Cesta gladiátorů 2000

Death Race 2000

Akční / Sci-Fi

USA, 1975, 79 min

• Prochy38

Hodně zvláštní film. Moc by mě nepřekvapilo, kdyby byl v těch 70. letech více odsuzován, než přijímán. Popravdě mě k tomuto k snímku krom S. Stalloneho přivedl ramake Rallye smrti. To je ovšem něco jiného. A hlavně se nenechte zmást tím obalem! Hrají tam fajné dívky, Carradine i Stallone výborní. Jinak celkově film trochu mimo. Mně teda moc nesedl, ale zhnusen taky nejsem. Hodně zvláštní, to bude asi to nejlepší přirovnání...(19.12.2011)

Mám nějakou slabost pro tahle stará béčka. Čím béčkovější a kýčovitější, tím lepší. Fakt vypnout mozek, usadit se a hodinku a čtvrt se kochat šíleným, brutálním příběhem z budoucnosti (dnes už vlastně minulosti). Za prvé nechápu, jak někdo může vůbec vymyslet takový příběh. Přejíždění lidí autem za účelem obodování, to je opravdu úchylka první kategorie. Za druhé nechápu, že se to někdo pokusil zfilmovat, protože to je opravdu námět hodný génia. A za třetí, že tomu dávám čtyři hvězdy. Ale já jsem se opravdu bavil a mladý Sylvester Stallone se svým kamenným výrazem a spoustou hlášek, neměl chybu a správně okořenil tento film.(23.7.2011)

• Z0oMb3E

Všeobecne mám rád zlé filmy. Mám rád filmy, ktoré sú už točené, ako zlé. Ak je však seriózne myslený snímok tak otrasný, že ho odmietnem dopozerať, je to záruka ohavnosti najhrubšieho zrna. Presne je to príklad Cesty gladiátorov. Jednak je to historický snímok, ktoré neviem nejak doceniť, ale najväčšiu zásluhu na mojom hodnotení má námet. Neviem, či toto bolo v 80tych rokoch považované za cool, ale v súčastnosti (2011) vyznie celý film ako nepodarený fór. Kontinentálne preteky na niečom, ako reklamných autách odštartované samotným prezidentom pod patronátom kardinála a bonusové body za každého zrazeného človeka mohol vymyslieť iba totálny šialenec. Navyše sa k tomu pridal asi najotrasnejší dabing, aký som kedy počul, popri ktorom vypadá východniarska verzia A je to, ako najprofesionálnejšie odvedená práca. Nestráviteľné, nepozerateľné, nepočúvateľné!(10.2.2011)

Jenda z největších uchyláren, jakou jsem kdy viděl a to rozhodně nejsem filmový asketa. On ten nápad možná zní nově, originálně, ale přiznejme si, že nás to napadlo všechny, zapnout stěrače a dupnout na plyn, jen jsme to ještě nenatočili, a když už to má někdo natočit, tak jedině král béček, nepřekonatelný, famózní Roger Corman, teda dá to natočit některému ze svých otroků, je sice vidět, že se Rogí zas tak moc přes kapsu nepraštil, ale na něho zas dost, přesto jeho lakota je na výsledku vidět, auta jezdí opuštěnejma okreskama, žádné davové scény (až na tu uvodní, ale tu určitě využil nejméně v dalších deseti filmech), zadní dokreslovačka sice pěkná, ale moc umělá, hudba nezajímavá (místy dost otravná), to co dělá film opravdu zajímavým je ústřední nápad a obsazení, tehdy nehvězdné, dnes naprosto lahůdkové, vidět Slyje jak rozšmelcuje kopáče, je zážitek. Nějací mravokárci by se mohli nad samotnou myšlenkou padat do mdlob, sice se nám ukáže ceník bodu, jen není uplně využitej, tvůrci neměli dost odvahy, třeba scéna s nemocnicí, hezky se z ní vykecali, přesto vidět nadupaný fáro, jak si to krosí záplavem duchen na vozíku, to by byla pecka a hlavně nějakýma harantama. Akce solidně natočená, jen místy zbytečně zrychlená, pěkný přírodní exteriéry a dábelsky přehrávající herci, co chtít od Rogiho víc?(25.9.2008)

100% Americký plnokrevný smysl pro humor? Přejet doktory a doktory místo uprostřed ulice vystavených nemohoucích důchodců určených k eutanazii. Frankenstein si usmyslel, že nyní je řada na doktorech, ačkoli tím přišel o bonusové body za starochy. "Měl jsi zajet do toho skautského tábora, jak jsem ti říkala" - "Zkusil jsem to. Víš, jak se ti smradi míhají?" "Jestli se ti smradi rozutečou, zkus jít po té matce s dětmi." A mnohé další perly v téhle komedii plné smrtících autíček a sličných sexy navigátorek... Naprostá šílenost. Ale prvních asi 30-40 minut i zábava, když to člověk bere s rezervou a užívá si právě té nesmyslnosti. Bohužel směrem ke konci už je té chorobomyslnosti příliš.(26.10.2012)

• - Automobily z filmu byly po skončení natáčení prodány za mnohem více, než stála jejich výroba. (Caelos)

• - Film posloužil jako hlavní inspirace pro hru "Carmageddon". Základní vozidlo ve hře "The Eagle" je pak téměř přesná kopie Frankensteinova (David Carradine) vozidla z filmu. (Corpsegrinder)

• - Dvě vozidla, která byla během natáčení použita, se objevila o 13 let později ve filmu Pozemšťanky jsou lehce k mání (1988). Jednalo se konkrétně o auta Calamity Jane (Mary Woronov) a Frankensteina (David Carradine). (Caelos)