Úžasný, úžasný, úžasný! To, že bratři Coenové vytváří zamilováníhodné postavy, vím už dlouho, ale v tomhle filmu se teda fakt překonali. Big Lebowski by se měl pouštět českým filmařům aby viděli, že existuje i jiný typ pohodové komedie, než je ta stará známá "o obyčejných lidech". Jo a kdybych se měl rozhodnout, jestli se přidám k Dudeovcům, nebo Fargovcům, volil bych první možnost.(29.11.2008)

První film, který jsem od Coenových zhlédla, byl Bratříčku, kde jsi, který mě nijak neupoutal, a od té chvíle jsem vůči jejich tvorbě zaujala jistý nezájem, ač je to jen kvůli jednomu snímku, v poměru k celé jejich tvorbě jistě nefér. K Big Lebowskemu jsem tak přistupovala skepticky a rozhodla se tedy podívat alespoň kvůli Jeffu Bridgesovi. Big Lebowski je především "Kurev*ky sprostý film, v němž se neustále kurev*ky, ale opravdu kurev*ky za*raně nadává":) Kromě Jeffa rozhodně také vévodí postava Johna Goodmana. Drsný maník:) I přes svérázný Coenovský rukopis mám však pocit, že všechny ty vulgarismy, hádky a hysterické výlevy tvoří podstatnou část děje a docela zásadně tím přebíjejí samotný děj. Který vlastně sám o sobě není nijak vysoce obsažný či propracovaný. Mám i dojem, že ona "vulgarismická stránka" a hlášky jsou vlastně tím nejpodstatnějším, čím Lebowski disponuje. Spolu s obsazením. "The Coens Brothers" mají rozhodně svůj styl, který nemusí lahodit každému. "Tak kde jsou ty prachy?" - "Asi v tom hajzlu, ještě se tam podívám."(30.6.2012)

Tohle že je ten tolik vychvalovaný film s názvem Big Lebowski? Tohle se všem tak líbilo? Buď jsem divný, nebo nechápu ten podivný humor bratrů Coenových. Každopádně narovinu říkám, že u tohohle filmu jsem si nejednou zívnul nudou, nejednou jsem zkontroval čas, který zbývá do konce, a nejednou jsem si řekl, co je to sakra za blbost a proč s tím strácím svůj čas. Tak dlouho jsem to zhlédnutí oddaloval a říkal si, že přicházím o mnoho, abych nakonec zjistil, že jsem v podstatě o nic moc nepřišel. A to ten film začínal tak sympaticky. O to větší blbost se z toho ale s postupem času vyklubala. Zkrátka asi očekávání na základě zdejšího hodnocení a nadšení byla až moc velká. Ale na druhou stranu musím pozitivně zhodnotit fakt, že jsem tuhle blbost celkem bez újmy dokázal dokoukat do konce a že mě i chvílemi zajímalo, jak to nakonec všechno dopadne. Ale fuckování hlavních hrdinů mě po chvíli přestalo bavit stejně jako mnohé další peprné výrazy. A Dude mi přišel prostě jen jako vychlastané pako, které buď inteligentní nikdy nebylo, nebo inteligenci ztratilo v průběhu času. Mnohé "humorné" scénky jsem nepochopil vůbec a film mi celkově v mnoha chvílích přišel trapný. Přesto jsem to dokoukal a sem tam se mi něco i líbilo, takže nakonec hodnotím relativně příznivými třemi hvězdami, ale velmi vážně jsem uvažoval i o dvou hvězdách a není vyloučeno, že k nim někdy v budoucnu sáhnu...(7.2.2010)

Čím jsem starší, tím víc jsem závislá na tomhle filmu. Přiznávám se, že když jsem ho poprvé asi v deseti letech viděla, byl na mě trochu tvrdý a moc se mi nelíbil. Mezitím jsem ale nezávisle začala bowling "tak trochu hrát" a náplní mého běžného týdne se stalo alespoň nějaké to volné odpoledne strávené s bowlingovou koulí v ruce (mimochodem, můj dosavadní rekord je 226). A pak jsem najednou znovu po letech znovu narazila na Big Lebowskiho a jednoduše jsem se do něj zamilovala :-) Bowling je tu zobrazenej jako životní styl a hlavní postavou je chlapík, jehož největším posláním je dostat náhradu za koberec, kterej mu zničili (ošlivě řečeno pochcali) gangsteři... tak tvrdý, hnusný, odporný a přitom tak krásný. A Jeff Bridges je v roli největšího flákače, jakýho si umíte představit, prostě bezkonkurenční. Dodatek 5. září 2007 Tuhle jsem na Thassosu poslouchala místní rádio a zaslechnu nějakou hrozně příjemnou kytarovou písničku... říkám si, že to sakra odněkud znám a po příjezdu domů si podle slov, který jsem odchytila, zjistím na internetu, že je to Just Dropped In od Kennyho Rogerse, fanoušky tohoto filmu také známé díky jedné snové scéně. Touto nesmyslnou vsuvkou chci tedy ještě dodatečně pochválit i výborný soundtrack složený ze písní hippie generace nebo třeba taky Boba Dylana.(3.2.2006)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Bratry Coeny mám rád, dokonce Joela mám mezi 10 oblíbenými režiséry, viděl jsem od nich čtyři skvělé, vtipné a téměř dokonalé filmy. Ale Big Lebowski je jiný snímek, to nejsou moji Coeni. Je to divný a nevtipný film, místy trapný a celou dobu nudný. Ukažte mi, kde jsou ty údajně vtipné hlášky, alespoň jednu jedinou. Jistě, pořád tu máme špičkovou kameru, skvělé herce, ale přesto - tenhle film je pro mne jeden velký fuck... Sorry (a zdravím uživatele "lebowski"). Trailer je zde: http://www.csfd.cz/film/1604-big-lebowski-big-lebowski-the/videa/(21.6.2009)

• - Postava Waltera (John Goodman) je čiastočne založená na legendárnom scenáristovi Johnovi Miliusovi. Tiež nosil pištoľ so sebou a často spomínal armádu, ktorú miloval. (ZinedineCR7)

• - Jednoho z nihilistů hraje člen skupiny Red Hot Chili Peppers, baskytarista Michael Balzary, známý pod přezdívkou Flea. (Saur.us)

• - Rovnako kultovým ako film sa stal aj sveter značky Westerley, ktorý v tom čase bol už 20 rokov na trhu. Jeff Bridges si ho na nakrúcanie priniesol z vlastného šatníka. Originál Westerley si dnes už len ťažko môžu dovoliť stratené existencie ako Jeff  "Dude". Jeho cena od úspechu filmu vzrástla na viac ako 200 eur. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)