Kultovní komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi, kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek. Rendy a Jáchym jsou v počítačové herně snowborďáckými rekordmany. Na opravdovém prkně dosud nestáli, ale věří, že v povánočním týdnu pokoří zasněžené svahy a udělají dojem na skvělé sexy dívky. K jejich zděšení je ale na hory doprovází neskutečně jedovatá Jáchymova sestra Marta. Bratranec a správce chaty, kde jsou zadarmo ubytováni, si je plete s námezdními silami a spolu s Martou se jim snaží udělat z pobytu peklo. Neodolatelné bohyně, do kterých se Rendy s Jáchymem zamilovali, obletuje drsná trojice místních snowborďáckých suverénů... Veleúspěšná teenagerovská komedie plná kiksů, trapasů, ale i splněných snů je filmovým debutem režiséra a scenáristy Karla Janáka a proslavila se v ní mladá herecká dvojice Vojta Kotek a Jiří Mádl. (Česká televize)

Terter

Naprosto samoúčelný film, který má za cíl přinést do české filmové tvorby "nový, svěží vítr". Přitom jediný primát, který si zaslouží, je post první české teenager-comedy. Teenageři jsou také patrně jedinou skupinou, které se tohle může líbit. Solidně to vykrádá své americké bratránky a navrch přihazuje kopu "nováckých" trapností v podobě infantilního příběhu a rádoby-vtípků. Ta hvězdička je za těch pár (rozuměj dva) vtipy, které mi trochu zvedly koutky úst směrem vzhůru. Ale čeho se nejvíce obávám, je pravděpodobnost, že tento film spustí lavinu jemu podobných (slyšel jsem o Rafťácích, Expertech aj.). A možná od stejných tvůrců. Konec možná nastane, až vznikne film Vozíčkáři a tvůrci zemřou. ()

ivishka

Puberťáci Kotek s Mádlem objevují svou sexualitu a zažívají hromadu trapnochvil, které k mládí neodmyslitelně patří. Někdo se v nějaké z postav najde a jiný nepochopitelně kroutí hlavou co scénáristy ještě může napadnout. V mém případě je kroutění hlavy na místě. Ovšem ani to kroucení hlavy mě už nebaví a občasně se jen zaťukám na čelo a trochu se zastydím. Mimochodem více záživní jsou Rafťáci. ()

Jillen

Holkám Kotka neberu a možná jim přijde krásný a vtipný, ale z pohledu kluka se tu možná najdou fešné dívky, ale ty z toho neudělají dobrý a zábavný film. Nuda. 15% ()

Redlum

Svezi zavan ve vodach ceske kinematografie. Misty vtipne, misty mene vtipne, presto stale sledovatelne a efektni pro oko divakovo. Janak ocividne ma cit pro tempo a rytmus (coz ostatne dokazal uz ve sve prvotine Vetrelci v Coloradu), ale v nekterych pasazich jako by se utrhl ze retezu a upadl do svodu pouhe reziserske exhibice. Jednu vec mu ale uz nikdo neodpare - a to sice tu, ze byl prvni. ()

jondzavid

Scenár tohto filmu je hodne deravý, ale bavil som sa celkom slušne a česká odpoveď na prci je kvalitatívne blízko úrovne originálu a je na tom o dosť lepšie než nemecká - Harte Jungs alebo francúzska Sexy Boys - to som vydržal 5 min. ()

Vojcl

Je to fajn, že se někdo pokusil v čím dál víc stereotypní české kinematofrafii vzkřísit zapomenutý žánr komedie pro mladé, ale rozhodně se nejedná o nic víc než zábavnou oddechovku na pár podívání. Ústřední dvojka, kterou po kasovním úspěchu tohoto snímku producenti cpali snad do všech televizních pořadů, mi začala mírně lézt krkem, ale i přesto se tenhle film jeví oproti sérii projektů, které následovali po něm (Rafťáci, Panic je nanic apod.) jako mistrovské dílo. ()

numi

Jednoduchý a ujetý humor, který někdy funguje a někdy ne. Nečekejte žádné složité schémata. Vše je vám chrstnuto přímo na talíř v pobobě "Amarounů" a ač to nevypadá příliš chutně, nevoní zrovna dvakrát svěže, tak to zasytí a o to přece jde především, ne? Zkrátka a dobře záleží na tom, co od filmu očekáváte. To, co za louží táhne puberťáky na Prcičky, tak tady pod horou Říp funguje taky. Snowboarďáci jsou určeni pro jistou cílovou skupinu diváků. Pro ostatní to ale holt asi bude celkem nuda. PS: Soundtrack je samozřejmě bomba. [leden 2006] ()

