Newyorský detektiv Frank Keller v podání hvězdného Al Pacina prochází hlubokou životní krizí, opustila ho manželka a vážně uvažuje nad odchodem do výslužby. Vyhořelý policista dostává na starosti případ sériového vraha, který své mužské oběti nemilosrdně likviduje kulkou do zátylku za zvuků dávného šlágru Moře lásky. Jediné důkazy z místa činu představují vražedná kulka a cigaretový nedopalek, na němž zůstaly otisky rtěnky. Během vyšetřování se ukáže, že oběti pojí jediná skutečnost – publikovali veršovaný inzerát v magazínu pro svobodné. Frustrovaný Frank se domnívá, že ve městě řádí šílená vražedkyně, která se zaměřuje na osamělé muže. Jako léčka na její dopadení má posloužit rafinovaný inzerát, který ji vyprovokuje k další akci. Frank se setkává se všemi zájemkyněmi a zajišťuje jejich otisky. V síti podezřelých uvízne i atraktivní prodavačka obuvi Helen (Ellen Barkinová), jejíž krásou a vášní se nechá zkušený detektiv dokonale zaslepit. Poblouzněný Frank svádí vnitřní souboj s narůstající nedůvěrou a spalující vášní, která ho ale může stát život. (Česká televize)

liquido26

Dobrý film, který z Pacinovy filmografie nijak nevyčnívá. Zajímavá detektivka s romantickým nádechem, která mě bavila, ale podruhý jí už vidět nemusím. ()

nervoznideda

toto je film, který znám , už jsem ho viděl moc krát vždycky mě dostane 5 * je málo deda :-) ps ostatní se již vyjádřili není co dodat deda:-) Al Pacino tu paranoiu nemusel tak přehánět je to dobrý herec, ale já mám lepší favority třeba John Goodman Redford a j :-)17.3. 2020 ()

RasputincZ

Průměrná záležitost, která zaujme pouze Al Pacinem a vedlejší rolí Johna Goodmana. Neustálá nejistota hlavního hrdiny s postavou Ellen Barkin působí ke konci vážně uměle. Ovšem první scéna s replikou pistole mě vážně pobavila. ()

Orlau32

Slušně odvedena práce Harolda Beckera, slušný scénař, výborný Al Pacino i jeho "parťák" detektiv John Goodman. Ve filmu však nebylo nic překvapujícího, dokonce bych řekla, že kdo dává dobrý pozor, tak od první vraždy tuší, kdo zde vraždí... ()

Maq

Stejná šablona jako o něco pozdější Basic Instinct. --- Námět intimního vztahu mezi policistou a podezřelou poskytuje velkolepé možnosti pro rafinovaný scénář a mistrovské herecké výkony. Pravda, ty možnosti by musel někdo využít. Scénář je průměrně napsaný a navíc děravý, a pokud jde o Ala Pacina, jde zřejmě o záležitost nějakého tajného kultu, do něhož jsem nebyl zasvěcen. ()

salalala

Poměrně zajímavý thriller, který je vlastně předzvěstí slavnějšího (a lepšího) Základního instinktu. Pacino je výborný jako vždy, i když spolu s Ellen Barkin nevytváří až zas tak rajcovní dvojici, jak právě v tom Základním instinktu. Překvapí i John Goodman v poměrně vážné roli, i když hláškuje i tady. Příběh je poměrně dobrý, s napětím jsem čekal, jak ho scenáristé zakončí, aby to nebylo trapné, ale docela se to povedlo. Škoda jen, že scenáristi potřebovali film dotlačit do zcela zbytečného happyendu, měl skončit už po té scéně v baru. Zas taková vada to ale není, je to prostě jen škoda. Takže pokud máte rádi Al Pacina a kriminální příběhy s poměrně zajímavým vyústěním, rozhodně doporučuju. Moře lásky neurazí a dá se vidět i víckrát, což se o spoustě kriminálek říct nedá. ()

Skip

Děj filmu je možná trochu jednodušší, ale zcela to vyvažuje kvalita zpracování. Herecky dominuje Al Pacino, ale John Goodman mu zdatně sekunduje. Co se týče hlavní ženské role, tak ta je zahrána vcelku solidně, i když Ellen Barkin nepatří zrovna k mým oblíbenkyním. ()

