Na severozápadě USA je město, omývané oceánem, obklopená modravými horami - Seattle. A v tomhle velkém městě je dům plný malých bytů, jako stvořených pro svobodné lidi. Sledujeme tři mladé muže a tři mladé ženy - jejich vzájemné vztahy jsou různé: bydlí ve stejném domě, takže někdo někoho zná dobře, jiného od vidění, dalšího skoro vůbec ne, a někdo je do někoho možná zamilovaný až po uši. Stejně tak různá jsou i jejich povolání - od inženýra - urbanisty přes ortodoxního rockera, ekologickou zachránkyni světa až po číšnici v kavárně. Ale ať každý z nich dělá cokoli, jakkoli se snaží vyniknout v práci nebo skvěle zahrát v rockovém klubu, odjet spasit Aljašku, uvařit dobrou kávu nebo si jen tak zatancovat, v jejich věku je prostě za vším láska... Jeden ji hledá, druhý jen čeká, třetí si vybírá tu pravou, další ji "zatím" odmítá... a jedna z dívek chce dokonce té své lásce pomoci operativním zvětšením ňader! Naštěstí to příroda zařídila podle svého, takže se ti praví po všech nadějích, zklamáních, bolestech a nejistotách nakonec najdou - vždyť to jsou vlastně sousedé! (oficiální text distributora)

jessic

Civilní generační výpověď, koláž osudů singlů z jednoho domu. Můj nejoblíbenější Crowe, (Say anythig, Almost famous), živé dialogy, uvěřitelné příběhy, iteligentní scénář. Škoda, že se CC později nasedl na patetickou mainstreamovou vlnu. ()

kolodej1

film plynul celkem příjemně, byla zvolena dobrá hudba. Nicméně mi přišlo, že se nikdy nešlo do hloubky a jen se tak klouzalo po povrchu. Možná, kdyby se film soustředil na méně vztahů, že by mu to prospělo. Humoru zde příliš nebylo, drama to už vůbec ne, snad té romantiky se dalo trochu užít. V rámci žánru jsem viděl spoustu lepších filmů, 70% ()

Gregor_Samsa

Klasika jedné generace, začátek devadesátek jak vyšitej, severozápad, pojďme žít ten život! Jednou si dole jednou nahoře, jednou sám a jednou je jich okolo víc; tohle je ikonická věc, ke které jsem se dostal až oklikou, jednou doma, jednou večer, jednou v Kunraticích... [70%; 2015 Home sweet home] ()

Jeer

Film o mladých a pro mladé. V něčem se poznávám (všichni si na něco hrajeme), v něčem vůbec ne - přece jen, děj se odehrává v jiném čase a na jiném místě - v tomto případě v Seattlu na počátku devadesátých let. Právě proto, že zde hraje spousta skvělých grungeových kapel, čekala jsem něco trochu víc rockerského, trochu víc rebelie... Takhle jsem měla chvilkama pocit, že se dívám na Beverly Hills... Všichni tu mají vlastní, krásně zařízený byt a pracují na veledůležitých postech, ekoložka v sáčku a natužených vlasech jezdí v obrovském bouráku a po večerech chodí tančit na koncerty Soundgarden... Ale i tak to bylo dobré :-) ()

Motherlovebone

Film, který není ani tak o seznamování ani o rozcházení. Je to celé o Seattlu počátku devadesátých let o atmosféře doby, kdy grunge vylézal z garáží. Přímým impulsem pro vznik The Singles bylo úmrtí zpěváka skupiny Mother Love Bone. Andy Woods se předávkoval heroinem. Jeho přítel Cameron Crowe byl jeho smrtí natolik dotčen, že se rozhodl pro vytvoření portrétu doby a místa. Alternativní název filmu byl Come, as you are (píseň Nirvany). ()

Caskett

Sledujeme partičku lidí, jejich životy, vztahy a problémy. Nebylo to špatné, ale taky ne závratně dobré. Prostě ani ryba ani rak... ani komedie ani drama. Jenom sledujeme sled situací. Hromada známých herců, kteří tomu dodávají na zajímavosti, nadčasové téma vztahů, ale prostě to pořád není ono... něco mi tam chybí, něco co by ten film posunulo o úroveň výš a já si řekla, že bych ten film chtěla ještě jednou vidět. Takhle musím říct: "viděla, odškrtnuto!" ()

gizi

Příběh moc neodsýpá, je to takové nijaké o ničem, vtípky to taky moc neoživují, zkrátka čekal jsem víc. Dá se na to podívat a času nelituji, především pro dobrou muziku a sympatickou Bridget Fonda. 70% a nahraně 3*, 18.8.2013. ()

Dupac

Vlastně nejde o nic víc než Beverly Hills 90210, okořeněné malou hudební revolucí v Seattlu, vyvolávající hořkosladkou vzpomínku na zlatá devadesátá. Funguje to i přesto, že scénáristicky ani režijně se žádná revoluce nekoná. Ta čtvrtá hvězdička není ani tak úlitbou pořád živé rezonanci grunge ve mně, jako spíš tomu, že takhle měly dopadnout zfilmované Všechny moje lásky Nicka Hornbyho. ()

P@\/EL

Abych se přiznal, tak jsem byl tímhle filmem trochu zklamán, rozhodně jsem od něj čekal o něco víc. To ovšem neznamená, že by byl vysloveně špatný. Najde se tu pár usměvných sitaucí a některé dialogy jsou díky své zábavnosti na velice slušné úrovni. Dalším plusem je podle mě i vynikající hudba, která se celým filmem prolíná. ()

She_Screams

Stojí za to podívat se na snímek jako výpověď doby o jedné úžasné hudební éře v jednom městě. Nicméně ubírám hvězdu za příliš pohádkovou přeměnu Dillona z narcistického blba na empatického romantika. ()

vicha.k

Takovou pecku jsem nečekal.Seatel místo zrození těch největších bohu kapely Pearl Jam.Takhle si nějak představuji dokonalá 90 leta, která bych chěl zažít...Have fun and stay alone ()

sweet.papaya

Tak tady jsem děsně sentimentální - film jsem totiž viděla v kině, když byl nový a já chodila v roztrhanejch džínách a kostkovaný košili :-)). Joooo, to byly časy. ()