Reklama

Reklama

Když zlobr Shrek zachránil princeznu Fionu a překonal s ní mnohá protivenství, měli spolu podle pohádkových zákonů žít šťastně až do smrti. Jenže jak se záhy ukáže, tak jednoduché to zase nebude. Když po návratu z líbánek najdou ve své močálové chaloupce užvaněného osla, který u nich hodlá na čas zůstat, protože jeho dračice je poslední dobou nějaká divná, je to jen začátek. Vzápětí se totiž u dveří objeví posel s pozváním od Fioniných rodičů, krále Harolda a královny Lillian. Shrekovi se na návštěvu nechce, ale Fiona ho přesvědčí, a tak se nakonec vydají na cestu, doprovázeni oslem. Král je v šoku a při večeři se se Shrekem do krve pohádá. Fiona Shrekovi vyčte, že se z lásky k němu změnila, což on zřejmě není ochoten udělat. Situaci ještě zhorší Dobrá víla, která nevybíravě nutí krále Harolda, aby dodržel dávnou úmluvu, že Fionu si má vzít za ženu její syn, samolibý princ Krasoň… (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (712)

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Harry Gregson-Williams: 1. Accidentally In Love - Counting Crows [3:08] ,2. Holding Out for a Hero - Frou Frou [3:22] ,3. Changes - Butterfly Boucher [3:22] ,4. As Lovers Go (Ron Fair Remix) - Dashboard Confessional [3:29] ,5. Funkytown - Lipps, Inc. [3:59] ,6. I'm On My Way - Rich Price [3:21] ,7. I Need Some Sleep - Eels [2:28] ,8. Ever Fallen in Love - Pete Yorn [2:32] ,9. Little Drop of Poison - Tom Waits [3:11] ,10. You're So True - Joseph Arthur [3:55] ,11. People Ain't No Good - Nick Cave & The Bad Seeds [5:39] ,12. Fairy Godmother Song - Jennifer Saunders [1:52] ,13. Livin' La Vida Loca - Eddie Murphy [3:29] ,14. Holding Out for a Hero - Jennifer Saunders [6:28], ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

V roku 2001 vyprodukovala americká filmová spoločnosť DreamWorks animovaný snímok "Shrek". Dobrodružstvo neatraktívneho, ale charizmatického a vtipného zloobra, ktorý našiel svoju lásku Fionu sa stretol s vrelým prijatím a bohatým komerčným úspechom. Preto o tri roky neskôr bolo natočené pokračovanie. "Shrek 2" sa nesie v duchu pôvodného filmu a ďalej rozvýja príbeh. Shrek s Fionou sa stali manželmi. Nastal čas, aby Fiona svojho ženícha predstavila svojim kráľovským rodičom. *** ()

Reklama

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Pánové z Dreamworksu dokázali alespoň z části pobořit mýtus i nepřekonatelnosti jedniček. I když jedničku nepřekonali, zcela se jí vyrovnali a ještě navrch přidali vykoumanější animaci. Shrek, jenž si právě vzal jím zachráněnou princeznu Fionu, je spolu s ní pozván do královského paláce, kde má pár dostat požehnání od pantáty krále. Na cestu se k nim přidává neopakovatelný oslík, který jak v původním znění tak i ve svém dabingu hýří hláškami a hází jeden neopakovatelný ksichtík za druhým. Místy až trochu nedětský humor šperkují jasně viditelné parodie na hollywoodské velkofilmy a skvělé nové postavy jimž dominuje třeba kocour v botách v podání Antonia Banderase, jenžto hýří svou chrabrostí do momentu, když dostane na zadek. Jak jsem už zmiňoval, český dabing je velice ucházející a i když třeba právě k postavě Shreka mi moc neseděl, některé hlášky neměly chybu – „Tohle křoví vypadá jak Halina Pawlowská.“ Jako správná pohádka by měla i dvojka míti happy end, ale má-li ho či nemá, toť pouhá protispoilerovací otázka. Ale co prozradit smím je krom té dokonalé animace (třeba Shrek jenž jest zastižen s kamarády bouřkou má na svém těle jasně patrné kapičky deště), dokonalého dabingu a skvělého neotřelého příběhu také skvělá hudba jíž dominují předělávky slavných písniček, ale i vlastní pro film napsaná hudba. Každá byť malinkatá postavička má svoje kouzlo, svůj neopakovatelný půvab. A posledním faktorem, ovšem nikoliv ne nepodstatným je, že jsem tenhle film mohl sledovat ve společnosti své milované princezny a tak má pro mě celá ta působivost dvojitého kouzla. Pět hvězdiček bez nejmenší diskuse a ani se nebudu pouštět do srovnávání, které by nemělo význam a bylo jen ztrátou času. ()

dzej dzej 

všechny recenze uživatele

Ani pro děti, ani pro dospělé. Chabý a plytký příběh k neunesení zatížený prvoplánovými citacemi soudobé popkultury. Několik povedených gagů (malá mořská víla, přenos z policejní akce, Pinocchiova tanga) a výrazných postav (Kocour v botách, Perníček a Perníček Kong) nemůže vyvážit nabubřelost a podivnou prázdnotu tohoto díla. Společně s prvním Shrekem jedny z nejpřeceňovanějších filmů současnosti... ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Znáte tu situaci, když se na film těšíte a pak jste zklamáni. Většinou to tak bývá (zvlášť u pokračování), protože když se na něco těším, tak se očekávání jen těžko naplňuje. .... Tak jsem si přinesl domů DVD "Shreka 2" a -- jsem absolutně spokojen !! Splnil naprosto dokonale moje očekávání a to se mi zase tak často nestává. ... Výborně jsem se bavil, ani chvilku nenudil a dost často kroutil hlavou nad dokonalostí animací (déšť, stíny). Doufám, že ta spousta nápadů nevyčerpala tvůrce natolik, aby jim nezbyly další na pokračování přinejmenším stejně "nadupané". Už teď se zase těším :) ()

Galerie (100)

Zajímavosti (47)

  • Moderátor Larry King poprvé propůjčil hlas někomu jinému než sobě. Namluvil Doris, nevlastní sestru Popelky. (imro)
  • Keď Oslík príde na večeru, nemá pred sebou tanier ani príbor, no v ďalšom zábere už má aj tanier s polievkou, aj príbor. (patrik1177)

Související novinky

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (více)

Reklama

Reklama