Téměř bez šance

Brokedown Palace

Takmer bez šance

Drama / Thriller

USA, 1999, 96 min

Zajímavé je, že film v Thajsku zakázali a celou hollywoodskou tvorbu s Claire Danes na Filipínách. No a co k filmu? Zahrané dobře, ovšem scénář působí dojmem, jako kdyby nestíhali. V hlavě nejpravděpodobněji zůstane závěr filmu, který s rozpakem oceňuji, ale mám dojem, že kvůli němu tolik propadl. Ale co, když jsem v srdci Evropy jezdil na dětské motorce a učil se číst, psát a počítat (nekecám), byla v Hollywoodu trochu jiná doba než dnes.(19.6.2019)

Dvě mladé američanky se vydají do Thajska na nezapomenutelné prázdniny a vskutku nezapomenutelnými se stanou. Proti své vůli se dostanou do vězení, které by jistě nechtěl nikdo navštívit. Čemuž nasvědčuje i několik drsných scén, kterých je sice málo, ale přesto dostatečně. Přátelství obou hrdinek se v průběhu filmu mění a dojde dokonce až k nenávisti. Filmu svým výkonem dominuje má oblíbená Claire Danes avšak ani Kate Beckinsale nehraje špatně. No a ponaučení? Rozhodně nepašujte drogy v Asii :)(29.6.2009)

Tenhle film mě naprosto dostal a hlavně ten konec byl naprosto nečekaný! Na tom konci je vlastně krásně vidět to přátelství. Rozhodně z toho plyne i určité ponaučení - dávejte si pozor s kým se scházíte ;) BTW: První film, kde jsem viděla Kate Beckinsale a od té doby je to moje nejoblíbenější herečka :D(28.10.2013)

• JB2203

Silný film bez zbytečného násilí a s přijatelnou mírou závěrečného sentimentu. Žádný laciný formalismus, režie přesně zacílená na příběh. Jediné, co mi zde trochu vadilo, byly až příliš chladné reakce obou hrdinek na situaci, ve které se náhle ocitly. Asi bych zde čekal o něco více zoufalství, vzteku či beznaděje. V každém případě: velice příjemné překvapení.(1.3.2006)

Než jsem viděl tenhle film, tak jsem si myslel, že jsou Claire s Kate solidní šťabajzny. Jenže oni jsou lepší teď než tomu bylo v době, kdy jim bylo dvacet. Jinak se ve svých mladých letech zamotali do docela zajímavého konfliktu s klasickou devadesátkovou atmoškou a solidním blow-upem na konci filmu. Kvůli němu to stojí za to tenhle film vidět. Dokud to neuvidíte, tak tomu neuvěříte. Podle mě největší filmové sebeobětování vůbec.(3.10.2016)

• - Přestože se děj snímku odehrává v Thajsku, natáčení většiny scén probíhalo na Filipínách. (Dlee)

• - Úlohu Darlene si pôvodne mala zahrať Jennifer Love Hewitt. Kvôli pracovnej vyťaženosti ju však musela nahradiť Kate Beckinsale. (m.a.t.o.)

• - Nejedná se o skutečný příběh, ale snímek je založen na skutečných životních zkušenostech pašeráků drog v Thajsku. (Dlee)