Kultovní komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi, kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek. Rendy a Jáchym jsou v počítačové herně snowborďáckými rekordmany. Na opravdovém prkně dosud nestáli, ale věří, že v povánočním týdnu pokoří zasněžené svahy a udělají dojem na skvělé sexy dívky. K jejich zděšení je ale na hory doprovází neskutečně jedovatá Jáchymova sestra Marta. Bratranec a správce chaty, kde jsou zadarmo ubytováni, si je plete s námezdními silami a spolu s Martou se jim snaží udělat z pobytu peklo. Neodolatelné bohyně, do kterých se Rendy s Jáchymem zamilovali, obletuje drsná trojice místních snowborďáckých suverénů... Veleúspěšná teenagerovská komedie plná kiksů, trapasů, ale i splněných snů je filmovým debutem režiséra a scenáristy Karla Janáka a proslavila se v ní mladá herecká dvojice Vojta Kotek a Jiří Mádl. (Česká televize)

yaqwsx

V poslední době jsem si řekl, že si musím doplnit "mezery" ve svém filmovém vzdělání. Mezerami rozumějte filmy, které jsem narozdíl od svých vrstevníků neviděl. K Snowboarďákům jsem přistupoval trochu s odporem, v čemž mě potvrdilo úděsné grafické zpracování úvodních titulků, ale vzápětí jsem změnil názor na film - sem tam se objevil slušný gag, asi dvakrát jsem se fakt upřímněl zasmál. Ale i tak si myslím, že je to málo a šlo film pojmout méně "rádoby cool". ()

anyonecek

Mádl s Kotkem a jejich dobrodružství s prknama. Místy slušné vtipy a místy to bylo až moc přehnané. Hudba se dala a pamatuji si odsuď spoustu dobrých písniček. Dobrý film pro mladší generaci, která na takovýchhle dobrodružstvích ulítává. ()

kubilov

Sémantický a technický rozbor Snowboarďáků bych si rád přečetl. Tolik chyb, tolik nelogičností, tak debilní soundtrack, ale přesto to všechno nějakým prazvláštním způsobem funguje a dobře zní. Byť je to šílená volovina. ()

Wooke

Na české filmy mám asi slabosť, no nemôžem si dovoliť dať im menej ako tri *, veď ono sa to dá pozerať a veru dá sa to pozerať viac ako jeden krát. Určite sa nájdu aj slabé miesta v českej kinematografii (tak ako sa v tej našej nájdu svetlé miesta), no tento film by som tam nezaradil, pretože jednako pesničku od Bartu som si spieval veľmi dlho a jednako videl som tento film asi 3x a to nie preto, že by som musel, ale chcel som. Je to vtipná oddychovka, ktorá sa možno snaží hrať na trápne americké filmy pre mladých, no to je nejde a práve preto to nie je až také zlé. ()

curfew77

55 procent, které aktuálně u SNOWBOARĎÁKŮ vidím, je podle mě ukrutně nespravedlivě málo, protože tahle žánrovka se před deseti lety zjevila jako kometa (no dobrá, menší meteoritek) a od té doby u nás nic lepšího nikdo nenatočil - bohužel nevyjímaje Janáka, kterému jsem v tomhle směru chvíli hodně věřil. Místy opravdu velmi vtipné gagy, výborná a stylová hudba schopná klidně obstát i v hollywoodské konkurenci, oba mládežníci typově přesně utrefení, trojice jejich snowboardových víl je castingově pojata taky luxusně a jako třešnička na dortu skvělá dvojka Langmajer/Tomicová. Dávám klidně 80 % a jsem si jistý, že tohle bude (a možná že už je) stejná vánoční klasika, jako třeba S TEBOU MĚ BAVÍ SVĚT. ()

Pitryx

Film určený skutečně jen jisté skupině diváků. Mádl huhňá, že mu nerozumím, ale zas tak na něj zvědav nejsem, nějak ho nemusím. Celé mně to přišlo nějak divně sestříhané. Dokonale pitomý konec, kterého jsem se nemohl dočkat. Nelíbila se mi ani hudba, i když do snímku asi "sedla"ale co ty technické kopance? No budiž, na odpad to není, ale na lepší hodnocení rovněž ne. 201301069415/9923 ()

