• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2004, 93 min

Nenašel jsem nic, co by šlo pokritizovat, pohanit, ukázat na něco prstem. Shrek 2 je výtečně napsané a zrežírované pokračování bombastického animáku. Nic z jedničky nekopíruje, jde si svou cestou ale za stejným cílem - to jest diváka inteligentně pobavit. Jak říkám není zde co řešit, Shrek 2 je prostě brilantní.(15.12.2004)

Druhý diel Shreka je obohatený o nové postavy, najmä o dobrú vílu a princa Krasoňa. A samozrejme Kocúra. Napriek tomu, že sa dej uberá opäť presne určeným rozprávkovým scenárom, napriek tomu prináša nové situácie a nečakané zvraty. A zase narážame na to, že zdanie klame, a i dobrá víla nemusí byť tak nutne dobrá. Toto sa mi na filmoch o Shrekovi páči, že núti k premýšľaniu a vlastne učí deti rozoznávať kto a čo je dobré a čo zlé. Druhý diel je možno len o jedno percento slabší ako diel prvý, ale stále patrí k vrcholom animovanej tvorby. Kto dodnes nevidel Shreka, prišiel o veľa.(6.1.2015)

• salahadin

Bohužel u dvojky už jsem se silně nudil. Jestli jsem u jedničky narážel na komerci se silným akcentem, tady ji vyzdvihnu znovu a připojím k ní slůvko: bezbřehá. Amíci nezklamali. Budou ždímat houbu tak dlouho, dokud jim ji někdo nesebere a neplácne jim pár facek. Neberu nikomu to, že se mu Shrek líbí a vy neberte mně, že se mi nelíbí. Ale celá ta mánie a zástupy fandů jdou kolem mě, já na ně jen zírám, popíjím čaj s citrónem a pohodlně koukám na hvězdy. Pro POMA: Mě druhá nabušená povina moc neodzbrojila ;) A ani ta první, když jsme u toho.(15.9.2008)

Vďaka našim skvelým distribútorom som to videl len v celkom vydarenom českom dabingu. Verím, že keby som videl v origináli dám plné hodnotenie, ale....fakt je, že čaro prvého Shreka je tatam, lebo už viem čo mám asi čakať a nebyť úplne namakaného kocúra v čižmách ( bombový kukuč na zabijáka... ) tak dám možno ešte menej. Čo ale NECHÁPEM je to, že film ako Shrek 2 sa za 6 !!!!!! dní po premiére dostane na 136 miesto v top 200 CSFD. Je to dobrý film, ale zas tak dobrý nie je. 16.7.2004 - 97 ???? Sibe Vam ? 21.7.2004 - 84 O, tempora, o mores........(13.7.2004)

Násilně nastavovaná kaše. Podivný a pro děti možná až trochu nepřijatelný příběh, vykompenzovaný více či méně dobrými vtipy a odkazy. Shrek s Oslíkem a Kocourem patří k tomu skvělému, ale zbytek je místy nuda k uzoufání, hlavně zápletka s polibkem, která až nesnesitelně nápadně kopíruje první díl. Na nadšení kolem se tak proto musím dívat zcela chladně. Jednička měla zůstat sama.(21.2.2006)

• - Režiséři byli za film nominovaní na Zlatou palmu na filmovém festivalu v Cannes, kde měl 15. května světovou premiéru. (imro)

• - Scéna, kde kocúr pretrhne Shrekovi tričko, je odkazom na film Votrelec (1979). (MAX666)

• - Spoiler: Shrek, Fiona a Oslík jedou v kočáru okolo vstupní brány s nápisem Rapunzel neboli Locika či Zlatovláska, která je antagonistkou v následujícím díle (2007). (tb_23)