poster

Big Lebowski

 • anglický

  The Big Lebowski

 • slovenský

  Big Lebowski

Komedie / Krimi

USA / Velká Británie, 1998, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dragoni
  *****

  " Daleko na západě žil chlapík, vo kterým vám chci vyprávět. Chlapík jménem Jeff Lebowski. Teda, s tím ho milující rodiče vypustili do života. Ale jemu se to jméno moc nezdálo. Lebowski si nechal říkat " Dude " . . . Tam odkud jsem, by si nikdo tak říkat nenechal, může to totiž znamenat i vůl... Dude dělal spoustu věcí, který podle mě neměli smysl. Například to, kde žil. Na druhou stranu mi ta díra díky němu připadala zajímavá - městu Los Angeles někdy říkají "Město andělů", mě to teda tak nepřišlo . . . Jo, žije tam pár dobrejch lidí... Jistě, neviděl jsem Londýn, nebyl jsem ve Francii, ani jsem neviděl Tádž Mahal při měsíčku, ale něco vám povim. Viděl jsem Los Angeles a chystám se vybalit, co jsem tam zažil... No něco takhle vodvázanýho nikde jinde k vidění není... a navíc v angličtině . . . Takže můžu umřít s úsměvem na tváři a bez pocitu křivdy, že na mně Pán hodil bobek . . . " Výborný scénář a ještě lepší Jeff Bridges. Hluboká temnota zahalila Dudea . . . Temnější než černá buvolí prdel v prérijní noci bez hvězd.(21.5.2010)

 • Kulmon
  *****

  Můj největší filmový rest, který jsem stále odkládal, až jsem si konečně našel čas a zhlédl tento kult. A je to kult se vším všudy, podivnými postavičkami, skvělými hláškami a nezapomenutelnými hereckými výkony. Jeff Bridges si svým Dudem postavil pomník, který jen tak něco nezbourá a stejně tak John Goodman, jehož postava mě z celého filmu dostala asi nejvíc. Velmi příjemně překvapila i Julianne Moore. Ne že bych tedy o jejím herectví někdy pochyboval, ale tady jsem jí to fakt sežral i s navijákem. Zábava ve stylu Tarantina, nebo vlastně bratří Coenů, teď už ano!(10.5.2009)

 • woody
  *****

  "To jsou nacisti?" "Ne, to jsou nihilisti, nemusíš se bát!" Aneb co se stane, když vám číňan pochčije tepich, váš kamarád byl ve Vietnamu, místo urny používáte pikslu na kafe a Philip Seymour Hoffman předvádí živého pana Smitherse a božsky roztahuje nozdry. A ačkoliv jsem již 14 let těžkým abstinentem, tak Bílého medvěda musím prostě ochutnat. Mimochodem, můj rekord v boulingu je 40... "Zasraně malý. Vim. Kurva no a co?"(4.8.2006)

 • Falko
  *****

  Pri prvom pozreti asi pred desiatimi rokmi som mal s tymto filmom trosku problem, ale nastastie som sa konecne dockal reprizy a vobec som to neolutoval. Coenovci si tak dali zalezat na scenari a dialogoch, ze opät podobne, ako aj pri filme PO PRECTENI SPALTE (2008) s G. Clooneym som sa nasmial takmer narovnako a vidiet tolko znamych hviezd v jednom filme, to sa casto nevidi. Znechuteny Jeff Bridges, ktoreho omylom dost brutalne prepadli, pretoze si ho gangstri poplietli s inym Lebowskim a v najnevhodnejsich chvilkach flegmaticky John Goodman ma vzdy dostali do smiechu vtedy, ked nic nevyslo tak, ako si to naplanovali. A chudak Steve Buscemi, toho radsej ani nebudem komentovat. Taktiez ma prekvapila uloha Julianne Moore, ktoru som si v takejto ulohe ani nevedel predstavit. Proste skvela cierna komedia, ktoru si kedykolvek rad znovu zopakujem, aj ked ku koncu uz trosku stracal film na humornom tempe. _______ Jeff Bridges - (Jeffrey Lebowski - Dude) +++ John Goodman - (Walter Sobchak) +++ Julianne Moore - (Maude Lebowski) +++ Steve Buscemi - (Theodore Donald 'Donny' Kerabatsos) +++ David Huddleston - (Jeffrey Lebowski - The Big Lebowski) +++ Philip Seymour Hoffman - (Brandt) +++ Tara Reid - (Bunny Lebowski) +++ Peter Stormare - (Nihilista, Uli Kunkel / Karl Hungus) +++ John Turturro - (Jesus Quintana) +++ David Thewlis - (Knox Harrington) +++ Sam Elliott - (Cudzinec) +++ Ben Gazzara - (Jackie Treehorn) +++ Produkcia: Ethan a Joel Coenovci, Eric Fellner +++(6.7.2012)

 • PinokKio
  *****

  Kuželky, nihilisti, pochcaný tébich, polomrtvý scenárista, vaginální umělkyně, smradlavé spodky, kapela Autobahn, rukojmí a samozřejmě nechápavý Dude. Z těchhle ingrediencí dát do kupy něco tak dokonalého se může zrodit jen v hlavě génia, respektive dvou géniů, brášků Coenových. A já se s Dudem vždycky prvotřídně bavím a usrkávám přitom ze sklenky namíchaného bílého rusa, abych ten dojem z filmu vychutnal s dalším rozměrem ..(22.8.2014)

 • - Hoci Donny (Steve Buscemi) nosí niekoľko vlastných tričiek, ani na jednom nemá vyšité svoje meno. (ZinedineCR7)

 • - Už počas nakrúcania bola Julianne Moore tehotná. Čakala vtedy svojho syna Caleba. (Fabrinka)

 • - Jesus má v svojich tesných nohaviciach viditeľnú "hrču". Herec John Torturro tam v skutočnosti mal sáčok s vtáčim zobom. (ZinedineCR7)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace