• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2004, 93 min

Davam plny pocet bodov aj napriek tomu, ze to je "iba" dvojka. Tvorcom sa totiz podarilo vytvorit nadherne "volne" pokracovanie jednicky. Napchali sem tolko coolovych hlasok a skvelych gagov, az som mal pocit, ze v jednicke ich bolo menej. Jednoduchy, ale vystizny komentar k Shrekovi 2 by mal zniet asi takto: Zabava a romantika opat 100% zarucene !(12.10.2004)

Slabší než jednička. Vážně. Hlavní téma je stejné, fórky se na vás hrnou jeden za druhým a některé vážně stojí za to, ale už to prostě není ono a celý film působí jako by se za každou cenu snažil trumfnout staršího bratříčka. Tím, kdo táhne Shreka dvojku nahoru, do té top ligy, není nikdo ze starých známých, nene, je to někdo zcela nový...tajemný...nebezpečný...k sežrání roztomilý...ano, je to zcela fenomenální Puss In The Boots alias Antonio Banderas, kterého jsem slyšel v originále přímo v kinosále, yesss, yesss!!:) Byl to právě on, kdo přinesl do mého života další z těch památných okamžiků, kdy se po zcela geniálním vtipu v narvaném kinosále pětice lidí zlomila v pase a řvala smíchy, zatímco ostatní jen nechápavě zírali...spolu s Garfieldem jediná kočka, kterou bych doma strpěl.(22.6.2006)

Už první minuty, kdy se každou chvíli objeví parodie známého okamžiku ze známého filmu, dávají tušit, v jakém duchu se Shrek 2 ponese - už to není parodie na pohádky, jako spíš parodie v hávu pohádky. Zůstaly pohádkové bytosti a prostředí, ale to, co zažívají, by klidně mohlo zářit ve Žhavých výstřelech. A mně se líbily jak Žhavé výstřely, tak Shrek 2 - který je vtipný i právě díky tomu, že se vše odehrává v pohádkovém prostředí, které samo ještě navíc umožňuje vytvářet další a další komické situace.... Vlastně Shrek 2 je non-stop zábavná jízda, kdy opravdu nemá cenu počítat výbuchy a záchvaty smíchu. A Antonio Banderas jako kocour v botách je k sežrání:-) Čistých 5* to sice není, ale 4* jsou málo.(28.7.2004)

Oproti jedničce, která si bere na mušku známé pohádky staré desítky i stovky let a některé anachronismy a narážky na nové filmy vám ani nepřijdou, tenhle díl má mnohem blíž k filmové a aktuálně dobové parodii. Ubírá mu to na univerzálnosti a je to místy přesně ten druh humoru, kterým dávají tvůrci najevo, že to s filmem nemyslí až tak vážně. Důkazem budiž i postava kocoura, která na mě působila hodně rozporuplně. Netvrdím, že ve filmu nejsou scény, které by mě nenadchly nebo humor, kterému bych se nezasmál, ale není to tak nenucené, přirozené a spontánní jako v prvním díle.(8.4.2005)

Přinejmenším stejně kvalitní jako první díl. Příběh je logicky zasazen do nového prostředí a na scéně se objevuje řada nových postav, z nichž hlavně Kocour v botách je vítanou a povedenou posilou. Narozdíl od jedničky je pojetí mnohem více crazy, přibylo bláznivé akce i humoru, oslík se stává ještě upovídanějším a ze Shreka je nefalšovaný hollywoodský hrdina. Každému možná nesedí, ale mně se tenhle přímočarý styl završený parádní závěrečnou půlhodinkou hodně zamlouval a s vyjímkou několika hluchých míst jsem se pořád výborně bavil. Ale nebýt těch několika zásadních změn oproti jedničce, staří známí Shrek s Oslíkem by to už asi sami neutáhli, což se koneckonců v dalším pokračování potvrdilo.(9.4.2012)

• - Shrek 2 se stal s výnosem 919 838 758 amerických dolarů nejvýdělečnějším filmem roku 2004. (Mr.Hudson)

• - Během tzv. opening weekendu (21. – 23. 5.) se animovaný sequel postaral o druhý nejlepší víkendový výdělek všech dob, když se se sumou 108 mil. dolarů zařadil za prvního Spider-Mana (114,8 mil.). Shrek 2 se promítal už od středy, takže celková suma za první víkend v severoamerických kinech byla o 20,9 milionu vyšší. Zelený hrdina je též držitelem nejvyššího openingu pro animovaný film, protože porazil loňský hit Hledá se Nemo a jeho 70,3 milionový debut. Během druhého zeleného víkendu návštěvníci kin dokonce zanechali v pokladnách o 2 miliony víc, než Nemo získal v prvním. (imro)

• - Bylo natočeno více než 43 000 záběrů podle nákresů scén na panelech. Celková délka těchto panelů by se rovnala 47mi násobku délky mostu Golden Gate Bridge v San Franciscu. (HappySmile)