Agent FBI, Joel Campbell (James Spader - Vlk, Sex, lži a video), unavený po letech strávených pronásledováním vrahů, opouští L.A. a začíná nový život v Chicagu. Ale o pět měsíců později se jeho nový domov stane místem několika obzvláště děsivých vražd, které mohou být dílem jen jednoho muže: Davida Allena Griffina (Keanu Reeves - Matrix) - nepolapitelného rafinovaného vraha, který se rozhodl zahrát si se svým dřívějším pronásledovatelem krutou hru. Chladnokrevný vrah posílá Joelovi fotografie vytipovaných obětí, místa činu zanechává bez jakýchkoli stop a s potěšením sleduje jeho reakce, když nevinní lidé umírají. Poté co se Griffin dostane do jeho blízkosti, musí Joel rychle hledat způsob, jak ho zastavit dříve, než zemře někdo z jeho nejbližších... (Bonton Home Entertainment)

Campbell

Já si myslím že to takový hrozný nebylo. Jen ten Reeves se tam maximálně nehodil. Ale jinak film je poměrně rychlej, nenudí a Spader je borec(tento týden jsem sním viděl 3 filmy:-)). Příběh kopíruje co to dá, ale já prostě takovýhle druh filmu rád. ()

Slarque

Nečekal jsem jiný než pitomý scénář, ošuntělý James Spader i psychopatický Keanu Reeves byli v rámci možností dobří a za jiných okolností to mohlo být i za poměrně luxusní dvě hvězdičky. Ale to by si nezbytně vyžádalo změnu režiséra, který má obrovské problémy s konstrukcí příběhu, zato má ale zálibu v rozmazaných, rozostřených a jinak rušivých flešbecích. Hodně podrůměrné béčko. ()

Vitason

Bída, bída, bída. To je přesně to slovo, které se dokonale hodí pro vyjádření kvality tohoto snímku. Keanu Reeves zde přivádí své toporné herectví k dokonalosti. Úloha sériového vraha je skvělá k tomu, aby se na ní herec vyřádil a dodal tak filmu grády. Jenže Keanu není ani šílený ,ani strašidelný zabiják, kterého mu nejde věřit na jediném filmovém políčku. Jeho protějšek James Spader se sice se svými vykulenými očky snaží, ale výsledek jeho snahy je v podstatě stejný, jako u hlavního hereckého lákadla filmu. Na snímku je znát producentský původ filmu s heslem ,,Sériový zabiják, temný hrdina s ještě temnější minulostí a nakonec k tomu přibalíme oscarové jméno, aby se to hezky vyjímalo na plakátech." Na tomto konceptu je vystavěn velice slabý scénář o vrahovi, který ke svým činům nemá žádnou motivaci ani psychickou poruchu,která by jeho běsnění vysvětlila, a policistovi trpícím migrénami, kterému vrah posílá fotografie svých budoucích obětí. To vše je zakončeno nenapínavým zakončením, které je v první řadě shozeno velice špatnými vizuálními efekty a v druhé řadě může lehce připomenout snímek Sedm v interakci vraha se svým pronásledovatelem. Pokud chcete zabít nudný večer stejně nudným filmem je ,,Sleduje tě vrah!" jasnou volbou ()

klerik

Uz hádam vsetci poznajú príbeh ako "dobrovolne" sa Keanu dostal k tomuto filmíku. Ale nakoniec je to taký príjemný amatérsky film rozoberajúcu otrpanú, ale američanmi stále obľúbenú tému masového vraha. Reevesovi to na počudovanie ide a je príjemne uvoľnený (no čo iné mu zostáva, však?). Stačí si predstaviť, že to natočil sused s požičanou kamerou a dá sa to prežiť... ()

SeBig

No tak hned ten začátek ten Keanuv tanec mi hned naznačil, že něco asi nebude v pořádku a měl sem pravdu. Otřesná volba herců (který se do rolí nehodili), příběh žádnej unikát a hudba je super, jen to ale kurvil ten Reevesuv tanec zpomalený mávání ručičkama. wtf ()

LaciLC

Zbytočnosť. Chabý scenár, cca. 5-percentné napätie, (pod)priemerní herci... Film tak uťahaný, až vás to postupne núti k tomu, aby ste zatvorili oči a "oddali" sa driemotám. Verte mi, že neprídete takmer o nič... Existuje pomerne veľké množstvo snímok s podobným základom, no podstatne lepšie spracovaných a zahraných. Tak, tak... Maličkosti ako vzhľad Marisy Tomei za zmienku nestoja... ()

