé akce i humoru, oslík se stává ještě upovídanějším a ze Shreka je nefalšovaný hollywoodský hrdina. Každému možná nesedí, ale mně se tenhle přímočarý styl završený parádní závěrečnou půlhodinkou hodně zamlouval a s vyjímkou několika hluchých míst jsem se pořád výborně bavil. Ale nebýt těch několika zásadních změn oproti jedničce, staří známí Shrek s Oslíkem by to už asi sami neutáhli, což se koneckonců v dalším pokračování potvrdilo. ()

dzej dzej 

všechny recenze uživatele

Ani pro děti, ani pro dospělé. Chabý a plytký příběh k neunesení zatížený prvoplánovými citacemi soudobé popkultury. Několik povedených gagů (malá mořská víla, přenos z policejní akce, Pinocchiova tanga) a výrazných postav (Kocour v botách, Perníček a Perníček Kong) nemůže vyvážit nabubřelost a podivnou prázdnotu tohoto díla. Společně s prvním Shrekem jedny z nejpřeceňovanějších filmů současnosti... ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Väčšie, vtipnejšie, dejovo obsiahlejšie, nabúchanejšie, výpravnejšie atď. Takto by som ako marketingový poradca poradil producentom propagovať pokračovanie úspešného trháku. V tomto prípade je to ale pravda! To neidentfikovateľné málo, čo mi v jednotke chýbalo do stovky, sa tu konečne doplnilo, možno ho tam dostala víla so svojou verziou starého šlágru, možno Pinnochiove tangáče, možno roztomilé dračie somáriky. Pop kultúrne odkazy neboli nikdy tak zábavné. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Násilně nastavovaná kaše. Podivný a pro děti možná až trochu nepřijatelný příběh, vykompenzovaný více či méně dobrými vtipy a odkazy. Shrek s Oslíkem a Kocourem patří k tomu skvělému, ale zbytek je místy nuda k uzoufání, hlavně zápletka s polibkem, která až nesnesitelně nápadně kopíruje první díl. Na nadšení kolem se tak proto musím dívat zcela chladně. Jednička měla zůstat sama. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Vynikajici pokracovani, ktere ale prvni dil neprekonava, ale uz to, ze se tvurcum podarilo dosahnout skoro stejne urovne je uspech. Narozdil od jinych pokracovani nejde o nastavovanou kasi, ale zabyva se proste vecma, co nastanou po svatbe. Neco podobneho se resi treba v Fotr je lotr. Animace je jeste o kus lepsi nez v prvnim dile, scenar opet promakanej, opet spis pro dospelejsi publikum, coz je pro me plus a take spousta vtipku. Navic tu pribyl bozskej Kocour v botach, nadabovanej skvelym Banderasem. Nemam co vytknout, ale proste mi prvni dil prisel lepsi. ()

Galerie (106)

Zajímavosti (48)

  • V pôvodnom návrhu bol princ Krasoň (v pôvodnom znení Rupert Everett) omnoho detinskejší a nezrelejší a často mával záchvaty hnevu. (WalterIK7)
  • Náklady na výrobu byly přibližně 150 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Související novinky

Pátý Shrek dostal datum premiéry

Pátý Shrek dostal datum premiéry

13.07.2024

Shrek má mezi všeobecně oblíbenými animáky poměrně výsadní postavení. Přestože od premiéry prvního dílu pohádkové série uplynulo již více než 23 let, její hrdina je stále živý a mezi fandy… (více)

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (více)

Reklama

Reklama