Agent FBI, Joel Campbell (James Spader - Vlk, Sex, lži a video), unavený po letech strávených pronásledováním vrahů, opouští L.A. a začíná nový život v Chicagu. Ale o pět měsíců později se jeho nový domov stane místem několika obzvláště děsivých vražd, které mohou být dílem jen jednoho muže: Davida Allena Griffina (Keanu Reeves - Matrix) - nepolapitelného rafinovaného vraha, který se rozhodl zahrát si se svým dřívějším pronásledovatelem krutou hru. Chladnokrevný vrah posílá Joelovi fotografie vytipovaných obětí, místa činu zanechává bez jakýchkoli stop a s potěšením sleduje jeho reakce, když nevinní lidé umírají. Poté co se Griffin dostane do jeho blízkosti, musí Joel rychle hledat způsob, jak ho zastavit dříve, než zemře někdo z jeho nejbližších... (Bonton Home Entertainment)

Eldrick

Bylo znát, že (jak jsem se později dozvěděl) Keanu tady musel hrát jen kvůli tomu, že kámoš zfalšoval jeho podpis na smlouvě. ()

dyfur odpad!

B-čková zlátanina -ale čo tam robil Keen Reeves neviem-asi mal dlžoby ,že prijal takýto paškvil. ()

maverick10

Velmi plocha psychologie postav, nechava rozum stat a vy se tak musite divit a neustale se ptat proc udelal co udelal a kdyz uz dostanete odpoved, tak byste byli radeji, kdybyste ji neznali. Velmi fadni a omsely pribeh dava spolecne s neuveritelne pitomou zapletkou na vedomi, ze tady psenka neporoste. ()

peto12

Toto nebol až taký moc dobrý krimi, ale dalo sa to, lebo si tu zahral aj zápornú úlohu z Matrixa Keanu Reeves. Keby tu nebol Keanu Reeves, tak by som dal menšie hodnotenie. ()

Martin741

Sleduje Te Vrah v rezii Charbanica trochu vykrada The Silence of the Lambs, ale naozaj iba trochu. Film je to dosl slaby a priemerny a ako som sa pozrel, ta reziserska lama Charbabic po roku 2000 nic nenatocil, comu som osobne rad. 27 % ()

tomtomtoma

Film "Sleduje tě vrah!" je podprůměrný kriminální thriller. Z oka vypadnul svým seriálovým bratříčkům, zápletka je přitažená za vlasy a nepříliš originální a ani průběh děje nenabízí strhující chvíle. Napětí se buduje pomoci roztřeseného obrazu, což jednoznačně prokazuje chabou tvůrčí mysl a schopnosti. Tahákem je jméno Keanu Reeves, ale ani jeho fanatičtí obdivovatelé nemohou být spokojeni s chatrným příběhem, který se snaží šokovat jen svou bestiální krvežíznivostí. Jakési psychologické podhoubí můžeme spatřit pouze u horlivého zastánce práva, ale jde o pouhé vykreslení zlomeného ducha. Dál jde jen zběsilost. Hlavní postavou krutého příběhu je Joel Campbell (zajímavý James Spader), zvláštní agent FBI. Proti své vůli je vtažen do vražedné hry, obdivuhodné i nečekané je jeho psychické vzedmutí se z vlastních trosek v mžiku času. Následuje hon, bloudění a hledání vlastního rozhřešení. Hlavní ženskou postavou je Polly Beilman (šarmantní Marisa Tomei), Joelova psycholožka. Probouzí se náklonost, pomalu se osměluje k činu, jen se nejdřív musí projít důkladným očistcem. Generálním padouchem je David Allen Griffin (zajímavý Keanu Reeves), kterému v brutální hře schází schopnější protivník. Postava je zahalena tajemstvím od počátku až do konce a jediné, co se divák dozví, je jeho pečlivá příprava před dalším tahem. Z dalších rolí: spolupracující agent FBI Mike Ibby (Ernie Hudson), bezradný policejní detektiv Hollis Mackie (Chris Ellis), osamělá mladá zaměstnankyně fotografických potřeb Ellie Buckner (Rebekah Louise Smith), nekonformní bezdomovkyně Jessica (Jillian Peterson), její skateboardový přítel (Joseph Sikora), či nezapomenutá Joelova láska Lisa Anton (Yvonne Niami). Není zapotřebí tento film vidět, mnoho podobných filmových kousků najdeme v programu televizních stanic každý den. ()

