Wolf's Rain

(seriál)
Animovaný / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi
Japonsko, 2003, 9 h 58 min (Minutáž: 23 min)

Kósuke Arakawa

Jóko Kanno

Mamoru Mijano, Kenta Mijake, Akio Sujama, Hiroki Šimowada, Majumi Asano, Acuko Tanaka, Unšó Išizuka, Akio Ócuka, Maaja Sakamoto (více)

Epizody(26)

Kdysi byl svět stvořen vlky. Z nich pak vzešli lidé, jenž později začali vlky pronásledovat a podle mnohých jsou již vlci 200 let vyhubeným druhem. Svět pomalu zaniká a je nyní pod vládou Aristokratů - pánů alchymie a technologií, jejichž zatím nejpovedenějším výtvorem je dívka Cheza, kterou vytvořili z bájné měsíční květiny. Vlci ale nevymřeli - naučili se přijímat lidskou podobu a v jednom městě, kam je přivedla vůně květinové dívky Chezy, se setkávají čtyři z nich. Dívka jim má ukázat cestu k místu, kam se podle pověsti mohou dostat jen vlci a o němž každý sní - k Ráji. Než se ale vlci k dívce dostanou, unese ji aristokrat Darcia, který chce také z vlastních důvodů otevřít Ráj. Vlci se tedy vydávají dívku dále hledat, ale po jejich stopách jde i muž jménem Quent, který je přesvědčen, že mu vlci zabili rodinu a tak se svou polovlčicí Blue vyhledává a zabíjí vlky... (ČSFD)

mandes

24.2.2007 : tak po prvéj časti to velmi ťažko rozdýchavam.jednoducho úžasné,dokonalé,krásné.už po parádnom OPENINGU som vedel že toto nebude len niáký vysoký štandard (last exile,ergo proxy) na aký som bol posledný čas zvyknutý ale nová láska ktorá sa určite zaradí do mojej top 5 a dosť možné na prvé miesto.u anime je pre mňa prvotriédna technycká kvalita , a tá je zatial najlepšia akú som mal možnosť vidieť (hlavne vlci vyzerajú nádherne). čo stojí za pozornosť je ešte hudba a choreografia akčných scénok. ///// ked to celé dopozerám možno ešte niečo napíšem /////Ç ()

Jacinda

Spoilery. Naposledy jsem 4 díly v kuse brečela u Evangelionu. Jako obvykle jsem konec světa (a jeho zrod) nepochopila, zato jsem pochopila, co se zřejmě stane než se otevře ráj. Někdo totiž tady v komentářích napsal, že to očekával také a díky tomu, že jsem si to přečetla, mi to došlo taky. Vlastně jen co zemřela Cher. A pak šla řada smrtí přesně tak, jak jsem si představovala a já řvala víc a víc. Darcia byl zřejmě ztělesněním zrůdnosti světa, protože ke konci se mi z něj dělalo doslova nevolno. Můžu opět jen zavřít pusu z němého úžasu a pokleknout před uměním Japonců, kteří dokáží příběhu vdechnout život a vyjevit ho tak reálně, jako by existoval a nebo jako by to byla budoucnost, která nás čeká. Seriál jsem shlédla za dva dny. V paměti ho ale budu mít navždy. ()

