Wolf's Rain

(seriál)
Japonsko, 2003, 9 h 58 min (Minutáž: 23 min)

Kósuke Arakawa

Jóko Kanno

Mamoru Mijano, Kenta Mijake, Akio Sujama, Hiroki Šimowada, Majumi Asano, Acuko Tanaka, Unšó Išizuka, Akio Ócuka, Maaja Sakamoto, Masaja Onosaka (více)

Epizody(26)

Kdysi byl svět stvořen vlky. Z nich pak vzešli lidé, jenž později začali vlky pronásledovat a podle mnohých jsou již vlci 200 let vyhubeným druhem. Svět pomalu zaniká a je nyní pod vládou Aristokratů - pánů alchymie a technologií, jejichž zatím nejpovedenějším výtvorem je dívka Cheza, kterou vytvořili z bájné měsíční květiny. Vlci ale nevymřeli - naučili se přijímat lidskou podobu a v jednom městě, kam je přivedla vůně květinové dívky Chezy, se setkávají čtyři z nich. Dívka jim má ukázat cestu k místu, kam se podle pověsti mohou dostat jen vlci a o němž každý sní - k Ráji. Než se ale vlci k dívce dostanou, unese ji aristokrat Darcia, který chce také z vlastních důvodů otevřít Ráj. Vlci se tedy vydávají dívku dále hledat, ale po jejich stopách jde i muž jménem Quent, který je přesvědčen, že mu vlci zabili rodinu a tak se svou polovlčicí Blue vyhledává a zabíjí vlky... (ČSFD)

Hees

Wolf's Rain je veľmi kvalitný počin s dobrou hudbou a zaujímavým nejasným koncom. Nejasné konce mám rád, lebo sa dajú vysvetliť rôzne. Je tu teda priestor pre rôzne interpretácie konca. Podobný koniec dokážem prirovnať k umeniu (abstraktným obrazom atď). Správanie postáv je logické a nie je problém si ich zamilovať. O každej postave získame aj nejaké informácie a každej je venovaný priestor. Animácia je na rok 2003 na pokročilej úrovni a najlepšie sú spracovaný hlavný hrdinovia, keď sú vo vlčej forme. ;;;Trochu o čom je príbeh : Medzi ľuďmi žijú vlci a vlci stvorili veľmi dávno celý svet a všetky životné formy, aj ľudia vzišli z nich. Vlci sú medzi ľuďmi nerozoznateľný lebo sú v ľudskej forme. Jeden vlk Kiba má nutkanie hľadať v svete čo už za nič nestojí raj. Postupne sa k nemu pridávajú ďalší hrdinovia čo veria v jeho sen nájsť raj (paradise). Putujú po zbedačenom svete a jeden druhému "lížu" rany a veľa krát pochybujú či nejaký raj existuje (len Kiba nepochybuje). Zlo, alebo zlé je vlastne všetko čo im bráni sa dostať do ich vytúženého raja. ()

PanCitron

Místy až zbytečně natahované a osobně ten rozjezd celé série byl o dost pomalejší než jsme očekával, což bohužel ani nezachraňovaly opravdu výborné postavy. Škoda, že pořádné grády to začalo mít až někdy kolem 23 epizody, kdy už začalo být konečně opravdu zle a děj perfektně vystupňoval. Ale za finální díly jsem však hodně vděčný, asi největší přiblížení k mému ideálnímu seriálovému konci co jsem doposud viděl Nejlepší díly: 07 - The Flower Maiden 14 - The Fallen Keep 24 - Scent of a Trap 26 - Moonlight Crucible ()

Jhershaw

"Až se svět bude blížit ke svému konci, někde na zemi se objeví ráj.... Ale pouze vlci k němu budou znát cestu." ____ Ze všeho nejvíce mě na seriálu zaujala kresba: design lokací i postav je naprosto úchvatný, jeden z nejlepších, co jsem kdy v anime seriálu viděl. I když onen postapokalyptický svět (ve kterém se používá azbuka a mluví japonsky) doopravdy vypadá nepřívětivě, zároveň jsou to "překrásné" obrazy, které bych si klidně vystavil doma. Dalším kladem je podle mě velmi zajímavá mytologie, jejíž postupné odhalování se vine celým příběhem, který je radost sledovat. A nakonec též zmiňuji hudbu, Yoko Kanno opravdu umí. ____ Ovšem je tu (IMHO) jeden velký zápor, již zmiňované nudnější pasáže. U některých anime seriálů je zvykem, že prostřední díl je "opakovací", tj. že některá z postav vzpomíná na to, co se již událo. Pokud sledujete seriál tempem jeden díl za týden, tak se to nepochybně hodí, ale jelikož mně trvá zkouknutí 26dílného seriálu 2-3 dny, tyto opakovací díly mě spíše nudí. Ovšem Wolf's Rain věnuje opakování celé 4 (!!) díly, pokaždé z pohledu jiné postavy. První opakovačku jsem zvládl, ale pak jsem již docela trpěl a veškeré "vzrušení" (excitement) z předchozích dílů, které byly skutečně skvělé, vyprchalo, a trvalo mi, než jsem se opět dostal do tempa. Takže pokud bych "neviděl" díly 15-18, bylo by to jasných 5* (a všem ostatním to tak doporučuji udělat), já ovšem dávám "pouze" 90%. ()

Ceres

"They say there's no such place... as Paradise. Even if you search to the ends of the Earth, there's nothing there. No matter how far you walk, it's always the same road. It just goes on and on. But, in spite of that... Why am I so driven to find it? A voice calls to me... It says, "Search for Paradise."" -------------------------------------------------------------------------- Opět jedno z nej animé, které je sakra brutálně našlapáno emocemi, zvláště v poslední třetině. Jo a takové věci já rád, které rozbije srdce napadrť. Navíc mám velmi osobně vázaný vztah k tomuto animé díky událostí v RL. ()

Naslund

Tenhle seriál miluju. Hudba, postavy, příběh, mytologie... to vše je na božské úrovni. Plus navíc spousta inteligentních myšlenek a dramatických scén. Když si tak zpětně vzpomenu, dokážu si vybavit téměř každou scénu, jak za sebou navazujou a jaké jsem při nich měl emoce. Přesto bych se kdykoli podíval zase a stejně tak si to užil. Snad každou postavu jsem si oblíbil, ač rozhodně nejsou nijak dobré, či zlé. Ono taky není nic snadného je rychle pochopit. A jak nemít rád někoho, komu rozumíme... Asi nejradši jsem měl Chezu, Hubba, Darciu a Toboeho, ač mi test osobnosti vyšel jasně na Kibu. Možná se nemám rád. Nesmím zapomenout ještě na dokonalou sovu, ale ta je tam bohužel jen chvilku. ()

• Čtyři poslední epizody byly natočeny v podobě OVA - original video animation - a poprvé uvedeny až na DVD. (Terva)