Téměř bez šance

Takmer bez šance

Drama / Thriller

USA, 1999, 96 min

• JB2203

Silný film bez zbytečného násilí a s přijatelnou mírou závěrečného sentimentu. Žádný laciný formalismus, režie přesně zacílená na příběh. Jediné, co mi zde trochu vadilo, byly až příliš chladné reakce obou hrdinek na situaci, ve které se náhle ocitly. Asi bych zde čekal o něco více zoufalství, vzteku či beznaděje. V každém případě: velice příjemné překvapení.(1.3.2006)

• Kingjiri

Nevim ani přesně proč, ale drtivá většina snímků, ve kterejch hraje právničina důležitou roli, mě spolehlivě znudí, o čemž jsem se opět přesvědčil. Naopak mám docela rád vězeňský filmy, nicméně ani zdejší pasáže z vězení mě nedokázaly pořádně zabavit (ačkoliv mě podmínky v Thajskym vězení občas pořádně nadzvedly ze židle). Přechytračelý prology jedný z hrdinek a závěr filmu mi vůbec nešly dohromady s naivitou obou hlavních protagonistek. Bavily mě jen dvě věci - pěkný holky v hlavních rolích a zajímavá hudba, dvě silnější hvězdy.(26.3.2013)

Film s dobrým hereckým obsadením, a síce nie zložitým, ale zato zaujímavým príbehom dvoch amerických kamarátiek, ktoré práve zmaturovali a na letné prázdniny sa vydali okúsiť aj trochu zo sveta.. Snímok sa príbehom sústreďuje do Thajska. Žial, len velmi málo na jeho krásu a kultúru, ale hl.na jeho väzenie, kde po istom krátkom čase skončia vďaka svojej dôverčivosti aj práve tieto dve dievčatá. A začína sa boj o holý život oboch dievčat za pašovanie drog! Film mi velmi pripomenul "jeho", o 10 rokov staršieho "brata" - Bangkok Hilton. V ňom ide o rovnaký príbeh, akurát len s jednou hl.hrdinkou a príbehom s rozsiahlejším dejom. Na túto tému, som videl aj pár reálnych dokumentov, natočených v Thajsku o ich väzniciach a poviem len - žiadna sláva! Tresty za pašovanie drog sú tam jedni z najtvrdších vôbec, naozaj extrémne vysoké a takmer bez šance sa odvolať, a dostať sa na slobodu! Myslím, že snímok môže byť kludne výstrahou pre všetkých..(15.1.2012)

Než jsem viděl tenhle film, tak jsem si myslel, že jsou Claire s Kate solidní šťabajzny. Jenže oni jsou lepší teď než tomu bylo v době, kdy jim bylo dvacet. Jinak se ve svých mladých letech zamotali do docela zajímavého konfliktu s klasickou devadesátkovou atmoškou a solidním blow-upem na konci filmu. Kvůli němu to stojí za to tenhle film vidět. Dokud to neuvidíte, tak tomu neuvěříte. Podle mě největší filmové sebeobětování vůbec.(3.10.2016)

Co dodat, podobné filmy mají velkou sílu a diváka donutí se dodívat viz. Poprava a teď i Téměř bez šance. Jak málo stačí ke smůle, po tomhle podívání do Thajska asi nikdy nepojedu, k tomu abych tuto zemi poznala mi bohatě stačí cestopisy. Musím uznat, že Claire herecky převyšuje Kate i ve svých dvaceti devatenácti letech,ale zase nadruhou stranu Kate je krásnější a tady byl její výkon hodně slušný.Řekla bych, že film je hlavně ponaučením a pan režisér nás ještě hodně a hodně šetřil.(16.7.2012)

• - Úlohu Darlene si pôvodne mala zahrať Jennifer Love Hewitt. Kvôli pracovnej vyťaženosti ju však musela nahradiť Kate Beckinsale. (m.a.t.o.)

• - Nejedná se o skutečný příběh, ale snímek je založen na skutečných životních zkušenostech pašeráků drog v Thajsku. (Dlee)

• - V Thajsku bol tento film zakázaný. (m.a.t.o.)