Špičková newyorská manažerka Jessie je vzdělaná, krásná, úspěšná a - provdaná za svou práci. Zpráva o dědictví po vzdáleném bratranci v Evropě ji poněkud zaskočí, to však ještě netuší, že si jede vyzvednout - malou holčičku. Jessiin rozplánovaný život se rázem sesype, ale mladá žena je odhodlaná dostát závazku a stěhuje se s děvčátkem na venkov. Zoufale se tu nudí a navíc jí začínají docházet úspory. A tak začne vyrábět jablečnou výživu a po počátečních potížích se dočká úspěchu svého výrobku na všech trzích.  Teď se může konečně znovu vrátit do velkoměsta ke svému původnímu způsobu života. Nebude jí ale něco chybět? (TV Prima)

Abiosis

*ČERVENÉ LÍČKA A JABĹČKA* Prvýkrát som tento film videl ešte ako stredoškolák a pamätal som si ho ako veľmi originálny a vtipný film. Po mnohých rokoch ho vnímam rovnako a teší ma, že moje dávne pocity súvisiace s týmto filmom neboli pokrivené tínedžerskou optikou a teda som rád, že film môže osloviť aj súčasného diváka navyknutého na iný typ komédií. Diane Keaton nevnímam ako najlepšiu voľbu pre hlavnú úlohu, ako komediálny typ veľmi nepôsobí, ale "pretrpieť" sa dá. Vtipných situácií je dostatok, film plynie voľne a príjemne a milé dieťatko, ktoré zdedí, je naozaj na zjedenie (ak nie ste vegetariáni). Verdikt v 1 vete: O mame a jej prvých krokoch. 19.04.11 ()

Marina111

Ak ma niekto dokáže presvedčiť, že intelektuálne zdatná, no v iných smeroch nepraktická workoholička sa dokáže zrieknuť celej kariéry i spôsobu života kvôli "zdedenému" dieťaťu, tak len Diane Keaton. Vlastne ťažko odolať tomuto filmu, ak na vás pôsobí malá okaňa Elizabeth, prenádherný starý dom, doslova rajská záhrada plná jabĺk, ktoré sa rozhodne iniciatívna mamička zúžitkovať po svojom, a v neposlednom rade jemnučká hudba Billa Contia. Jednoducho veľmi milá rozprávka. ()

spiritus

Dobře fungující klasická komedie konce osmdesátých let, která disponuje mně sympatickou hlavní hrdinkou, která se umí poprat velmi svérázným způsobem s různými peripetiemi, který ji její dosavadní život připravuje. Na snímku nejvíce oceňuji nenucený humor, skvělou Diane Keaton a také všudypřítomnou pozitivní atmosféru Ameriky konce 80 let. ()

filipvrbik

Výborná komedie a nejen komedie, má sice svoje mouchy (třeba to, že se Diane Keaton neumí ve čtyřiceti postarat o dítě, ani zapnout plínku, nebo zvláštní odjezd na venkov), ale na osmdesátá léta je to super... Nemáš moc rád manažery, vůbec nemám rád Diane Keaton, ale toto se mi hodně líbilo, asi hlavně díky malé Elizabeth, která je fakt skvělá.. No a co se týče toho, kde bych si vybral život já? Tak asi ve středně velkém městě, rozhodně ne v megalopoli typu New Yorku, ani na vesnici s 379 obyvateli :-)...80% ()

hnkflknk

Velice mile ztvárněný filmový kousek. Diane Keaton mam ráda a tenhle film taky. Nepřipadá mi, že by to mělo nějaké zvláštní chyby, nad kterými bych se měla pozastavovat. Vždycky, když tento film poběží v televizi, ráda si k němu sednu a odpočinu si u něj od všedních starostí. ()

Zeek

Klasický film 80.let, který patří mezi mé oblíbené stejně jako Diane Keaton, která působí v Baby boomu a v jiných filmech velmi mile a příjemně. K dokonalosti filmu hodně chybí, ale především díky Diane Keaton je tenhle film něčím víc, něčím nadprůměrným oproti ostatním podobným filmům z 80.let, proto to hodnocení. ()

haWranka

Já mám tenhle film ráda, ani vlastně přesně nevím proč. Jedinou jistotou je ten sympatickej doktor. Ale teda dabing je na 1 příšernej.... ()

Gardenboy

Ale musím uznať, že som to videl ako desať ročný a pre tých táto milá komédia rozhodne nebola, takže hodnotenie berte prosím s rezervou. ()

Wyrdas

Těžce feministická rádoby komedie popisující život workoholičky se zděděným děckem. Dítě má sílu jako Herkules (když vyloženě mrskne špagety silou dospělého člověka po mrs. Wiattové, nebo když zkroutí brýle pouhým letmým dotekem), Američané jsou ještě blbější, než se do té doby myslelo (dnes už víme, že je to s nimi ještě daleko horší, ale v roce 1987 to musel být šok - viz některé scény na venkově, měšťané na venkově - kupující dětskou stravu, kolektiv ve firmě, legendární scéna na pískovišti a pozdější kurzy pro malé děti a podobně)... Komického mi zde nepřišlo skoro nic, trapného skoro všechno. Ne, odpad to rozhodně není. Jsou tu i horší díla. 15%. ()

mira.l

Jejeje, to byla ale nuda.... možná v roce 1987 to mohlo působit snad humorně, ale dneska mi to přijde neskutečně nudný. Oukchéééj?? Ze začátku mi to připadalo jak písnička Zkratky I. Mládka. Oukchééj? A to dítě jako nerostlo nebo co?? ()

DadysGirl

Diane Keaton je vždy taková lehce roztěkaná, neurotická, nekoordinovaná... A sluší jí to... I tady... Milý film o ženách, čeho a zda se máme vzdát aneb jak vyvážit kariétu a rodinu... ()

zpravar

Víte že mi připomínáte bulteriéra. Vsadím se že to říkáte každé ... Diana Keaton a malý škvrně co jí zůstalo po příbuzných aneb vše co může změnit život workoholičky k nepoznání ()

zuzzuli

Skvely film, na ktery jsem narazila pouhou nahodou. Jedna se o velice mily snimek, s krasnou holcickou a skvelou hlavni predstavitelkou jakou je zde bezpochyby Diane Keaton. Workoholicka, ktera ve svem veku stale netouzi stat se matkou, zdedi po svem bratranci, ktereho videla snad jednou v zivote, krasnou holcicku. Ze zacatku ji chce dat k adopci, netouzi byt matkou nejakeho prcka. Avsak pote, co si malou Elisabeth maji vzit velice podivni adoptivni rodice, svoje rozhodnuti prehodnoti. ()

DeDanu

Úžasný film. Pohlazení po duši. A s léty neztratil nic na vtipu, moudrosti a laskavosti. Někdy prostě není na škodu splést si psychoterapeuta s veterinářem. ()

DearS

Příběh o tom „kterak workoholička zjistila, že existují i jiné životní hodnoty než práce“, není zrovna originální a i problémy a jejich řešení jsou v tomto filmu povětšinou lehce odhadnutelné a nepřekvapí. Ale musí se člověk pořád nechat překvapovat? Občas stačí pohodlně se usadit v křesle a sledovat výbornou Diane Keatonovou (které všechno uvěříte a ještě vás rozesměje) a jedno roztomilé batole. ()

Weissik

Příjemná komedie, která ovšem stojí na tradičně skvělém výkonu Diane Keaton. A jen poznámka... "Vesnické dítě" je název, který mě dostává do kolen :D ()