Jeff "Dude" Lebowski je nejlenivější chlápek z Los Angeles a okolí. Miluje bowling, koktejl zvaný Bílý medvěd, marihuanu a svůj koberec. Díky shodě jmen je ale považován za boháče, který se shodou neskutečných náhod stane obětí vydírání. Místo toho, aby mu skutečný boháč Lebowski zaplatil zašpiněný koberec, musí Jeff se svými neschopnými kumpány předat výkupné za jeho rozmazlenou dceru. Vše by mohlo jít docela v klidu, kdyby se Jeffův kámoš Walter (John Goodman) nerozhodl shrábnout prachy na výkupné bez ohledu na následky. Big Lebowski je dnes již kultovní klasika bratrů Coenových s Jeffem Bridgesem v hlavní roli. (Cinemax)

Neuromancer

Do Jeffa je snadné se zamilovat. Jeho virtuozita slouží k pocitu skromnosti, ale pro mě je to víc než jen zábavný film, abych citoval; je to uklidňující generátor paměti, a když se na to dívám, když přimhouřím oči tak trochu zase vidím svého tátu. ()

Ludva

Rozhodně velmi svérázný snímek, něco podobného se hned tak nevidí. Nádherně destruktivní role Johna Goodmana. ()

HokusPokus

Outsider, psychotik s ulpívavým myšlením a lempl-pohodář jsou vytrženi ze svých zaběhnutých kolejí na bowlingovém hřišti, když se proti nim spikne snad celý svět. Vcelku dobrý film, leč je jeden z těch, co si o nich myslíte, že jsou kultovní - ale jen do té doby, než se na něj podíváte. Nebýt kozaté slečny na trampolíně a pochcanýho koberce, nemá to žádnou šťávu. ()

FrankMarx

Úžasná komedie, která má podle mě vypilovaný scénář plný výborných hlášek. Navíc Jeff Bridges dokázal, že si můj obdiv určitě zaslouží. ()

D_Cooper

I když je konec roku 2006 tak jsem se k tomuto filmu dostal teprve nyní. Hned první scéna mě dostala a věděl jsem, že to nebude jen další "obyčejný" film. To co předvedl Jeff v hlavní roli se snad ani nedá popsat slovy, ale pouze jedním a to slovo je fascinující. John a Steve ho dokonale doplňují. Velmi vtipný scénář a vůbec je to celé dokonale jiné, než ta záplava dementních komedíí. Bravo! ()

Bow-Z

Kromě vypravěčskýho knírače jsem byl unešenej ze všech postav, Dude, Walter, Jesus a v neposlední řadě Donnie. Nádherná spleť vtipných scén, hlášek a prostřihů, kde je příběh, alespoň pro mě, na vedlejší koleji. Pěkná kuna...kde jsou ty prachy Lebowski...asi v tom hajzlu, ještě se tam podívám....tepicháři...drž Hubu Donnie... to jsou moje posrávačky...jsem inseminátor...bezkonkurenčních 5 * ()

HellW10

Skvělá "macho" podívaná, herci bravurně vystihují charaktery. Po zhlédnutí filmu jsem se ujistil, zda mám koberec na stejném místě. ()

Radens

Jo, je to zprofanovaný, ale u tohohle filmu to snad ani nejde jinak.. Prvotřídní komedie, která je narvaná úžasnými (a fenomenálně zahranými) postavami. Dudeův přístup k věcem a vůbec k životu, walterův cholerismus, donnyho otázky, nihilismus po německu, extravagantní pederast Jesus, white russian, přešlapující Smokey a tak dále, a tak dále, to všechno tvoří znamenitou mozaiku, která opravdu nemá obdoby. Smekám před Coen brothers. ()

Maverick*

Co všechno může způsobit bowling, "pochcanej tepich" a dokonalé absurdita, nám servírují Coenové ve výborné formě. ()

JoudaCZ

Pro mě nejlepší Coenovka. Každopádně nejvtipnější. A jasně v mé osobní TOP5. Viděli jste jiný film, kde by vám Bridgesova postava ani nepřipadala, že by ji hrál Bridges? Přidejte k tomu dobrý scénář, dokonalé dialogy, Buscemiho a Goodmana v nejlepší formě, pár svěle sehraných menších rolí (Stormare, Thewlis, Mooreová) a jako maxi-třešeň pak Turturrova Quintanu, no a máte dokonalý filmový dort, který se nepřejí. DUDE: "Jesus". QUINTANA: "You said it, man. Nobody fucks with the Jesus." ()

Kerwin

Ten film má jednu jedinou chybičku a tou je to, že končí už po 117minutách(Prže zábavy nejni nikdy málo) Velice vtipný tip na příjemný večer. ()

Jezkoic

jeden velkej fuck, jeden velkej Dude, jeden bilej rusák a hlavne jedna z nejlepších komedii všech dob, myslim ze Bridges, Buscemi a hlavne 150 kilovej valibuk Goodman sehrály až dechvyrážejcí operu co vám nakope kulky do červena!!!! ()

Big Lebowski má hotový spin-off

Big Lebowski má hotový spin-off

09.07.2019

Coeni míří na Netflix

Coeni míří na Netflix

11.08.2017

Streamovací služba Netflix láká čím dál tím známější režiséry. Po Carym Fukunagovi (Bestie bez vlasti) tam zavítali i David Ayer (Bright) nebo Martin Scorsese (The Irishman), a teď je tu další velký… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller

15.10.2016

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

18.08.2016