Newyorský detektiv Frank Keller v podání hvězdného Al Pacina prochází hlubokou životní krizí, opustila ho manželka a vážně uvažuje nad odchodem do výslužby. Vyhořelý policista dostává na starosti případ sériového vraha, který své mužské oběti nemilosrdně likviduje kulkou do zátylku za zvuků dávného šlágru Moře lásky. Jediné důkazy z místa činu představují vražedná kulka a cigaretový nedopalek, na němž zůstaly otisky rtěnky. Během vyšetřování se ukáže, že oběti pojí jediná skutečnost – publikovali veršovaný inzerát v magazínu pro svobodné. Frustrovaný Frank se domnívá, že ve městě řádí šílená vražedkyně, která se zaměřuje na osamělé muže. Jako léčka na její dopadení má posloužit rafinovaný inzerát, který ji vyprovokuje k další akci. Frank se setkává se všemi zájemkyněmi a zajišťuje jejich otisky. V síti podezřelých uvízne i atraktivní prodavačka obuvi Helen (Ellen Barkinová), jejíž krásou a vášní se nechá zkušený detektiv dokonale zaslepit. Poblouzněný Frank svádí vnitřní souboj s narůstající nedůvěrou a spalující vášní, která ho ale může stát život. (Česká televize)

Hopper

Al Pacino v roli detektíva v thrilleri, ktorý zase nie je až tak slabý. A Al nemá chybu, podobne ako v Insomnii. ()

kolemjdouc

Al Pacino jako vždy výkonem o několik tříd výš.Řekli byste že je narozený 1940????Barkin dokazuje že i bez botoxu a plastik byly ženy krásné.Mě osobně se film natočený před tolika lety líbil. Hudba která nepřeřvávala dialogy.všechno reálné bez všelijakých barevných filtrů na kamerách.Fakt jsem si ten čas s tím filmem užila. ()

F.W.Colqhoun

Think you could go for a babe with a dick? / Depends on her personality, really. Nedávno mě fascinovala Pacinova odpověď na otázku, proč přistupuje na angažmá ve špatných filmech - prý se pokouší tyto dělat je lepšími. Vida. Moře lásky dokazuje, že přinejmenším býval v disciplíně povznášení průměrných a podprůměrných filmů velmi zdatný. Moře je hlavním protagonistou natolik prorostlé, že si lze těžko představit, jak mizernou detektivkou by byla tato rom-krimi bez něho. Samozvaný spasitel ztracených bijáků vystupuje v nejspolehlivější poloze brilantního, ale problémového chlapíka, rozervance a pro jistotu ožraly. Divák, který nepropadne chatrné detektivní zápletce, může plné dvě hodiny pozorovat, jak Al hraje skoro identickými prostředky opilého, vzrušeného, rozčileného, strachem podělaného či zadumaného, vždy čitelně a přesvědčivě. Jak být šarmantním a úspěšně a skutečně věrohodně balit nebezpečně vyhlížející a o dobrých pět centimetrů vyšší kočku Ellen Barkin, aniž by mu studioví architekti při líbacích scénách musel po place stavět vysuté chodníčky. Jako bonus k Al Pacinovi ve slipech, Barkin bez nich a Johnu Goodmanovi ve vytahaném nátělníku dostanete skoro prenatálního Samuela L. Jacksona, plně oděného ovšem. Jediné, co produkuje napětí, je soundtrack Trevora Horna, perkusovými výstupy příležitostně odkazující na démonický hudební doprovod Angel Heart. ()

Ještěřák

Nenápadně strašidelnej film, který se šikovně strefuje do chlapova slabého místa. A že se Frank Keller choval jako blbec a ne jako polda? Blame love! :-)) Silná a zábavná thrillerová látka, kterou ještě umocňuje jako vždy charismatickej Al Pacino (o šest let později zahrál prakticky to samé v HEAT) i jeho nejbližší. Na jeho frajerství už byl postavený nejeden fádní film, ale zrovna SEA OF LOVE se za jeho jmenovku nijak zásadně schovávat nepotřebuje, ačkoliv je možné, že bez něj bych to "jedním šupem" rozhodně nezpapal. ___ P.S. choze, běž do pr...ádelny s tím imbecilním spoilerem. ()

Haymar

Inteligentní a chytře natočená kriminálka, která je zároveň hereckým koncertem Pacina a Barkinové. Dost možná právě Sea of love silně ovlivnilo instinkt jistého holanďana (Ano! Ten úplně základní :-))... Ta podobnost je totiž vskutku až zarážející... ()

