Život úspěšného mladého muže Nicka Beama se zhroutil ve chvíli, kdy se nečekaně vrátil z kanceláře dřív domů a našel manželku v ložnici se svým šéfem. Nick neztropil žárlivou scénu, ale potichu nasedl do svého auta a beze slova odjel. náhodou se pak při bezduchém bloudění po Los Angeles dostal až do velice nebezpečné čtvrti. Když zastavil na křižovatce, naskočil do jeho auta T. Paul s pistolí v ruce a hromadou výhrůžek na rtech. Smolařský lupič si ale vybral špatného muže ve špatnou chvíli. Nick nebyl v situaci, kdy by mu revolver mohl nahnat strach a tak zamkl dveře, šlápnul na plyn a přes protesty šokovaného lupiče vyrazil na "cestu smrti". Při následujících dobrodružstvích v arizonské poušti se dva naprosto rozdílní muži poznenáhlu sblížili až nakonec dostali geniální nápad. Vy&loupením vlastního podniku by se Nick pomstil záletnému šéfovi a smolařský zlodějíček T. Paul by se konečně dostal k pořádnému balíku peněz... (oficiální text distributora)

pekas

Po letech jsem si tuhle komedii zopáknul a zjistil, že je pořád dost dobrá. Jistě, znám i lepší, ale tahle je docela laskavá, - pozor spoiler - nikdo neumře a dobře to dopadne. A když se tak dívám, jaké má film hodnocení teď zrovna zde, sedí naprosto přesně. Navíc žena se smála jak divá i když se nad komediemi ošklíbá. 76% ()

PlayEasy

Timu Robbinsovi šly vždy role mužů, které sužují deprese, tu dostal a Martinovi Lawrencovi vždy role sprostých "Harlemských" rodáků :-) a tu dostal. Řežba, která se z vtipného road movie stane lupičskou krimi komedii. A ano, Martin se vyrovná Eddiemu v BH Cop. Jinak vtipné, napínavé a "rebelské". Zazářila i Irma P. Hall s jejím švihem:-) Asi kvůli tomuto kousku dostala roli v "The Ladykillers", celou dobu jedou pecky z 90. let a scéna s hořícíma botama a do toho hraje "Scatman" - to už svědčí o super bláznivosti :)) 85% ()

Jonatthan

Komedie od které jsem nic nečekal a příjemně mě překvapila, ale tu pointu jsem tak nějak celou dobu předpokládal... Vrchol filmu byla krádež peněz s finální "pomstou" na sošce erotického bůžka. ()

Honzus

Osvěžující komedie s velmi pozoruhodnou ústřední dvojicí a řadou na bránici útočících scén. V komické roli ještě více vyniká obrovské Robbinsovo charisma a i Lawrence je fajn, ačkoliv zde na rozdíl od svého parťáka hraje to, na co je víceménně zvyklý. Není co ztratit je film, který si na nic nehraje a nabízí intenzivní a inteligentní zábavu. Čert vem konec, který je odhadnutelný dlouho dopředu, shlédnutím tohoto filmu nemáte co ztratit. ()

rafix

Šílená pohodička s dobrým hereckým výkonem Tima Robbinse. O Lawrencovi nemluvím je taky dobrý komik.To ví každý. Je to svižná komedie s dobrým koncem. ()

DooFooS

Takový Volný pád v odlehčené komediální poloze a abych nezapoměl: Tim Robbins tančící na Scatmana se nazapomíná :-) ()

sirrgulo

Příjemná komedie s vynikajícím Timem Robbinsem. Výborně jsem se při ní bavil a ne jen napoprvé. To se mi moc často nestává. Tancování s hořícíma botama je vynikající. ()

Titleist

I přesto, že je scénář slabší, jsem se skvěle bavil. Martin Lawrence srandu dělat umí, ať si říka kdo chce, co chce! ()

Gloza19

Velmi dobrá komedie u které se člověk dokáže poměrně dost dobře zasmát. Martin Lawrence nepatří mezi moje favority co se týče herců, ale v tomhle filmu mi docela sedl. „Slyšely ste to i vy pouštní ještěrky“! :-D ()

Gortyna

Pro mě tuctová, zapomenutelná komedie, jakých byly natočeny tisíce. Navíc s nepříjemně řvoucím Robbinsem. Jenže tam jsou absurdní kameňáky, jako když dva primitivní omezení lupiči v autě poslouchají Pachelbelův Kánon, tanec bezpečnostní služby nebo uvítání maminkou (možná tchyní) při pozdním návratu domů. Člověk se zasměje, i když nechce a tenhle styl humoru mu nesedí. A tak je 65 % na místě. ()

Mr.Lojza

Skvělá dvojice Tim Robbins a Martin Lawrence. Především bych chtěl vyzvednout výkon Tima Robbinse, který svou roli pojal velice věrohodně a člověk mu tu šílenost prostě baští celý film. Navíc film není jen o nevěře, ale i sblížení dvou lidí z rozdílných vrstev a tím se řadí ještě výš do našeho pomyslného žebříčku. ()

Slam7

Na tuhle komedii nedam dopustit. Nepatří uplně k mej nejoblíbenějším, ale kdykoliv zjistim, že to dávaj, tak se na to strašně těšim. Víte co myslim... ()

Cerebrum

Parádní oddychovka! Takovéhle filmy vznikaly jenom v devadesátkách :-) Skvěle debilní humor, sympatičtí herci (i ten transLawrence je hodně fajn), cool muzika - I'll C U od Coolia je moje srdcovka. ()

Blongie

Vynikající komedie... Miluji M. Lawrence, a s Timem Robbinsem tvoří neskutečnou dvojku, až jsem se popadala za břicho... :D ()

Skytavka

Můj názor je, že jako jeden z mála je tento snímek zde podhodnocený. Chechtali jsme se u toho s manželem docela slušně. Tima Robbinse zbožňuju. Někteří herci nedokáží zahrát vše, tak jako on. Zdá se mi ještě o něco kvalitnější,než všemi opěvovaný Tom Hanks, ale to už tu zajisté nejednou bylo. S šaškem typu Lawrence tvoří dokonalý pár. Pro mě minimálně 80% ()