Ong-bak

• Thajsko Ong-bak (více)

Ong-bak je dvesto rokov stará soška Budhu, ktorá pochádza z čias thajsko-barmskej vojny. Keď z chrámu thajskej dediny Nong Pra-du ukradne zločinec Don (Wannakit Sirioput) hlavu vzácnej sošky Ong-baka, vidiečania vyšlú do Bangkoku svojho hrdinu, mladého bojovníka Tinga (Tony Jaa), aby vrátil ukradnutú sviatosť. Sošku musí priniesť skôr, než nastane Veľký sviatok, inak dedine hrozí nepriazeň bohov, ktorá môže spôsobiť jej skazu. V hlavnom meste Ting vyhľadá krajana Humlaea (Petchtai Wongkamlao), ktorý si hovorí George a pohybuje sa ako špekulant v podsvetí. Čestný vidiečan presvedčí malého mestského gaunera, aby mu pomohol v boji za správnu vec. Mladý bojovník Ting musí poraziť nielen zlodeja Dona, ale aj jeho obludného gangsterského bossa Komtuana (Suchao Pongwilai) s elektronickými hlasivkami. Na svojej ceste musí podstúpiť mnoho zápasov, bitiek a naháňačiek, v ktorých uplatní svoje majstrovské bojové umenie Muay Thai. Jeho majster mu ho vždy zakazoval používať v súkromí, ale teraz nastal ten správny čas. Bojové majstrovstvo pomôže Tingovi poraziť zloduchov a zachrániť rodnú dedinu pred skazou. (TV JOJ)

corpsy

Tento film je jednou veľkou, ako sa hovorí u našich západnych susedov ´´řezbou´´. Totálne vymakaná choreografia, s gumovým Tonym Jaa, ktorý tu predvádza akrobatické kúsky, aké len tak vo filmoch nevidno. Zvyšok je len výplň medzi súbojmi. ()

Marek1991

Misia bola jasná a výsledok sa dal predpokladať, no to vôbec neznižuje úroveň tohto akčného filmu. Scéna s útekom na ulici bola perfektná. Celé dielo je niečo medzi indickými a čínskymi filmami pre mňa. Dialógy mi pripomínajú dosť moju mladosť, tie nechcem veľmi vyčítať, dokonca ani tú ich vieru, je to kultúrna zaujímavosť, na ktorej si môžeme všimnúť viacerých špecifických prvkov. Thajský film, ktorým sa dostali do povedomia aj v Európe. ()

Padme_Anakin

Od té působivé honičky na tržišti, ano, mám na mysli přeskok dětí s bublifuky, parádní roznožku přes zahradnické potřeby, průlet středem smotaného ostnatého drátu, bezchybný arabák mezi skleněnými tabulemi, neuvěřitelné dvojité salto z gumové pneumatiky, úžasné podklouznutí pod autem a seskok z lešení jedním saltem vzad a druhým saltem vpřed, mě měl Tony Jaa v hrsti nebo spíš lépe řečeno omotanou kolem prstu.. Příběh je sice prostý, pravda, ovšem natočený takovým způsobem, který lahodil mým očím a asi je zbytečné psát, že na Tonyho se podívám kdykoli znovu, jeho fyzická zdatnost, ladnost a rozsah pohybů, nápaditost úderů, ať už lokty nebo kolena, byla dech beroucí.. Padme pobavena a hlava na krku.. ()

Lama.Lama

Tony Jaa je borec. Jen bych ho chtěla vidět na nějakém vznešenějším questu, něž za honbou kamenné hlavy kvůli nářkům hysterické báby. Jeho luxusní bojové umění by si zasloužilo film s lepším příběhem, scénářem, hudbou a herci, protože ani ty peckové akční scény tuto břečku okolo nevyzdvihnou do 4 a více hvězdových výšin. Bohu žél. ()

ConanVJ

Jednoduchý a nezajímavý příběh nahrazují honičky a hlavně parádně natočená akce plná skvělých zápasů, které nemají chybu. Vždy si rád tuto martial-art pecku pustím. Za mě 85% :) ()

pivo

Po trošku pomalšom rozjazde a strašnom prehrávaní jeho babky (LOL), sa to príchodom do mesta rozbehlo a zastavilo vlastne až pri titulkoch. Príbeh je prostý, to však vôbec nevadí. Každý vie o čo tu ide v prvom rade. A to sú súboje, ktoré sú naozaj vynikajúce. Páči sa mi, že to nie je už to trápne lietanie na lanách, ale pekne všetko naozaj a natvrdo. Skoro každá akčná scéna mi zdvihla hladinu adrenalínu a poriadne rozbúšila srdce. Tony Jaa možno nie je žiadny oscarový herec, zato bojovník je teda parádny. Boj v jeho podaní je doslova baletom s naprosto presnou choreografiou. Plus si k tomu prirátajte absolútne sa hodiacu hudbu a dve naháňačky, ktoré mi pripomenuli staré Jackie Chanovky. Jediné, čo mi vadilo, bolo neustále opakovanie akčných scén. Keď sa párkrát obraz vráti späť a ukáže nám niektorý Jaaov pohyb z iného uhlu, je to fajn. Keď to však robí pri každej druhej scéne, začína to byť pomaly otravné. Ale inak bez výhrad. Konečné hodnotenie je trochu nadnesené, ale nepomôžem si. Jednoducho sa mi to strašne páčilo. ()

ledzepfan

Promakané a svižné akčně bojové scény zasazené do příběhu, který je tak něják navíc a funguje asi jako křečovitá dějová linka v laciném pornu.......Jinak prostě frajeřinka ()

