Lovec démonů

Agenta FBI Wesleyho Doylea (Powers Boothe) během vyšetřování série vražd v Texasu vyhledá mladík (Matthew McConaughey), který se představí jako Fenton Meiks a který tvrdí, že zná identitu hledaného sériového vraha nazývaného "Ruka boží". Byl jím jeho bratr Adam, který zavraždil řadu lidí a potom sám sebe. Sebevrahův tragický osud je však jen částí příběhu navenek obyčejné rodiny Meiksových, který se začal dramaticky měnit před více než dvaceti lety.

Ovdovělý, hluboce věřící otec Meiks (Bill Paxton) láskyplně vychovává své dva syny - dvanáctiletého Fentona (Matthew O'Leary) a devítiletého Adama (Jeremy Sumpter). Jednoho dne jim však oznámí, že ho navštívil anděl a uložil mu zničit "démony" - konkrétní, navenek obyčejné muže a ženy, kteří chodí po světě, aby šířili smrtící zlo. Adam se ochotně připojuje k otcově tajnému "božímu dílu" a pokračuje v něm i po jeho smrti. Fenton však pochybuje o otcově příčetnosti a začíná váhat, zda nemá zradit ty, které miluje, a pokusit se zastavit je v naplňování jejich vražedného plánu. Agent Doyle se rozhodne ověřit mladíkovu výpověď a vydává se po stopách pravdy a lži skryté v osudech rodiny Meiksových. Na konci jeho pátrání však na něj (a především na diváka) čeká šokující odhalení

Nevšední thriller s hororovými prvky je režijním debutem herce Billa Paxtona (Apollo 13, Twister, Titanic). (oficiální text distributora)

Yardak

Byl jsem mile překvapen:o). Thriller je pěkně drsný a temná atmosféra je ze snímku opravdu cítit. Velmi solidní debut Paxtona. Scénář a pointa vcelku povedená. 79 %. ()

SOLOM.

Hodně slušný film, který mě od začátku do konce vůbec nenudil. Sice nejsem věřící, ale nápad s boží rukou musím pochválit. Ten konec jsem začal předpokládat už tak v půlce filmu a nedočkavě jsem se na něj celou dobu těšil. Škoda jen, že tohle nemá další pokračování. Atmosféru, kameru i hudební doprovod musím rovněž pochválit, protože jejich kombinace pro mne připravila parádní podívanou, na kterou jen tak nezapomenu. 7/10 ()

Morholt

Celkem obstojný Paxtonův debut a stejně tak herecký výkon. Roli otce, kterému jednoho krásného dne hrábne a on se cítí být povolán vymýtit svět od démonů, zvládl solidně. Slušně zahráli i ostatní. příběh sám o sobě mnoho nového nenabízí a zápletku zkušenější divák odhalí celkem záhy. Pozornost se tak soustředí na dobu, kdy otec a synové začnou vraždit lidi. Respektive jeden syn, protože ten starší je vůči otcově konání značně skeptický a odmítá se na jeho svatém tažení podílet. To je asi největší kámen úrazu celého filmu, protože ta donekonečna natahovaná nedůvěra je značně ubíjející, jakkoliv se Paxton snaží, aby to tak nebylo. Ale dalo se to přežít. Nějaký hlubší dojem film nezanechá, ale rozhodně to není ztráta času. Lepší průměr. 60% ()

Mordenroth

Bill Paxton exceluje ako režisér v netradične atmosferickom horore a Matthew McConaughey je priam božský. Práve takéto úlohy mu sedia najlepšie... Počas filmu mi v niektorých momentoch behal mráz po chrbte a depresívna hudba Briana Tylera tento zážitok ešte umocňovala. Snímok považujem za jeden z najlepších hororov posledných rokov. ()

codeas

Dle názvu každému může napadnout, že se bude jednat o horor,ale jde vlastně "jenom" o thriller. Velmi precizně natočen, skvělá atmosféra. Po dlouhé době je tu zase film s velkou jednotou místa, tedy skoro vekškeré záběry byly natočeny na jendom místě. Zde je to právě tajmná kůlna. Pokud máte rádi strach a bojíte se sekerky film je vskutku natočen jenom pro Vás. ()

BoPo

V Premiere o tomto filme písali, ako o jednom z najzaujímavejších hororov. Film som si pozrel a jediné čo ma napadlo bolo, že redaktor mal k dispozícii nejakú režisérsku verziu, ktorá sa však ku skutočným divákom nikdy nedostala. ()

bouncer

Slušný thriller, který postrádá snad jen hutnější atmosféru. Jinak nápad a zpracování jsou na velmi dobré úrovni. Námět mě zaujal a scénáristicky to je také povedené. Už zde zmiňovaný Sam Raimi by film nejspíš dovedl k dokonalosti, ale i tak si tohoto počinu moc vážím... ()

