poster

Téměř bez šance

 • USA

  Brokedown Palace

 • Slovensko

  Takmer bez šance

Drama / Thriller

USA, 1999, 96 min

 • Anderton
  ***

  Film, ktorý by sa hodil do televíznej sekcie pravdivý príbeh. Ak by nebol podľa originálneho scenára. Tuctový triler, ktorý rozpráva o krutom osude dvoch mladých dám, ktoré prekvapia svojou naivitou a tak ani neviete, či ich vám má byť vôbec ľúto. Je to natočené ale celkom svižne, takže sa nenudíte a budete aspoň prekvapení zo záveru, ktorý je tým jediným, čo sa v tomto filme nedá nazvať tuctové.(28.10.2012)

 • Tuax
  ****

  Taková žánrová klasika. Podobně laděných filmů je hodně a život píše podobné příběhy neustále nové, takže to bude motivovat tvůrce nejspíše i nadále. Líbilo se mi, že v tom nebylo přespříliš emotivnosti a přesto to bylo dostatečně citové. Celé jakoby se to zobrazovalo v nadhledu a nepůsobilo to ani příliš dramaticky. Takže jsem si to vcelku užil. Mladá Kate Beckinsale s ještě holčičím vzhledem taky potěšila, ale více předvedla Claire Danes, což se asi i odráží v její filmografii, která je zajímavější, snad i kvalitnější než u jejího dua z tohoto filmu. Billa Pullmana mam vcelku rád, jenže zde skoro jakoby nebyl, přišlo mi že filmu propujčuje jen jméno, celý soudní proces a pátrání po pravdě bylo hodně nevýrazné. Jenže jako celek mě to bavilo, takže 7/10(28.3.2012)

 • kajas
  ***

  Čekala jsem pořádné drama odehrávající se v thajském vězení. Šokovalo mě, že některé dívky si v klidu četly časopisy nebo poslouchaly sluchátka. Myslela jsem si, že dozorkyně budou mnohem krutější. Taky jsem si ale myslela, že konec je jasný a všechno dobře dopadne (já hloupá). To, co udělala Alice pro Darlene, bych pro svoji nejlepší kamarádku neudělala. Vůbec jsem kvůli tomu nemohla usnout. Nádherně ukázaná síla přátelství.(18.8.2008)

 • Okara
  ****

  Milého překvapení jsem se dočkal. Zajímavé téma o pašování drog jsem se bál že skončí fiaskem, ale mělo to až na pár menších trhlin děj a především jsem nezaznamenal žádnou nelogičnost. A až na mírnou kýčovitost tvůrce snímek zakončil emotivně silným závěrem, takže u mě velká spokojenost. 70%(15.7.2012)

 • fifi.m
  ****

  To nízké hodnocení tady mě celkem překvapuje. Podle mě to byl rozhodně nadprůměrný film. Bylo to spíše poklidné, nebylo to příliš předramatizované. Situace ve thajské věznici byla jen načrtnuta a tak to mělo být, o této problematice byl natočen dostatek filmů, ne však tento. Byl totiž o pocitu křivdy a beznaděje, a přesně to bylo vyjádřeno skvěle. Navíc Clarie Danes podala skvělý herecký výkon.(3.3.2010)

 • - Nejedná se o skutečný příběh, ale snímek je založen na skutečných životních zkušenostech pašeráků drog v Thajsku. (Dlee)

 • - Přestože se děj snímku odehrává v Thajsku, natáčení většiny scén probíhalo na Filipínách. (Dlee)

 • - Úlohu Darlene si pôvodne mala zahrať Jennifer Love Hewitt. Kvôli pracovnej vyťaženosti ju však musela nahradiť Kate Beckinsale. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace