Mississippi, třicátá léta. Tři trestanci Everett Ulysses McGill (George Clooney), Pete (John Turturro) a Delmar (Tim Blake Nelson), vzájemně spoutáni, zdrhají z lapáku krajinou v naději na nalezení pokladu o výši 1 200 000 dolarů. Na cestě potkávají bluesmana Tommy Johnsona (Chris Thomas King), který se k nim připojí a společně u místního hudebního vydavatele nahrají písničku, která se stane přes noc hitem jihu. Jenomže získat poklad a ve zdraví přežít extempore s Ku-Klux-Klanem a nesmlouvavé policejní pronásledovatele nebude zrovna hračka... (oficiální text distributora)

nikkittka

Ten film je tak pozoruhodně tvůrčně nezvládnutý,nezábavně bizardní a strašlivě nudný a zdlouhavý,až si začínám myslet,že muselo jít o tvůrčí záměr.Tohle se zkrátka nepovedlo. ()

Moy

Absurdně komický muzikál na motivy Homérovy Odyseje odehrávající se na jihu USA ve 30.letech, to myslím mluví za vše. ()

Blackadder

Docela příjemně překvapilo - stylem hraní hlavních protagonistů trochu připomínalo Ladykillers... ano, děj byl tentokrát jasný, přímočarý, ale i tak jsem se několikrát musel plácnout do čela a říct si: "to jsou magoři" :)). Prostě jsem se nenudil. Nicméně svižnější tempo a zkrácení některých scén by neškodilo. ()

TheNext

Napíšem to jednoducho, tento film vo mne zanecháva stopu, aj keď dej nie je nijako extra hlboký ale celkový spojením, atmosféry ktorá je neskutočná a to hlavne vďaka hudobnému doprovodu ktorý je geniálny, si zaslúží tento film 5*. Samozrejme nezaostávaju ani herecké výkony a mená ako George Clooney a John Goodman sú záruka istej kvality, môžem len odoporučiť. ()

pafka

Proste zabava, ktera je chvilema trosku ujeta diky svym tvurcum, ale to neprekazi. Trojice hlavnich predstavitelu je skvela a mohl bych se na ne koukat jeste minimalne jednou tak dlouho. A Clooney se v tehle roli vylozene vyzival a hrozne dobre se pak na nej kouka. I hudba se mi trefila do vkusu. Takze nadstandart. ()

Thovt

nemusím hudbu americkýho Jihu, a už vůbec ne jeho spiritualitu (ať se tím pojmem myslí cokoliv). těžko se proto dalo čekat, že mě Coenové uchvátěj, nakonec ale musím uznat, že přes mnoho čistě subjektivních a pár aspoň trochu objektivních námitek to nebyl špatnej film. ty okatý narážky na Odysseu si ale asi mohli odpustit... ()

VanBradley89

Tři až čtyři. Do půlky je to pohodově, vtipné. Tři uprchlíci byli skvělý, hlavně Clooney a jeho narcis. Holly Hunter mi příjde strašně roztomilá, i když tu má opravdu málo prostoru. V polovině tomu trochu dojde dech a začne to nudit a závěr to zase vytáhne. Ještě bych tak o polovinu zkrouhnul písničky. Byli fajn a dobře se poslouchali, ale bylo jich na můj vkus moc.Výtek by bylo dost. Ale za těch několik scén, kdy jsem se opravdu srdečně zasmál dám 4. ()

DR.SZ

Coenovi opět už počtvrté pobavili, tentokrát dobrodružnou komedií, kde mě začal bavit George Clooney. Rozkouskované rozložení ovšem zařazuje snímek daleko níž a to pomalé putování by mohlo být rychlejší, barvitější a ještě zábavnější ve smyslu parodování Homérova eposu. Pár úletů se dokonce nedalo pochopit, ovšem chytlavá stylová hudba a kamera a brilantní dialogy odkazují opět na coenovskou černou produkci. Dokonce se mi poprvé zalíbil komerční herec George Clooney. 82% ()

chrustie

Velmi slabé a na komedii až příliš nudné. Všichni tři hlavní hrdinové jsou vlastně takovým ztělesněním tlupy debilů, kteří ale oproti podobným filmům, nejsou vůbec vtipní, spíše otravní. Hudební vložka, ani ta grcka na vlasy Clooneyho, s tím nic nenadělá. ()

Don.Quijote

"Well, any human being will cast about in a moment of stress. No, the fact is, they're flooding this valley so they can hydroelectric up the whole durn state. Yes, sir, the South is gonna change. Everything's gonna be put on electricity and run on a paying basis. Out with the old spiritual mumbo jumbo, the superstitions, and the backward ways. We're gonna see a brave new world where they run everybody a wire and hook us all up to a grid. Yes, sir, a veritable age of reason. Like the one they had in France. Not a moment too soon." ()

Gig

Film, který jsem prvně viděl jako student v Štýrskem hradci, kde jsem studoval. Už tenkrát se mi to hodně líbilo. A to jsem neviděl v originále ani česky, kde bych tomvychutal ještě víc. Černý humor, bezva muzika mí v hlavě stále někde rezonuje. Musím si někdy tento fajn snímek zopakovat. ()

SonyLucy

Mnoho povyku pro nic, člověk se radši nemá na nějaký film těšit, protože je to pak zklamání. Bohužel mne tento film nezaujal, ač jsem se na něj tak těšila. ()

gu-staff

Tenhle film má styl jako prase. Clooney s jeho posedlostí pomádou a jeho dva kámoši, jeden lepší než druhej, scéna u řeky s třema vílama, slepej chlápek kterýho zajímá jenom dřevní muzika, prostě co scéna, to nášup, a když přidám skvělej soundtrack v čele s Hochama od Syslí řeky, vychází mi prostě 90%. A ty taneční kreace ve scéně z předvolebního mýtinku jsou prostě k nezaplacení.... ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (více)