Cesta gladiátorů 2000

Death Race 2000

Akční / Sci-Fi

USA, 1975, 79 min

Docela fajn nekorektní zábava, která uteče jako voda a člověk se i párkrát zasměje, ale rozhodně se z toho dalo vytěžit daleko víc. Ústřední dvojice je sice důležitá pro příběh, ale třeba náckové nebo nařvanec Sylvester a jeho blbá blondýna tvoří daleko vtipnější závodní páry, jejichž potenciál by se dal na větším prostoru lépe využít. Ještěže jsem se díky tomuhle filmu dozvěděla, že za všechnou můžou Francouzi, takže to mám aspoň na koho svést :)(6.11.2012)

Už dlouho jsem se takhle nepobavil jako u týhle naprosto absurdní a odvázaný jízdy. Perfektní hlášky se tam střídají s porušováním těch největších kulturních tabu a ty fatality to celý jenom krásně podtrhujou. Mojí favoritkou byla samozřejmě Matilda Hunská se svastikou na helmě, kterou hned v úvodu vítali fanoušci horečným hajlováním, ale parodie toho gangstera v podání mladýho Stalloneho byla taky výtečná. Koneckonců tahle postava byla nahláškovaná asi nejvíc a jako největší villain filmu mě Sly prostě bavil - střílení starým thompsonem po fanoušcích Frankensteina nebo dělovka do ksichtu tý jeho přitroublý navigátorky byli jen dvě špičky velkýho ledovce surovýho humoru. Paradoxně nejslabší postavou byl ten Frankenstein v podání Carradina, kterej mě vůbec nebavil, ale za to můžou Francouzi...(8.9.2016)

< Zábavne násilný hlúpy brak > Ponaučenie ktoré sa pri záverečných titulkoch snaží DEATH RACE 2000 zvestovať svetu: „Čo sa týka násilia, technika násilia bola vyvinutá zhruba pred dvoma miliónmi rokov Australopithekmi. Primátmi, ktorí ešte nevedeli hovoriť. Avšak vynašli kamenný nástroj, ktorý používali k vzájomným útokom. Táto praktika postupne vyústila v zväčšeniu mozgového orgánu, ďalšej účinnej zbrane. Áno, vražda bola vynájdená skôr, než človek vôbec začal myslieť. Dnes taktiež nazývame človeka mysliacim zvieraťom“.(2.12.2010)

Dear friends of mine, nesmějte se mi, ale co když je Death race 2000 o rostoucí lidské intoleranci a lhostejnosti. V roce 1975 byla éra Hippies a všeobecné lásky nenávratně pryč a třeba nám tvůrci chtěli ukázat, že lidská společnost může dospět do stádia, kdy budeme závodit v ulicích a rozdělovat si body za přejeté důchodce. :-) No tak ne. Je to obyčejné béčko, které sází na masakr nevinných a Davida Carradina, který kroutí volantem v přiléhavém latexovém oblečku. Navíc je tady mladý Sylvester Stallone, který se v té době snažil konečně prosadit jinak než svým ocasem. Jenže slibnou béčkovou podívanou kazí špatně natočená akce (ať už se jedná o závody či samotné přejíždění). Ta je tu neskutečně obcházena a prakticky nic není vidět, což podle mého není způsob, jak zamaskovat malý rozpočet. Přesto je to docela sranda s několika dobrými hláškami a když připočtu vliv na vznik mého oblíbeného Carmageddonu, tak ty tři hvězdy musím dát.(29.3.2008)

Dear god! Tohle se zas tak často nevidí. Naprosto neuvěřitelné béčko, které si na nic nehraje, je dost brutální a i dosti zábavné. Je s podivem s jakou důstojností tomuto žánru příslušející dokázal David Carradine zahrát svůj part. Tzn. postavu co nosí sado maso hadry a jmenuje se Frankenstein. Jeho protivníkem je Machine-gun Joe a hraje ho samotný Sylvester Stallone. Navíc je to úplně stejný jako Carmageddon a ten jsem svýho času pařil fakt hodně.(27.6.2006)

• - Film posloužil jako hlavní inspirace pro hru "Carmageddon". Základní vozidlo ve hře "The Eagle" je pak téměř přesná kopie Frankensteinova (David Carradine) vozidla z filmu. (Corpsegrinder)

• - Dvě vozidla, která byla během natáčení použita, se objevila o 13 let později ve filmu Pozemšťanky jsou lehce k mání (1988). Jednalo se konkrétně o auta Calamity Jane (Mary Woronov) a Frankensteina (David Carradine). (Caelos)

• - Vůz, který řídí Calamity Jane (Mary Woronov) je Manta Mirage, Matilda (Roberta Collins) řídí Volkswagen Karmann Ghia, Nero (Martin Kove) řídí Fiat 850 Spider, Kulomet Joe (Sylvester Stallone) řídí taky Manta Mirage a Frankenstein (David Carradine) řídí Shala-Vette. (maty_x)