Nenašel jsem nic, co by šlo pokritizovat, pohanit, ukázat na něco prstem. Shrek 2 je výtečně napsané a zrežírované pokračování bombastického animáku. Nic z jedničky nekopíruje, jde si svou cestou ale za stejným cílem - to jest diváka inteligentně pobavit. Jak říkám není zde co řešit, Shrek 2 je prostě brilantní.(15.12.2004)

• Davies182

Docela zbytečné pokračování skvělého animáku. Těšil jsem se hodně, zklamán jsem byl ještě více. Vlastně - upřímně - jsem se moc netěšil, protože jsem se tak nějak bál, co se zeleným obrem rýžování peněz vyvede... Trapný příběh, podobné gagy, více lidí na úkor pohádkových postav... plus patří Kocourovi v botách.(11.8.2008)

Sice 5*, ale skutečně jen o (Kocourův) chlup. Začátek a finále (od geniální scény zatčení ála policejní reality show) jsou sice naprosto super (samá akce, gagy, parodie, odkazy, citace, hudba), ale mezi tím se pár slabších míst prostě objeví. Pokračování se věnuje hlavně "milostné linii" Shreka a Fiony, takže je tu víc emocionálních a dojemných scén a méně těch humorných než v jedničce (tam byl poměr obou složek přesně fifty-fifty). Jinak technicky opět dokonalé a hlasy dabérů v originále by si vážně už zasloužily nějaké to ocenění (zejména pro božího Banderase, který nade všemi těžce vládne!). Jakožto druhý díl není Shrek 2 tak výtečný jako třeba Toy Story 2, ale i tak je určitě lepší než tři libovolné současné disneyovky dohromady. P. S. Každým dalším zhlédnutím se z filmu (hlavně díky písním) stává skutečně parádně našláplá lahůdka! 90 %(17.9.2004)

Shrek 2 (potažmo i jednička) jsou dalším příkladem mírně přeceňovaného filmu. Vypočítavost srší ze snímku na hony daleko, ale to teď nechme být. Už tu někteří zmínili, že začátek dvojky je poměrně nudný a bez pointy. Měl jsem podobný pocit, jen se mi malinko protáhl až k závěrečným titulkům. Je pravda, že posledních třicet minut je to akce na akci, ale opravdových vtipů, které byly k dostání například pro mě v zatím nepřekonaném animáči Finding Nemo, je zde pomálu. Narážky na slavné filmy, skutečné či smyšlené postavy mi tady vtipné nepřijdou. Na tři hvězdičky Shreka vytáhla povedená výprava, originální dabing (obzvláště Banderas), trojice lehkého povytažení jednoho koutku úst a možná i ta práce, kterou do toho autoři museli vynaložit. Pro mě ale zůstává Finding Nemo, potažmo Ice Age naprostým vrcholem 3D animáčové scény a marně doufám, že už se tvůrci tohoto druhu umění zřeknou, protože téměř každý další viděný kousek posouvá laťku kvality stále níž a níž....(25.11.2005)

Je skvělý vidět případ, kdy druhý díl v žádném případě nezaostává za prvním a nedělá mu ostudu. Shrek II je přinejmenším stejná podívaná, jako první díl, jen o něco akčnější. Miluju Kocoura v Botách. Je jen škoda, že se u nás rozhodli pojmout dabng jen jako další obyčejný film a tak Oslíka dabuje příšerný Tomáš Juřička a Shreka s Fionou dva výborní, ale hodně oposlouchaní dabéři David Novotný (který kam přijde, tam dabuje) a Kamila Špráchalová. Proti Davidu Prachařovi, Daně Morávkové a hlavně naprosto geniálnímu Oldřichu Víznerovi je to dost slabej odvar.(9.12.2008)

• - Scéna, kde kocúr pretrhne Shrekovi tričko, je odkazom na film Votrelec (1979). (MAX666)

• - Moderátor Larry King poprvé propůjčil hlas někomu jinému než sobě. Konkrétně jde o Doris – nevlastní sestru Popelky. (imro)

• - Divák to sice neuvidí, ale Dračice se po vypití lektvaru změnila v okřídlenou klisnu. (Zdroj: shrek.wikia.com) (Zodiak455)