Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nejlepší kamarádky Alice Maranová a Darlene Davisová chtějí oslavit ukončení střední školy výletem na Havaj. Na poslední chvíli se rozhodnou pro Thajsko, rodičům o tom ale neřeknou. V Thajsku se ubytují v laciném hotýlku. Chtějí si užít, a proto navštíví luxusní hotelový bazén, kde předstírají, že v hotelu bydlí. Před prozrazením je zachrání počítačový expert Nick Parks. Obě dívky o něj začnou jevit zájem. Parks je obě pozve na výlet do Hongkongu a zaplatí jim letenky. Na letišti je zastaví celníci, kteří najdou v jejich batohu šest kilogramů heroinu. Alice a Darlene jsou zatčeny a odsouzeny na třicet tři let vězení… Spoluvězenkyně jim poradí, aby se spojily s americkým právníkem Hankem Greenem, který žije v Thajsku. Greene, který má rád peníze, se rozhodne je při odvolání obhajovat a žádá Darlenina otce o patnáct tisíc dolarů. Ten chce, aby obhajoval jen Darlene, Greene ale odmítne. Se svou thajskou ženou Yon zjistí, že se policie nesnažila zjistit, kdo letenky zakoupil. Při odvolacím řízení Greene sice předloží výmluvné důkazy, ale u soudu prohraje. Alice se pokusí z vězení utéct, ale útěk se nezdaří. Yon mezitím vypátrá, že do letadla nastoupilo dalších několik žen, kterým byly letenky placeny stejnou kreditní kartou jako Alici a Darlene. To znamená, že letadlem letěly další kurýrky, což ve spisu není. Grenne s Yon zjistí, že Nick Parks na převoz heroinu vyhledával naivní mladé dívky. Dozví se také, že o tom, že Alice s Darlene vezou heroin, informoval celníky anonym. Obětoval je, aby mohly ostatní kurýrky projít. Darlene se mezitím ve vězení rozkmotří s Alicí, když zjistí, že i ona si s Parksem něco začala. Jejich přátelství visí na vlásku… (TV Prima)

(více)

Recenze (136)

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

Velice dobrý film. Po prvním shlédnutí jsem ho zařadila hned mezi mé favority. Má dobrý děj, dobré herce a hlavně z něj plyne i ponaučení: "Nikdy nevěř cizím lidem, i kdyby to byl nejhezčí kluk na světě." :-D A i když si každý přeje happy endy, tenhle konec mi byl víc sympatičtější. P.S. Mám z něho i malou paranoiu, do Thajska se opravdu nikdy nechystám. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Vyzerá to správne exoticky a aj herci sa snažia (nielen Claire Danes a Kate Beckinsale, ale tiež Bill Pullman a Lou Diamond Phillips), plus scenár je v niektorých momentoch správne napínavý. Ale inak je to veľké klišé. Čo by, teoreticky, vadiť nemuselo. Trocha som ale v nemom úžase občas otváral ústa (skutočne si nemyslím, že skorumpovaného, v drogách namočeného thajského policajného kapitána by bolo možné vydierať tým, že pár jeho fotiek vo svojej relácii uverejní Larry King, wtf). Na strane druhej, to, čo nám Jonathan Kaplan naservíroval na úplnom konci, sa v triviálnych filmoch často nevidí. ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Obhájcova výzva obžalovaným: doznejte svou vinu, projevte lítost a soudce k vám bude vstřícný a obdržíte minimální trest, tak 40 let nepodmíněně. Holt jiná země, jiný mrav a jiný trestní řád. O tom se mohli přesvědčit i dva čeští mládenci, kteří obdrželi 50 let natvrdo. O thajském soudnictví jdou v Evropě i ve Státech legendy, ale že by drakonické tresty dokázaly snížit tamní kriminalitu a omezit obchod s narkotiky, se skutečně říct nedá. Právě díky výpovědi jednoho z českých vězňů, který se mohl vrátit do vlasti, máme celkem slušnou představu o tom, jak to v Bangkoku se zahraničními trestanci vlastně chodí. Obě dvě dívky to jako filmové hrdinky měly přece jen snazší, protože Spojené státy si dokázaly vyjednat zvláštní podmínky pro své odsouzené - k velkému vzteku ostatních vězňů ze zahraničí. Téměř bez šance je sice solidně zahraný thriller z atraktivního prostředí, ale nemá tak kvalitní režii a scénář, aby mohl atakovat nejvyšší příčky příslušného žánru a v podstatě představuje jen lepší průměr. Jonathan Kaplan zkouší zatraktivnit svůj snímek nejistotou ohledně míry viny svých hrdinek, které pochopitelně hrají obvyklou hru obviněných a odsouzených na soudní omyl či komplot justice. V podstatě jediná opravdu výborná scéna v závěru ale špičkové drama ještě nedělá. To nejzajímavější na Kaplanově filmu je asi přítomnost tehdy se teprve prosazujících nynějších hvězd televizní obrazovky a filmového plátna Claire Danes a Kate Beckinsale. Celkový dojem: 65 %. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Než jsem viděl tenhle film, tak jsem si myslel, že jsou Claire s Kate solidní šťabajzny. Jenže oni jsou lepší teď než tomu bylo v době, kdy jim bylo dvacet. Jinak se ve svých mladých letech zamotali do docela zajímavého konfliktu s klasickou devadesátkovou atmoškou a solidním blow-upem na konci filmu. Kvůli němu to stojí za to tenhle film vidět. Dokud to neuvidíte, tak tomu neuvěříte. Podle mě největší filmové sebeobětování vůbec. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Dvě mladý holky se díky své naivitě ocitnou za pašování drog v nepřívětivým thajským vězení. Jo a teď by se čekalo, že další hodinu budeme svědky drastických ukázek života v thajským vězení, ale omyl vše je jinak, drasťák se koná, ale v úplně jiný dějový linii. Film se totiž soutředí především na vzájemných vztah dvou kamarádek v extremních a ne moc nadějných podmínkách a také jejich boj za prokázaní nevinny, tady si své odtáhne Bill Pulman a právě díky tomu mě příběh těch holek zajímal, mnohem víc, než kdybych viděl jen sadismus a psycho peklo z menu tahjských kriminálů. Claire a Kate předvádí skvělý výkony a člověk tu posranou situaci prožívá s nima. Moc si cením, že tvůrci dali přednost psychologii před nasilím, protože jsem pak mohl citlivěji vnímat situaci Darlene a Alice. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (4)

  • Nejedná se o skutečný příběh, ale snímek je založen na skutečných životních zkušenostech pašeráků drog v Thajsku. (Dlee)
  • Úlohu Darlene si pôvodne mala zahrať Jennifer Love Hewitt. Kvôli pracovnej vyťaženosti ju však musela nahradiť Kate Beckinsale. (m.a.t.o.)
  • Přestože se děj snímku odehrává v Thajsku, natáčení většiny scén probíhalo na Filipínách. (Dlee)

Reklama

Reklama