Piškotka

Pohodová detektivka, co stihne zobrazit nejen zločin a jeho pozadí, ale také citový život vyšetřovatele. Al Pacino a J. Goodman sehráli komickou dvojku, okamžité brnkání na stejnou strunu jsem nečekala. Kolegialita jak vyšitá. Osudová E. Barkin mi zpočátku přišla hodně nesympatická, ale v lechtivých scénách nešetřila sex-appealem. Také se mi líbily černočerné a černošedé odstíny N.Y.C. a v neposlední řadě mnohé hlášky. Zaznamenala jsem i nevýznamný štěk Samuela L. Jacksona:-) ()

nylo

Jasná předloha Základního instinktu s hutnějším detektivem, jemnější erotikou a jednoznačnějším koncem, okořeněné troškou humoru...Al je fáákt hustej, když se podívá tím svým "kukučem" temným 80% ()

Santino7

Že to bude celé stáť a padať na obrovskej charizme Al Pacina, to som očakával. Vážne je to celé postavené na ňom, možno až príliš (ostatní by si zaslúžili trochu viac priestoru). Darmo, Pacino bol v tom čase v obrovskej forme, šla mu karta. Postavy mužov zákona, detektívov zvládal s podobnou ľahkosťou ako postavy mafiánov (s tou výnimkou, že tie policajné nemali potenciál stať sa kultovými, možno ojedinele). Ale k príbehu. Vytkol by som možno fakt, že je až príliš jednotvárny a ani na malý moment neodbočí od hlavnej zápletky. Tá žiaľ nemala taký potenciál (v podstate ničím zvláštny prípad viacnásobných vrážd), aby udržala napätie po celý čas, prichádzajú teda aj hluchšie miesta, i keď len zopár. Ako celok je to však poctivá záležitosť, na tie roky pomerne slušná, avšak ničím výnimočná. So záverom som sa taktiež príliš nestotožnil, pripadal mi až príliš umelý. Bod navyše viacmenej iba pre Pacina... 4/5 ()

Garch

Další z povedených thrillerů druhé poloviny osmdesátých let. Al Pacino je dobrej polda, Ellen Barkin, vražedkyně nebo nová přítelkyně? Těžko říct, není to žádná královna krásy, ale je v ní něco živočišného a zároveň milého...,Divák opět v mrazivé nejistotě. Rozuzlení odbyté, očekával jsem ještě jeden finální zvrat, ale mohla mě potěšit jen titulková verze Moře lásky od Toma Waitse. ..PS: Moři lásky prospívá John Goodman v roli Al Pacinova parťáka. Bez něj by to byl film jednoho herce, který by to na té jedné noze neustál. ()

RomanHyde

Velmi dobře odvedená práce. Nenáročná, přesto kvalitní zábava. Je to filmek na takové to klasické nedělní upršené odpoledne, kdy se dají dělat jen tři věci, vy vedle sebe nemáte protějšek a šachy hrát neumíte. Prostě když nemáte náladu na náročné filmové umění, jen se chcete pobavit lehkým žánrem. Sea of love určitě doporučuji a pokud se vám líbil Základní instinkt, tak si dejte s chutí jeho starší poněkud opomenutou verzi. ()

ink flo

NY mash-up detektivky a romance, Al Pacino hraje archetypálního životem zlomenýho ožralýho policajta, kterej se zamiluje během vyšetřování vražd páchaných záhadnou ženou na nebohých básnících ze seznamek. Název filmu odkazuje na desku, která hrála u té první. ()

Puol

Výborný, máličko erotický neo-noir thriler s typovo obsadeným Al Pacinom, ktorý opäť raz exceluje. Sympatické party si strihli aj John Goodman a Ellen Barkin. Atmosféra nočného NY, zafajčené bary a smutný život osamelého policajta, ktorý má problémy s alkoholom a prežíva neobyčajne vyšponovanú lovestory. ()

BOURQUE

Na konci osemdesiatich respektíve na začiatku deväťdesiatich rokov tento film určite patril medzi nadpriemerné thrillery. Na dnešného diváka však už pôsobí len priemerne. Každopádne pre fanúšikov Al Pacina je aj tento snímok povinnoou záležitosťou. Al Pacino, ako to (vždy) má byť, profesionálne hrá svoju rolu a E. Barkin je ultra sexy!!!! Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

tranquill

Výborný thriller s lehce erotickým nádechem s vynikajícím Al Pacinem a krásnou Ellen Barkinovou. Jeden komentář zde nabízí srovnání se Základním instinktem, který byl natočen později, takže je možné, že zde se Paul Verhoeven inspiroval... je jasné, že Sharon je mnohem více uchvacující a film podstatně více mysteriozní, ale Douglasova postava se nevyrovná Al Pacinově, který, ostatně jako ve většině svých filmů, zde doslova září a dokáže se do ní dokonale vžít, ba jistě jí dodá něco ze své vnitřní individuality. ()