Liška a pes

• USA The Fox and the Hound (více)

Osamělá žena zachrání osiřelé liščí mládě Toda. Rozpustilá liška se brzy setkává s Copperem, milým psím štěnětem. Pod dohledem dobrotivé velké mámy Sovy si oba kamarádi hrají často v lese a stanou se z nich nejlepší přátelé. Ani jeden z nich netuší, že za krátký čas je osud postaví proti sobě a jejich přátelství bude podrobeno těžké zkoušce. Díky tomu, že se ve filmu Liška a pes objevují nadčasová témata lásky, odvahy a trvalého přátelství, stal se tento snímek jedním z uznávaných klasických pokladů studia Disney. (oficiální text distributora)

C0r0ner

Příjemná pohádka od Disneyho, která se vyznačuje pěkným příběhem s několika (jasně, že očekávatelnými) zvraty a sem tam i slušným napětím. Samozřejmě to není žádný skvost jako šlupky od Pixaru, ale oddychovka na necelou hodinu a půl perfektní. 70% ()

sulimo

Srdcová záležistost mého dětství, tohle jsem viděla, když mi bylo asi pět let. Babička mi to přivezla jako dárek, mluvilo se tam anglicky, bylo to předabovaný rusky a mělo to český titulky (což jsem v 5 letech velice ocenila, samozřejmě), ano, nevěděla jsem z toho nic, ale stejně se mi to líbilo strašně moc. Takže za 5 hvězd, asi ze sentimentu, jelikož je klidně možné, že si to tak vysoké hodnocení nezaslouží, ale mě to je naprosto volný, někdy je lepší, když mylné představy z minulosti tvoří představy o přítomnosti, jelikož ta je hned krásnější a nehodlám si ji kazit případně trapně nekvalitní pravdou. ()

majo25

Velmi príjemný animák, s krásnou animáciou a zaujímavým príbehom, aj preto mu možno odpustiť trochu tej naivity. Hodnotenie: 75% ()

tatanapope

Původní produkce Disney byla jednoduše nejhezčí . Od začátku pohádky jsem si úplně vychutnávala to , jak si vyhráli z krajinou , trávou , stromy a vůbec . Pravda zvířátka už tak dokonalé nejsou , ale pohádka to byla pěkná o přátelství , jednoduše moc hezké . ()

Sdoom

Doposud asi nejslabší disneyovka, jakou jsem viděl. Nevyniká to příběhem, animací, vtipem ani hudbou, vše je průměrné až podprůměrné. FIlm vyloženě pro děti, i když ne úplně ty nejmenší, ty by z toho mohly mít trochu mindrák. :-) (Blu-ray, orig.) ()

Han22

V životě jsem o tomhle filmu neslyšel, ale on je to Disney. A i když Disney v 70-80. letech netočil žádné klasiky, pořád uměl určitou kvalitu. A liška a pes je výborný animáč, který umí děti i mírně poučit (liška patří do lesa a ne jako mazlíček do domu). Je tu lišče Tod o které se stará postarší hospodyně a štěně Copper, který má lovci posloužit jako lovecký pes. Ti dva se skamarádí, ale brzy je jasné, že pes a liška v přírodě stojí na opačných stranách. Krásně nakreslená příroda, zvířátka, pár písniček, roztomilé, něco humoru který obstarávají dva ptáci honící housenku (s očekávanou pointou). Zvířata tu umírají, ale mimo záběr, nechybí tu brutální finální boj s medvědem. A i to finále je pěkné a reálné - hrdinové si pomůžou, ale patří do jiných světů. Zkrátka moc krásná pohádka na silné 4* a animovaný film roku 1981. ()

Martin_W

Od Disneyho a místního hodnocení jsem čekal nějaký hezký, světem neobjevený animák. Dočkal jsem se průměrného příběhu s hodně chabým provedením. První polovina je hezká, druhá je však naprostá nuda a neorginalita. Nechci vidět znovu, ztráta času. 26% ()

