poster

O Honzovi a princezně Dorince (TV film)

Pohádka

Československo, 1985, 42 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (11)

 • UncleG
  *

  Tohle je pro mne přímo odstrašující příklad osmdesátkový televizní impotence. Aneb pohádka za tři housky s uherákem, ve který se nepovedlo ale lautr nic. Tyhle papundeklový výrobky bývá občas sranda sledovat kvůli obsazení - herci se neberou vážně, dělají kraviny, a tím, že se jede "na první dobrou", vznikne kolikrát až skvost... Jenže v Honzovi a princezně Dorince se ansábl nejnže zapomněl bavit, ale většina skvělých herců se tu tváří jako "šmarjá, ať už mám tuhle krávovinu z krku". A tak se 42 minut zdá býti třemi hodinami.(3.3.2015)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Tahle pohádka do dětských dušiček zaseje nejistotu, zda Honza chce rosou courat, mýt se, nebo kovat luční kobylky. Jakmile si dítko nějak ujasní myšlenky v tomhle ohledu, začne přemýšlet, jak se létá na papírovém drakovi. Tuhle záhadu nevyřeší nikdy, ale vzápětí je mystérium dračího letu zasunuto technikou, kterou Honza používá k lezení po provaze. Honza je sice ve světě pohádkovém perspektivní typ, o tom žádná, ale o jakých že to svalech zpíval? Princeznu sladší než bonpari jsem si pamatovala hezčí, sympatická zůstala i po těch letech. A ještě jedna drobnost, pomněnky jsou modré, pane ministře. Pokud chcete svoje oči k něčemu přirovnávat, dejte na mou radu a zkuste to s oříšky. Jako dítě jsem tuhle pohádku měla ráda a bavila jsem se u ní i dnes.(1.8.2015)

 • honajz
  **

  Tak i na nájemného zachránce Honzu konečně došlo. Jak tuhle potkal ptáka, pták mu poradil, co a jak, koho má zachránit a jak, mezitím si zazpívali, trochu absurdního divadla předvedli - a Honza šel pod chomout. V předchozí pohádce Honza a tři zakleté princezny však nadsázka fungovala daleko víc a lépe - zde je to chvílemi roztomilé, zvláště představitelka princezny je velmi dobře zvolená a její herecký výkon příjemně civilní. Stropnický stále ještě neumí zpívat, a ani už se tolik nepitvoří, ale některé jeho kousky skutečně zavánějí absurdním surrealismem (lezení po žebříku). Celkově příjemný oddech, občas nedůvěřivé pohledy, ale docela to na oddechové nedělní odpoledne ujde.(1.3.2015)

 • Tommassi3
  **

  "A ty si teď čaruj třeba klíčem od dveří !!" ;) Nesmírně rozporuplná záležitost.. Klempíř tentokrát dost slabý, podobně jako princezna v podání Kateřiny toho času Seidlové, ovšem i tak překvapivě krotká Sváťa Simonová stvořila docela legendární formální bordel..(23.6.2019)

 • Chrysopras
  ***

  Jak ministr obrany obyčejnou princeznu zachránil :-). Jako malýmu se mi tahle pohádka líbila, Zlatokrál je echt záporák a Honza sympaťák...(8.1.2017)

 • otík
  **

  Volné pokračování pohádky Honza a tři zakleté princezny bylo o poznání hloupější a nezajímavější. Zatímco v minulém filmu Honza tradičním způsobem zachránil princezny ze spárů draka a byl tradičně zrazen třemi chytráky, zde vlastně není co řešit. Princezna si má vzít Zlatokrále, který vše, čeho se dotkne, mění ve zlato. Jenže Honza má zlatý klíček a díky němu (nevím jak, to jsem už spal blaženým spánkem unuděného diváka) Zlatokrále přemůže, princeznu zachrání a vezme si ji za ženu. Na pozadí černého divadla pak zase uhání na měsíci kdoví kam. Opět se zde hodně zpívá, tentokrát ale tak nějak trapně a nudně, scénář je zcela nezajímavý a celé vyznění pohádky výrazně amatérské. Nudná a zbytečná pohádka. Hudba: Jaroslav Klempíř & Ivan Zelenka(9.3.2015)

 • rakovnik
  **

  Tipuji, že tuto pohádku ve studiu natočili tak za 42 minut. Mým problémem je u této pohádky fakt, že ji hodnotím jako dospělý. Proto jsem také viděl u toho umělého ptáčka silon, kterým jej ovládali. Malým dětem se ale může líbit.(10.12.2016)

 • tuntavala
  **

  A rostou u vas houby? Tak to k vam prijedeme na dovolenou.(1.3.2015)

 • tyna97
  **

  Co tam dělá ta ruka s ukazováčkem? :-0(1.3.2015)

 • GIK
  **

  Snad jen závěrečná písnička vybočuje z pohádkového podprůměru. Pokračování filmu Honzova a tři zakleté princezny se už tolik nepovedlo, ať už jde o herce, příběh, hudbu či humor.(1.3.2015)

 • subic
  **

  To jsem já, pohádek král... aneb Stropnický jako Honza zachraňuje obtloustlou princeznu, kterou hrála nijaká Kateřina Seidlová-Hrušková. Je to slabé volné pokračování pohádky Honza a tři zakleté princezny (1984).(10.12.2016)