Kultovní komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi, kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek. Rendy a Jáchym jsou v počítačové herně snowborďáckými rekordmany. Na opravdovém prkně dosud nestáli, ale věří, že v povánočním týdnu pokoří zasněžené svahy a udělají dojem na skvělé sexy dívky. K jejich zděšení je ale na hory doprovází neskutečně jedovatá Jáchymova sestra Marta. Bratranec a správce chaty, kde jsou zadarmo ubytováni, si je plete s námezdními silami a spolu s Martou se jim snaží udělat z pobytu peklo. Neodolatelné bohyně, do kterých se Rendy s Jáchymem zamilovali, obletuje drsná trojice místních snowborďáckých suverénů... Veleúspěšná teenagerovská komedie plná kiksů, trapasů, ale i splněných snů je filmovým debutem režiséra a scenáristy Karla Janáka a proslavila se v ní mladá herecká dvojice Vojta Kotek a Jiří Mádl. (Česká televize)

Hanes88

No nevím. Já prostě vidím kvalitní komedii určitě nějak jinak než jak to bylo v tomto filmu. Kotek a Mádl jsou pro mě dva puberťáci a to, že zde hrálo pár hezkých holek nemůže zabránit zklamání, které jsem pocítil po shlédnutí. 30% ()

Mitin

V Česku prakticky kultovní a jedna z nejklasičtějších komedií v novém století. Nezapomenutelné hlášky a rozjetý soundtrack s mladým Kotkem a Mádlem, jimž film vlastně nastartoval pěknou kariéru. Když jsem na film poprvé koukal v někdy deseti letech byl to pro mě naprosto přelomovej film, který přiložil do soudku mojí zhovadilosti už takhle za mlada. ()

lukasd

Super! Jsem rád, že i Češi uměj natočit vtipnou teenagerovskou komedii, které v mnohým překoná i Prcičky. ()

Macik

Už žádnýho jinýho filmu mi nikdy nevadila tak nereálnost děje jak u tohohle snímku.....Je mi líto! Kam se to hrabe na Nudu v Brně!!! ()

Damielka

Film má několik světlých okamžiků, u kterých jsem se zasmála (nabouraný sněhulák s překvapením, souboj Vondráčkové a Seidlové o Mádla v sauně...) a věřím, že být mi čtrnáct a míň, tak se rozesměju víckrát, protože Snowborďáci jsou filmem pro puberťáky a jako takový ujde. Kotek s Mádlem jsou docela slušná dvojka a trio Seidlová, Vondráčková a Klírová jsou celkem pochopitelně pro nadržené hošíky přitažlivé. Je tam i několik hluchých míst, u kterých jsem ztrácela pozornost, ale pořád je to ještě lepší teenagerovská komedie než ty, které produkují sousední deutcháci či zámořští amíci. Tenhle film mi narozdíl třeba od Prciček a jemu podobných nepřišel žalostně lacinej a za každou cenu snaživě originální pomocí decilitrů spermatu a trapnejch siláckejch keců. ()

M.I.K.E.

Zklamání roku 2004! A jedno z největších zklamání mého života!! Nevím kde se stala chyba, možná i mým obrovským očekáváním, že konečně i Češi natočili zas od dob Sněžek a machrů podobnou komedii pro náctileté. Ale Kotek, Mádl.. proboha... největší chudáci z ČR ..Vtipy bez pointy.. snowboarding bez humoru.. jen suché suché kecy.. Prostě rádi se opičíme po amících..atd. A Janák ani neví co sám zapříničil. Spustil menší éru teene-movies na našem území, jakoby jeden trapný pokus nestačil.. Experti, Panic je na nic, Raftaci.. atd...ale jo když jim na to lidi chodí a mají z toho money tak proč to netočit že. ()

