poster

Big Lebowski

 • anglický

  The Big Lebowski

 • slovenský

  Big Lebowski

Komedie / Krimi

USA / Velká Británie, 1998, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mr.Apache
  *****

  "Prosím vás, měl jsem v tom autě pásky Creedence, tak kdyby se náhodou našly..." "Jasně. Děláme na tom na tři směny." Koncert geniálních hlášek a sympatických výkonů sympatických herců v nejvíce hřejivém Coenovic filmu, který naplno ocení zejména chytřejší rockeři, vnímavější čtenáři Bukowského, starší hipíci se smyslem pro humor, různí undergroundi a vůbec podobná cháska.(31.8.2007)

 • woody
  *****

  "To jsou nacisti?" "Ne, to jsou nihilisti, nemusíš se bát!" Aneb co se stane, když vám číňan pochčije tepich, váš kamarád byl ve Vietnamu, místo urny používáte pikslu na kafe a Philip Seymour Hoffman předvádí živého pana Smitherse a božsky roztahuje nozdry. A ačkoliv jsem již 14 let těžkým abstinentem, tak Bílého medvěda musím prostě ochutnat. Mimochodem, můj rekord v boulingu je 40... "Zasraně malý. Vim. Kurva no a co?"(4.8.2006)

 • KevSpa
  *****

  Kdo by po téhle geniálně ujeté komedii bratrů Coenů ještě pochyboval o tom, že jsou těmi nejoriginálnějšímíi tvůrci současnosti? Ukousnuté ucho letící vzduchem, bowling jako životní styl, němečtí nihilisté a jeden takový Dude, který prochází svým povalečským životem a nestačí se divit, co se kolem něj děje. No není ten Coenovic bizarní svět úžasný?(20.5.2002)

 • Segrestor
  *****

  Je pravda, že v tomto filmu o něco jde. Nějaká ta zápletka tam asi je. Je to ale důležité? Kdyby "Dude" jen dřepěl na bowlingu a kecal a fuckoval s Walterem klidně by to stačilo. Občas by tito týpkové někam zajeli, aby bylo o čem fuckovat a bylo by. Tím, že v tomto flegmatickém filmu skutečně o něco "fuck" velkýho jde, je nakonec jen dobře. S účastí takových hereckých velikánů to rázem pasuji na můj nejoblíbenější film. To sice není žádné měřítko, ale "fuck" musíte mi věřit.(26.4.2011)

 • Gilmour93
  *****

  Umaštěný flákač Dude, vznětlivý sionista s vietnamským traumatem Walt („Napiš si přešlap!“) a Donnie, co by měl nejspíš držet hubu. Trojka amatérských hráčů bowlingu, které urinou potřísněný tepich vyvede z reality všedních dnů. Tohle bratří Coenové umí na jedničku, jen škoda omezeného prostoru pro prznitele školaček a mistra leštění bowlingových koulí Jesuse Quintanu..(29.8.2008)

 • - V upravenej verzii bola Walterova (John Goodman) veta pri rozbíjaní auta „This is what happens when you fuck a stranger in the ass!" zmenená na „This is what happens when you find a stranger in the Alps!" (ZinedineCR7)

 • - Rovnako kultovým ako film sa stal aj sveter značky Westerley, ktorý v tom čase bol už 20 rokov na trhu. Jeff Bridges si ho na nakrúcanie priniesol z vlastného šatníka. Originál Westerley si dnes už len ťažko môžu dovoliť stratené existencie ako Jeff  "Dude". Jeho cena od úspechu filmu vzrástla na viac ako 200 eur. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)

 • - Keď prídu gorily Jackieho Treehorna (Ben Gazzara) prvýkrát k Dudeovi (Jeff Bridges), má jeden z nich polokošeľu a druhý tielko. Keď prídu druhýkrát, majú oblečenie vymenené. (ZinedineCR7)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace