Kostýmní, mírně erotická, milostná bajka s groteskními prvky a výrazným černohumorným akcentem. Historizující, rokoková dekadence, obrazová stylizace souzní s vtipem, sžíravostí, překvapivostí i rafinovanou lechtivostí tématu. Na začátku příběhu komentář praví: "O utrpení pracujícího lidu před francouzskou revolucí víme takřka vše, avšak o zhýralém životě šlechty se příliš neví. Je proto nejvyšší čas blíže prozkoumat i toto méně atraktivní téma." S potměšilým humorem splétá autor a režisér Jaroslav Pozzi hned několik příběhů, popisujících šťavnaté sexuální hrátky prohnilé francouzské šlechty... (Česká televize)

eraserhead666

No to mi ho tedy vyndej. Fetišisticko-zoofilní eroťák v České televizi. To je fakt úlet. Místy je to hodně nápadité, škoda jen, že je to stejně tak přehnaně teatrální. Vlastně je škoda ještě to, že Ďásková nezanechala v české televizní a filmové tvorbě větší stopu. ()

Karlas

Zajímavý komediální filmík se špetkou Markýze de Sade a sexuální zvrhlostí zabalenou do zdobného šátku. Myslím, že si osazenstvo některých našich předních herců natáčení opravdu užilo :-). Vše v náznacích, ovšem s notnou dávkou pikantního chilli, takže opatrně :-)!!! ()

Sandiego

Na silvestrovský večer jako stvořené, nejlepší byl silný filosofický slovník vypůjčený z knihovny, jinak jen pár pikantních nápadů v zajímavém hereckém obsazení. ()

Bones! odpad!

Nevím co tím chtěl tvůrce sdělit, ale tenhle film, naštěstí tak krátký, ve mně nezanechal nic pozitivního...Po skončení jsem uvažoval, jestli jsem měl opravdu zapnutou ČT 1!Ke scéně s koněm se radši nebudu vyjadřovat!!! ()

Stanislav_H

Pikantní a nevšední záležitost určena gurmánům se smyslem pro humor, nahé zadnice a koňské hřívy. (Scéna s koněm překročila mez, jinak fajn. 3,5*) ()

otík

Hodně infantilní erotická povídka České televize o starším muži, kterému jeho žena posílá dopisy napsané na těle dívek. Tématem je smyšlený erotický příběh, místy docela nechutný, o hraběti, který svou zlou ženu potrestá tím, že z ní udělá ve své stáji klisnu a zcela ji ignoruje. Když se k ní chce vrátit, ignoruje ho zase ona a raději si užívá s koněm. No co na to říci? ()

sator

Tedy na čt silný kafe,myslím že se toho tak lekla, že už to snad ani nevysílá.. Jinak to považuji za velmi povedené a rafinované...jen by mě zajímalo kdo se schovává za titulek hrají a další... Nikde sem nevypátral kdo hraje tu zoofilní dívku např :-) (už vím...Dagmar Ďásková..) ()

Mylouch

DeSadeovská stylová hříčka s nánosy pudru. "Leží-li kobyla, bude asi nemocná". Český lev za maskérův rukopis. ()

Cushing

Roztomilá kuriozita dokazující, že i v tak zapšklé instituci jako Česká televize může vzniknout silně poetické, silně erotické, bytostně vizuálně/epistolárně/vyprávěcí a přes všechno přese všechno originální dílko, eklekticky kombinující Formanova Valmonta i Amadea, filmy Waleriana Borowczyka, lehkou filmovou erotiku 70. let, těžkou literární erotiku 18. století, především spisby markýze de Sade, film Perem markýze de Sade (který byl ovšem uveden v témž roce, takže tu jde spíš o podobnou vlnu než inspiraci), odkaz nenápadného, ovšem esteticky vyzrálého erotomana Jiřího Brdečky, gwendolinovské kresbičky Erica Stantona a já nevím jaké další podvratné, podřadné a někdy samozřejmě nade vše nadřadné eroťárny. Kobouk dolů? Bez váhání i paruku! A hlavně spodní prádlo. PS. Další díly budou kdy? ()

BuryGol

Já nevim, co proti tomuhle snímku všichni maj? To jste fakt všichni takoví přízemní, že vám vadí něco, co neni tak běžný? Já se u těch 40ti minut bavil víc než dobře. Možná je to tim, že mě historie vždycky zajímala a prasárny samozřejmě taky. (Jsem chlap, ne? :- ) Nápad skvěleje, zpracování taky. Prostě to u mě má 4 hvězdy a moralisti ať se jdou bodnout. Nebo je taky dám do stáje! :-D PS:Dočká se Dagmar Ďásková někdy vlastní biografie? :-( ()

bari68

Zvrhlé,úchylné a perverzné.Navzdory tomu všetkému,ale zároveň aj veľmi trefne vtipné.Jasnými jednotkami Jan Kraus a Dagmar Ďásková.Najmä ona.Áno,priznávam film som pozeral hlavne kvôli nej a už sa nemôžem dočkať kedy sa mi z Rapid-u stiahnu jej porna.:) ()

Paity

Jedna hvězdička za malování na tělo. Jinak až příliš poetické, na to, že se jedná v podstatě o tak "úpadkový" žánr. ()

Gogo333

Chvílema docela sranda, ale občas taky docela síla. Celkově mě to ale mile překvapilo. Kobylka Ďásková fešná. A takový dopis z kterého tam četli bych chtěl taky dostat, mě ale pořád chodí jen na papíře :-D 65% ()

Oyer

Příjemná povídka na příležitostní večer. Několik originálních nápadů a důvtipných dvojmyslů s erotickým nádechem. ()

Emzet

Cítím potřebu obhájit své relativně vysoké hodnocení. Ono to není zas tak lehké, dát čtyři hvězdičky filmu, který obsahuje scény, ve kterých František Němec a Naďa Konvalinková v bílém mejkapu vysvětlují mladé nezkušené (a nejspíš i nezletilé) komtesce, kterak do sebe vložit jablko, aby zachytilo její vůni nebo ve kterých se můžeme potěšit detailním záběrem na koňský penis, který se bude záhy zasouvat do kypré hraběnky, zatímco se její muž Kraus dívá. Ne, schválně, zkuste si tu předchozí větu říct pro sebe nahlas. Před lidmi, pokud možno. --------------- Předem vás varuji - pokud čekáte nějakou hodnotnou satiru nebo erotiku (k čemuž by vás celkem oprávněně mohla vést hned úvodní věta ze synopse "Silně erotická povídka o odporně přitažlivých hrátkách degenerované šlechty."), hledáte marně - Dopisy to táhnou primárně dobrou režií a všudypřítomným humorem (místy dost bizarním), který mě koneckonců přinutil dát ono vyšší hodnocení. Tento snímek je totiž sice místy dost úchylný (a na ČT 1 bych ho skutečně nečekal), ale uteče a zabaví. Konkrétně mě zabavil dost. P. S. - Bártová-Zedníčková v té bílé barvě vypadá jako zvláštní mix Jackie Q z Get Him to the Greek a Heleny Bonham Carter. Kdo by to byl čekal? ()