Téměř bez šance

Brokedown Palace

Takmer bez šance

Drama / Thriller

USA, 1999, 96 min

Film, ktorý by sa hodil do televíznej sekcie pravdivý príbeh. Ak by nebol podľa originálneho scenára. Tuctový triler, ktorý rozpráva o krutom osude dvoch mladých dám, ktoré prekvapia svojou naivitou a tak ani neviete, či ich vám má byť vôbec ľúto. Je to natočené ale celkom svižne, takže sa nenudíte a budete aspoň prekvapení zo záveru, ktorý je tým jediným, čo sa v tomto filme nedá nazvať tuctové.(28.10.2012)

Taková žánrová klasika. Podobně laděných filmů je hodně a život píše podobné příběhy neustále nové, takže to bude motivovat tvůrce nejspíše i nadále. Líbilo se mi, že v tom nebylo přespříliš emotivnosti a přesto to bylo dostatečně citové. Celé jakoby se to zobrazovalo v nadhledu a nepůsobilo to ani příliš dramaticky. Takže jsem si to vcelku užil. Mladá Kate Beckinsale s ještě holčičím vzhledem taky potěšila, ale více předvedla Claire Danes, což se asi i odráží v její filmografii, která je zajímavější, snad i kvalitnější než u jejího dua z tohoto filmu. Billa Pullmana mam vcelku rád, jenže zde skoro jakoby nebyl, přišlo mi že filmu propujčuje jen jméno, celý soudní proces a pátrání po pravdě bylo hodně nevýrazné. Jenže jako celek mě to bavilo, takže 7/10(28.3.2012)

Čekala jsem pořádné drama odehrávající se v thajském vězení. Šokovalo mě, že některé dívky si v klidu četly časopisy nebo poslouchaly sluchátka. Myslela jsem si, že dozorkyně budou mnohem krutější. Taky jsem si ale myslela, že konec je jasný a všechno dobře dopadne (já hloupá). To, co udělala Alice pro Darlene, bych pro svoji nejlepší kamarádku neudělala. Vůbec jsem kvůli tomu nemohla usnout. Nádherně ukázaná síla přátelství.(18.8.2008)

Milého překvapení jsem se dočkal. Zajímavé téma o pašování drog jsem se bál že skončí fiaskem, ale mělo to až na pár menších trhlin děj a především jsem nezaznamenal žádnou nelogičnost. A až na mírnou kýčovitost tvůrce snímek zakončil emotivně silným závěrem, takže u mě velká spokojenost. 70%(15.7.2012)

To nízké hodnocení tady mě celkem překvapuje. Podle mě to byl rozhodně nadprůměrný film. Bylo to spíše poklidné, nebylo to příliš předramatizované. Situace ve thajské věznici byla jen načrtnuta a tak to mělo být, o této problematice byl natočen dostatek filmů, ne však tento. Byl totiž o pocitu křivdy a beznaděje, a přesně to bylo vyjádřeno skvěle. Navíc Clarie Danes podala skvělý herecký výkon.(3.3.2010)

• - Nejedná se o skutečný příběh, ale snímek je založen na skutečných životních zkušenostech pašeráků drog v Thajsku. (Dlee)

• - Přestože se děj snímku odehrává v Thajsku, natáčení většiny scén probíhalo na Filipínách. (Dlee)

• - Úlohu Darlene si pôvodne mala zahrať Jennifer Love Hewitt. Kvôli pracovnej vyťaženosti ju však musela nahradiť Kate Beckinsale. (m.a.t.o.)