Brano

Pohodová atmosféra krásneho prostredia, ktorú sprevádza výborná hudba od Barty, čo považujem za najväčšie klady tohto filmu. Dej je jednoduchý, ani nie extra zábavný, ale na druhú stranu ani trápny. Herecké obsadenie slušné. Taká priemerná teen komédia z českej produkcie, ktorá je skôr určená pre nenáročných divákov. ()

Guran

Na světě je jen málo dobrých Českých filmů a tenhle patří mezi ty dobré. Kotek a Mádl je fajn komediální dvojce, co umírají touhou po sexu. Tenhle snímek stojí za to si pustit. ()

johnny01

Slaboduchý a prvoplánový film, kde je sice několik povedených scén („mazlíku“) a písniček, ale celkově je to dost nic moc. ()

ostravak30

Nebudeme si nic nalhávat, je to pubertální záležitost. V době vzniku jsem se určitě mnoha vtipům smál víc. Dnes se nad některými člověk pousměje a jako chlap po třicítce nejspíš zase ocení jiné, které mu tehdy tak vtipné nepřišly. Jenže to je dáno časem a vývojem jednotlivých osobností. Na komedii samotné by se to nemělo projevit. Hlavní představitelé Vojtěch Kotek a Jiří Mádl ještě nebyli tak vyhraní a pubertální komedie byli teprve v porevolučním vývoji. Snowboarďáci odšpuntovali následně smršť takových filmů, většinou ovšem nevalné kvality. Snímek se stal slavným i pro písně, které v něm zazněly. Samozřejmě nejslavnější je jasně megahit od Dana Bárty - On My Head. ()

JosefTomas

Fajn vtipná jízda, která hází hlášky a vtipné momenty jak z kulometu. Navíc podtrženo skvělými herci. Duo Kotek/Mádl oživují děj a ve výsledku možná i zvedají kvalitu. ()

hrumsrt

Možná první česká teen komedie a taky asi i jediná povedená.. Karel Janák si už od té doby může prznit Vánoce těmi svými rádoby pohádkami, jak chce, jelikož on už má to svoje navždy odtočeno. Snowboarďáci dali vzniknout jedné z nejikoničtějších hereckých dvojic, kterou jsme pak mohli vedle sebe vidět ještě dvakrát, ale už se zkrátka nepovedlo navázat podobným úspěchem. Tenhle snímek Vás musel potkat v tom správném věku, aby Vás dokázal zaujmout a po letech i patřičně zkultovnět.. Dva machýrci, kteří sní jen o prvním zásunu se rozhodnout, že cesta k němu může vést přes efektní jízdu na snowboardu, akorát že na něm nikdy před tím nestáli.. Výborné zasazení, super casting a naprosto legendrání hlášky. I když mě štve, jak to zase spadlo úplně z ničeho dvoum jelimanům do klína, tak jsem si to s nimi užil. Dobře vedený film, který přesně ví, co a jak si vychutnat. A jo, Martinka Klírová byla hodně dobrá! Navíc ještě super songy... (Osobně o třídu výš než rodinnější Rafťáci.) Vánoční film, že ani nevíš. 70% ()

Standaa

Ve své podstatě strašně jednoduchej a prvoplánovej film o tom, jak dva kluci jedou poprvý sami na hory, tam potkaj tři holky a chtěj zasunout. Co ho dělá výjimečnym je, že je to asi úplně první českej film na styl Prcičky (aspoň co vím), že má na blbou pubertální komedii naprosto úžasnej soundtrack (tak moc, že s nim jeho tvůrci vyjeli na vlastní turné), že objevil Mádla, že na pár let stvořil dvojici Mádl – Kotek, a že je prostě a jednoduše fakt dobrej. Má dobrý fóry, hlášky, herce, tak akorát dlouhej a člověk u něj může s klidem vypnout a bavit se. A nenudí ani po letech, i když už ho člověk zná. ()

Vojt Ittoh

Stylově American Pie v českých podmínkách. Dva teenageři jedou o vánočních prázdninách na hory naučit se jezdnit na prkně a k tomu sbalit nějaký kočky. Co musím filmu vytknou je hudba (s výjimkou hlavního tracku od Bárty), je zde použito několik základů z jiných singlů. Zaslechl jsem téma z filmu Kill Bill a singlu skupiny Offspring. ()

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Český lev je za námi