Newyorský detektiv Frank Keller v podání hvězdného Al Pacina prochází hlubokou životní krizí, opustila ho manželka a vážně uvažuje nad odchodem do výslužby. Vyhořelý policista dostává na starosti případ sériového vraha, který své mužské oběti nemilosrdně likviduje kulkou do zátylku za zvuků dávného šlágru Moře lásky. Jediné důkazy z místa činu představují vražedná kulka a cigaretový nedopalek, na němž zůstaly otisky rtěnky. Během vyšetřování se ukáže, že oběti pojí jediná skutečnost – publikovali veršovaný inzerát v magazínu pro svobodné. Frustrovaný Frank se domnívá, že ve městě řádí šílená vražedkyně, která se zaměřuje na osamělé muže. Jako léčka na její dopadení má posloužit rafinovaný inzerát, který ji vyprovokuje k další akci. Frank se setkává se všemi zájemkyněmi a zajišťuje jejich otisky. V síti podezřelých uvízne i atraktivní prodavačka obuvi Helen (Ellen Barkinová), jejíž krásou a vášní se nechá zkušený detektiv dokonale zaslepit. Poblouzněný Frank svádí vnitřní souboj s narůstající nedůvěrou a spalující vášní, která ho ale může stát život. (Česká televize)

rivah

Výborný Pacino a Ellen Barkin, sugestivní písnička, která se hodí na první rande, jak vysvětluje Pacino.70%. ()

Pakr

Al Pacino jak ho známe - tedy v plné palbě, poněkud klidnější, než jsme u něj zvyklý, ale stále "pan herec", který si to na plátně dává. Spíše než pořádný thriller / krimi mně Moře lásky příjde jako milostné drama okořeněné o špetku toho kriminálního živlu, kdy se již jednou rozvedený policajt při řešení případu nečekanně poblázní do jedné z "potencionálních pachatelek" a snaží se tak opět o to, aby jeho život nabral určitý směr a smysl... ()

Bounded

Někdo říká rutina a nuda. Já to považuju za zlatou dobu. Tohle jsou filmy přesně pro mě. Dávkujte mi saxofon, noir a Pacina a budu spokojenej. Scénář, kterej mě zase jednou překvapil inteligentním humorem a vůbec celou stavbou, herci, kteří správně hláškují a zatčenej Samuel L. Jackson. Jediná chyba se udála u mě, protože ať znám herce z pozdějších rolí jak chci, stejně jsem se nechal vést příběhem a vraha si nedomyslel dopředu. Krásně vyseknutá žánrovka, která hraje na o něco veselejší notu než třeba starší Chinatown. ()

Stanix

Příjemná poklidná dramatická jízda. Nemám co vytknout, film sqele odsejpá se spádem z mírného kopečka, aby vás na samém konci kopnul do hlavy se slovy "tos nečekal co voe?!". ()

celticek

Al Pacino zahrál dobře, takové role mu sedí, ale bohužel ani on nevytáhl snímek z průměrné šedi. Nikdy bych neřekl, že by byl schopen vytvořit s Goodmanem fungující dvojku. Klapalo to. ()

JohnnyKladno

Dobře vybudovaný, skvěle zahraný. Al Pacino je prostě nejvíc herec. Více než krimi je to spíš taková romance s krimi zápletkou. Tenhle mix žánrů ale prostě vyšel a já si to moc užil. Pacino, jak jinak jako drsný a neotesaný detektiv, vyšetřuje sérii vražd kde se zdá, že pravděpodobným pachatelem může být žena. No a díky vtipnému pokusu o vyřešení případu si začne románek s mladou, svobodnou matkou, ve které v průběhu času cítí hlavní podezřelou. Příjemné pokoukání, skvěle zahraný, fajn nápady. Slabší 4*, ale pořád 4*. 70% ()

Fozzy

Film velice povedený, klidně i na 5*, ale něco mi tam chybělo.Asi to byl trochu jednodužší scénář. Výkon Al Pacina tradičně výborný. Potěší účast Johna Goodmana. ()

kubilov

Dost zajímavý projekt, kterému se Al Pacino upsal jako prvnímu, při svém návratu k aktivnímu filmovému herectví, je dosti neotřelou kombinací krimi thrilleru a romantického dramatu, který pozoruhodně funguje. Mezi Alem a Ellen to dostatečně funguje, podobně jako v policejním vztahu Ala s Johnem Goodmanem, který jakožto ještě ne úplně zavedený herec vedle herce takového kalibru rozhodně nepředvedl špatný výkon, právě naopak. Vše funguje jak má, slalom mezi žánry je v mezích a navíc je tu Samuel L. Jackson. Co víc si od takovéhoto filmu přát? ()

ostravak30

Al Pacino je jedním z těch důvodů, proč na film koukat. On snímek jistě pozvedl výš. Bohužel milostná linka jednoznačně převažuje a zastiňuje kriminální příběh. Ten by se mohl jevit zdánlivě zajímavě, alespoň zpočátku to tak vypadá, jenže záhy padá právě do samostatné odnože Franka Kellera a Helen. Teprve v závěru dojde ve své podstatě k náhodnému odhalení pachatele. A ani tady nejde o žádné mimořádné drama. Film postrádá i napětí. Detektivové se chytnou jedné verze a žádné další neprověřují. Frank se navíc zpočátku chová jako zkušený policista, ale časem začne myslet ptá.em a tak si ani nejjednodušším způsobem neověří, zda jeho partnerka náhodou vrahem není. Přitom nastanou situace, kdy pochybuje. Scénář je opravdu špatný a nevěrohodný. ()

Lewaso

Superkriminálka. I po dvaceti letech neztrácí šmrnc a švih a nepotřebuje k tomu megaakční kameru - jen rozum a humor. ()

Riverin

Veľmi vydarený neo-noir, vlastne ak sa povie neo-noir napadne mi na myseľ práve tento film, a to vďaka skvelej atmosfére, zápletke a ufajčenénu Al Pacinovi. Skvele mu sekundoval aj John Goodman, no Ellen Barkin mi príde rapídne asexuálna na femme fatale. Najviac na mňa urobila dojem scéna z reštaurácie a pohľad zronenej ženy. A tiež treba spomenúť osudnú pesničku "Sea Of Love". ()

Forum.

Neuvěřitelně příjemný film. Celou dobu jsem měl chuť dát Al Pacinovi pusu za to jak to hraje. Nicméně konec je dost odfláknutý a tuctový. 75% ()

calculus

Velmi solidní film, na tu dobu nepochybně. Toto krimi si budu pamatovat díky skvělé atmosféře a triu Pacino, Goodman, Barkin. Uznávám, že jsem tady zaznamenal neblahý pocit umělého vývoje událostí, ale budiž... V místní TOP10 jsou i větší krkolomnosti (Sedm), navíc podle mě přehnaně opěvované. ()

Elessar.

Je to magnetizujúce. Ne už zasa mám tu pesničku v hlave, padaj... docela fajnej krimi filmík a vôbec mi nevadí ho vidieť znova ()