AndieSpark

Tak zrovna tuhle pohádku si moc dobře pamatuji :) Když jsem byla malá, vždy jsem u ní plakala a myslím že ani teď bych se slzám neubránila... prostě krásný a dojemný snímek od Disneyho . ()

helloween93

“Throwback Thursday #49” - Přiznám se, že jsem vůči filmu měl lehké předsudky, že bude film infantilní apod. Zmýlil jsem se, tenhle animák se zaměřuje na sílu neobvyklého přátelství mezi loveckým psem a liškou, kterému se do cesty postaví okolnosti, ale co by to bylo za přátelství, kdyby ty překážky nepřekonalo. Nosný příběh doplňuje sova se svými moudrými názory a dva ptáci, kteří chtějí sežrat housenku. Pobavil i lovec Amos a jeho seniorní lovecký pes Chief. Takový oldachoolový feel-good animák, který by měl být známější, než ve skutečnosti je. On tedy v USA platí za klasiku, ale u nás nejde úplně o provařenou Disney pohádku. Shlédnuto na Disney+ ()

Dienzenhofer

Jeden z nejlepších filmů v Disneyho nejhorší éře(1968-1988). Animace pěkná, postavy nejsou špatné, ale přišlo mi, že všichni jsou přehnaně hysterický a přehnaně nesnášenlivý vůči lišce Toddovi. Závěrečný souboj byl v té době nejemocionálnější a nejlepší ze všech Disneyovek, pak samozřejmě později to trumfnul Lví král. ()

Petulka88

Ne, není to 3D a na Disneyovku je to místy až překvapivě vážné. I tak je to krásný animák a milá vzpomínka na staré dobré ručně animované filmy. ()

lakart

Klasická disneyovka, která neztrácí svůj lesk i po tolika letech. Příběh je zajímavý a vcelku i originální. 75% ()

Najlvin

Liška a Pes je velmi zajímavý animovaný snímek, který dnes již bezesporu patří ke zlatému fondu. Je to další z řady populárních filmů od Disneye, nicméně v tomto případě je příběh poněkud odlišný od tradičních standardů. Příběh totiž vypráví o neobvyklém přátelství dvou zcela rozdílných postav, jejichž kamarádství je od samého počátku odsouzeno k zániku, neboť dříve či později je osud nevyhnutelně postaví proti sobě. Napjaté očekávání, jak vše dopadne, jistě žádného diváka nenechá klidným až do závěrečné scény, kdy se oba hrdinové budou muset rozhodnout, zda má staré přátelství větší cenu než zaběhnutá pravidla. Za sebe mohu jen doporučit! ()

studiobadguy

Tento film není opět moc známí, ale tentokrát je to strašná škoda. K animaci se už vyjadřovat nebudu ( je skvělá samozřejmě skvělá ) a budu zde řešit důležitější věci. Příběh filmu je strašně originální a hrozně zajímavý. Zápletka se neustále vyvíjí a to je velké plus. Věc které si u tohoto filmu všimnete je to jak je smutný. Tenhle film hodně smutný ( trošku mi to připomnělo film Cesta ) a né jednou budete brečet. Jinak film není je smutný je místy i docela vesevý a to hlavně na začátku. Dále nevím co bych řekl a 95% (5 hvězd). ()

darthvader77

Velmi dobrá pohádka, která na Disney poměry překvapuje zajímavým dějem hlavně teda složitý vývoj vztahu mezi Todem a Copperem a snášení jejich osudu. ()

eMeMko

Další disneyovka ze světa zvířat, tentokráte zaměřená na přátelství, posléze nevraživost a nakonec opět přátelství mezi liškou a psem. Co mě hned od začátku trochu chybělo byla úvodní písnička, titulky běžely bez jakéhokoliv podkresu, takže jsem si nebyl nejprve jistý, jestli nemám nějakou špatnou verzi. Bohužel v tomto duchu se nesl celý film. Písní bylo extrémně méně než v předchozích snímcích a když už konečně nějaká zazněla, nestála za moc. Naproti tomu zvířecí představitelé byli skvělí, nejvíce mi k srdci přirostla housenka, která se celým příběhem prolínala ve stylu veverky z Doby ledové. Finální hodnocení: Průměrný animák, který neoslní, ale ani neurazí. ()