1927. Mladá dívka odplouvá do Ameriky hledat svého otce. Náhodou se ale dostane na loď do Anglie a s novým jménem Suzie zůstává u jedné anglické rodiny. Po deseti letech je díky svému talentu přijata do pařížského uměleckého souboru a seznámí se s ambiciózní ruskou tanečnicí Lolou. Když přijdou do Paříže nacisti, Lola bez váhání kolaboruje, ale Suzie se připojí ke svému cikánskému příteli Césarovi. Situace je stále nebezpečnější. César přemlouvá Suzii, aby odjela za svým otcem, ale ona chce zůstat jen s ním. (oficiální text distributora)

NinadeL

Tradiční symbióza filmové a divadelní vědy se vykazuje pečlivou výpravou, fatálním dějem, skvělým obsazením, ale bohužel i plochým vývojem dramatu. Nebýt toho (před)válečného dusna, dávám maximum. Christina Ricci a Cate Blanchett jsou skvělé, mužští jen dobří, včetně Johnnyho Deppa. Ale vyloženě úžasná je ve své předposlední roli Hana Bělská. Podívejme se na to, kam se od dob Na sluneční straně poděla. ()

Eddard

Jednoduše jsem ještě nepřišel na to, proč Sally Potter tenhle film natočila, případně co mi chtěla sdělit. Ať už je to problém na mé straně, nebo se něco zvrtlo ve filmové produkci, byl jsem (po vynikajícím Orlandovi) docela zklamaný. Obraz a hudba na úrovni, zato poněkud nesvůj jsem se cítil z hereckých projevů Johna Turturra a Johnnyho Deppa, na kterých byl zajímavý snad jen jejích absolutní kontrast (přehrávání/minimalismus). Dokud to neuvidím podruhé (a případně nezměním názor), nedoporučím. 40% ()

Superpero

Jsem překvapen že je tento film hodnocen tak nízce. Přitom je to velice silný zážitek. Ano je to o hercích slov se tam zrovna moc neprohodí ale všichni hrají přesně to co mají. A navíc Depp a Turturro jsou mí oblíbení herci a také začínám mít rád Cate Blanchett. Kdyby tady hlavní roli nehrála Christinna Ricci tak by tenhle film asi nemohl vzniknout. ()

Cervenak

Tým mužom, ktorý plakal, som bol ja. Toto je totiž ďalší dôkaz, že ženy netočia dobré filmy (výnimky spočítam na prstoch jednej ruky, na požiadanie zašlem zoznam ;-)). Nuda na skapanie. Ricci nevýrazná, Blanchettová prehráva, Depp len tak malebne postáva, Turturro otvára ústa do playbackových operných árií. Hrozne trápna antirasistická agitka (naozaj nepotrebujem, aby mi niekto prvoplánovo tlačil do hlavy, akí sú Židia a Cigáni fajn - samozrejme, že Cigán je na zožratie, keď ho hrá /opäť!/ Johnny Depp) a neustála snaha o atmosféru, dokonale zabitá načisto bezvýraznou réžiou. Oceňujem, že sa tu niekto snaží vyjadrovať viac vizuálnymi prostriedkami než kecami, ale na to treba mať aspoň minimálny talent. Zíííííív! ()

emma53

Pro milovníky Johnnyho Deppa to bude v každém případě znamenat jednu hvězdu navíc, protože je tady maxišmrncovní. Mně k vyššímu ohodnocení buď něco přečnívalo (zřejmě příliš operního zpěvu) na úkor většího vykreslení postav. A chyběla mně trochu větší uvěřitelnost (obzvlášť konec už byl moc překombinovaný), takže i přes výbornou atmosféru zůstávám na průměru. Je to strašná škoda, protože třeba ten začátek s malou Fegele byl nádherný. ()

• Celosvětová premiéra filmu proběhla 2. září 2000 na filmovém festivalu v Benátkách. (Stoka)
  • Snímek byl roku 2000 nominován na cenu Zlatý lev na filmovém festivalu v Benátkách. Zvítězil však film Kruh (2000), který natočil Jafar Panahi. (Terva)
  • Cate Blanchett (Lola) získala za roli v tomto snímku cenu Board of Review 2000 a cenu z Florida Film Critics Circle 2000 v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli. (Terva)