Chrustyn

Keaunu Reeves si vyzkoušel zahrát psychopata a moc se mu to nepovedlo. A nejen jemu. Film je celkově nepovedený a jen stěží si udrží divákovu pozornost. ()

MM11

Relativně velká snaha Spadera se bije s absolutním nezájmem Keanu Reevese. Stejně tak se příčí ten ohraný námět (jeho stupidnost prozrazuje už nevhodný název) se zajímavým nápadem režiséra Charbanica. Jedinou "předností" filmu je, že trvá velice krátce a nestačí naštvat. To sice plně nevyváží fakt, že Reeves je mimo, nicméně Spader si tu třetí zaslouží ()

Lucasion

Mám z toho velmi rozporuplné pocity. Opět miluji si pustit film, který mi kdysi někdo doporučil, nebo ho znám z poslechu. Nevidět trailer, nevidět fotky, jen obsazení a u toho taky nevíte, jaké charaktery herci hrají. Watcher mě z počátku hodně bavil. Atmosféra Šakala byla parádní. První hodinu je hra na vraha perfektní a atmosféra funguje. Keanu Reeves je slizký až to bolí. Přesto evidentně dokáže zabavit každou babu, co si zamane. Ovšem tím, že má vztah s hlavním hrdinou, je potřeba i trošku té psychologie. Tam film pak neuvěřitelně ztrácí. Jakmile se z detektivního thrilleru dostáváme do akčního finále, tak je zle. Jakoby film nepočítal s délkou devadesáti minut a vše je uspěchané. Navíc finále prázdné a zbytečné. Dlouho se mi nestalo, abych si film užíval a finálem to film takhle zkazil. Ten konec je tak strašně bez pointy. Přitom ta atmosféra na kterou film šlape od začátku... Škoda mluvit. (50 %) ()

Gary

Je mi líto Reevese, divím se Spaderovi, plivu na scénáristu i režiséra. Film má dva klady. Ty herecké výkony, které film jen tak tak drží nad vodou a ucházející minutáž. Po shlédnutí na ten film do pěti minut zapomenete. Zkrátka vlasně ani nemá cenu se na to dívat. ()

BoPo

Reeves, Spader a Marisa Tomei dokázali, že kvalitne zahrať postavu dokážu. No určite tomu tak nebolo v tomto filme. ()

corpsy

Tuctový priemer, ktorému ani hviezdne obsadenie, a hlavne pre Reevesa netypické obsadenie, nepomôže k vyššiemu hodnoteniu. ()

Turiec

Ošúchaná téma, otrepané postupy a masový vrah žien tentoraz v podaní Keanu Reevesa. Príbeh s malými obmenami natočený už mnohokrát neprináša nič nového. Bezmyšlienkovitý námet, ku ktorému sa neviem prečo filmári neustále vracajú. Degeneruje to film ako umenie na lacné rozptýlenie. Takéto snímky človeka skôr ubíjajú, ako povzbudzujú. Nie je v nich nič, čo by tešilo alebo nútilo zamyslieť sa. ()

JJ.Gibson

Jistě zajímavá zápletka, bohužel nevysvětlitelně zabetónovaná. Příběh nějak zvlášť negradoval. Duo Spader/Reeves nezahráhli nic oslnivého. No a úspěch se nedostavil... ()

MATADOR

Keanu Reeves jako vyšinutý sériový vrah. Určitě to fanynky libanonského herce odradí, nebo spíše přiláká, to nevím. Já jsem sledoval sice velmi podprůměrn, přesto něčím zajímavý thriller. Hromada policejních majáčků, bezradné hledání a nakonec vyšinutý závěr. To snad tak zle nevypadá no ne? Thriller, při kterém se příliš bát nebudete :-) ()

AlistairMir

Čistej průměr. Neurazí ale ani moc nenadchne. Keanu Reeves je herec kterého mám celkem v oblibě a dle mého hrát umí, ale myslím, že role psychopata nebyla pro něj nejšťastnější. Spíše by mu sedl ten detektiv dle mého názoru. Prostě jsem mu tu zvrácenost a možné šílenství nevěřil. Ale tak dělal co mohl a snaha se cení. Příběh je takovej vlažnější, vražd je málo a navíc je skoro ani nevidíte. Třeba filmy Sedm nebo Vraždy podle Jidáše mě dostaly podstatně více. Tohle je absolutně průměrný krimi thriller s lepším obsazením. ()