Film o muži, pro kterého svět nenašel pochopení. Z nenadání se objevil, znenadání zmizel...jako když vítr vyzdvihne prah do letmých končin nejhlubší duše diváka, který sleduje právě tento film a na konci je naprosto omráčen tím, jak bratři Coeni dokázali skloubit tak nádherný, trochu avantgardní ale i tak naprosto absurdní příběh. Příběh ve kterém Billy Bob Thornton exceluje snad nejlíp, jak zatím mohl. Černobílost už je jen k dokonání dokonalosti atmosféry a jeho příběhu, který se zdá být neuvěřitelným, ale i tak se mi chvíli zdál natahovaný přesto nijak nudícím a i tak morbidním a vážným v životě zároveň. Jeden z mála filmů, který mě osobně zasáhl, zasáhl na srdíčku tak jako málo který. (poslední myšlenka těsně před smrtí) Myslel jsem na to, co mi jednou řekl jeden funebrák, že vlasy rostou ještě chvíli po smrti.(5.5.2007)

Trochu drsný příběh o tom, že žádný život není tak marný, jak se zdá a nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. ____ Když se podíváte do zamyšlené tváře Eda Crane (Billy Bob Thornton), značně nekomunikativního samorosta, říkáte si, že s tímhle týpkem to nebude jen tak. Je jasný, že nás ještě hodně překvapí a to se také celý film děje. Ačkoli se to nezdá, po nějakém čase začne Crane od života chtít více než jen sříhat lidem vlasy. Citelná snaha o únik z celoživotní unitarity, která je ve tváři skryta, se následně má projevit činy. Pak už jen stačí sledovat, jak může vypadat americký sen v praxi. Za hlavní taháky filmu považuji originální způsob vyprávění společně s téměř vzorovými typovými charaktery vedlejších postav. Černobílou kameru lze vnímat jako poctu noir filmu s odpovídající atmosférou. Naopak 50. léta jako retro podívaná ubírá na autenticitě. Poněkud zbytečná věc, bez které by byl film aktuálnější a údernější. 76%(18.7.2012)

Další dokonalá perla z dílny bratrů Coenových se sice tváří jako film-noir, ale s jehou formou opět pracuje dost originálně. Billy Bob Thornton dokazuje, že i jako naprosto pasivní hrdina může utáhnout celý film, ale zbytek výtečného osazení tady určitě není jen pro parádu. Ještě bych se měl zmínit o krásné hudbě a znamenité práci kameramana.(11.7.2005)

Bratři Coenové a jejich tvorba nejsou zrovna šálkem kávy, který by mi nějak obzvlášť chutnal a Muž, který nebyl mě v tom opět utvrdil. Za zmínku a pozornost zde rozhodně stojí ledový Billy Bob Thornton a jeho precizní herecký výkon, který drží většinu filmu nad vodou. Decentní a nevtíravá hudba, černobílá kamera a Scarlett Johansson jsou dalšími plusy. Bohužel film se strašně táhne. Jeho tempo je dosti loudavé a některé scény jsou trošku uspávací. Lehký nadprůměr, ale opět se pánům Coenovým nepodařilo ve mě vzbudit nějaké silnější emoce. Škoda, čekal jsem víc.(17.4.2011)

Veľmi, preveľmi dlho som rozmýšľal, ako poňať tento film .... Buď ako geniálnu hračku bratov Coenovcov, alebo len ako štylistické cvičenie na tému "film-noir v XXI. storočí" ... Dve veci tejto snímke nemožno ani zďaleka vytknúť : BBT v polohe ako sme ho doteraz nepoznali, avšak s klasickým vysoko nadpriemerným hereckým výkonom a na druhej strane geniálna kamera a fantastická, premakaná hra svetla a tieňov. Ale ...... tempo mohlo byť aspoň o niečo svižnejšie ... Napriek tomu si však myslím - nadpriemerne kvalitný film !!!(28.3.2006)