Kultovní komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi, kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek. Rendy a Jáchym jsou v počítačové herně snowborďáckými rekordmany. Na opravdovém prkně dosud nestáli, ale věří, že v povánočním týdnu pokoří zasněžené svahy a udělají dojem na skvělé sexy dívky. K jejich zděšení je ale na hory doprovází neskutečně jedovatá Jáchymova sestra Marta. Bratranec a správce chaty, kde jsou zadarmo ubytováni, si je plete s námezdními silami a spolu s Martou se jim snaží udělat z pobytu peklo. Neodolatelné bohyně, do kterých se Rendy s Jáchymem zamilovali, obletuje drsná trojice místních snowborďáckých suverénů... Veleúspěšná teenagerovská komedie plná kiksů, trapasů, ale i splněných snů je filmovým debutem režiséra a scenáristy Karla Janáka a proslavila se v ní mladá herecká dvojice Vojta Kotek a Jiří Mádl. (Česká televize)

nonick1

Na rozdíl od samoúčelných Rafťáků povedená teenagerovská komedie s tahem na bránu, hutným rockovým soundtrackem a celou řadou vtipných hlášek a komických situací (u mě vedou chata Horské služby a pojídání chlebíčků s excelující Pavlou Tomicovou :-) Až se jednomu nechce věřit, že oba filmy točil stejný režisér. ()

Hadati

Celkem vydařená česká komedie, která se konečně nesnaží řešit problémy lidí v běžném životě, takže jen těžko dostanete depku. Vtipů je tam dost, i když většinu z nich už mohl divák vidět v jiném filmu (nebo reklamě), ale byly natočeny dobře, takže to ani tolik nevadí. Zkrátka dobrá komedie pro teenagery. ()

Berry

Nápad to byl dobrý, protože pořádná teenagerovská komedie Česku opravdu chyběla. Dokonce i herci byli dobří, ale problém je v režisérovi a chvílemi i v kameramanovi. Kdyby Snowboarďáci dostali lepšího a schopnějšího r., který by pokusy o srandu proměnil ve skutečnou srandu, hodnotila bych za ,,pět" (i když v porovnání s některými českými filmy hodnotím za ,,pět" a můžu říct, že Snowboarďáci jsou něco jako zázrak). ()

Rocket

Po zhliadnutí tohto filmu mám problém usúdiť čo je v konečnom dôsledku lepšie, či to, že Česi v poslednej dobe nakrúcajú braky ako Kameňák, Post Coitum, Pánská jízda, či naša slovenská kinematografia, ktorá sa vyvaruje takýchto filmovým omylov tým, že žiadne filmy (až na nejakú tú výnimku) netočí. Osobne si veľmi rád oddýchnem pri nejakej tej teen-comedy, ale v tomto prípade sa všetky moje veľké očakávania zmenili na jedno obrovské sklamanie a až na zopár svetlých momentov som sa pri sledovaní celý čas nudil. No čo už, film si svoj účel splnil (zarobil slušné peniaze v českých kinách) a my diváci budeme čakať, či sa Karel Janák na svojich chybách poučí a jeho ďalšia teenagerská komédia sa bude aspoň trochu vyrovnávať kvalitám amerických prcičiek. ()

Chevees

Čekal jsem to lepší (po tom, jak to všichni vychvalovali), ale po pravdě řečeno, mohlo to být i daleko horší... :) ()

Martyr

Pripomínalo mi to trápnejšie filmy z produkcie USA a ak by odtiaľ naozaj bol, mal by oveľa horšie hodnotenie. Pozerať sa však na to dá a takýto film sa ešte CZ nenatočil. ()

malenfant

Čekal jsem pseudoamerickou stupiditu, ale byl jsem tak příjemně překvapen, že čtyři hvězdy. Ale je fakt, že podruhé už jsem to nedokoukal... ()

TomBar

Vzhľadom na všetky filmy žánru "teenage comedy" je to celkom schopný priemer. Napriek chabým hereckým výkonom sa na tom dalo celkom zasmiať. Film splnil svoj účel, no jedna projekcia je dostačujúca. ()

RickyFitts

mnohem lepší než jsem čekal... debilita příběhu a charakterů se překousává jen stěží, ale některé scény jsou docela vtipné, Martina Klírová je pěkná a asi je to celé točené s chutí, což udělá hodně ()

Jeremiah

To by bylo, abychom se alespoň v něčem nepodobaly USA ! Když už né dosaženými hospodářskými úspěchy, tak alespoň trapnými, rádoby vtipnými puberťáckými filmy, jako je tento a jeho pozdější následovatelé / Panic je nanic, Rafťáci atp. /. Jediné, za co lze dát hvězdičky jsou opravdu krásná a žádoucí děvčata / bohužel, vše ostatní co děláme rukama stojí za ... / a sem tam vtipný nápad . ()

RedHot

Ty vole, je to tak cool, až si musíš dávat mrtě bacha, aby ses nenachladil. --- Asi to mělo být hustý. Je to ale jen rozbředlé cosi bez chuti a humoru. Velmi slabé, místy dosti trapné. ()

sirien

Dalo se na to koukat. To je pro českou komedii nečekaně dobrý výsledek. Třetí hvězdička za to, že se to aspoň snažilo (z části dokonce úspěšně) nebejt úplně primitivní a hlavně za to, že herci i něco skutečně hrají a působí to přirozeně. ()

zdeny99

Snowborďáci si jedou svý vysoký tempo na vlně humorně trapných situací po celou dobu filmu. Je to hodně podařená komedie o puberťácích, která není jenom pro puberťáky. Ještě dnes, patnáct let po premiéře, je to excelentní podívaná. [42578. hodnocení, 733. komentář, 57%] ()

Dement

No popravdě řečeno, čekal jsem od toho daleko víc, než jenom pár pubertálních joku. Ještě, že jsem na to nešel s rodinkou do kina. ()

bonifac

někdo říká,že jsem zaujatá,ale já prostě tenhle typ filmů nemusím natož v české podobě, kdy úroveň trapnosti stoupá k nebeským výšinám! ()

Adm.Nelson

Náhodou sa na tom dalo celkom zasmiať, našlo sa síce zopár trápnych scén (skoro všetky s Pavlou Tomicovou), pozitívne dojmy ale prevažujú nad negatívnymi. 6-7/10 ()

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Český lev je za námi