Český barevný film, natočený podle námětu národní umělkyně Marie Majerové.  V posledních dnech války bombardují americká letadla závod na výrobu synthetického benzinu v Sudetech. Naši pracující stojí potom před obrovským úkolem vybudovat na místo trosek nový závod a zahájit výrobu. Jejich úsilí skutečně přináší ovoce. Po nesmírných obětech se Stalinovy závody rozjíždějí naplno, což ovšem neradi vidí konkurenti v zahraničí a snaží se pomocí reakce v našich zemích likvidovat výrobu umělého benzinu. K dosažení svého cíle používají sabotáží, parlamentních komisí i demagogického přesvědčování veřejnosti. Únor znamená však konec jejích nekalých rejdů. (Filmový přehled)

Pompeius odpad!

Nechápu českou příchylnost k hercům jakožto morálním vzorům, jejichž moudrům Češi rádi naslouchají. Protože tohle byla přehlídka profesní a morální prodejnosti par excellence. ()

T.E.Elf

Na jednu stranu odpad a strašný. Ovšem na svoji dobu perfektně natočená agitka. Člověku až připadá, že na tomto a ještě pár filmech stojí "světonázor" mnohých lidí ještě teď. Doporučuji shlédnout jako instruktážní film, který je v několika málo okamžicích pravdivý. Místy je to dobrá naivní komedie. A místy až zamrazí svojí pravdivostí - svévolné zakládání Lidových Milicí, rozdělování pracovního zařazení dle úvahy stranického předáka apod. ()

shakened odpad!

Zde je krásně vidět, jaké jsou herci prodejné děvky. V roce 1953 už jim přeci muselo být jasné, že komunismus je svinstvo. ()

benden odpad!

Na tuto propagandistickou hrůzu jsem se podíval jen kvůli Dohnalovi. Byl jsem zvědav, jak herec, který za první republiky hrál převážně milovníky z lepších rodin, se vtělí do role KG, kdy musel vědět, co za zvěrstva páchali komunisti pod jeho vedením na začátku 50let. ()

cyglos odpad!

Kolik filmů by si v té době zasloužilo barvu . . .  A tahle agitka, se srandovním Gottwaldem, to štěstí měla. Docela by mne zajímalo, jakou měl film návštěvnost v kinech, a zda po skončení byl potlesk vestoje. Kolik lidí si v té době, od srdce řeklo, "To byla sr..ka". Snad poprvé nedám ani ťuk. ()