Newyorský detektiv Frank Keller v podání hvězdného Al Pacina prochází hlubokou životní krizí, opustila ho manželka a vážně uvažuje nad odchodem do výslužby. Vyhořelý policista dostává na starosti případ sériového vraha, který své mužské oběti nemilosrdně likviduje kulkou do zátylku za zvuků dávného šlágru Moře lásky. Jediné důkazy z místa činu představují vražedná kulka a cigaretový nedopalek, na němž zůstaly otisky rtěnky. Během vyšetřování se ukáže, že oběti pojí jediná skutečnost – publikovali veršovaný inzerát v magazínu pro svobodné. Frustrovaný Frank se domnívá, že ve městě řádí šílená vražedkyně, která se zaměřuje na osamělé muže. Jako léčka na její dopadení má posloužit rafinovaný inzerát, který ji vyprovokuje k další akci. Frank se setkává se všemi zájemkyněmi a zajišťuje jejich otisky. V síti podezřelých uvízne i atraktivní prodavačka obuvi Helen (Ellen Barkinová), jejíž krásou a vášní se nechá zkušený detektiv dokonale zaslepit. Poblouzněný Frank svádí vnitřní souboj s narůstající nedůvěrou a spalující vášní, která ho ale může stát život. (Česká televize)

matoada

Výborný scenár, výborní herci, výborný film. A tiež vtipný ("nebojte sa, je to dobrý človek"). Skôr 4 a pol * ()

Delmondo

Tenhle film mě dlouho unikal, před lety na primě mě zaujala už ukázka ale na film jsem se nepodíval a tak jsem jak trouba čekal a i když jsem si ho stáhnul pořád jsem ho opomíjel až mi došla trpělivost a pustil jsem si ho. Mezitím film dozrál a já si tak mohl naplno vychutnat parádní noirovej thriller s výbornou romantickou zápletkou kdy se zkušenej polda v podání brilantního Pacina zabouchne do hlavní podezřelí v případu zastřelenejch chlapů. Naštěstí se nám Alík v tom moři lásky neutopil a dotáhl to zdařile do konce. Potěšilo mě že se jako jeho parťák objevil John Goodman, kterej v 80tkách měl hodně slušný role a do filmu přinesl takovej lehčí nádech, no a Ellena Barkin se pro svou roli snad narodila. Možná trochu předvídatelný thrill ale závěr jsem stejně neodhadl takže je to vlastně dost slušně napsanej film kterej jsem rozhodně neviděl naposled. ()

Saxos

Průměrná 8desátka, kde nepřekvapí krimidějová linka a ani naplnění lásky. Závěr: lze doporučit. ()

PTuranyi

Veľmi dobrý thriller ešte pred Základným inštinktom. Máme tu sériového vraha, ktorý zabíja mužov a sex pritom hrá dôležitú úlohu. Obete hľadá podľa inzerátov. Po stope sa mu vydáva Frank výborne stvárnený Al Pacinom. Podozrivé sú ženy a Frank v spolupráci s kolegom Shermanom prichystajú pascu. Pri tej príležitosti sa zoznámi s Helen. Tým sa Frank dostáva do prekérnej situácie, pretože je potenciálnou vrahyňou. Výborná atmosféra a práca s napätím, necháva diváka stále tápať. ()

J.Bourne89

Moc neholduji detektivkám. U moře lásky jsem se ale pobavil nejlíp, jak to jen šlo. Film se vyhnul všem klišé a působil na mne nápaditě. I tu romanci jsem mu žral a přál si, abych byl aspoň jednou podobně sváděn, jako Al. Atmosféra New Yorku osmdesátých let vyníkající a do toho Pam pam pam, the Sea of love!!!!!!!!! ()

Peenugirl

Na to, že Ellen Barkin hrá osudovú ženu aj pre dvoch protipólnych chlapov chýba jej niečo. Nedá sa to presne popísať, ale chýba jej z osobnosti "zver",ktorou by podala úplne presvedčivo zdanie, že ide o vrahyňu. Verila som, že je to len zhoda náhod a vrah sa skrýva. Skvelé obrazy viac tmavé ako ostré nám dávali rúško tajomna. Al je výborný. Má z nej strach a zároveň je ňou priťahovaný ako nočný motýľ svetlom. 75% ()

Feacher

Mně se to jako kriminálka s romantickou zápletkou líbilo. Ano, nemuselo by tam být té "romantické" části tolik, ale mohlo to být i horší. Z mého pohledu i docela nečekané rozuzlení a nakonec uspokojivý závěr. Bavil jsem se celou dobu, tak nevím, proč bych i za ty herecké výkony neměl zanechat 5*! ()

Bragi66

Film pro otrlé pamětníky s opravdu pomalým spádem. Al Pacino tam po většinu filmu tak valí kukadla, že je div, že mu nevypadla. ()

Awesomer

Výborný thriller s potemnělou atmosférou. Mistr Pacino a krásná Ellen Barkin ( která má mimochodem božskou postavu ), předvádí nádherný herecký duet, perfektní souhra. Obával jsem se přeslazeného závěru, ale nestalo se tak ( bohudík ), scénář byl taktéž solidní, takže zasloužené 4 hvězdy. ()

danny79

Al Pacino a Johny Goodman v tehle “kriminalce”, ktera je detektivkou jeste mene nez spatnym romantickym filmem Jedine co film drzi troche pri zivote jsou hereci a drobne napeti, kdy divak je od zacatku veden k presvedceni, ze hlavni zenska predstavitelka je hledanym vrahem. Ceka kdy se “vrazedkyne” pokusi udelat dalsi zarez na pazbe v podobe zamilovaneho Al Pacina a mlati se do hlavy, jak je Pacino zaslepenej. A jak smrt neprichazi, dostavi se pochyby, ze vse je mozna jinak, nasledne opet vystridany presvedcenim, ze Ellen Barkin je ucite to vrazedkyni. Tyhle opakujici se pocity vytvari alespon urcite drobne napeti. ()

Martazoe

Opravdu napínavý krimi film s temnou atmosférou a skvělým Al Pacinem. Užasné na tom je, že všechno graduje až na konci, jinak film staví na napětí, tichu před bouří. Nenudila jsem se a konečné finále mě překvapilo. ()

Luxurka

Dobrý příběh, super herecké obsazení a Al ve formě :-) a tu herečku nesnášim jen proto, že bych si to s ní nejradši vyměnila :-D tohle rozhodně nenudí! ()