Seabeast

Režijní prvotina Billa Paxtona dle mě dopadla na výbornou. Servíruje docela nekompromisní příběh o dvou synech a jejich otci, kterému se jednoho večera zjeví anděl a svěří mu úkol. Blíží se soudný den a všichni tři společně se mají na světě zbavovat démonů, které mohou spatřit jen oni sami. Ovšem pozor, nejedná se o žádné fantasy, ale mrazivý thriller plný překvapivých twistů. I když tu lidi zmiňují, jak je to hodně předvídatelné, vůbec to tak hrozné nebylo. Možná vám došlo, že když se nejedná o fantaskní vybarvení filmu, tak půjde trochu do tuhého. Ano, začne to tak, že otec vymyje pánbíčkářsky synům mozek a tomu staršímu na tom něco nesedí. Pak začne domů nosit lidi o kterých tvrdí, že to nejsou lidi, ale démoni a začíná to pravé peklo. Dál už si to dokážete domyslet a z tohodle kontextu to byla docela síla. Nemíním prozrazovat nic dále, snad jen, že jsem měl nutkání film dokoukat do konce a atmosféra pěkně houstla. Každopádně interakce s divákem a vtažení bylo parádní, protože se příběh prolíná s minulostí a je částečně vyprávěný. Do toho ty různé "božské vize", silné napětí a konec, po kterém jsem byl docela zaražený. Mám na mysli takový ten pocit, kdy moc nevíte, co si o tom všem myslet. A za to palec nahoru. ()

corpsy

Nesmierne napínavý snímok, ktorý vás postaví do pozície očakávania, čo len bude nasledovať. A ku tomu dobrá pointa. ()

DEXTER099

Příběh o tom co dokáže víra a její stinná stránka.Snaha o zneškodnění démonů mezi náma kde hlavní roli hraje vynikající Matthew McConaughey v roli ,která se celou dobu zná jiná než nakonec je a Bill Paxton v roli otce kterého osvítil Bůh.Atmosféra je dobrá a celkový děj se dobře stupňuje k poměrně neočekávanému finále.Snímek doporučuji nejen pro ty co mají rádi nadpřirozeno atd.Za mě celkově 75 % a čtyři hvězdy. ()

schizmo

Když jsem tenhle film viděl v době jeho premiéry, byl jsem nadšen a mráz mi běhal po zádech, protože vyšinutej samozvanej lovec démonů v sobě skrývá hodně krutosti a hrůzy. Po dvanácti letech to ale vypadá, že v záplavě konkurence už jen tak neobstojí a zpětně se usmívám nad zvláštní redneck produkcí a celkovým lehce najivním zpracováním. Hlavním vítězem tak je hodně povedenej a emotivní soundtrack. ()

Rybizek

Díky nedostupnosti titulků jsem film odložila až na 41.LFŠ a vůbec nelituji. Velmi poutavý thriller, který mě držel připoutanou k sedačce. Až na některé maličkosti jsem se nenudila a s napětím čekala v jaký konec film vyústí. A že byl velmi překvapivý :), 84%. ()

ladko

Skvelý thriller s dusnou atmosférou. Celý čas netušíte, či otec je naozaj "božia ruka" alebo len blázon. U mňa fungoval skvele aj záverečný twist. Nuda nedostala šancu, film ma rýchlo vtiahol a nepustil až do konca, po ktorom som ostal mierne(no dobre no tak dosť) šokovaný.(a tento pocit mám rád po zhliadnutí filmov) ()

blackrain

Neměla jsem nejmenší tušení, že se Bill Paxton pouští také do režírování filmů. Čekala jsem od toho mnohem více, asi jsem byla natěšená z názvu. Sliboval mnohé, ale zdaleka nepředčil mé očekávání. Nicméně, úplná ztráta času to nebyla. Dokoukala jsem to do konce, protože jsem chtěla vědět jak vše dopadne. Nevím, jestli se sem hodí označení horor. To bych nepoužila. Nebála jsem se a neměla strach. Thriller a drama to sedí. Mathew McConaughey zahrál fanatika a psychopata velmi dobře. Bylo mu to vidět v očích. Dramatická hudba se snažila podtrhnout atmosféru. Ale dobrý herec a hudba je někdy trošku málo. Asi jsem měla použít jednoslovný komentář, místo sáhodlouhého rozepisování. NUDA. ()

kaylin

„Lovec démonů“ je Paxtonův dobrý režisérský počin, kdy si dovedl vybrat zajímavý scénář, který velmi dobře režisérsky přetavil v napínavý film se zajímavým příběhem a výbornými hereckými výkony. Snímek není tak drsný, jak by mohl být, respektive není tak explicitní, ale to nevadí, protože i tak má velmi dobrou atmosféru, která je tísnivá, a většinu času vám dovolí přemýšlet, jestli je Meiks magor, nebo ne. ()