záplata

Film se mi nejdříve líbil na pět, ale teď musím udělat něco co dělám moc nerad a to že to musím změnit na tři. Tenhle film si zaslouží hvězdičky jen za to že je legrační a jsou v něm srandovní scény, ale co se příběhu týče to je odpad! takže si film rozdělíme na dvě části první část pojmenujeme Humor a druhou část pojmenujeme Příběh. Za první část bych dal čtyři, ale za druhou jednu. Příznivci tohoto příběhu prosím nekamenujte mě, ale příběh takový že dva jsou na horách a celou dobu tam nedělají nic jiného a jen balí tři holky u mě opravdu nestojí za nic. U srandovních scén musím říct že jsem se opravdu zasmál a přišlo mi to vtipné, ale když dám tyto dvě části filmu do sebe vznikne mi stoho film složený jen ze srandovních scén a nulového příběhu tudíž ze scén za čtyři příběh ubere jednu a vynuluje se takže mám tří hvězdičkovou 90 minutovou legraci příběh i když ho počítat musím tak ne do hvězdiček tam se mi vykrátil takže proč to prodlužovat zkrátka tři. ()

Delaney

Po pěti letech jsem se podíval znova, kdy už dávno vypršela ona populární vlna "drsňáctví snowboarďáctví", která byla všude okolo a už jenom kvůli tomu mi film lezl na nervy, ale teď jsem se opravdu upřímně pobavil (hlavně díky Langmajerovi - "To je kosa!!!") 60% ()

Oyer

Koukám, že jsem široko daleko jediný s pěti hvězdami ! Ačkoliv jsem odstřelil i pár filmů z top 10 CSFD, tak tohle je pro mě pecka která patří do mého top 10 ! Parádní puberťácký humor, neopakovatelné krásné chvíle hlavnich protagonistů na horách, emotivnost, láska s lehkým erotickým nádechem - humorným :D, hlášky které ovlivnili dnešní společnost, parádní hudba Lenky Dusilové a Dana Bárty. Langmajer nezklame nikdy !!! Nejde dát šest hvězdiček? Mimochodem uznávám, že Rafťáci a Krokodýli nesahají tomuto filmu ani po paty. Jestli to mělo být volné pokračování, tak jen TO proboha ne. Snowborďáků si vážím, super hudba, super sranda, super herci, sjupr sjupr... ()

Me6i

Jedna z našich lepších novodobých komedií, pro mě největší hvězda filmu je Langmajer, kluci se tam taky vyřádili ale pořád je to české a něco tomu zkrátka chybělo ()

Reverger

Čím víc se na tento snímek, konkrétně, českou teenagerovskou, snowboardingovou, rádoby komedii, podle amerického stylu, ať si kdokoli vyvrací můj názor, dívám...tím víc u mě ztrácí na hodnocení. Zkrátka nepovedená komedie, nepovedený děj, strašná hudba,....Mádl si možná tímhle otevřel dveře do hereckého šoubyznysu, ale jako jeho start, to není moc dobrý. ()

Ollie235

Na to, že vlastně patřím do cílové skupiny, kterou by tenhle film měl oslovit, jsem se moc nebavil. Jako komedie to moc nefunguje - vtipu je pomálu, trapnost převládá a duo Kotek-Mádl sice můžu, ale tady se nijak neprosadili. Na druhou stranu se mi líbilo prostředí hor a jako milovník snowboardu tomu extra nízké hodnocení dát nemůžu. Rozhodně to ale nebude má oblíbená teenage komedie. ()

mira007

Do doby než přišli snouborďáci tak se tady dělali jen filmy depresivní nebo komedie estrádní - trapné, ale kotek a mádl to rozjeli na plné pecky a já se po dlouhé době smíchy dostal do kolen. Může se tomu filmu vytýkat cokoliv, ale pravda je, že je vtipnej a pro český film objevil Jiřího Mádla. ()

Tomyš

Velmi zajímavé. Jednak velmi prima a profesionálně natočené, byť dialogy působyly svým přednesem trochu nevěrohodně, ale za to jejich obsah naopak! Musím přiznat, že jsem se několikrát upřímně zasmál. Přál bych se vrátit do svobodné éry a zajet na horskou chatu s bandou holek! Lucka je prostě kóča :) ()

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Český lev je za námi