Colonist

Stárnoucí newyorský polda, který utápí krizi středního věku v alkoholu, během vyšetřování série vražd potkává tajuplnou ženu, jež v něm znovu probudí vášeň a chuť do života. Jenže co když je ona žena právě tím hledaným vrahem? Sea of Love je takový nenápadný a zapomenutý film v Al Pacinově filmografii. Přitom vůbec není špatný. Jedná se o vydařený krimi thriller s pěkným hereckým obsazením (klasicky bezchybný Al Pacino, žhavá Ellen Barkin a hláškující John Goodman), napětím, romancí, špetkou erotiky a hlavně s chytře napsaným scénářem (nápad se seznamkou, vyústění případu). Silné čtyři hvězdičky. ()

Martin741

Slusny krimi film, ktory taha Al Pacino. Dobre vystavane tempo, slusna rezia, dialogy sa daju pocuvat. 113 minut utieklo ako voda : 75 % ()

Topco

Pacino tradične výborný a Goodman ako jeho parťák potešil. Dosť dlho to inak pôsobí ako predzvesť Základného inštinktu, aby sa to potom zmenilo na romancu, ktorej nie veľmi veríte. Vlastne, celý film ťahá Pacino a jeho herectvo očami. Nebyť jeho, idem s hodnotením tohto neo-noiru oveľa nižšie. Takto to ale zostáva vo vodách lepšieho priemeru. ()

Juto

Al Pacino v zaujímavom krimi filme, ale úplne v zlej réžii. Scenár je dobrý aj Al len ten režisér je na hovno. 7/10 ()

zette

Harold Becker vsadil na kvalitni herecke obsazeni, ktere se mu myslim vyplatilo. Al Pacino je vyborny. Film ma sice jiste napeti, tajemnou atmosferu... Ale jako kriminalka nebo jako vztah o dvou lidech to uplne dobre nefunguje. Druha polovina osmdesatych let prala v Americe hlavne akcnim filmum a hororum, ostatni zanry mi z te doby prijdou vesmes maximalne prumerne... ()

emo

Super zachytená atmosféra nočného New Yorku si vás podmaní rovnako ako skvelé herecké výkony Pacina, Barkinovej a Goodmana. Dobrý thriller so zaujímavou love-story... ()

chelseaman22

Nadprůměrný počin, v němž exceluje Al Pacino. Poněkud nesourodá dvojice detektivů pátrá po ženě, která má své milence po aktu vykostit jako to dělá černá vdova. Nejzajímavější pasáží z celého filmu je zcela jistě randění v italském bistru, kde člověk dostane buď masové koule v rajčatové omáčce či kulkou to temene. 75% Celosvětový příjem k 27. 7. 2018: $110,879,513, což je 5,84 násobek rozpočtu ()

sugythesugar

Moje neúmyselné napozerávanie filmov Harolda Beckera je ako na horskej dráhe. Vždy keď je jeho film lepší než priemer, tak je to iba skvelým hereckým obsadením. A tak je to aj v prípade Mora lásky. Al Pacino, John Goodman, Ellen Barkin, Michael Rooker a plno ďalších skvelých hercov tu predvádza skvelé výkony, vďaka dobrému scenáru. Ale to čo jednoznačne zráža nohy tomuto filmu je jednoducho réžia. S týmto scenárom a hercami sa z Mara lásky mohla stať neo-noirová klasika. Keby sa trochu viac zapracovalo na dynamickosti a posadnutosti detektívov v pátraní po sériovom vrahovi, tak to kľudne mohol byť Pacinov ďalší životný výkon. Celý film mohol byť krásnou metaforou pre izoláciu/samotu človeka vo veľkomeste. Hľadanie a nájdenie podobného človeka, s ktorým môžu byť "sami spolu". Dalo sa z toho vyťažiť oveľa viac a hnevá ma to. 6-/10 ()

andrii

Pil, žil ji. S chutí. Hltal tu závrať. Kapitán kotvící v této lodi. Namočil se do hlubin, mezi slastné výkřiky. Dostatečně se napojil, aby nakonec naběhl na, dopadl akt vyvrcholení. Základní instinkt tenata černých vod. Ztracen v tůních vůně ženy. Byl to klam. Za labutími písněmi, refrénem Ofélie nemravné smrti stál. Hřmí, kvílí Orfeus. Jeho pád. ()