Názorný příklad toho, jak může herec udělat film... Teď nemluvím jen o Bridgesovi (jehož Duda by prostě NEMOHL hrát nikdo jiný), ale stejnou měrou i Goodmanovi (nápodobně), Buscemim a všech ostatních malých, velkých hercech (Moorová, Hoffman, Turturro, Stormare a spol.). Coeni prostě našli pro svůj rozkošný scénář bandu šílených individualit, jaká se jen tak nevidí. Mimoto je fajn vědět, že se po světě pohybuje aspoň jeden větší flákač, než jste vy, tím tuplem, že je to takový... takový... prostě Dude, no! Rozhodně jedna z nejatmosferičtějších komedií, jaké jsem viděl a nejlepší film Coenů, Fargo promine. A nevím jak vy, ale od zhlédnutí mám poněkud jiný vztah k bowlingu a když se dostanu k nějakému baru, je první drink, po kterém se ohlížím, White Russian. 100%(31.10.2006)

Jednoznačne najlepší Coenovci. Hláška za hláškou, pohodový Jeff, večne nasratý John Goodman, zakríknutý Buscemi, "vaginálna" umelkyňa Julianne Moore a hlavne "nikdo nevy..e s Ježišom" John Turturro. Film o tom, čo sa stane keď vám " pochčijou tepich" a Váš menovec je miliardár ktorému nemeckí nihilisti unesú manželku - pornohviezdu .... no nestačí to ? Tak potom ešte krásne pohodové trávové stavy za tej najpohodovejšej hudby akú si ani predstaviť neviete.(5.7.2004)

"Drž už hubu Donny". Nejskvělejší John Goodman. Chvílemi nesnesitelný nervák a agresor a poté zase ohromný kliďas, ale pořád veterán vietnamské války, který má v sobotu šábes, přestože není žid. A tak by mohl člověk pokračovat s představováním každé významné postavy této originální komedie, která vlastně začíná "zechcaným tepichem":)(31.1.2008)

Poprve jsem viděl v roce 1998, ale až tak od roku 2002, když jsem začal hrát bowling, mě film plně oslovil...viděl jsem cca 30× a vždy si vše znovu užiji, každá scéna i postava má co do sebe. White Russian (1/6 kahlua, 2/6 vodka, 3/6 milk), alternativou je pak Black Russian (1/6 kahlua, 2/6 vodka, 3/6 cola).www.biglebowski.cz(22.12.2011)

Když jsem poprvé uviděl Duda, hned jsem si ho oblíbil. Když jsem ho poprvé slyšel promluvit, tak jsem si ho zamiloval. Takhle originální a přesto uvěřitelná postava se jen tak nevidí, ale není v tom sám, v tomhle filmu jsou skvělé úplně všechny postavy, ať už zmíním Walta, Donnyho nebo Jesuse. Komedie plná bláznivých situací a povedených hlášek. Kam se hrabou ostatní, protože tady platí, co slovo, to perla. Jo a můžete si být jistí, že po tomto filmu budete brát svůj tepich jako člena rodiny.(29.12.2009)

• - Tento film inspiroval novináře Olivera Benjamina k založení nového náboženského hnutí, tzv. dudeismu. Jde o to pohlížet na svět stejnými hodnotami jako Dude (Big Lebowski): nepraktikovat nic příliš aktivně, relaxovat, vždy si najít čas na hamburger, pivo atp. Např. dudeistická jóga doporučuje jednu polohu, a to v leže. Dudeisté konají poutě do bowlingových heren, kde se setkávají každé 2 týdny a občas zazní i kázání (ideálně inspirované příběhem z filmu). (Levak.Bob)

• - Už počas nakrúcania bola Julianne Moore tehotná. Čakala vtedy svojho syna Caleba. (Fabrinka)

• - Hned v ůvodní "wc scéně", kdy je Big Lebowski (Jeff Bridges) konfrontován s vnitřkem své toaletní mísy, se ve střizích mění pozice muže, který jej drží a topí v míse. (Jirka_Globus)