41st KVIFF 2006 - CZECH FILMS 2005-2006 - České filmy 2005-2006 - 65%(21.1.2009)

Promarněná šance. Tolik jsem se na film těšil. A opravdu jsem byl až nasraný, co z toho Cieslar udělal. Nezvládnutý film. Stokrát škoda.(11.12.2008)

Film o bolestech válečné a poválečné doby, kterou prožívali tehdejší pamětníci. Kdo neprožil a je příliš mladý, nepochopí. Já také neprožil, i když jsem měl namále, ale pochopit snad není tak těžké, díky právě takovým filmům, jako je tento. Právě v dobách národu kritických se projevují pravé (ne)charaktery lidí, kteří nás obklopují. A vo tom to je. Jsou filmy, kde není třeba hledat nějaký zárodek optimismu, .... jsou filmy, které úmyslně žádný optimismus nenabízí, protože ukazují pravou tvář tehdejší společnosti. Žádný průměr, spíš slušný nadprůměr.(10.7.2007)

• mat.ilda

Účelově a přehnaně depresivní zobrazení ženského životního údělu napříč zlomovými etapami jednoho sudetského zapadákova, jehož obyvatelé snad neznají jediný slunečný den, místo úsměvu se obdařují nenávistnými (v lepším případě zlomyslnými) úšklebky, ošetřovatelky zde chlácholí umírající vyhlídkou ranního probuzení v pekle a všichni se vyjadřují v záhadných jinotajích... Vše dokonale spleskané a nepřehledné, pochopit by mohli jen pamětníci těchto dob nebo Standa Motl... Blábol roku 2004 /2005 (údaje se rozcházejí).(11.5.2010)

Cez 3* ma pri tomto nikto nedostane, a to som ešte milosrdná - za Lábusa a Hubu. Od začiatku na mňa film pôsobil akosi nesúrodo, nevedela som si k nemu nájsť cestu. No a definitívne to pokazil koniec... k tej záverečnej zmesi gýču a čudného správania postáv ani neviem, čo povedať.(15.3.2011)

• - Komíny v Osvětimi ve skutečnosti nebyly kulaté se žebříky, ale hranaté. (xxlucix)

• - Arnův (Václav Jiráček) otec (Radoslav Brzobohatý) vystupuje pouze v seriálu Krev zmizelého (od r. 2006), ve filmu jsou všechny scény, kde Arnův otec vystupuje, vystřiženy. (L.H.)

• - Natáčení probíhalo v Kryštofově údolí. (M.B)