Jeff "Dude" Lebowski je nejlenivější chlápek z Los Angeles a okolí. Miluje bowling, koktejl zvaný Bílý medvěd, marihuanu a svůj koberec. Díky shodě jmen je ale považován za boháče, který se shodou neskutečných náhod stane obětí vydírání. Místo toho, aby mu skutečný boháč Lebowski zaplatil zašpiněný koberec, musí Jeff se svými neschopnými kumpány předat výkupné za jeho rozmazlenou dceru. Vše by mohlo jít docela v klidu, kdyby se Jeffův kámoš Walter (John Goodman) nerozhodl shrábnout prachy na výkupné bez ohledu na následky. Big Lebowski je dnes již kultovní klasika bratrů Coenových s Jeffem Bridgesem v hlavní roli. (Cinemax)

valdakubik

Koukal jsem na hodnocení a většina dává 4 až 5 hvězdiček. Ale bohužel mě film nenatchnul. Je to zajímavé ale nudné a bohužel ani jednou jsem se nezasmal. Proto jen 2 hvězdy a to jen proto že nechci urazit příznivce filmu, kterých je tu dost. ()

mmajjkii

Dostal jsem náladu na dobrou komedii, něco ve stylu Žhavých výstřelů (prostě něco praštěného) a vzpomněl si na Big Lebowski, který rozhodně není tímto typem filmu, jak jsem si myslel. Film mi trochu připomínal Tarantina (ale výrazně méně násilí), místy se zasmějete (pár hodně povedených dialogů), ale rozhodně se nejedná o tu "komedii". Navíc se musím přiznat, že místy jsem se výrazně nudil. Na druhou stranu, když si vzpomenu na Jeffa Bridge v Sedmý syn, tak tady klobouk dolů, herecké obsazení a výkony jsou fenomenální, John Goodman mi dával dobře zabrat (v dobrém slova smyslu), a Julianne Moore, wow. Chystám se kouknout ještě jednou v originále, jelikož si myslím, že žánrové neporozumění a česky dabované slovo "D´ŮD", mohlo filmu při mém hodnocení ublížit. Každopádně prozatím slabší 4*, IMDb 7/10. ()

intheend

Tenhle film by se dal popsat i jako ''úchyl kam se podíváš''. Absurdní příběh, absurdní postavy, ale je to sranda. ()

gizi

Jak bývá u Coenů skoro pravidlem, film se pomalu rozjíždí, ale nakonec se rozjede úplně perfektně. Nejen Bridges, ale snad ještě víc Goodman excelují. A také jako obvykle zazní spousta pěkné muziky. 80%. ()

Sashmen13

Rozhodně nezapadá do normálních škatulek filmů, to se zkrátka musí vidět. Pro mě to ovšem vyhrál Walter, již Gran Torino mi ukázalo, že židovského veterána nesmíš podceňovat: ) ()

Bull

Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších komedií vůbec.Joel a Ethan Coenovi jsou naprosto neuvěřitelně výborní režiséři a v originální angličtině tam padne 260krát slovo f**k.Podle mně je to jeden z nejbláznivějších filmů vůbec a taky je (i když se to nezdá) velmi dobře vymyšlený.Jediné filmy které se s touhle komedií mohou vyrovnat jsou "Jednotka příliš rychlého nasazení","Fargo" a "Soumrak mrtvých".Já bych mu dal nejméně 10000000000000000000000000000000000000000000%. ()

Thug_Leo

Kultovní, epické a nestárnoucí! Jen je k smíchu, že totožné hodnocení mají i popkornové konfekce, třeba Thor. ()

Pythonator

Vynikající Jeff Bridges, vynikající zápletka a úchylná režie Coenovic bratrů. Je to sice kultovní, ale to mi nebrání v tom, abych ušetřil jednu hvězdičku. Jeff byl bez chyby, ale nějak jsem se nemohl zbavit dojmu, že kdyby se někde zlehka ubralo a jinde zlehka přidalo, tak je to mnohem lepší. ()

robbez

Jsou tam opravdu hodně povedené bizarní scény s prvky absurdního humoru, ale jako celek je to v podstatě nesmyslná fantasmagorie. ()

Bobik71

Coenovce mám rád. Ale tady jsem uvažoval o hvězdu míň.. Jasně, má to pár klasickejch hlášek, pěkně vizuál ale nějak mne to převážně času nudilo. Ani nevím, proč se z tohohle filmu, stal takovej kult. Mají plno zábavnějších filmů. ()

Bogrant

Musel som si na ten tip humoru peknú chvílku zvykať, ale nakoniec ma celkom dostal. Aj keď nie až tak, aby som si dal repete. Bowlingová scéna s Jesúsom a takmer každá scéna s Goodmanom však rozhodne za to stoja. Uvidím(e). ()

Baroque

nie je to vôbec zlé, niektoré kúsky sú originálne a fakt podarené. jeff bridges je charizmaticko lajdácky, nebezpečne flegmatický a štýlovo presvedčivý, ale zasa taká výhra to nie je. niekedy sa na tom dá naozaj nudiť. toľko silných momentov vo filme nie je, aby si zaslúžili také vysoké hodnotenie. ale klub filmových "znalcov" sa zahanbiť nedá. scéna na policajnej stanici však stojí za všetky drobné. inteligentná a štýlová nuda. taký ten typický kvázi kult. čo už spravíš. repliky sa hodia do bežného života. no na "umeleckého kritika" sa hrať nemienim. to je už také nechutné klišé... radšej si pozriem dobrý béčkový horror. za jedno, možno dve pozretia to však určite stojí. ()

futislav

Není to můj šálek kávy. Kamera i scénář super, komedií bych to asi nenazval. Něco mezi Chandlerem a road movie. Některé fórky jsou pro spoustu dnešních diváků již neuchopitelné. Ať už vyzněním, tak časovým odstupem, takže celý film dnes působí jako perfektně zpracovaný, umělecky podaný a dobře zahraný, snad trochu netradiční příběh. Smíchy jsem se neválel a ani nezůstal s bradou dole. Hodně dobrý průměr, tři a půl hvězdy. ()

Bragi66

Lebowski chce jen svůj koberec, ale pak má se to zamotá a on má předat výkupné. Avšak nic se nedaří podle plánu, tak to řeší tím, že jdou jdou na bowling. Krásná práce, která říká, že ani nejlínější člověk se nevyhne tomu, aby byl vtažen do akce. Obsahuje mnoho kultotvorných momentů a hlášek jako například: "Kde jsou prachy, Lebowski?" a on na to: "Možná jsou v tom hajzlu, eště se tam podívám." (nebo tak nějak). ()

Big Lebowski má hotový spin-off

Big Lebowski má hotový spin-off

09.07.2019

Coeni míří na Netflix

Coeni míří na Netflix

11.08.2017

Streamovací služba Netflix láká čím dál tím známější režiséry. Po Carym Fukunagovi (Bestie bez vlasti) tam zavítali i David Ayer (Bright) nebo Martin Scorsese (The Irishman), a teď je tu další velký… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller

15.10.2016

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

18.08.2016