Juto

Akonáhle sa teror skončí a začínajú titulky, konečne sa dostávame k tej najlepšej časti filmu: k milosrdnému úteku. 4/10 ()

Seag

Ano, ano....Je to otrepané, Sériový vrah, zabíja ženy .....atd, atd, atd. Ale predsa ten film má niečo iné čo iným takýmto filmom chýba... A to je postava Keanu Reevesa ktorý ma pri filme držal až dokonca. Psychouše zvládol brilantne, a v mojom rebríčku patrí k tým najlepším záporákom. čo sa týka akcie tej je tam taká polovičná dávka. James Spader je takisto sympaťák, má charizma, a občas pôsobí aj drsným dojmom. Koniec je ale úplne o ničom, a ten výbuch, jak s playstationu. Takže tak celkovo vzaté solidný akčnák, ktorý ničím neohúri ale poteší. ()

otík

Zcela průměrný thriller bez výraznějších lekaček či překvapení, přesto tento film úplně nezatracuji. ()

tom88

Po Matrixe sa moc Keanu nepredviedol, ale stále je to celkom dobrá vecička aj keď krimi až tak neoblubujem. Spader ako policajt celkom ušiel. Dej bavil tak na hranici nudnosti, ale nenudil. Ešteže má film len hodinku a pol, inak by to bola nuda. So scenárom sa mohli viac pohrať, ale inak je to obyčajný tuctový americký krimi thriller, ktorému s prižmúreným okom dávam 3*. 55% ()

Radiq odpad!

No ty vole, sračka jak hrom! Asi to chtělo něco vytěžit z matrixovské popularity Keanu Reevese, ale ani on ani nikdo jinej tohle nemůže zachránit. Možná jen děj měl jakýs takýs potenciál (i když žádná velká sláva to není), ale všechno ostatní byl totální průser přes celej dvůr. Ať už jde o děsnej 90kovej fílink nebo o extrémně dementní zpomaleně-sekané záběry, amatérské digitální výbuch na konci, nulové napětí, herecké výkony jak z Chvilky pro tebe a televizní odfláknuté zpracování. Prostě jedna velká nuda se 3 známými herci, na kterou se nevyplatí koukat... ()

fantoci

Filmů o šílených seriových vrazích bylo natočeno již mnoho. Tento patří k průměru. Snímek Sleduje Tě vrah dokazuje, že se v USA tvoří filmy jak na rotačce a tím klesá i jejich kvalita. Tvůrci si s dílem dávají méně práce a vůbec se už nezabývají logikou. Například by mne zajímalo, jakým způsobem se onen seriový vrah dostal do kanceláře slečny psycholožky a jakým způsobem ji dokázal po té unést. Něco takového, bez všimnutí různých svědků, v reálu snad ani nejde provést. Tvůrci si prostě s něčím takovým vůbec nelámají hlavu. ()

Charlizee

Přišlo mi, že příběh skončil dříve, než začal. Zápletka není špatná, ale o nějakém budování napětí nemůže být vůbec řeč, což je v případě detektivního thrilleru jaksi problém... ()

lennyd

Agent FBI Joel Campbell (James Spader) je několik let ve stopách po Griffinovi (Keanu Reeves), zákeřném vrahovi osamělých žen. Když Griffin zaútočí i na Campbelovu přítelkyni a zabije ji, Campbell se zhroutí a opustí Los Angeles a přestěhuje se do Chicaga. Jenže každý sériový vrah má svého oblíbeného detektive, a Griffinovým oblíbencem je práce Campbell, a tak se Griffin i se svou "živností" přesunuje také do Chicaga. A aby přinutil Campbella k nějaké akci, předem jej informuje o dívce, kterou se chystá zabít ... Když jsem film viděl poprvé, tak mi připadal docela nudný. Ale teď jsem na něj narazil znovu, a tak nějak mi zas tak hrozný nepřišel. Keanu Reeves je jako nebezpečný psychopat (v roli příjemného mladíka) bezkonkurenční. James Spader naopak nikterak neoslnil, na jeho místě bych si spíš představoval někoho jako Al Pacina (v Insomnii). Marisa Tomei zde sice byla jen do počtu, ale nějak se jí podařilo celý film prosvětlit. Vyměnil bych asi jen závěrečnou scénu, ale jinak ok.. ()

Kroc

Opravdu nezajímavé, nic neříkající, ale přesto s velkým potenciálem, který není využit....škoda ()