Siegmund odpad!

Nepochopil jsem záměr autorů tohoto průměrného českého filmu, dát do něj anglicky zpívanou písničku „On My Head“. Že by si mysleli, že tím filmu zajistí světovost? No, zázrak se nekonal. ()

blackrain

Dost jsem se nasmála. Film je převážně určen určité věkové skupině ("náctiletým"). Langmajerovi jsem přála, aby si to auto rozmlátil. Sportovní prostředí a zima, to jednoznačně patří k sobě. ()

jajinka

bláznivá, česká "prcičkovská" komedie, orintovaná svým humorem spíše na náctileté.., lehký, ideální pro zabytí "unaveného" času.. i nepozorný divák si všimne některých technických chyb... ()

suicide

První nebo alespoň jeden z prvních pokusů o import západních teenegorovských komedií do našeho prostředí. Rozhodně jediný pokus, o kterém má vůbec cenu hovořit. Ovšem jediné, co se na filmu opravdu povedlo je velmi vydařený soundtrack. 70% ()

topi odpad!

Tuhle sračkoidní blitku bych neoznačoval jako komedii, ale jako největší ubohost a trapárnu!!! Dvojka Kotek a Mádl jsou nejstrašnější filmová dvojice, jakou jsem kdy viděl. Tfuj!!! Víc nemá cenu plýtvat slovy. Ostuda českýho filmu! ()

Neffy

"Mrtvej sněhulák, dobrej sněhulák." Některé hlášky zůstanou v paměti. Krásné zimní prostředí a mladí lyžaři díky filmu začali zkoušet snowboard. Čekala jsem, že se ve filmové branži více prosadí Kotek (který v dnešní době natáčí hlavně reklamy), na druhou stranu jsem moc ráda, že to bylo naopak. Jirku Mádla mám ráda a jeho hraní se mi rozhodně víc líbí než od Kotka. ()

YURAyura

Toto ma byt pokracovani Snezenek? Hoho, to jsou veci! Pravda, soucasne dobe uz neni tolik temat, do nichz by se dalo tak dobre trefovat jako pred 89 nebo ano? Verim, ze v budoucnu se tento film stane evergrynem vanocni televize, ale nejak mi nedoslo pro kteru vekovou skupinu je urcen - pro skolou povine je tam presprilis vulgarit, pro starsi chybi myslenka. Pojitkem bude asi nejspis par lacinejsich ftipku na druhe strane budme radi, ze to mame nejakou alternativu k Prci, prci.... ()

Toyotomi odpad!

Začátek sice vypadal dobře, sem tam dobrý vtip, štědrovečerní večeře byl prostě dokonalý skeč, ale dál už to nestálo za nic. Ve chvíli odejzdu dvou trotlů na hory se film změnil na neskutečnou kravinu, a smršť naprosto trapných vtipů. Hrůza ()

džanik

Ty krávo, dáme za 3*! Musím uznat, že jsem se smál tolikrát, jako už u žádného filmu dlouho ne. Jsem ani nečekal, ty vole. Tady se na nějaké herecké výkony nebo propracovaný děj nehraje. A ty děsné prostřihy slunečno - zataženo.. Hudba a vůbec celý tenhle styl včetně freeride hoblování mladého porostu taky určitě není moje kafe. Ale holky pěkné, gagy dobré, stejně tak zasněžené hory pod modrou oblohou.. Prostě pohoda, prdel. Hned bych vyrazil s běžkama někam na chalupu! ()

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Český lev je za námi