zdepapepa

nehledejte v tom hloubku. Tenhle film má příběh dobrý(na poměry ostatních filmů z žánru) ale ty bojové scény jsou hodně luxusní. Tady se hraje natvrdo, tohle není Hollywood. ()

mis-ko

Je pravda, že Tony Jaa predvádza kusy priam neuveriteľné a nevidieť to, ani by som neveril, čo všetko sa dá s ľudským telom stvárať. Ale to nestačí na to, aby som kvôli pár (veľmi) efektným bojovým scénam vyzdvihol celý film. Ten je príjemne hlúpučký, dynamický a zábavný - ideálna kombinácia na lenivý víkend. ()

kikuka

..zvazujem este jednu pridat za brada pitta :-P.. (plagat Spy Game v jednej scéne)..skutocne vyborne akcne kombaty prepojené s individuálne akrobatickými výkonmi..len sa neviem sama so sebou dohodnut na tom, co sudit o odlahcovacich a spajaciech pasazach (inak zvane "pribeh" alebo "dej")..pomedzme, ze ma nerusili a tak..cele to bolo pekne goal-driven..pricom "goal" ani nebola hlava ong-bak.. :-P.. (ale mrstnost tonyho jaa)../a to som bola taka predpojata..no fuj mi!/.. ()

agentmiky

Musím souhlasit s těmi lidmi,a to je asi většina,kteří říkají,že Ong Bak patří mezi elitu thajských akčních a bojových filmů.Bojové scény zde byly parádní,působily na mě věrohodně a hlavně byly 100% realistické,což musím ocenit.Hlavní herec Tony Jaa je ve svých mnoha bojových oborech absolutní špička.Takového řízka jsem v poslední době neviděl.V porovnání s Uwaisem mi připadá možná i o trochu lepší.jediné,co mi na filmu vadilo a také je to důvod mého nižšího hodnocení,je příběh,od kterého nemůžete očekávat nic zázračného.Hodnocení:75% ()

Z0oMb3E

To na čom Európa s Amerikou frčala koncom 90.tych rokoch, a čiže vysoké van Dammovské kopy a lá Lionheart zažíva v Thajsku novú renesanciu. Na rozdiel od svojich amerických predchodcov je však Ong-bak ešte viac nabitý akciou. Dokonca nielen akciou mnohé originálne scény sa do pamäte vryjú omnoho viac. Dokonalé pohyby v rámci bojových umení, spomalené a opakované zábery ešte viac umocnia akčný zážitok. Čo na tom, že film postráda nejaký hlbší dej. Čo na tom, že pár scén je kus chanovsky patetických. Hlavné je to, že Tony Jaa vyzerá dobre a všetko čo robí sa mu dá uveriť. Pre diváka, ktorý chce na chvíľku nechať oddýchnuť mozog po všetkých psychologických drámach a lynchovkách sa zrazu z filmu stáva príjemná zmena žánru. Herci sa moc nepretrhli, soundtrack vskutku zaujímavý a stopáž príjemná. No všetko toto ide do úzadia, ešte raz v prospech dokonalých bojových scén. ()

kobejn

To co tam ten maník předvádí, to si zaslouží jen hluboký údiv a respekt, čelisti sem měl spadlý pokaždý, když tam předváděl ty svoje tanečky a lety vzduchem, začlo mě mrzet, že sem netrénoval od pěti let tydle kouzla... ()

sta

Mno, bitky pěkný, sem tam vtipný, ale ten konec! Pathetickej, až běda - a jestli zas někdo bude namítat, že to je daný žánrem, tak v tom případě by asi už mělo dojít k jistý aktualizaci! ()

JJ.Gibson

Na Ong-bak jsem se hrozně dlouho těšil. Nicméně po shlédnutí, musím konstatovat, že kromě bojových scén, které byly vskutku povedené, film nic jiného nedodal. A upřímně řečeno po sedmi loktech do hlavy, které se opakují skoro v každé bojové sekvenci, to člověka za chvíli také omrzí... ()

Popluh

Scénárista by zasloužil výprask za všechno, režisér jen za opakování jednoho kousku několikrát, pokaždé z jiného úhlu - ve výsledku neskutečně otravná věc. Těžko říct, jestli jsem někdy viděl debilnější film, Ong-baku navíc nepomohl ani zřejmě nulový rozpočet. Kdyby v tom hrál hlavní roli Segal, pochopím to... ale takhle? ()

Redlum

Scenar - ubohy; herecke vykony - ubohe (obzvlaste ta urvana divcina je k nesneseni). Ale jedno se musi Ong-baku nechat - chlapici si to ve filmu neskutecne davaji a busi do sebe hlava nehlava, zidle nezidle, stul nestul, lednicka nelednicka. Co by me opravdu zajimalo, je stav marodky po skonceni nataceni. Prvni pulhodina docela nuda, ale zbytek je neskutecne nabuseny jeden dlouhy videoklip na tema:" Jak co nejefektivneji zkopat protivnika a vypadat pritom cool." ()

jondzavid

Primitívny príbeh, desné herecké pokusy (najmä tú holku by som zastrelil) a skvelé akčné scény. Prvá polhodina je na unudenie, ale potom nasledujú najlepšie akčné súboje posledných rokov (nezabudnuteľné sú najmä pílka a skvelé kladivá). Pre priaznivov ranného Chana a Brucea Leeho absolútna chuťovka. ()

Vojcl

Naprosto dokonalé! Tolik ohromující akce jsem snad ještě v žádném akčňáku neviděl. Zdá se,že Bruce Lee nebo Jackie Chan konečně našli svého nástupce. Doporučuji nejen fanouškům podobně laděných filmů. ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění