Spoilery. Naposledy jsem 4 díly v kuse brečela u Evangelionu. Jako obvykle jsem konec světa (a jeho zrod) nepochopila, zato jsem pochopila, co se zřejmě stane než se otevře ráj. Někdo totiž tady v komentářích napsal, že to očekával také a díky tomu, že jsem si to přečetla, mi to došlo taky. Vlastně jen co zemřela Cher. A pak šla řada smrtí přesně tak, jak jsem si představovala a já řvala víc a víc. Darcia byl zřejmě ztělesněním zrůdnosti světa, protože ke konci se mi z něj dělalo doslova nevolno. Můžu opět jen zavřít pusu z němého úžasu a pokleknout před uměním Japonců, kteří dokáží příběhu vdechnout život a vyjevit ho tak reálně, jako by existoval a nebo jako by to byla budoucnost, která nás čeká. Seriál jsem shlédla za dva dny. V paměti ho ale budu mít navždy.(11.11.2012)

!!!POZOR, OTRAVNĚ PŘESLAZENÝ KOMENTÁŘ!!! Normálně pětihvězdičkové komentáře nepíšu, ale zde udělám výjimku. Wolf`s Rain je totiž nejhezčí Anime jaké jsem měl kdy možnost vidět. První věcí která mě zaujala, když jsem si jej pustil, byla překrásná kresba. Celé to vypadá tak nějak nedigitálně, neuměle. Celý post-apo svět, který se řítí do záhuby je nesmírně krásně zobrazený do nejmenších detailů, od hromad s lebkami a hroby, přes opuštěnou krajinu a uzavřená města, až k lidem a vlkům žijícím tak jako by byli smíření s tím že se blíží konec. Z celého toho zničeného, rozpadajícího se světa dýchá atmosféra hodně podobná Falloutu (kdo hrál od jedničky jistě pochopí co tím myslím). Další moc hezkou věcí byl soundtrack. Krásné skladby které vás doprovází od úvodní scény po celý seriál, a tak nějak pořád něco hraje. Všechny písničky, od Stray, přes Gravity a Tell me what the rain knows se mi moc líbili a pravidelně se k nim vracím. Samozřejmě nejzdařilejší mi přijde Heaven`s not enaugh, hrající na konci 25 epizody. Postavy mi přišli sice možná lehce klišoidní, jak zde někteří uživatelé podotýkají, ale co nového pořád vymýšlet, že? Darcia, Blue, Tsume i Quent jsou borci, zbytek je taky celkem nadprůměr. Putování tou veškerou zkázou a prázdnotou, táhnoucí se všude kolem se mi strašně líbilo. A hlavní věc: Nejedná se o žádnou šílenost typu Naruto bez jakéhokoli smyslu či hodnoty, tenhle seriál má příběhem co říct a rozhodně stojí za to ho vidět. Za mě jednoznačných 5* s hodnocením 96%(10.10.2013)

Zajímavě vytvořená mytologie světa, ústřední postavy jsou sice trochu šablonovitější, ale to vůbec nevadí, naopak. Dostala mě ale hlavně opravdu nádherná animace s tak trochu "snovou" atmosférou postapokalyptického světa. Geniální závěr byl vážně geniální – o tom svědčí všechny ty spory v diskuzích, jak to sakra vlastně ten Okamura myslel ;) Pro mě to byla jedná velká symbolika filozofie času – nic nezačíná, nic nekončí, v každém okamžiku je zároveň minulost, přítomnost i budoucnoust (jo, Sapkowski ;)) A že je tam spousta nelogičností? No a co, krásný věci nemusí dávat smysl, člověk se prostě jimi nechá unést :)(19.9.2010)

Hlavní chyba byla, že postavy mě nedokázaly ničím zaujmout, tudiš jsem je neměl ani rád ani naopak. Přitom jsem si trošku oblíbil postavy které bych neměl, jako lord darcia či Jaguara, kterou od doby kdy se představila mi byla vykreslená jako zrůda v pěkném těle. Z tohoto nutně vyplývá, že závěrečná "ždímačka kapesníku" na mě bohužel moc nezabrala. Dále je tu to, že některé díly byly roztahné, místy o ničem a dosti mě nudily. Mít seriál 13 dílů tak by to bylo určitě lepší. A nakonec je tu ta věc, že ti vlci oklámavali lidi tím, že vytvářeli takovou iluzi (Iluze = vysvětleno tím, že jejich stíny byli stíny vlků), aby je lidé viděli jako lidi, takže opravdu nevím jak mohli nést Chezu aniž by do ní kousali atd... No abych jen nekritizoval, tak Cheza byla opravdu půvabná ve všech směrech a scéna jak tančila v jezeře byla úchvatná. V neposlední řadě ztvárnění postapokalyptického světa působilo velice reálně a chladně.(1.9.2008)

Tenhle seriál miluju. Hudba, postavy, příběh, mytologie... to vše je na božské úrovni. Plus navíc spousta inteligentních myšlenek a dramatických scén. Když si tak zpětně vzpomenu, dokážu si vybavit téměř každou scénu, jak za sebou navazujou a jaké jsem při nich měl emoce. Přesto bych se kdykoli podíval zase a stejně tak si to užil. Snad každou postavu jsem si oblíbil, ač rozhodně nejsou nijak dobré, či zlé. Ono taky není nic snadného je rychle pochopit. A jak nemít rád někoho, komu rozumíme... Asi nejradši jsem měl Chezu, Hubba, Darciu a Toboeho, ač mi test osobnosti vyšel jasně na Kibu. Možná se nemám rád. Nesmím zapomenout ještě na dokonalou sovu, ale ta je tam bohužel jen chvilku.(15.11.2006)

• - Čtyři poslední epizody byly natočeny v podobě OVA - original video animation - a poprvé uvedeny až na DVD. (Terva)

• - Spoiler: Vlkodlaci v příběhu jsou oproti většině dalších filmů konceptuálně obrácení. Nejedná se o lidi měnící se na vlkodlaky, ale o vlky měnící se na lidi. (Terva)