Marius

Upozornenie: V komentári sa nachádzajú možné spoilery. Wolf ´s Rain je seriál, ktorý je zjavne pôvodne robený na to, aby dobyl západný trh. Ako spomína Horak posledné štyri diely boli vydané až na DVD, pôvodná stopáž má teda vlastne akýsi happy end. Animačne je WR výborný, dizajn postáv ale hlavne vykreslenie postapokalyptického sveta je úžasné a veľmi detailne prepracované. Príbeh ako taký je zaujímavý. Môj problém však nastal, keď som si mal obľúbiť postavy. Pretože s výnimkou Kibu a Blue to u mňa nešlo. Celé zloženie svorky mi totiž nápadne pripomína západné brakové animáky – drsňák, hrdý, hláškar a benjamínek. Čím samozrejme nechcem v žiadnom prípade WR uraziť, lebo od tejto „kvality“ má ďaleko. Celý seriál je však príliš rozťahaný a stopáž tridsiatich dielov je neúnosná. Toľkokrát prepierané diely 15-18 je skutočne lepšie preskočiť, lebo nemajú žiaden iný zmysel ako zopakovať predchádzajúci dej. Rovnako nielen niektoré scény ale aj celé niektoré diely sú len zdržovaním deja. V posledných štyroch dieloch seriál až príliš brnká na city naťahovaním pri umieraní, má to totiž už charakter vydierania. Zhustiť dej do 13 dielov, bolo by tu výborné päťhviezdičkové anime. Niektoré scény sú totiž absolútne geniálne; prvé stretnutie Kibu a Chezy, tanec Chezy a vlkov pri splne mesiaca, Darciov hnev pri strate Hamony a jeho hladký pochod k Jaguare, Quintove „osvietenie“, Tsumove slová nad mŕtvym Toboeom, to všetko sú jasne päťhviezdičkové scény, ktoré by bez spomínaného naťahovania u mňa priniesli WR absolútne hodnotenie. Hudba Yoko Kanno je skvelá, v niektorých častiach síce málo výrazná, v závere však vytiahne Yoko všetky svoje tromfy. Bohužiaľ seriál je natočený tak, ako je, ale aj tak sú to silné štyri hviezdy . 8/10 ()

Jhershaw

"Až se svět bude blížit ke svému konci, někde na zemi se objeví ráj.... Ale pouze vlci k němu budou znát cestu." ____ Ze všeho nejvíce mě na seriálu zaujala kresba: design lokací i postav je naprosto úchvatný, jeden z nejlepších, co jsem kdy v anime seriálu viděl. I když onen postapokalyptický svět (ve kterém se používá azbuka a mluví japonsky) doopravdy vypadá nepřívětivě, zároveň jsou to "překrásné" obrazy, které bych si klidně vystavil doma. Dalším kladem je podle mě velmi zajímavá mytologie, jejíž postupné odhalování se vine celým příběhem, který je radost sledovat. A nakonec též zmiňuji hudbu, Yoko Kanno opravdu umí. ____ Ovšem je tu (IMHO) jeden velký zápor, již zmiňované nudnější pasáže. U některých anime seriálů je zvykem, že prostřední díl je "opakovací", tj. že některá z postav vzpomíná na to, co se již událo. Pokud sledujete seriál tempem jeden díl za týden, tak se to nepochybně hodí, ale jelikož mně trvá zkouknutí 26dílného seriálu 2-3 dny, tyto opakovací díly mě spíše nudí. Ovšem Wolf's Rain věnuje opakování celé 4 (!!) díly, pokaždé z pohledu jiné postavy. První opakovačku jsem zvládl, ale pak jsem již docela trpěl a veškeré "vzrušení" (excitement) z předchozích dílů, které byly skutečně skvělé, vyprchalo, a trvalo mi, než jsem se opět dostal do tempa. Takže pokud bych "neviděl" díly 15-18, bylo by to jasných 5* (a všem ostatním to tak doporučuji udělat), já ovšem dávám "pouze" 90%. ()

Zíza

Takže. Začnu od hudby: OST (obě dvě) už mám a poslouchám, protože hudební doprovod u Wolf's Rain je prostě skvělý, jako by hudba sama dokázala vyprávět tenhle příběh, je v naprostém souladu s anime. Co říct k příběhu? Nenudila jsem se. Fandila jim. Věřila, že najdou ráj. Věřila jsem na začátku ve spoustu malicherností, které jsem u konce zavrhla, protože mi začalo docházet, že chmurám, šedosti a smrti se prostě nevyhneme. Není souzeno jít do ráje všem. V posledních asi čtyřech dílech byly scény, které mě dohnaly k slzám. Je to smutné. Co na plat. A vzhledem ke konci, nevím proč, ale tak nějak jsem podvědomě tušila, kam to všechno směřuje, takže sice nepřekvapená, ale spokojená. Bylo to zvláštní seznámení, ale jsem ráda, že se stalo. Klidně bych si ho zopakovala i přesto, že vím, že se mi znovu po tvářích budou prohánět slzy. ()

• Čtyři poslední epizody byly natočeny v podobě OVA - original video animation - a poprvé uvedeny až na DVD. (Terva)