Newyorský detektiv Frank Keller v podání hvězdného Al Pacina prochází hlubokou životní krizí, opustila ho manželka a vážně uvažuje nad odchodem do výslužby. Vyhořelý policista dostává na starosti případ sériového vraha, který své mužské oběti nemilosrdně likviduje kulkou do zátylku za zvuků dávného šlágru Moře lásky. Jediné důkazy z místa činu představují vražedná kulka a cigaretový nedopalek, na němž zůstaly otisky rtěnky. Během vyšetřování se ukáže, že oběti pojí jediná skutečnost – publikovali veršovaný inzerát v magazínu pro svobodné. Frustrovaný Frank se domnívá, že ve městě řádí šílená vražedkyně, která se zaměřuje na osamělé muže. Jako léčka na její dopadení má posloužit rafinovaný inzerát, který ji vyprovokuje k další akci. Frank se setkává se všemi zájemkyněmi a zajišťuje jejich otisky. V síti podezřelých uvízne i atraktivní prodavačka obuvi Helen (Ellen Barkinová), jejíž krásou a vášní se nechá zkušený detektiv dokonale zaslepit. Poblouzněný Frank svádí vnitřní souboj s narůstající nedůvěrou a spalující vášní, která ho ale může stát život. (Česká televize)

Tereza11

Al pacino výborný, ale jinak průměrný televizní film a musím přiznat, že scénář byl průhlednější než řízek ve školní jídelně... ()

Maskati

Je fakt,ze scénář není až taková bomba,ale taky to není nuda, je tu dobrá kamera a přes některé delší dialogy to má docela spád. Nádherné a nezapomenutelné úsměvy Ellen Barkinové, která je tu fantasticky ženská, uvěřitelná a moc příjemná. Sympatický tlouštík Goodman taky zapadl a Pacino se dost vyřádil. Jinak je ten snímek opravdu velmi dobrá studie lidské osamělosti a policajtskýho myšlení. Vím, o čem mluvím. ()

andy60

Film má dvě roviny - vyšetřování záhadných vražd mužů v posteli, a romantiku mezi hlavním hrdinou a hlavní podezřelou. Obě jsou zábavné, i když rozluštění spáchaných vražd mě poněkud iritovalo, když uvážím, že samotný vrah je představen až v závěrečných minutách. ()

TomRiccio

Pachatel se vrací na místo činu! Al Pacino opět v ulicích New Yorku. Tentokrát jako zkušený praktik ale i jako vyhořelý člověk co má jen pár věcí které ho nutí jít dál. Jednou z těch věcí je práce která ho přivedla ke zvláštnímu případu ve kterém spojí svoje postřehy s jiným detektivem v podání Johna Goodmana. Tento snímek se podle mne nedá snadno charakterizovat jako krimi/thriller a podobně. Je to několik škatulek najednou, některé jsou ve filmu více a jiné méně. Ve filmu se i trochu pobavíte, špetka humoru jako ve stylu Smrtonosných zbraní ale bez akčních scén. Měl jsem dojem že filmu by přidala lepší hudba která by film udělala lepší kriminálkou. Jak ale už bylo zmíněno v jiných recenzích jde také o film o vztazích a jiskření s Ellen Barkinovou. Pacino podal kvalitní výkon hodný jeho kategorii i Barkinová hrála přesvědčivě. 70% ()